احیای سبک زندگی ایرانی با استفاده از کرسی

حتما برای شما هم خیلی جالب و شگفت انگیز خواهد بود که بدانید با انجام یک کار ساده و لذت بخش ضمن کسب سلامتی، می توانید به وطن خود خدمت کنید و از اجر الهی نیز بهره مند شوید. استفاده از کرسی و احیای این سنت حکیمانه ایرانیان علاوه بر صرفه جویی بسیار زیاد در مصرف گاز، باعث حفظ سلامتی بدن شده و فواید بی شماری را به همراه دارد.

رفع کم خونی

پاها در زیر کرسی آرام آرام گرم می شود. در این حالت مغر استخوان که کارش خونسازی است شروع به فعالیت کرده و عملیات خون سازی را تقویت می کند.

پاکسازی بدن

زیر کرسی آرام آرام عروق گشادتر می‌شوند. خون گرم می‌شود. وقتی بدن در حالت افقی است خون راحت تر گردش می‌کند. دریچه قلب راحت تر باز و بسته می شود. خون رسانی در بدن بهتر صورت می گیرد و مواد زائد از سلول‌ها و بافت‌ها خارج می‌ شود.

تقویت حافظه

هنگامی که خون رسانی سریع تر می شود، خون رسانی به مغز هم سریع تر صورت می‌گیرد و سلول‌های مغزی گرم‌تر و فعالیت‌های مغزی بیشتر شده و موجب تقویت حافظه می شود.

درمان آرتروز، رماتیسم، درد زانو، درد و دیسک کمر

پا دردی ها کرسی برای شماست! وقتی در سرما لباس گرم می‌پوشیم بیرون بدن گرم می‌شود. از درون گرم نمی‌شویم. اما زیر کرسی، بدن از داخل گرم می‌شود.  مخصوصا پاها که گرم می‌شود برای آرتروز، روماتیسم، درد زانو و درد کمر و دیسک فوق العاده عالی اثر می‌ گذارد.

دفع اخلاط اضافه و کاهش قند خون

این گرمی ملایم و تدریجی سودا و بلغم زائد رو از بین می‌بره. حتی تاثیرات مثبتی روی لوزالمعده می‌گذارد که برای کاهش قند خون خوب است و در درمان دیابت کمک کننده است.

خواب آرام و راحت با کرسی

کرسی ترشح غدد بدن را تنظیم می‌کند. مخصوصا خانم‌هایی که بیماری‌های دوره ای دردناک و سخت دارند برایشان عالی است. کرسی یک نوع تنظیم کننده هورمونی بدن است.

کرسی شب یلدا

خواص لحاف کرسی

خود لحاف کرسی هم از جنس نخی و پشمی بوده که الکتریسیته ساکن بدن را دفع می‌کند. ضد سوداست و آرامش بخش است. بهتر است محیط بیرون کرسی خنک تر باشد و خیلی گرم نباشد. همانگونه که در زمستان ریشه درخت زیر زمین جای گرمی دارد و بالای آن در معرض سرما قرار دارد.