وبلاگ


مهم ترین خاصیت و فواید سرکه سیب

مهم ترین خاصیت و فواید سرکه سیب

سرکه سیب دارای طبع سرد و خشک بوده و از این رو برای بیماری‌های مختلفی که بر اثر غالب شدن طبع گرم بروز می‌کند، بسیار مفید است. از سوی دیگر وجود ویتامین‌ها و املاح در کنار خاصیت ذاتی سرکه موجب ایجاد فواید بی‌شماری در آن می‌شود...

التهاب مفاصل چیست؟ انواع مفصل، علائم التهاب مفصل و درمان

التهاب مفاصل چیست؟ انواع مفصل، علائم التهاب مفصل و درمان

التهاب مفاصل (Arthritis) به مجموعه حدود 200 بیماری مختلف گفته می‌شود که باعث تورم، درد، کاهش دامنه حرکتی و برخی مشکلات در ناحیه مفصل می‌شود. متاسفانه التهابات مفاصل نسبتا شایع بوده و در برخی موارد زندگی بیمار را دچار اختلالات جدی می‌کند.پیشنهاد میکنیم این مقاله را بخوانید.

آیا از خواص سیر خبر دارید؟

آیا از خواص سیر خبر دارید؟

خواص سیر به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی، ضد التهاب و تصفیه کننده خون تنها به این مواد محدود نمی‌شود. ماده موثر آلیسین که در سیر به وفور یافت می‌شود، نه تنها ایمنی بدن را افزایش داده بلکه از بروز آسیب به بسیاری از اندام‌های حیاتی بدن جلوگیری می‌کند.

خواص شگفت انگیز روغن خراطین

خواص شگفت انگیز روغن خراطین

روغن خراطین یک روغن کاملا طبیعی است که اصل آن، غلیظ بوده و بوی نسبتا نامطبوعی دارد. این روغن حاوی 96 درصد روغن کرم آیزنیا فتیدا است. روغن کرم آیزنیا فتیدا حاوی 96.2 درصد الانتئین است و باقی آن را کلاژن‌، پروتئین‌ها، امگا 3 و 6 و 9 ، ویتامینE و گلیس تشکیل می‌دهند.

تشخیص عسل طبیعی و فواید آن

تشخیص عسل طبیعی و فواید آن

عسل طبیعی نه‌تنها مزه بسیار خوشایندی دارد بلکه می‌تواند ما را در برابر بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات محافظت نماید. راه‌های تجربی بسیار زیادی برای تشخیص عسل طبیعی از مصنوعی و بی‌کیفیت وجود دارد. یکی از ساده‌ترین راه‌های تشخیص عسل ارگانیک و طبیعی... مقاله تشخیص عسل طبیعی را بخوانید.

خواص عسل طبیعی چیست؟

خواص عسل طبیعی چیست؟

در طب سنتی اسلامی برای عسل طبعی گرم ذکرشده است. عسل با طبیعت گرمی که دارد برای درمان سودا و بلغم بسیار مفید بوده و بسیاری از امراض را از بین می‌برد. با خرید عسل طبیعی به مجموعه‌ای کم‌نظیر از مواد غذایی مفید دست خواهید یافت که تنها بخشی از آن‌ها را در ادامه ذکر می‌نماییم.

خواص روغن ارده کنجد برای پوست و مو

خواص روغن ارده کنجد برای پوست و مو

در مقاله قبلی توضیح دادیم که متاسفانه عموم مردم روغن کنجد را با روغن ارده کنجد اشتباه می‌گیرند. در حالی که طب سنتی استفاده از روغن کنجد را ممنوع و مضر می‌داند و در واقع این روغن ارده کنجد است.

خواص درمانی روغن ارده کنجد

خواص درمانی روغن ارده کنجد

در طب سنتی استفاده از روغن ارده کنجد برای درمان و پیشگیری بیماری‌ها از دوران آشوریان در ایران رواج داشته است. استفاده از روغن ارده کنجد برای کسانیکه دیابت، فشار خون، سرطان و بیماری‌های حاد دیگر دارند بسیار مفید است.

روغن کنجد یا روغن ارده کنجد؟

روغن کنجد یا روغن ارده کنجد؟

روغن ارده کنجد و روغن کنجد متفاوت است. تفاوت اصلی بین این دو صرفا در نحوه استخراج این دو محصول روغنی است. بر اساس شیوه روغن‌گیری از محصول کنجد، می‌توان دو نوع محصول روغنی را تولید کرد.

عرقیاتی که در فصل بهار باید بنوشیم

عرقیاتی که در فصل بهار باید بنوشیم

بسیاری از مردمان شهرهای سنتی کشورمان همچون شیراز، اصفهان، یزد و کاشان  در فصول مختلف سال به جهت دارا بودن خواص درمانی و عطر و طعم دلپذیر از  عرقیات مختلف استفاده می‌کنند و اغلب این نوع عرقیات گیاهی را برای شهرهای  دیگر به سوغات می‌برند. اما عرقیاتی که در فصل بهار بیشتر مورد مصرف قرار  می‌گیرد کدام است و چه نفعی برای بدن دارد؟

چرا مقالات عطارخونه رو بخونیم
آشنایی با طب سنتی و چگونگی استفاده از علم به دست آمده در این حوزه اتفاقی است که با مطالعه مقالات وبلاگ عطارخونه به وجود می‌آید. تمامی مقالات در وبلاگ منطبق با گفته‌ها و نوشته‌های حکیم روازاده بوده و بر پایه‌های دانش طب سنتی ارائه می‌شود.
اطلاعات بیش‌تر