آشنایی با انواع ظروف

در این مقاله ضمن معرفی خواص ظروف مسی، به کاربردهای آن نیز خواهیم پرداخت. همیشه برای غذا انسان ها به ظروف مناسب نیاز داشته اند حتی در انسان های نخست نیز این نیاز پابرجا بوده و انسان های نخستین برای رفع این نیاز از سنگ به عنوان ظرف غذا استفاده می کرده اند.

امروزه نیز یکی از اصلی ترین ارکان ها برای طبخ غذا ظروف مناسب هستند. این ظروف علاوه بر انتقال گرمای مناسب به غذا باید سلامت انسان را در خطر نیندازند. تنها زیبایی و اندازه ی ظروف غذا مهم نیست بلکه جنس این ظروف نیز از مهمترین نکاتی است که بایستی به آن توجه نمود. لذا در این مقاله ضمن معرفی ظروف مسی از خواص ظروف مس نیز سخن به میان می آوریم.

در بازار انواع زیادی از ظروف یافت می شود که در طرح و رنگ های مختلف و حتی با قیمت های متفاوت به فروش می روند. از جمله ظروفی که در بازار به مشتریان ارائه می شود میتوان به ظروف مسی، ظروف آلومینیومی، ظروف چدنی، ظروف تفلونی، ظروف گرانیتی، ظروف سرامیکی و ظروف شیشه ای اشاره نمود. تفاوت این ظروف تنها در طرح، رنگ و قیمت آن ها نیست بلکه این ظروف هر کدام دارای خواص و یا مضراتی هستند.

ظروف مسی در میان این ظرف ها از خواص بیشتری برخوردار است به همین جهت ما این ظرف را برای معرفی به شما انتخاب نموده ایم. معرفی سایر ظروف نیز در حوصله ی این مقاله نمی گنجد. ظروف مسی در بازار به صورت قابلمه مسی، ماهیتابه مسی، بشقاب مسی، لیوان مسی، قاشق مسی، چنگال مسی، نعلبکی و حتی چاقو نیز دیده می شود. استفاده از این ظروف در سال های اخیر توسعه ی بیشتری یافته و به همین جهت تولید کنندگان برای تولید ظروف مختلفی از این جنس تشویق شده اند.

اما در این جا سوال پیش می آید که دلیل این همه محبوبیت و طرفداری چیست؟ دلیل این محبوبیت آگاهی مردم از خواص ظروف مسی، است. ظروف مسی از خواص زیاد و فوق العاده ای برخوردار است که در ادامه ی این مقاله به آن پرداخته می شود.

خواص ظروف مسی

کاربرد و خواص ظروف مسی

استفاده از ظروف مسی در ایران دارای قدمت چندین و چند ساله است. در گذشته ی ایران یعنی زمان های خیلی دور مردم ایران همگی از ظروف مسی برای طبخ غذا استفاده می کردند. اما در سال های نه چندان دور ظرف های دیگر جای این ظرف سودمند را گرفته و کم کم ظروف مسی را از دور رقابت بیرون انداختند.

از نظر حکیمانی بزرگ چون دکتر روازاده آمده است که این ظروف به خاطر داشتن خواص زیاد و با نقشه از طرف دشمنان این سرزمین، توسط ضایعاتی ها که در کوچه و محله ها هستند جمع آوری شده و به طور غیر مستقیم به سایر کشورها فرستاده شده است. این در حالی است که ما ایرانی ها با خواص ظروف مسی، آشنایی نداشته ایم و بدون اطلاع این ظروف ارزشمند را از دست داده ایم.

همانطور که می دانید مس یکی از عناصر در طبیعت است که به صورت یون در بدن وجود دارد. علت وجود این یون در بدن توسط خالق هستی بیهوده نیست و هر امری که خدای متعال آن را انجام دهد دارای حکمت های آشکار و پنهان است. لذا از این یون در قرآن نیز یاد شده است. در قرآن چندین بار کلمه ی مس به کار رفته است و این بیانگر اهمیت عنصر مس می باشد.

گذشته از آن، دانشمندان امروزی نیز روی این عنصر تحقیق به عمل آورده و خواص ظروف مسی را تایید می نمایند. البته که برخی از حکیمان ظروف طلا و نقره را برتر از مس می دانند اما باید بدانید که این عناصر تنها مفید برای خانم ها می باشند و برای آقایان مضر است تا حدی که اثر عقیم کنندگی طلا در مردان به اثبات رسیده است. اما عنصر مس تاکنون هیچ ضرری برای هیچ جنسی از انسان نداشته است. خواص ظروف مسی بسیار شگفت انگیز می باشد که در ادامه ی این مقاله به آن پرداخته شده است.

انواع ظروف مسی

سوالات رایج درباره ی ظروف مسی

 اما قبل از این مبحث باید به سوالی که فکر اکثر افراد را به خود مشغول کرده است پاسخ دهیم. سوال این است که ظروف مسی چگونه ممکن است که یون مس را به بدن ما منتقل کنند؟ اگر با استفاده از ظروف مسی، یون مس به داخل غذا برود پس به مرور زمان این ظرف از بین خواهد رفت؟

شما در حین طبخ غذا با ظروف مسی، عناصر غذا بر اثر گرما که نوعی سرعت دهنده به واکنش های شیمیایی است، با عناصر موجود در ظرف مسی واکنش داده و به هم متصل می شوند. به این صورت یون های مس با غذا ترکیب شده و با استفاده ی ما از آن غذا مقداری یون مس وارد بدن ما می شود. همین مقدار کم برای تاثیر خواص ظروف مس بر بدن ما کافی است.

در رابطه با سوال دوم هم باید بدانید که عناصری مثل مس بسیار کوچک و ریز هستند. در واقع اندازه ی این یون ها از مولکول ها نیز کوچک تر است و با هر بار استفاده از این ظروف مقدار بسیار بسیار کمی از این یون ها با غذا مخلوط شده و از ظروف مسی کاسته می شود. پس این مقدار آنقدر کم است که با چشم دیده نمی شود و تاثیری در اندازه و وزن ظروف مس ندارد لذا تنها موجب می شود که خواص ظروف مسی بر ما اثر بگذارد.

قابلمه مسی

خواص ظروف مسی برای بدن

از خواص ظروف مسی، می توان به تاثیر آن بر گلبول های قرمز و رگ ها اشاره نمود. از دیگر خواص ظروف مسی ضد تورم بودن آن است. یون های مس خاصیت ضد التهابی و تورم دارند از آن جایی که عامل تورم و التهاب در سرتاسر بدن ترشح ماده ای به نام هیستامین است لذا این عنصر از ترشح بیش از حد این ماده جلوگیری می نماید.

تاثیر بر گلبول های قرمز نیز از خواص ظروف مسی می باشد. عنصر مس به عنوان یک محرک برای تولید گلبول های قرمز عمل می نماید همانطور که می دانید در بدن انسان به خصوص خانم ها، هر روزه در مغز استخوان گلبول های جدید ساخته می شوند اگر تعداد گلبول های تولید شده کم باشد فرد دچار کم خونی و مشکلات تنفسی می شود. به همین خاطر استفاده از ظروف مسی برای افراد دارای کم خونی بسیار مفید است. زیرا این عنصر به طور مستقیم باعث افزایش تعداد گلبول های قرمز خون می شود.

تاثیر بر سیاه رگ ها: همانطور که در بالا اشاره شد از خواص ظروف مس جلوگیری از ترشح زیاد ماده ی هیستامین می شود به همین خاطر مانع از گشاد شدن سیاه رگ ها می شود. هیستامین موجب گشاد شدن رگ ها شده و عنصر مس از این عمل جلوگیری می نماید به همین خاطر است که یکی از خواص ظروف مس، درمان و پیشگیری از بیماری واریس می باشد.

همچنین این عنصر به روی کلسترول خون و متابولیسم بدن تاثیر به سزایی دارد. و مانع از دیابت و چربی خون می شود. سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و مانع از برخی بیماری ها از جمله جنون جوانی می شود.

فواید ظروف مسیمضرات ظروف آلومینیوم

در پایان بهتر دانستیم تا کمی هم در مورد مضرات استفاده از ظروف آلمینیومی صحبت کنیم. این ظروف به خاطر قیمت ارزانی که دارند طرفداران زیادی نیز دارد اما غافل از این که این عنصر چقدر می تواند برای بدن انسان مضر باشد! همانطور که می دانید در حین پخت این عنصر با غذا ترکیب شده و وارد بدن می شود. دانشمندان ثابت کرده اند که عنصر آلومینیوم در بدن باعث ایجاد افزایش بی رویه ی تولید سلول و تومورزایی و در نهایت سرطان می شود.

علاوه بر آن در حین شست و شوی این ظرف ماده ای تیره رنگ خارج شده که بر اثر تماس با دست موجب ایجاد سرطان پوست خواهد شد. ما به شما استفاده از ظروف مسی را توصیه می کنیم چرا که خواص ظروف مس، پایان ناپذیر است.