طرز تهیه سرکه سیب محلی

برای فراهم نمودن سرکه بایستی از سیب های شیرین استفاده کرد. بطوریکه در ابتدای کار آن ها را تمیز شسته و با چاقو به چند قسمت تقسیم کنید تا پوسیدگی آن زود اتقاق بیوفتد. سیب را چرخ کرده و داخل بشکه بریزید و صبر کنید تا اندکی بعد نرم و له شوند. در واقع سرکه سیب نیز مانند سرکه انگور تهیه می شود با این تغییر که داخل آن آب اضافه نمی کنید. لطفا به این موارد توجه داشته باشید:

  1. حتما از سیب شیرین استفاده کنید لذا مایع آن ترش نخواهد بود.
  2. سعی کنید از سیب آبدار استفاده کنید. در حالت معمولی از هر یک کیلو سیب حدودا نیم کیلو سرکه می دهد.
  3. اگر به اشتباه داخل ظرف سیب آب بیفزائید دوره تهیه سرکه طولانی میشود و سرکه دیرتر بعمل می آید.

خواص سرکه سیب خانگی

از آنجایی که طبیعت سرکه به صورت سرد و خشک می باشد که اصلاح کننده آن روغن بادام شیرین و شیرینی های طبیعی است که خواص زیادی دارد. در طب سنتی در بسیاری از نسخه ها، سرکه، عسل و یا از ترکیب این دو (سکنجبین یا سرکنگبین) استفاده می شود. برخی از خواص سرکه سیب عبارتند از:

  1. سرکه می تواند باکتری های موجود در سیستم گوارشی را نابود کند. بطوری که اگر افرادی مشکلاتی از قبیل یبوست، نفخ و دل درد داشته باشند به راحتی با مصرف سرکه سیب از بین می رود.
  2. سرکه ترشح اسید معده را متعادل می سازد و از گاز معده جلوگیری می کند.
  3. مصرف آن برای چاشنی غذا بسیار مفید است.
  4. سرکه شستشو و تمیزی دندان را برای شما همراه دارد.
  5. پایداری سرکه بسیار نامحدود است. لذا پس از گذر زمان رسوب ببندد و یا کدر شود همچنان خاصیت دارد.
  6. با استفاده از سرکه در کنار وعده های غذایی می توانید به رقیق شدن خون خود کمک کنید. همچنین مصرف سرکه سبب دفع سموم، تجزیه چربی و کاهش چربی خون نیز می شود.

مضرات سرکه صنعتی

همان گونه که میدانید سرکه تقلبی هم همانند تمامی مواد غذایی که به صورت سالم و تقلبی در بازار عرضه می شوند و در اختیار خریداران قرار داده می شود. از این رو اگر میخواهید سرکه طبیعی بخرید حتما از مراکز مورد اعتماد خریداری نمائید. سرکه های تقلبی اسید استیک دارند و قیمت آن نسبت به سرکه های طبیعی ارزان تر است و فقط مزه آن ترش است و خاصیت دیگری ندارند. در این سرکه ها برای داشتن ماندگاری بیشتر، از مواد نگهدارنده استفاده می گردد. آبلیمو و سرکه در چند سال اخیر به طور تقلبی تهیه میشود. بجای استفاده از محصولات غذایی طبیعی از مواد شیمیایی برای تولید این محصول استفاده می شود که علاوه بر سودمند نبودنش بسیار ضرر هم دارد.

خواص سرکه سیب

شرایط ماندگاری سرکه چگونه است؟

با توجه به اینکه سرکه طبیعت اسیدی دارد خود را حفظ می کند و نیازی به سرد کردن ندارد و مقاومت آن نامحدود است. لذا برای نگهداری سرکه بایستی از ظرف های شیشه ای که در دارند استفاده کنید و دمای آن معتدل باشد و در سایه نگه داشته شود. در بعضی از اوقات ممکن است سرکه به سمت کدری، رسوب، ته نشست رفته و تغییر رنگ ایجاد شود که هنوز قابل استفاده است و جای نگرانی ندارد و اگر رسوب کرد می توانید آن را از صافی رد کرده و گل آن را دور بریزید.