بایگانی نوشته‌ها


خواص روغن زیتون برای پوست و مو

خواص روغن زیتون برای پوست و مو

روغن زیتون روغنی با طبع گرم و تر که برای مو بسیار مفید است. به طوری که در ترکیب با چند ماده دیگر می‌تواند موهای شما را سالم نگه دارد. روغن زیتون سرشار از ویتامین E بوده که برای مو بسیار مفید است. همچنین ماساژ سر و مو‌ها با روغن زیتون قبل از شامپو زدن و شست‌وشو به درخشش و استحکام موهای شما کمک می‌کند. در این مقاله به بررسی خواص روغن زیتون برای پوست و مو خواهیم پرداخت...

درمان غلبه سودا در طب سنتی

درمان غلبه سودا در طب سنتی

در بدن انسان چهار خلط با نام‌های سودا، صفرا، بلغم و خون وجود دارد‌. مقدار کم هر یک از این اخلاط در بدن ضروری است؛ اما رسوب آن در اندام‌های بدن عوارض دارد‌. در صورتی که هر کدام از این اخلاط بر اخلاط دیگر غلبه کند، باعث بیماری‌های روحی و جسمی می‌شود‌.

بلغم چیست؟ درمان غلبه بلغم در طب سنتی

بلغم چیست؟ درمان غلبه بلغم در طب سنتی

بدن انسان شامل چهار خلط است. بلغم یکی از  خلط‌های چهارگانه و مایعی است که در معده تولید می‌شود و در بدن جایگاه به خصوصی ندارد، در تمام سطح بدن همراه با خون در جریان است. بلغم در روند طبیعی خود به خون تبدیل خواهد شد. در واقع بلغم خون خامی است که در صورت...

درمان فشار خون بالا در طب سنتی

درمان فشار خون بالا در طب سنتی

بیماری فشار خون از گذشته‌های دور شناخته شده و برای درمان آن راه‌های بسیاری پیشنهاد شده است. این بیماری در طب سنتی روش‌های درمانی متنوعی دارد. در این مطلب می‌خواهیم درمان فشار خود از نظر بزرگان طب سنتی مورد بررسی قرار دهیم...

تغذیه سالم از نگاه حکیمان طب سنتی

تغذیه سالم از نگاه حکیمان طب سنتی

غذای سالم به معنای تقویت اقتصاد کشور است. اگرچه کنترل ویژگی‌های ژنتیکی و عوامل محیطی همیشه امکان پذیر نیست. اما به عنوان یک کشور‌ می‌توانیم با داشتن عادات غذایی صحیح و استفاده از غذاهای سالم به فرزندان خود که نسل‌هایی سالم خواهند بود، در جهت آینده‌ای ‌سالم‌تر، صلح آمیز، مولد و شاد گام برداریم.

فواید حجامت از نظر متخصصان طب سنتی

فواید حجامت از نظر متخصصان طب سنتی

حجامت از ارکان نظام طب سنتی و طب اسلامی است که قدمتی در 3300 سال دارد.  حجامت با قدمت ٣٣٠٠ سال قبل از میلاد مسیح در مقدونیه و سپس دریونان باستان  و بعد در حدود ٢۶٠٠ سال قبل از میلاد مسیح در ایران و چین و سپس١۵٠٠ سال  قبل در هند انجام می‌شده است. حجامت توسط بقراط و جالینوس و پس از ظهور  اسلام به صورت کامل توسط رسول اکرم (صل الله علیه و آله) به جهان بشریت  معرفی شد.

تراریخته چیست

تراریخته چیست

تراریخته (GMO: Genetically Modified Organism) یا همان تغییر یافته ژنتیکی واژه‌ای است که این روزها بارها و بارها به گوشمان خورده است. مبدا و محل پیدایش این تکنولوژی، علت به وجود آمدن آن، چیستی این فرآیند، خوب یا بد بودن آن و شرکت های صاحب امتیاز در تولید این محصولات و اینکه آیا در کشور ما نیز این محصولات کشت یا وارد می شوند، همه و همه پرسش‌هایی هستند که در این مقاله به پاسخ آن‌ها خواهیم پرداخت.

آکادمی عطارخونه به منظور احیای علمی سبک زندگی سالم بر پایه مبانی طب ایرانی اسلامی به صورت کاملا تخصصی فعالیت خود را از دی 1400 آغاز کرده است. تمام تلاش این تیم ارائه محتواهای آموزشی معتبر و علمی در جهت افزایش سطح علمی مادران و خانواده های ایرانی می باشد. ارائه محتواهای آموزشی در  یک نقشه راه مرتب و منسجم به عنوان الگوی علمی آموزش سبک زندگی سالم هدف پیش روی آکادمی عطارخونه می باشد.
مشاهده وب سایت آکادمی