یک قاشق رب انار که در دهانم می‌گذارم، خاطرات خانه مادربزرگ در ذهنم تداعی می‌شود. روزهایی که در حیاط  باصفایش در دیگ بزرگی روی اجاق، رب انار می‌پخت. ما بچه‌ها گوشه حیاط بازی می‌کردیم و مادربزرگ در کاسه‌های کوچک برایمان چند قاشق رب انارِ ملس تازه و خوشمزه می‌ریخت. رب انارهای کارخانه‌ای هیچ‌وقت آن طعم را ندارند ولی وقتی خودم یک سال پیش همت کردم و با دستور پخت مادربزرگم یک رب انار خانگی لذیذ درست کردم، فهمیدم که کار چندان سختی هم نیست. رب انار خانگی به علت نداشتن نگه‌دارنده‌های شیمیایی بهترین نوع رب انار است. شما هم می‌توانید با کمی حوصله آن را در خانه بپزید و از محصول سالم و مفیدی که به دست خودتان تهیه شده لذت ببرید. طرز تهیه رب انار خانگی را به ساده‌ترین شکل ممکن برایتان آماده کرده‌ام که در زیر می‌خوانید.

طرز تهیه رب انار خانگی

برای تهیه رب انار بهتر است انار ملس یا همان ترش و شیرین را انتخاب کنید. نوع اناری که انتخاب می‌کنید باید قرمز و آبدار باشد؛ در این صورت هر 8 کیلو انار، یک کیلو رُب به شما می‌دهد. انارها را بشویید و دانه‌ کنید و با آبمیوه‌گیری یا چرخ گوشت آب آن را بگیرید. حالا آب انار را در قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید. در این مرحله باید صبر و حوصله داشته باشید و هرگز شعله گاز را زیاد نکنید. بگذارید آب انار آرام آرام جوش بیاید و آب اضافه آن به تدریج تبخیر شود. شما باید در این مرحله بالای سر رب انار باشید و مدام با قاشق آن را هم بزنید تا ته نگیرد.

طرز تهیه رب انار

بهترین غلظت برای رب انار

رب انار شما بسته به حجم آب انار، در طول یکی دو ساعت به غلظت مناسب می‌رسد. دقت کنید که سرعت تبخیر رب انار بیشتر از رب گوجه فرنگی است و نباید یک لحظه از آن غافل شوید. اما غلظت مناسب را چطور باید تشخیص دهید؟ اول از روی تجربه. به هرحال شما قبلا رب انار دیده‌اید و می‌دانید غلظت آن چقدر است. بهترین غلظت زمانی است که قاشق به راحتی داخل رُب حرکت می‌کند. هرچه رب غلیظ‌تر باشد دیرتر فاسد می‌شود ولی مراقب باشید در این مرحله رب ته نگیرد چون تمام زحماتتان هدر می‌رود.

اما از روی رنگ رب انار هم می‌توانید تشخیص دهید وقت خاموش کردن شعله رسیده یا نه. بهترین رنگ برای رب انار قرمز تیره یا قهوه‌ای است. هروقت رب انار شما به این رنگ رسید می‌توانید آن را از روی حرارت بردارید؛ در ظرف‌ شیشه‌ای بریزید و بگذارید سرد شود. اگر رنگ رب انار سیاه شد نشان دهنده این است که در مرحله پخت، ته گرفته است. این رب انار کیفیت خوبی ندارد و نباید استفاده شود.

رب انار خانگی را حتما در یخچال نگه‌داری کنید تا فاسد نشود و تغییر رنگ ندهد. هربار می‌خواهید از آن مقداری مصرف کنید، با قاشق خشک و تمیز رب بردارید و بعد در آن را سفت ببندید و در یخچال بگذارید.

نکته: اگر با ذائقه‌تان جور درمی‌آید، در مرحله شروع غلیظ شدن آب انار، کمی نمک به آن اضافه کنید. نمک در ضمن باعث می‌شود رب انار شما دیرتر فاسد شود.

خواص رب انار

رب انار در غذاهای زیادی از جمله فسنجان، اکبر جوجه، خوراک مرغ، ماکارونی، کباب ترش و بسیاری غذاهای دیگر به عنوان یک چاشنی یا سس لذیذ استفاده می‌شود. از خواص این رب بازکردن اشتهای افراد کم اشتها، بر طرف کردن تهوع و ویار حاملگی، تصفیه خون، کاهش فشار خون و رفع سردردهای میگرنی است. طبع رب انار ترش سرد و خشک است ولی رب انار شیرین طبع معتدلی دارد. افراد سرد مزاج یا مبتلایان به زخم معده و بیماری‌های ریوی بهتر است از مصرف رب انار خودداری کنند.

خواص رب انار

شما هم اگر تجربه یا خاطره‌ جالبی از پختن یا مصرف رب انار دارید در قسمت کامنت‌ها برایمان بنویسید. در ضمن اگر امکان پخت رب انار خانگی را ندارید می‌توانید از فروشگاه آنلاین عطارخونه رب انار طبیعی مورد تایید دکتر روازاده را تهیه کنید.