بایگانی نوشته‌ها


خواص عرق زنیان از نظر متخصصان طب سنتی

خواص عرق زنیان از نظر متخصصان طب سنتی

عرقیات بخشی از دارو‌های درمانی در طب سنتی به شمار می‌روند. گاهی برای رفع بیماری‌ها، داروها و عرقیات گیاهی بهترین گزینه  هستند. در این مقاله به توضیح خواص عرق زنیان می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید تا با یک گیاه درمانی دیگر آشنا شوید.

چرا باید در ظروف چدنی غذا بپزیم؟

چرا باید در ظروف چدنی غذا بپزیم؟

اگر به دنبال خرید ظروف چدنی برای پخت غذای خود هستید تا غذایی سالم‌تر داشته باشید، ما در این زمینه شما را راهنمایی می‌کنیم. در این مقال قصد داریم در مورد خواص این ظروف و فواید استفاده از آن توضیحاتی ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.

خواص عرق نعناع (عرق نعنا) در طب سنتی

خواص عرق نعناع (عرق نعنا) در طب سنتی

نعناع، این گیاه جادویی خواص بسیاری مانند هضم غذا، کاهش وزن، شادابی پوست، رفع خستگی، کاهش علائم آسم، تسکین سردرد و بهبود گلو درد و سرفه دارد. این گیاه دارویی از سال‌های گذشته در بین خانواده‌های ایرانی بسیار محبوب بود. هیچ ایرانی‌ای نیست که عرق نعنا جزئی از درمان‌های خانگی او نباشد. همه ما از عرق نعنا استفاد کرده‌ایم و کمابیش با خواص آن آشنا هستیم. در ادامه به بررسی دقیق خواص عرق نعناع خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

خواص سرکه سیب برای دیابت از نظر متخصصان

خواص سرکه سیب برای دیابت از نظر متخصصان

از گذشته تاکنون به توصیه طب اسلامی و سنتی ایرانی، از سرکه سیب برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده شده است؛ اما نتایج تعدادی از تحقیقات اخیر نشان‌دهنده این است که این ماده به کاهش قند خون کمک می‌کند و در نتیجه برای افراد دیابتی فواید بسیاری دارد. در این مطلب به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت. پس اگر خودتان یا نزدیکان‌تان به دیابت مبتلا هستید، این مطالب را از دست ندهید.

آکادمی عطارخونه به منظور احیای علمی سبک زندگی سالم بر پایه مبانی طب ایرانی اسلامی به صورت کاملا تخصصی فعالیت خود را از دی 1400 آغاز کرده است. تمام تلاش این تیم ارائه محتواهای آموزشی معتبر و علمی در جهت افزایش سطح علمی مادران و خانواده های ایرانی می باشد. ارائه محتواهای آموزشی در یک نقشه راه مرتب و منسجم به عنوان الگوی علمی آموزش سبک زندگی سالم هدف پیش روی آکادمی عطارخونه می باشد.
مشاهده دوره های آموزشی