بایگانی نوشته‌ها


سبزیجات بهاری و این همه فواید!

سبزیجات بهاری و این همه فواید!

سبزیجات خاص بهار مانند باقالا، مارچوبه، ریواس، سیر، پونه و... فواید منحصربه‌فرد و خاصی دارند که در ادامه با هم مرور می‌کنیم.فصل  بهار به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب آن، بهترین زمان برای رشد و به بار  نشستن سبزی‌ها و میوه‌هایی است که در فصول دیگر امکان استفاده از آن‌ها  وجود ندارد.به همین علت در این فصل با  طیف وسیعی از میوه‌ها و سبزیجات مواجه هستیم که خواص بی‌نظیر و متنوعی  دارند. در این مقاله خواص مختصری از سبزیجات نوبرانه بهاری را برای‌تان  آورده‌ایم.

عرقیاتی که در فصل بهار باید بنوشیم

عرقیاتی که در فصل بهار باید بنوشیم

دکتر سیدرضا رضایی‌ دریاکناری، پزشک و متخصص طب سنتی ایران با اشاره به  این‌که مزاج فصل بهار معتدل و کمی رو به گرمی است به جام‌جم می‌گوید:  اعتدال فصل بهار در شهرهای جنوبی کشورمان همچون استان فارس از اول اسفندماه  احساس می‌شود؛ اما در شهرهای شمالی و اردبیل که کمی سردسیرتر است، از  اواخر اردیبهشت و اوایل خردادماه این مزاج لمس می‌شود.

با مصرف توت بدن خود را سم‌زدایی کنید

با مصرف توت بدن خود را سم‌زدایی کنید

میوه توت که معمولا در فصل بهار در بسیاری از نقاط مختلف کشورمان می‌رسد و در دسترس عموم مردم قرار دارد  از میوه‌های بسیار مفید و مغذی است. این میوه اثرات شگفت‌انگیزی در تامین  سلامتی و در‌مان برخی از بیماری‌ها دارد.طبع  توت گرم و تر است و از نظر خصوصیت غذایی‌، خود به‌تنهایی یک غذای کامل است  که با خیز حرارتی فصل بهار می‌رسد و منبع حرارتی بدن را در بهار تنظیم می‌کند.

تدابیر طب سنتی در فصل بهار

تدابیر طب سنتی در فصل بهار

حکیمان طب سنتی ﺍﯾﺮﺍن ﺑﺎﻭﺭ داشتند همان‌طور ﮐﻪ ﭘﯿﺪﺍﯾﺶ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ براساس دلایلی  رخ می‌دهد، سلامتی هم ﻧﯿﺎﺯمند دلایلی است. ﺑﺮ همین باور ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﻬمترین  روش‌های حفظ سلامتی و ﺗﻨﺪﺭﺳﺘﯽ ﻭ همچنین ﭘﯿﺸﮕﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ‌ﻫﺎ ﺩﺭ ﻃﺐ ﺳﻨﺘﯽ،  قراردادن ﺗﺪﺍﺑﯿﺮ ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎ ﻫﺮ ﻓﺼﻞ در برنامه زندگی است.

چرا مقالات عطارخونه رو بخونیم
آشنایی با طب سنتی و چگونگی استفاده از علم به دست آمده در این حوزه اتفاقی است که با مطالعه مقالات وبلاگ عطارخونه به وجود می‌آید. تمامی مقالات در وبلاگ منطبق با گفته‌ها و نوشته‌های متخصصان طب سنتی از جمله حکیم دکتر روازاده، حکیم دکتر خیراندیش، دکتر کردافشاری و... بوده و بر پایه‌های دانش طب سنتی ارائه می‌شود.
اطلاعات بیش‌تر