بایگانی نوشته‌ها


از خواص عرق رازیانه چه می‌دانید؟

از خواص عرق رازیانه چه می‌دانید؟

شاید بار‌ها نام رازیانه را شنیده باشید.  گیاهی معطر با برگ‌های نازک که در انتهای ساقه گل‌های زرد و خوشه‌ای دارد و  به دو صورت زراعی و وحشی در ایران دیده می‌شود.این گیاه دارویی برای درمان بسیاری از مشکلات سلامتی و بدن مفید است. در ادامه به خواص عرق رازیانه که تمامی خواص این گیاه را دارد می‌پردازیم.

خواص گلاب برای پوست و مو

خواص گلاب برای پوست و مو

گلاب خالص یک ماده طبیعی است که باعث  متعادل شدن PH پوست می‌شود. استفاده منظم از گلاب چربی اضافه تولید شده  پوست را پاک می‌کند و به جلوگیری از ایجاد جوش سرسیاه، جوش سر سفید، آکنه و  جوش زیرپوستی کمک می‌کند.استفاده از گلاب به عنوان تونر صورت بهتر از استفاده از تونرهای با پایه مواد شیمیایی است که ممکن است پوست را به مرور خشک کنند.اما  قبل از اعمال موضعی هرگونه ماسک روی پوست صورت و سایر نقاط حساس بدن، حتما  اندکی از آن را روی بخش کوچکی از پوست دست تست کرده و 20 دقیقه منتظر  بمانید تا از عدم حساسیت پوست خود مطمئن شوید.

تدابیر ماه رمضان در طب سنتی

تدابیر ماه رمضان در طب سنتی

در آستانه ماه مبارك رمضان توصيه های  بهداشتی ذیل جهت رعایت شما روزه داران محترم تقدیم می گردد تا ان شاء الله  با رعایت این نکات و در نتیجه تندرستی شما عزیزان، امکان بهره مندی بیشتر  از معنویات این ماه مبارک فراهم گردد:قبل  از شروع ماه رمضان با گرفتن روزه های مستحبی يا قضا، بدن خود را برای يک  ماه روزه داری، كم كم آماده نماييد یا این که نزديك ماه رمضان صبحانه را  كامل ميل كنيد ولی ناهار نخوريد يا ناهار را خيلی سبك ميل نماييد و خوردن  آن را به تاخیر  بیاندازید تا اینکه ناهار کم کم به طرف عصر کشیده شود و  معده عادت نمايد...

تقویت سیستم ایمنی بدن از نگاه متخصصان

تقویت سیستم ایمنی بدن از نگاه متخصصان

سیستم ایمنی به عنوان خط اول مقابله با هجوم عوامل بیماری‌‌زا نقش مهمی در محافظت از بدن به عهده دارد لذا پیروی از سبک زندگی سالم برای تقویت سیستم ایمنی حائز اهمیت است. می‌توان گفت استفاده از همه گروه‌ های غذایی (نان و غلات، میوه‌ها و سبزیجات، شیر و لبنیات...

علت و درمان ریزش مو در طب سنتی از نگاه متخصصان

علت و درمان ریزش مو در طب سنتی از نگاه متخصصان

در زندگی امروزه به دلایل مختلفی مانند تغییر در الگوی زندگی، رژیم‌های  غذایی و استرس، ریزش مو حتی در سنین جوانی نیز افزایش یافته است. اگر شما  هم مشکل ریزش موی شدید دارید و به دنبال راهی برای درمان هستید با ما همراه  باشید. در این مقاله به راه‌های موثری برای درمان ریزش مو خواهیم پرداخت.

درمان چین و چروک صورت از نگاه متخصصان طب سنتی

درمان چین و چروک صورت از نگاه متخصصان طب سنتی

خطوط و شیارهایی که به صورت فرورفتگی روی  سطح پوست ایجاد شده و با افزایش سن و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست بیش‌تر  نمایان می‌شوند، چین و چروک نامیده می‌شوند.چین  و چروک صورت نشانه‌ای از عملکرد بدن و همچنین تضعیف مزمن یا حاد ارگان‌های  شما و حتی احساسات شما است. این به این معنی است که نشانه‌های ظاهر شده،  فقط به سن یا گذر زمان مربوط نیستند.آن‌ها  همچنین می‌توانند نشانه مشکلی باشند که ما باید آن را شناسایی کرده و  بهبود دهیم. عوامل متعددی وجود دارد که بر خطوط روی صورت شما تاثیر‌  می‌گذارند.

تقویم حجامت ۱۴۰۱ مورد تایید متخصصان (نسخه کامل)

تقویم حجامت ۱۴۰۱ مورد تایید متخصصان (نسخه کامل)

اگر به تقویم حجامت سال ۱۴۰۱ دقت کنید، تعدادی از روزها با دو رنگ سبز و زرد مشخص شده‌اند. از نظر دکتر خیراندیش،  روزهایی که در تقویم با رنگ زرد مشخص شده است، روزهای مناسب برای حجامت و  روزهای به رنگ سبز، دارای تاکید بیشتری برای حجامت است.

خواص زیتون از نظر متخصصان طب سنتی

خواص زیتون از نظر متخصصان طب سنتی

زیتون یک میوه گرمسیری است که آب و هوای گرم و مرطوب را دوست دارد. جالب است بدانید که طبع میوه زیتون در صورتی که کاملا رسیده باشد، گرم است. فرقی نمی‌کند زیتون سبز اگر کاملا رسیده باشد طبع آن  گرمی دارد است و از نظر خشکی و تری، به سمت تعادل میل دارد. ولی زیتون نارس سرد و خشک است.

آکادمی عطارخونه به منظور احیای علمی سبک زندگی سالم بر پایه مبانی طب ایرانی اسلامی به صورت کاملا تخصصی فعالیت خود را از دی 1400 آغاز کرده است. تمام تلاش این تیم ارائه محتواهای آموزشی معتبر و علمی در جهت افزایش سطح علمی مادران و خانواده های ایرانی می باشد. ارائه محتواهای آموزشی در یک نقشه راه مرتب و منسجم به عنوان الگوی علمی آموزش سبک زندگی سالم هدف پیش روی آکادمی عطارخونه می باشد.
مشاهده دوره های آموزشی