پرسش‌های متداول

هزینه ارسال محصولات چقدر است؟

با توجه به مبلغ سفارش هزینه ارسال متغیر می باشد.

زمان تحویل محصولات چند روز است؟

اگر ساکن تهران هستید، سفارشات شما در روزهای یکشنبه و چهار شنبه ساعت 13 الی 19 درب منزلتان ارسال می گردد. ولی اگر ساکن شهری به غیر از شهر تهران هستید با توجه به محدودیت های فعلی ما سفارشات شما 3 تا 5 روز بعد از طریق باربری به دست شما خواهد رسید.

اگر یک محصول آسیب دیده باشد چه باید کرد؟

در هنگام دریافت بار از باربری یا اداره پست حتما محصولات بررسی کنید که سالم باشند در صورتی که محصول آسیب دیده باشد از تحویل گرفتن کالا خودداری کنید. لازم به ذکر است تمامی محصولات ارسالی از سوی مجموعه عطارخونه بیمه بوده و خریدار تا قبل از اطمینان از سلامت محصولات بیمه نامه ارائه شده از باربری را نباید امضا کند.

آیا می توان سفارش خود را لغو کرد یا تغییر داد؟

تا زمانی که سفارش شما تحویل باربری داده نشده است می توانید سفارش خود را لغو کنید یا تغییر دهید.

از کجا باید فهمید محصول خریداری شده در چه مرحله ای است؟

پس از تکمیل سفارش خود می توانید از طریق صفحه پیگیری سفارشات از آخرین وضعیت سفارش خود با خبر شوید. همچنین ما در هر مرحله برای شما پیامکی ارسال خواهیم کرد تا شما را در جریان تمامی مراحل تحویل سفارشتان قرار دهیم.

آیا امکان پرداخت از طریق کارت بانکی وجود دارد؟
بله. برای پرداخت الکترونیک کافی است کارت بانکی شما به شبکه شتاب متصل باشد و رمز دوم آن را دریافت کرده باشید. پرداخت از طریق درگاه امن بانکی به صورت رمزنگاری شده (https) انجام خواهد شد و اطلاعات کارت شما نزد بانک محفوظ خواهد ماند.

سوال بعدی...

اگر سوال یا ابهامی برای شما باقیمانده می توانید از طریق فرم تماس با کارشناسان ما در میان بگذارید. در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.