بایگانی نوشته‌ها


5 روش خانگی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

5 روش خانگی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

عسل طبیعی نه‌تنها مزه بسیار خوشایندی دارد بلکه می‌تواند ما را در برابر بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات محافظت نماید. راه‌های تجربی بسیار زیادی برای تشخیص عسل طبیعی از مصنوعی و بی‌کیفیت وجود دارد. یکی از ساده‌ترین راه‌های تشخیص عسل ارگانیک و طبیعی... مقاله تشخیص عسل طبیعی را بخوانید.

خواص درمانی روغن ارده کنجد

خواص درمانی روغن ارده کنجد

در طب سنتی استفاده از روغن ارده کنجد برای درمان و پیشگیری بیماری‌ها از دوران آشوریان در ایران رواج داشته است. استفاده از روغن ارده کنجد برای کسانیکه دیابت، فشار خون، سرطان و بیماری‌های حاد دیگر دارند بسیار مفید است.

عسل چیست؟ خواص عسل طبیعی از نگاه متخصصان

عسل چیست؟ خواص عسل طبیعی از نگاه متخصصان

در طب سنتی اسلامی برای عسل طبعی گرم ذکرشده است. عسل با طبیعت گرمی که دارد برای درمان سودا و بلغم بسیار مفید بوده و بسیاری از امراض را از بین می‌برد. با خرید عسل طبیعی به مجموعه‌ای کم‌نظیر از مواد غذایی مفید دست خواهید یافت که تنها بخشی از آن‌ها را در ادامه ذکر می‌نماییم.

خواص روغن ارده کنجد برای پوست و مو

خواص روغن ارده کنجد برای پوست و مو

در مقاله قبلی توضیح دادیم که متاسفانه عموم مردم روغن کنجد را با روغن  ارده کنجد اشتباه می‌گیرند. در حالی که طب سنتی استفاده از روغن کنجد را  ممنوع و مضر می‌داند و در واقع این روغن ارده کنجد است که برای پخت غذا،  سرخ کردن و حتی برای پوست صورت و موی سر مفید است.

روغن کنجد یا روغن ارده کنجد؟ کدام بهتر است؟

روغن کنجد یا روغن ارده کنجد؟ کدام بهتر است؟

روغن ارده کنجد در نظر بسیاری از مصرف کنندگان همان روغن کنجد محسوب می‌شود و در خرید روغن ارده کنجد خوراکی و درمانی این نظر در بسیاری از خریداران صادق است. اما باید توجه داشت که بین روغن ارده کنجد و روغن کنجد تفاوت وجود دارد. تفاوت اصلی بین این دو در نحوه استخراج این دو محصول روغنی است.

آکادمی عطارخونه به منظور احیای علمی سبک زندگی سالم بر پایه مبانی طب ایرانی اسلامی به صورت کاملا تخصصی فعالیت خود را از دی 1400 آغاز کرده است. تمام تلاش این تیم ارائه محتواهای آموزشی معتبر و علمی در جهت افزایش سطح علمی مادران و خانواده های ایرانی می باشد. ارائه محتواهای آموزشی در یک نقشه راه مرتب و منسجم به عنوان الگوی علمی آموزش سبک زندگی سالم هدف پیش روی آکادمی عطارخونه می باشد.
مشاهده دوره های آموزشی