بایگانی نوشته‌ها


علائم سرماخوردگی ویروسی

علائم سرماخوردگی ویروسی

سرماخوردگی از عصر باستان به روش‌های گوناگون موجب دردسرهای بزرگی برای انسان شده است. علم پزشکی جدید برای سرماخوردگی بیش از 200 نوع ویروس مختلف را شناسایی کرده که هر کدام با جهش‌های متعدد ساخت داروی موثر برای این بیماری را غیرممکن می‌سازند. میزان ضرر و زیان سرماخوردگی بسیار فراتر از تصورات ماست. برای ‌مثال، مهمترین عامل درخواست مرخصی و غیبت کارکنان و دانش‌آموزان در سراسر دنیا به دلیل سرماخوردگی است.

کیست تخمدان از چیستی تا علت پیدایش

کیست تخمدان از چیستی تا علت پیدایش

حداقل می‌توان گفت که در اطراف همه ما زنانی هستند که با این بیماری‌ها مواجه‌اند و به دنبال رهایی از عوارض آن هستند. به همین دلیل است که این روزها بازار مراکز لاغری و کلینیک‌های لیزر مو بسیار داغ است. حال آنکه عدم آگاهی از علت اصلی ایجاد این علائم روند بیماری را در این مراکز طولانی و اغلب بی اثر کرده است. برای رسیدن به چرایی این موضوع لازم است ابتدا مروری بر چیستی و چگونگی عملکرد تخمدان‌ها داشته باشیم.

آنفولانزا از چیستی تا علائم و انواع

آنفولانزا از چیستی تا علائم و انواع

خوشبختانه رفته‌رفته ویروس آنفولانزا ضعیف‌تر شده و آمار مرگ‌ومیر به علت ابتلای به این بیماری کاهش‌یافته است. با این حال نباید آنفولانزا را دست‌کم گرفت. بر اساس برخی آمارها، آنفولانزا در سال‌های اخیر به ‌تنهایی عامل مرگ بیش از 200 هزار نفر در آمریکا بوده است.

بهترین خواص سیر و عسل برای سلامتی

بهترین خواص سیر و عسل برای سلامتی

سیر و عسل به عنوان شفا برای بسیاری از امراض شناخته می‌شوند. در این مقاله چندی از خواص عسل را بررسی کرده و  با اجزای این جادوی طبیعت آشنا می‌شویم. سپس به سراغ تشریح فوائد و نحوه تهیه معجون سیر عسل خواهیم رفت.

دوغ شتر، یک مرکز درمانی فوق‌تخصصی (ریدایرکت)

دوغ شتر، یک مرکز درمانی فوق‌تخصصی (ریدایرکت)

دوغ شتر و شیر شتر تفاوتی با هم ندارند و به این دلیل که شیر شتر دارای طعم ترش مزه است به این نام خطاب می‌شود. البته این دو محصول دقیقا شبیه هم نبوده و فرایند بسیار ساده و کوچکی برای دوغ انجام می‌شود.

خواص سیاه دانه و عسل از نگاه متخصصان

خواص سیاه دانه و عسل از نگاه متخصصان

سیاه دانه و عسل جزو معدود مواد خوراکی و ادویه‌های هستند که در طب سنتی و اسلامی لقب شفا برای آن‌ها ذکر شده است. خداوند در قران کریم عسل را شفا می‌خواند. پیامبر (ص) نیز، سیاه دانه را دوای هر دردی به جز مرگ می‌داند. ترکیب این دو ماده بدون شک آثار فوق‌العاده‌ای در درمان و پیشگیری از بیماری‌های مختلف خواهد داشت.

طرز تهیه سرکه سیب خانگی به روش سنتی و بدون کپک

طرز تهیه سرکه سیب خانگی به روش سنتی و بدون کپک

سرکه سیب یکی از محبوب‌ترین سرکه‌ها در سفره‌های ایرانی است. این سرکه در کنار طعم و عطر بسیار جذابش، از خواص فوق‌العاده‌ای برخوردار است. در این مقاله سه روش تهیه سرکه سیب محلی، خانگی و سنتی را برای شما شرح می‌دهیم و خواص سرکه خانگی را به شما می‌گوییم...

آکادمی عطارخونه به منظور احیای علمی سبک زندگی سالم بر پایه مبانی طب ایرانی اسلامی به صورت کاملا تخصصی فعالیت خود را از دی 1400 آغاز کرده است. تمام تلاش این تیم ارائه محتواهای آموزشی معتبر و علمی در جهت افزایش سطح علمی مادران و خانواده های ایرانی می باشد. ارائه محتواهای آموزشی در  یک نقشه راه مرتب و منسجم به عنوان الگوی علمی آموزش سبک زندگی سالم هدف پیش روی آکادمی عطارخونه می باشد.
مشاهده وب سایت آکادمی