بایگانی نوشته‌ها


مضرات و خواص سرکه سیب در طب سنتی

مضرات و خواص سرکه سیب در طب سنتی

سرکه سیب دارای طبع سرد و خشک بوده و از این رو برای بیماری‌های مختلفی که بر اثر غالب شدن طبع گرم بروز می‌کند، بسیار مفید است. از سوی دیگر وجود ویتامین‌ها و املاح در کنار خاصیت ذاتی سرکه موجب ایجاد فواید بی‌شماری در آن می‌شود...

التهاب مفاصل چیست؟ انواع مفصل، علائم التهاب مفصل و درمان

التهاب مفاصل چیست؟ انواع مفصل، علائم التهاب مفصل و درمان

التهاب مفاصل (Arthritis) به مجموعه حدود 200 بیماری مختلف گفته می‌شود که باعث تورم، درد، کاهش دامنه حرکتی و برخی مشکلات در ناحیه مفصل می‌شود. متاسفانه التهابات مفاصل نسبتا شایع بوده و در برخی موارد زندگی بیمار را دچار اختلالات جدی می‌کند.پیشنهاد میکنیم این مقاله را بخوانید.

آیا از خواص سیر خبر دارید؟

آیا از خواص سیر خبر دارید؟

خواص سیر به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی، ضد التهاب و تصفیه کننده خون تنها به این مواد محدود نمی‌شود. ماده موثر آلیسین که در سیر به وفور یافت می‌شود، نه تنها ایمنی بدن را افزایش داده بلکه از بروز آسیب به بسیاری از اندام‌های حیاتی بدن جلوگیری می‌کند.

تفاوت روغن زالو با روغن خراطین

تفاوت روغن زالو با روغن خراطین

رنگ روغن زالو صورتی یا قرمز کمرنگ است و بوی ملایم و تقریبا گرمی دارد؛ در  مقابل، رنگ روغن خراطین قهوه‌ای تیره مایل به سیاه است، داخل روغن خراطین  تکه‌های له‌شده کرم وجود دارد و بوی نسبتا نامطبوع و تیزی دارد.دقت  داشته باشید که اگر رنگ روغن زالو تیره باشد یا بوی نامطبوعی داشته باشد،  آن روغن سالم نیست و ممکن است سبب ایجاد بیماری‌های مختلف در انسان شود.  البته اگر قصد تهیه روغن زالو خراطین داشته باشید وجود بوی نامطبوع آن طبیعیست.

خواص روغن خراطین از نگاه متخصصان

خواص روغن خراطین از نگاه متخصصان

روغن خراطین یک روغن کاملا طبیعی است که اصل آن، غلیظ بوده و بوی نسبتا نامطبوعی دارد. این روغن حاوی 96 درصد روغن کرم آیزنیا فتیدا است. روغن کرم آیزنیا فتیدا حاوی 96.2 درصد الانتئین است و باقی آن را کلاژن‌، پروتئین‌ها، امگا 3 و 6 و 9 ، ویتامینE و گلیس تشکیل می‌دهند.

چرا مقالات عطارخونه رو بخونیم
آشنایی با طب سنتی و چگونگی استفاده از علم به دست آمده در این حوزه اتفاقی است که با مطالعه مقالات وبلاگ عطارخونه به وجود می‌آید. تمامی مقالات در وبلاگ منطبق با گفته‌ها و نوشته‌های متخصصان طب سنتی از جمله حکیم دکتر روازاده، حکیم دکتر خیراندیش، دکتر کردافشاری و... بوده و بر پایه‌های دانش طب سنتی ارائه می‌شود.
اطلاعات بیش‌تر