پیشگیری و درمان


استفاده از روغن سیاه دانه چه مزیت ها و مضراتی به همراه دارد؟

استفاده از روغن سیاه دانه چه مزیت ها و مضراتی به همراه دارد؟

روغن سیاه دانه که از عصاره دانه های سیاه رنگ همین گیاه بدست می آید، دارای ویژگی های منحصر به فردی است. خواص روغن سیاه دانه برای سلامتی و پاکیزه نگه داشتن بدن مفید می باشد، همچنین خون را از سموم پاک می کند. البته مصرف این روغن برای برخی افراد توصیه نمی شود.

گلودرد از علائم تا درمان از نگاه متخصصان

گلودرد از علائم تا درمان از نگاه متخصصان

احتمالا اکثر افراد در طول زندگی خود احساس درد و سوزش در ناحیه گلو را تجربه کرده‌اند. در واقع درد گلو یکی از شایع ترین علائم بیماری است که معمولا در اثر عفونت یا عوامل محیطی مانند خشکی هوا ایجاد می‌گردد. با توجه به محل وقوع عفونت می‌توان انواع گلو درد...

درمان گلودرد در فصل بهار از نگاه متخصصان

درمان گلودرد در فصل بهار از نگاه متخصصان

در برخی از افراد آلرژی‌ها سبب بروز گلودرد می‌شوند به این دلیل که اگر ما به چیزی آلرژی داشته باشیم بدنمان پروتئین‌هایی در آن ماده را به عنوان یک مهاجم خارجی در نظر می گیرد. زمانیکه این مواد از طریق تنفس یا چشم‌ها وارد بدن می‌شوند...

خواص روغن بادام شیرین در طب سنتی

خواص روغن بادام شیرین در طب سنتی

آیا تا به حال برای سلامتی و زیبایی خود داروی طبیعی که بدون استفاده از مواد شیمیایی ساخته شده است، مصرف کرده اید؟ خیلی از آقایان و بانوان برای زیبایی خود هزینه های بسیاری انجام می دهند، تمام این هزینه ها مختص به ویزیت پزشک های متخصص زیبایی نیست، بلکه...

آسم و درمان آن

آسم و درمان آن

آسم یک بیماری التهابی مختص دستگاه تنفسی  است. بیمارانی که به آسم مبتلا می‌شوند عموما با تنگی نفس مواجه هستند که  نشان از التهاب در سیستم تنفسی به ویژه ریه‌ها دارد که ممکن است بر اثر یک  سری عوامل محیطی در افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد هستند ایجاد یا تشدید  می‌شود.ممکن است، انسان همواره تا  پایان دچار آسم شود ولی ۷۰درصد موارد ابتلا قبل از ۴۰ سالگی بروز می‌کند.  هر چه سن ابتلا به آسم پایین‌تر باشد کم خطرتر بوده و بیشترین بروز در سن ۳  تا ۵ سالگی اتفاق می‌افتد.

آلرژی فصلی از چیستی تا درمان

آلرژی فصلی از چیستی تا درمان

در هر فصل گیاهان گوناگونی رشد کرده و  شروع به گرده افشانی یا تولید و پخش کردن هاگ می‌کنند. در جاهای مختلف گیاهان متفاوتی وجود دارند که زمان گرده افشانی آن‌ها نیز متفاوت است اما این تنها عامل آلرژی نیست...

داروی امام کاظم از چیستی تا طریقه مصرف

داروی امام کاظم از چیستی تا طریقه مصرف

یکی  از داروهای محبوب طب سنتی که در فصول سرد سال طرفداران بیشتری پیدا   می‌کند، داروی امام کاظم زمستانه است. این محصول با داشتن مواد اولیه‌ای   مانند شکر سرخ، هلیله سیاه، مصطکی اصل و...  یکی از بهترین انتخاب‌ها برای   مبارزه با بیماری‌های ویروسی به شمار می‌رود. داروی جامع امام کاظم که از   دیرباز در طب سنتی استفاده می‌شده همچنین برای پیشگیری از بیماری‌های   ویروسی تاثیرات فراوانی دارد. بیماری‌هایی این چنینی در برابر گرمی بدن   ضعیف شده و از بین می‌روند، پس قابلیت تکثیر و درگیر کردن بدن را از دست   می‌دهند.

چربی خون از چیستی تا درمان در طب سنتی

چربی خون از چیستی تا درمان در طب سنتی

چربی خون، بیماری نام آشنایی که از دیرباز تاکنون وجود داشته و روز به  روز بر تعداد مبتلایان آن‌ افزوده می‌شود. چربی خون به طور عمده با افزایش  سطح چربی‌های خون شناخته می‌شود. چربی (لیپید) خون شامل کلسترول خون و  تری‌گلیسرید است. کلسترول چربی که از طریق مواد غذایی وارد بدن  می‌شود و برای بسیاری از فعالیت‌های طبیعی بدن ضروری است، این ماده بیشتر  توسط کبد ساخته می‌شود و البته به مقداری هم در بعضی غذاها وجود دارد. این  چربی از طریق ذراتی به نام LDL، که شامل پروتئین و چربی هستند به بخش‌های  گوناگون بدن برای مصرف منتقل می‌شوند.

آرتروز از چیستی تا درمان در طب سنتی

آرتروز از چیستی تا درمان در طب سنتی

در جوامع امروزی بیماری‌های مفصلی بسیار شایع و همه‌گیر است و افراد با هر سن، نژاد و جنسیتی ممکن است درگیر این مشکل شوند.یکی  از دلایل اصلی ناتوانی جسمی آرتروز است. در آرتروز (استئوآرتریت) غضروف‌ها  تخریب می‌شوند. غضروف یک بافت سخت و لغزنده است که انتهای استخوان‌ها را  در محل مفاصل می‌پوشاند، آرتروز همچنین می‌تواند کل مفصل را تحت تاثیر قرار  ‌دهد.این بیماری موجب بروز تغییراتی  در استخوان‌ها شده و بافت همبندی که عضلات را به استخوان‌ها متصل می‌کند و  موجب پایداری مفصل می‌شود را تخریب می‌کند. آرتروز باعث التهاب پوشش مفصل  نیز می‌شود.

چرا مقالات عطارخونه رو بخونیم
آشنایی با طب سنتی و چگونگی استفاده از علم به دست آمده در این حوزه اتفاقی است که با مطالعه مقالات وبلاگ عطارخونه به وجود می‌آید. تمامی مقالات در وبلاگ منطبق با گفته‌ها و نوشته‌های متخصصان طب سنتی از جمله حکیم دکتر روازاده، حکیم دکتر خیراندیش، دکتر کردافشاری و... بوده و بر پایه‌های دانش طب سنتی ارائه می‌شود.
اطلاعات بیش‌تر