این روزها سایه رژیم‌های لاغری بر زندگی اکثر افراد جامعه و به خصوص بانوان بیش از هر روزگاری دیده می‌شود. چه بسیار افرادی که برای رسیدن به تناسب اندام با پیروی از رژیم‌های غذایی غلط و غیراصولی جسم خود را متحمل زیان‌های جبران ناپذیری می‌کنند.

رژیم لاغری طب سنتی دکتر روازاده

حکیم دکتر حسین روازاده متخصص طب سنتی برای لاغری، صبحانه مفصل با طبیعت گرم مثل مرباهای خانگی (سیب، به، بالنگ و...)، عسل، بادام، مویز، انجیر، توت و نان گندم را توصیه کرده است.

همچنین بر حذف ناهار و مصرف میوه‌های گرم مثل انگور، خرما، خربزه، سیب، نوشیدنی‌هایی مثل آب عسل و آب میوه‌هایی با طبع گرم، آب انگور، آب زردک، آب سیب و... تاکید فراوان کرده است.

به گفته وی افراد چاق با مزاج سرد و تر که غلبه بلغم دارند باید شام را سر شب (موقع اذان مغرب) مفصل و گرم بخورند و به‌ویژه از مصرف غذاهای خانواده سرد و مرطوب یا سرد و خشک مانند لبنیات، لوبیا سفید، برنج، ماکارانی، بادمجان، هندوانه، آب سرد، خیار، گوجه، سالاد و... پرهیز کنند.

برای لاغر کردن اندام چاق باید به هر چیزی که باعث خشکی بدن شود رجوع کرد. این موارد شامل اسهال، تعریق، تقلیل در غذا خوردن، خواب کم، استحمام خشک، خوردن ادویه‌های گرم و خشک مثل فلفل و دارچین و ورزش بلغم سوز است.

دکتر روازاده می‌گوید: رژیم‌های آب‌ درمانی در رفع چاقی با مزاج سرد و تر کاملا مردود است. چون باعث اضافه وزن و چاقی بیشتر می‌شود. آب دارای طبیعت سرد و تر و چربی هم دارای طبیعت سرد و تر است به همین دلیل چاقی را بیشتر می‌کند.

از نظر حکیم روازاده چله گرفتن (رژیم های چهل روزه) باعث تغییر ذائقه و تمایل ذهنی شما نسبت به مزه‌های غذایی می‌شود. یک ماده غذایی را اگر چهل روز نخورید، علاقه نسبت به آن ماده غذایی برطرف می‌شود.

قبل از هر رژیم غذایی بیماری‌های زمینه‌ای حتما باید بررسی شود تا در انتخاب شیوه درمانی مثل فشارخون، دیابت، سنگ کلیه، قلب و عروق، واریس، بیماری‌های غدد درون‌ریز، اختلالات هورمونی و... لحاظ شود.

وی تاکید کرده که ترک وعده غذایی ناهار بهترین راه‌کار طب سنتی برای تناسب اندام و لاغری است که هزینه‌ای هم ندارد؛ ولی باید به تدریج این کار صورت بگیرد. چون ترک عادت به یک باره باعث عوارض می‌شود.

ترک ناهار علاوه بر اینکه باعث می‌شود سودای کمتری در بدن ایجاد شود، انسان با اشتهای بیشتری شام خورده و غذا خوردن با اشتها برای سلامتی خیلی مفید است.

پیشنهاد می کنیم مقاله: درمان سودا از نظر متخصصان طب سنتی را مطالعه فرمایید

همچنین استفاده از داروی مسخن طب اسلامی یا ترکیب گردو و زنیان هم مفید است. این ترکیب کلیه‌ها را فعال کرده و به دفع بهتر رطوبت اضافه بدن و لاغری کمک زیادی می‌کند.

میزان استفاده از این دارو روزی سه قاشق مرباخوری است. (افراد دارای خشکی مزاج، حرارت کبد و... در استفاده احتیاط کرده و بهتر است به پزشک طب سنتی مراجعه کنند)

معجون لاغری دکتر روازاده در یک قرص

یکی دیگر از روش های لاغری با ترکیبات کاملا گیاهی استفاده از دستورالعمل حکیم روازاده برای ساخت قرص لاغری است. مواد تشکیل دهنده این قرص زردچوبه، زیره، زنجبیل و دارچین است که باید با هم مخلوط شده و به شکل قرص درآیند.

روزانه یک عدد از این قرص‌ها را تا رسیدن به وزن دلخواه باید مصرف کنید. بدون شک این قرص را می‌توان بهترین قرص لاغری گیاهی دانست که به راحتی هم تهیه می‌شود.

مایع چربی سوز و روغن مکمل داروی چربی سوز

علاوه بر این قرص‌ها داروی دیگری به نام مایع چربی سوز و روغن مکمل داروی چربی سوز در ایجاد تناسب اندام و کاهش وزن موضعی بدون عوارض جانبی بسیار مفید است. این محصول مورد تایید حکیم دکتر روازاده می باشد.

البته برای رسیدن به وزن ایده‌آل همراه با حفظ سلامتی استفاده از این مایع چربی سوز و روغن مکمل داروی چربی سوز به تنهایی کارساز نیست.

حکیم روازاده رسیدن به این دو را مشروط به رعایت اصول کلی تغذیه شامل تغییر روغن‌های خوراکی مصرفی، بادکش گرم، روغن گرم، استفاده از مایع چربی سوز، پیاده‌روی، عرق مرکب ضد چاقی و... می‌داند. گفتنی است که ترکیبات این مایع چربی سوز بوته صبر زرد و درخت مو بوده و برای طبع گرم و خشک مناسب است.

رژیم لاغری طب سنتی دکتر خیراندیش

با توجه به نسخه لاغری در طب سنتی دکتر خیراندیش علت افزایش وزن این است که سردی معده رخ داده و وقتی معده سرد باشد، اشتها زیاد‌تر می‌شود و در نتیجه وزن افزایش می‌یابد پس اول باید معده را گرم کرد.

معده که گرم شد اشتها کم می‌شود؛ ولی قوت انسان سرجایش است. گرمی‌ها با حجم کم، قوت زیادی می‌دهند. وقتی که معده گرم شد می‌توانید رژیم ترک ناهار بگیرید.

صبحانه خوب و شام سر شب، باعث می‌شود که انرژی سرجایش باشد و تناسب اندام هم حفظ شود. برای گرم‌تر شدن معده بهتر است غذا را با خوراک گرمی شروع کنید.

وقتی که مقداری سردی افزایش پیدا کند، در مراحل اول پر اشتهایی می‌آورد و مقداری که بیشتر شد، نفخ ایجاد می‌کند. اگر این روند ادامه پیدا کند، در مقدار بیشتر شکم صدا می‌دهد و دفع گاز به صورت آروغ رخ می‌دهد که در نهایت بوی بد دهان را ایجاد می‌کند. اما اگر معده گرم شود این اتفاق ها نمی‌افتد. پس راه حل آن است که از سردی‌ها و آب سرد بین غذا پرهیز کنیم.

برای درمان نفخ شکم هم خوردن گرمی‌ها موثر است. شما می‌توانید یک قاشق مربا‌خوری بارهنگ داخل یک لیوان عرق نعنا ریخته و بگذارید تا 10 دقیقه بجوشد. سپس عسل را به آن اضافه کرده و هرشب میل کنید. هر مقدار سردی بیشتر باشد، طول درمان بیشتر می‌شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله رژیم لاغری سریع در 7 روز با آش آبغوره زنجبیل را مطالعه فرمایید