درمان پیسی یا برص در طب سنتی

بازدید: 138,114 بازدید
درمان پیسی یا برص

شاید در اجتماع با افرادی روبه‌رو شویم که ظاهر پوست آن‌ها طبیعی نبوده ‌و دارای لک‌های سفید غیر عادی باشند و این امر سبب شود برای شما سوال پیش بیاید که چگونه چنین اتفاقی برای پوست این افراد افتاده است.

پیسی یا برص چیست؟

بَرَص یا پیسی یا ویتیلیگو یک بیماری پوستی است که در آن لک‌های سفید رنگ به دلیل از دست رفتن رنگدانه پوست به وجود می‌آیند. پیسی گونه‌ای بیماری پوستی مزمن غیرواگیر است که به شکل لکه‌های سفید نرم حدودا بزرگ بر اندام‌های گوناگون بدن ظاهر می‌شود و گاهی ممکن است تمام بدن را فرا بگیرد.
وسعت دوره و شدت از دست رفتن رنگدانه در اشخاص مختلف متفاوت است. دوره‌های از دست رفتن رنگدانه و متعاقب آن ثابت ماندن رنگ لک و دوباره از دست رفتن رنگدانه به طور مدوام تکرار می‌شوند. بازگشت خودبه‌خودی رنگ به لک‌های سفید شده خیلی به ندرت اتفاق می‌افتد.
در موارد شدید این بیماری ممکن است رنگدانه در همه جای پوست از بین برود و پوست یکسره سفید شود. بعضی از بیماران که تصور می‌کنند بیماری‌شان خوب شده است، در واقع تمام رنگدانه پوست خود را از دست داده و پوست‌شان یک دست سفید می‌شود. گرچه رنگ پوست این افراد یک دست سفید شده، ولی آن‌ها باز هم به پیسی مبتلا هستند.

دلایل به وجود آمدن برص

برص در اثر از بین رفتن رنگدانه‌های پوست ایجاد می‌شود؛ اما دلیل آن هنوز نامشخص است، البته چند تئوری برای آن وجود دارد.
در نظریه اول وجود یک نقص ارثی موجب حساس شدن سلول‌های رنگدانه‌ساز به آسیب و در نتیجه از بین رفتن‌ آن‌ها می‌شود.
در نظریه دوم سلول‌های رنگدانه‌ساز ممکن است عامل از بین رفتن خودشان باشند. یعنی زمانی که رنگدانه در حال ساخته‌شدن است، مواد زایدی نیز در کنار آن تولید می‌شوند که سمی ‌بوده و قادر به از بین بردن خود سلول‌ها است.
همچنین سلول‌های عصبی که به طور غیرطبیعی فعال شده‌اند، ممکن است با تولید مواد سمی ‌به سلول‌های رنگدانه‌ساز آسیب برسانند یا سیستم ایمنی بدن ممکن است در موقع دفاع از بدن در مقابل یک ماده خارجی، رنگدانه پوست را نیز از بین ببرد.
در حال حاضر دلیل اصلی پیدایش برص ناشناخته است؛ اما روش‌های مختلف درمانی همچون درمان‌های طب سنتی وجود دارد.
رنگ اصلی ویتیلیگو در مقایسه با ساعد جستجو می‌شود، آن هم در صورتی که ساعد در معرض آفتاب و شرایط دیگر قرار نگرفته باشد. چون در صورت و سایر اعضای بدن رنگ پوست ممکن است که در معرض آفتاب، کار و شرایط محیطی و اقلیمی دیگر قرار گیرد.
زمانی رنگ پوست شخص در حال تعادل است که رنگ پوست صورت با رنگ ساعد یکی باشد، که البته این تطابق رنگ در دوران کودکی بیشتر دیده می‌شود.

شناخت پیسی از نظر طب سنتی

طب سنتی پیسی را این‌گونه تشریح می‌کند. گونه‌ای از بلغم غلیظ که رسوبش در جاهای مختلف بدن سبب بیماری‌های متفاوت می‌شود. زیرا بلغم مانند خون در سراسر بدن در جریان است. هرگاه این بلغم غلیظ بر پوست بیفتد، سبب برص می‌شود. حال ممکن است که این بلغم در هر جایی از پوست بدن رسوب کند. در صورت، کنار لب، پلک چشم، پاها، دست‌ها یا هر جای دیگری از بدن می‌تواند دیده شود.

زمینه و علت پیدایش ویتیلیگو را یا خوراکی دانسته یا سبب آن را اختلالات رفتاری می‌دانند. نمی‌توان از این موارد یک علت اختصاصی را انتخاب کرد، چراکه ممکن است ترکیبی از این‌ها سبب پیدایش پیسی یا ویتیلیگو باشد.
برای مثال در روایات آمده که اگر ترکیبی از ماست و ماهی خوردید و دچار پیسی شدید، جز خود را ملامت نکنید. در طب سنتی خوردن غذاهای سرد غلیظ یا دیرهضم سرد با هم، سبب پیدایش این بیماری شمرده شده است.
درمان منتخب از انواع درمان ویتیلیگو، درمان خوراکی و سیستمیک با تغییر مزاج است. بدون در نظر گرفتن میزان عمق نفوذ برص در پوست و گوشت و بدون توجه کردن به رنگ سفید یا سیاه بودن ویتیلیگو یا این که مخلوطی از این دو رنگ باشد.

درمان برص در طب سنتی

در تدابیر طب سنتی نان مصرفی این گونه افراد باید برشته باشد. حلواها و شیرینی که با عسل طبیعی و شیره انگور درست شده باشند (به شرطی که خیلی شیرین نباشد)، آش‌های ساده بدون رشته، شوربا، قورمه با گوشت بزغاله، نخود آب همراه با شیره بادام و گوشت کبوتر، فلفل، دارچین، انیسون و سبزیجات گرم مثل شوید و جعفری، چغندر و کلم، قاووت گندم (آرد بو داده گندم) و غذاهایی که از آن تهیه می‌شود مفید هستند.
غذای ایشان باید زود هضم، بدون چسبندگی (لزوجت) و بدون چربی باشد. مصرف بذرهای گرم و خشک مثل زیره و رازیانه در غذاها توصیه می‌شود. مبتلایان به برص باید توجه داشته باشند که تا کاملا گرسنه نشدند، غذا میل نکنند. تنقلات مانند پسته، گردو، چلغوز و مویز سودمند است، مخصوصا اگر مویز بعد از غذا مصرف شود. مصرف گلقند (مربای گل سرخ آفتابی) و مربای هلیله نیز سودمند است.
برای بیماران برص بهتر است عسل در شربت‌ها و غذاها استفاده شود. از دم‌کرده آویشن، شربت ماء العسل (آب عسل) شربت رضوی، شربت شیره انگور، شربت سیب، شکر سرخ با آب گرم را به عنوان نوشیدنی‌های مجاز در این بیماران می‌توان نام برد. این افراد می‌توانند از عسل، مویز، مربای هلیله، مربای آمله، مربای سیب و شیره انگور با نان برشته برای صبحانه استفاده کنند.

نکات مهم برای درمان برص در طب سنتی

•می‌توانید کله بادمجان را جوشانده و استفاده کنید.
•استفاده از داروی کد 118 و داروی برص مجموعه برای بیماران مفید است.
•توجه داشته باشید که مواد غذایی سفید رنگ استفاده نکنید و حتما میوه‌های رنگدانه‌دار استفاده کنید.
•مخلوط حنا و واجبی را هفته‌ای سه بار و هر مرتبه 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
•همچنین دم کرده غازیاقی بسیار مفید است و باید از میوه‌های رنگدانه دار مثل آلبالو و… استفاده کنید.
•استفاده از آبگوشت گوساله کوهی جوان فواید بسیاری دارد.
•می‌توانید آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب قرار گیرید.
•همچنین دم کرده غنچه شقایق برای درمان بیماری برص فواید بسیاری دارد.
اما باید متذکر شویم برای آنکه درمان برص را به بهترین شکل انجام دهید، می‌توانید از بقچه درمان برص عطاری اینترنتی عطارخونه استفاده کنید. این بقچه و تمامی موارد ذکر شده در آن مورد تایید دکتر روازاده است.

مصرف نخود آب برای درمان برص

در تدابیر طب سنتی مصرف نخودآب برای این افراد بسیار تاکید می‌شود. برای تهیه آن باید یک مشت نخود آبگوشتی را به مدت ۲۴ ساعت در آب بخیسانید، نخود را همراه با پیاز و گوشت‌های توصیه شده آبپز کرده و بعد از پخته شدن مقداری جعفری خرد شده و شوید خشک و روغن بادام یا زیتون اضافه کنید.

استفاده از آب سیب

همچنین این بیماران می‌توانند مقدار دلخواه آب سیب را روی شعله بگذارند تا نصف شود، آنگاه آن را صاف کرده و یک شب بگذارند بماند. سپس دوباره روی شعله ملایم بگذارند تا غلیظ شود. باز صاف کرده و در ظرف شیشه ای بریزند. اگر تابستان بود، چند روزی آن را در آفتاب بگذارند تا ماده آبی آن بخار شود. اگر خواستند شربت شیرین باشد، به ازای هر سه کیلو از افشره سیب با ۴۲۰ گرم شکر به قوام بیاورند.

پرهیز غذایی برای افراد دارای بیماری پیسی

اما این بیماران باید از خوردن برخی از مواد غذایی نیز پرهیز کنند. مواد غذایی تولید کننده بلغم (مواد غذایی سرد و تر و سفید رنگ مثل سفیده تخم مرغ، ماست) حتی الامکان باید حذف شوند یا در صورت مصرف (به ناچار) حتما با مصلحات آن‌ها مصرف شوند. غذاهای غلیظ و دیر هضم مثل گوشت گاو و گوساله، بادمجان، سالاد اولویه و غذای شب مانده اصلا مناسب نیستند.
لبنیات (شیر، ماست، پنیر و…)، ماهی، مرغ ماشینی، قارچ، همه ترشی‌ها مثل سرکه، سبزیجات سرد مثل کاهو و خرفه، میوه‌های سرد و خصوصا تر مانند هندوانه، خیار، نارنگی، پرتقال و…، خوردن هم زمان تخم مرغ و ماهی، خوردن آب بعد از غذا و میوه مولد برص است. تا حد امکان از خوردن آب بالاخص آب سرد اجتناب شود. اگر نمی‌توانند آب نخورند، به مقدار کم آب جوشیده و گرم و همراه کمی عسل مصرف کنند.
در مواقع تشنگی شربت سیب شیرین به جای آب، نوشیدنی بسیار مناسبی است. به طور کلی از همه مواد غذایی که سرد و تر و سفید رنگ هستند، غلیظ کننده و خام کننده خون هستند، پرهیز شود. حتی چربی از گوشت‌ها جدا شود.
بهتر است بیماران برصی در مکان‌های مرطوب و در آب و هوای مرطوب سکونت نداشته باشند. از درهم خوری، پرخوری و بد هضمی غذا پرهیز شود. زیاد در حمام ماندن و بلافاصله بعد از غذا حمام رفتن، کم تحرکی، کم ورزش کردن از مولدات برص‌ هستند که باید به آن‌ها توجه داشت. عرق کردن در حمام، مالیدن لکه‌ها با پارچه ضخیم و زبر تا خون را جذب آن ناحیه کند مفید است به شرطی که پارچه آلوده و چرکین نباشد.
زیاده روی در نزدیکی کردن، خواب زیاد و بیداری زیاد برای مبتلایان به برص مضرند . تنقیه و پاکسازی بدن با حب صبر و ایارج مفید است. جوانه‌های نازک ترش‌ مزه درخت مو را فشرده و هر روز یک لیوان از آن بخورند. بادمجان را در آب جوشانده تا له شود، آب آن را صاف کرده در روغن زیتون سوزانده و مرتب روی لکه‌ها بمالند تا مفید واقع شود.

درمان برص از نظر دکتر خیراندیش

دکتر حسین خیر اندیش متخصص طب سنتی درباره برص می‌گوید که این مساله را بلغم ناپخته تعریف می‌کنیم. چیزی که در پوست می‌افتد و چون تبدیل به سودا شده است. باید ابتدا سودا را از بین برد، ثانیا در کنار آن یک صفرا لطیف درست کرد. پس به طور بلند مدت سرکه انگبین سفارش می‌شود. گاهی سرکه انگبین کامل، گاهی سرکه انگبین دو ماهه در طول شش تا دوازده ماه مصرف شود.

درمان برص از نظر حکیم روازاده

نظر دکتر روازاده استفاده از روغن زرده تخم مرغ است. به این ترتیب که روغن زرده تخم مرغ را روی مناطقی که سفید شده است مالیده شود و پس از چند ساعت شسته شود. پرهیز غذایی که دکتر روازاده میگوید عبارت از عدم استفاده از خوردنی‌های سفید رنگ مانند شیر و… است.

درمان پیسی از نظر دکتر کردافشاری

دکتر غلامرضا ‌کردافشاری در این باره می‌گوید، به طور کلی غذاهایی که خون گرم تولید می‌کنند برای این افراد مفید است. از جمله گوشت جوجه مرغ، جوجه کبوتر، گنجشک، دراج، بره و گوسفند، بزغاله، کبک، شتر جوان، گوشت‌های بریان و کباب شده با ادویه‌های گرم، غذاهای گرم و خشک نیز مناسب هستند.

دسته بندی پیشگیری و درمان مجله سلامت
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

183 پاسخ به “درمان پیسی یا برص در طب سنتی”

 1. سلام در مورد اون پماد دست ساز که مادرتون خوب شد میشه آدرسشو بگین کجاست شمارش خاموشه زنگ میزنم

 2. سلام در مورد اون پماد دست ساز که پنج ماهه مادرتون معالجه شدند به اون شماره آیی که گذاشته بودن زنگ زدم خاموش بود لطف کنین آدرسشو بگین

  1. سلام لطفاراهنماییم کنید.برادرمان پیسی میخام بیام پیش دکترروازاده ویزیت بشم چطوری اقدام کنم. لطفاراهنمایی کنید. 🙏

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
    کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید.
    کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است.
    استفاده از ژل رویال بصورت خوراکی و در صورت تشخیص پزشک بصورت موضعی بسیار تاثیرگذار است.
    مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید.
    مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
    دم کرده قازیاقی مفید است.
    میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود.
    آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است.
    آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید.
    دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 3. از همه ی مادرانی که گفتن بچه ی ما مبتلا به پیسی هست خواهش دارم بچه شون رو درک کنن نزارن بهشون بد بگذره بهشون امید بدین بغلشون کنین من خودم از بچگی پیسی دارم و واقعان میگن که تا به دردی نیوفتی نمیتونی درک کنی من میفهمم چی میکشن ایشالا که خدا با شما یار میشه بچه هاتون تو همون سن کم بیماری شون برطرف میشه و تا بزرگ شن کلا یادشون میره

 4. سلام خسته نباشید
  من ۱۴ سالمه از ۷ سالکی دچار بیماری ویتیلوگو شدم روی پاهام ارنج،زانو هام هست و یه مدتی هم روی گوشه پیشونیم ام افتاد افتاد با چند ماه نرسید خوب شد به نظرم صورت رو میشه کنترل کرد ولی متاسفانه من الان یه مدتی هست لکه ها بیشتر روی صورتم میوفته دو هفته پیش یه لکه بغل لبم افتاده بود خیلی کمرنگ بود دقت میکردی میفهمیدی ولی من خیلی زود میفهمم من فهمیدم که اون لکه هم مثل اون لکه های بدنم سفید میخاد بشه به هر کی میگفتم میگفتن نه هیچی نیست توهمی شدی تا اینکه هفته ی پیش اون لکه پررنگ شد و الان کاملا سفیده بسیار تو چشم هست و از دور هم حتی کامل مشخصه من دیگ واقعان نمیدونم چکار کنم میزان یک هفته اس کار روز و شبم گریه کردنه امید ام رو از دست دادم فقط دوست دارم بمیرم چون فقط مرگ منو نجات میده خستم واقعان افسوس میخورم که در سنی هستم باید بهترین دوران جوانیم باشه ولی شده بدترین.

  1. سلام تشکر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
   کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید.
   کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است.
   مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید.
   مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
   دم کرده قازیاقی مفید است.
   میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود.
   آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است.
   آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید.
   دم کرده غنچه شقایق مفید است.

  2. سلام عزیزم یه لینک تلگرامی میدم بچه هایی ک پیسی دارن روشهای درمانیشونو به اشتراک میزارن بیا حتما کمکت میشه

  3. سرکه انگبین بخور خوب میشی شک نکن من استفاده کردم خوب شدم ولی باید عجله نکنی بعد ۳ ماه تاثیرشو میبینی و غذاهای سرد نخور

  4. اصلا غصه نخور برای منم از ۷ سالگی زد ۱۲سالگی خوب شدم و الان که ۲۶سالمه خوب شدم برو بیمارستان رازی سریع خوب میشی

 5. اصلا از قهوه گانودرما استفاده نکنید همش کلکه خدا لعنتشون کنه نمی فهمن چقدر هزینه ها بالاس از این طرفم میان اینجوری کلک میزنن

 6. من یه عمر هست با این بیماری درگیرم. تنها تنها راهش فقط ورزش کردن هست. همه ی عزیزان که بالا پیام دادن اینو بگم روزی یکساعت برای خودتون وقت بذارید و ورزش کنید تا عرق کنید…. خواب خودتونو منظم کنین. بی شک خوب خوب میشین راهش فقط ورزش و خواب منظم و دوری از استرس هست

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
    کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید.
    کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است.
    استفاده از ژل رویال بصورت خوراکی و در صورت تشخیص پزشک بصورت موضعی بسیار تاثیرگذار است.
    مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید.
    مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
    دم کرده قازیاقی مفید است.
    میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود.
    آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است.
    آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید.
    دم کرده غنچه شقایق مفید است.

    1. سلام وقت بخیر من ویتیلیگو دارم دکتر زیاد رفتم ولی اثر چندانی بجا نذاشت الان میگن دارو گیاهی خیلی بهتره و خوب میشه لطف کنید رهنمایی کنید ممنونم

     1. سلام و عرض ادب
      رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
      از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
      کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید.
      کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است.
      استفاده از ژل رویال بصورت خوراکی و در صورت تشخیص پزشک بصورت موضعی بسیار تاثیرگذار است.
      مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید.
      مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
      دم کرده قازیاقی مفید است.
      میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود.
      آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است.
      آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید.
      دم کرده غنچه شقایق مفید است.

   2. من ۱۴ سالمه من به این بیماری از ۷ سالگی دچارم روی زانوم رو گی ارنج رو چشمم کنار چشمم روی بینم هست من ویتامین د کمه اقای دکتر از چی باید پرهیز کنم میشه بگید

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
     کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید.
     کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است.
     استفاده از ژل رویال بصورت خوراکی و در صورت تشخیص پزشک بصورت موضعی بسیار تاثیرگذار است.
     مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید.
     مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
     دم کرده قازیاقی مفید است.
     میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود.
     آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است.
     آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید.
     دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 7. سلام خسته نباشید بعد از دوره درمان پیسی باید رژیم غذایی ادامه داشته باشه یا دیگه احتیاجی نیست

 8. درود قهوه مورد تایید مانیست از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 9. دختر من ۸سالشه دچار پیسی کل بدنش رو برداشته بهش قهوه گانودرما دادن اما اطرافیان میگن ندم بهش بلوغ زود رس میاره موندم چیکار کنم دخترم افسرده شده

  1. سلام عزیزم از روغن بادام شیرین استفاده کن توکل به خدا زود خوب میشه.من روزی ۲بار روی لکه ها روغن بادام میمالم شکرخدابهتر شده پشت چشمم کامل خوب شده چون بصورت منظم استفاده کردم فقط پشت پام یک مقدار هست.من ازچندین برند استفاده کردم ولی روغن بادام شیرین (نوشاد)بیشتر به پوستم سازگاره وخداروشکر راضیم ازش.فقط سعی کن هرروز اینکاروتکرارکنی و ترکش نکنی تا خوب خوب بشه.تاثیرش ممکنه تا۶ماه یا بیشترم طول بکشه تا مشخص بشه

    1. شوهرمن پیسی داره. کنار ناخنهاش.. آلت تناسلی و رانش. میخوام اقدام به بارداری کنم و میترسم چکار کنم تا به بچه منتقل نشه؟

     1. سلام وقت بخیر
      نسخه همسرتان:
      از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
      کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید.
      کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است.
      مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید.
      مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
      دم کرده قازیاقی مفید است.
      میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود.
      آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است.
      آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید.
      دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 10. سلام من خودم پیسی دارم ،میخواستم ازتون سوال کنم شما پیسی داشتید به دخترتون منتقل شد ،من میخوام باردار شم نمیدونم به بچه منتقل میشه،اگه میشه باردار نشدن بهتر از عمری غصه ی پیسی بچه رو خورده ازتون خواهش میکنم جواب من رو بدید تا دیر نشده

   1. پیسی قابل انتقال و واگیر نیست
    احتمالا قسمتی از تغذیه یا سبک‌زندگی شما دچار اختلال بزرگی هست که این اتفاق پیش اومد، تحت نظر طبیب حاذق باشید

  1. خیر،اصلاتاییدشده نیس،چراحرف الکی میگی،پیسی فقط ازاسترس زیادوبخارات کبدیاهمون بلغمه،فقط خواب منظم،برنامه غذاییت درست باشه خیلی ب بهبودش کمک میکنه،

  2. نمیدونم کامل که به بچه حتمان منتقل میشه یا نه ولی من که پیسی دارم نه پدرم اینجوری هست نه مادرم نه تو کل فامیل
   ولی اگر ذره ای شک دارین یا فهمیدین که به بچه منتقل میشه بچه نیارید بچه نیارید چرا چون یه عمر بدبخت میشه و بیشتر از اون شما عذاب وجدان میگیرید

   1. پی‌سی واگیردار نیست ولی شاید چند نسل بگذره در اثر جهش ژنتیک بعضی نسل‌ها دچار شوندولی اصلا واگیردار نیست ارثی هست مربوط به کبد هست

  3. سلام من حدود 6سال هست پیسی دارم زیاد نه کم هستش بچم شد دختر هستش حدود الان سه سالش هست خدا را شکر به دخترم انتقال پیدا نکرده

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
    کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید.
    کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است.
    استفاده از ژل رویال بصورت خوراکی و در صورت تشخیص پزشک بصورت موضعی بسیار تاثیرگذار است.
    مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید.
    مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
    دم کرده قازیاقی مفید است.
    میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود.
    آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است.
    آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید.
    دم کرده غنچه شقایق مفید است.

  1. سلام مادرم بعداز ۲۰سال درمان های مختلف ،دوسال پیش فقط با یک پماد دست ساز که ۵ماه استفاده کرد کاملا خوب شد.برای ثوابش شماره ی دکترش میزارم ۰۹۰۱۳۱۰۷۱۲۹

     1. سلام تو رو خدا این پماد استفاده کرد بعد از چه مدت لک ها کم و کمتر شدن

 11. درود از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 12. سلام ،من حدود ۲۰سالی هست یه لک سفید روی چشم سمت چپم دارم ،قبلا کامل روی چشممو پوشونده بود ولی الان از بند انگشت هم کوچکتر شده ،سوالم اینه آیا امکان داره بیشتر بشه ،هیچ جای بدنم ندارم.

 13. سلام من ده سال پیش این لک هاشروع شد یه وجب تقریبا پایین شانم. خیلی کم در همون محدوده بود الان بعد ده سال رو بازوم هم افتاده و چند روز پیش پایین لبم هم اضافه شده.برای جلوگیری از این بیماری که گشترش آن موتوقف شد چیکار کنم؟ و اینا ممکن هست قارچ باشد و ویتیلیگو نباشی؟

 14. من پیسی دارم قهوه گانودرما جواب نمیده کلک میزنن ک بفروشن تو گوگل یکی رو پیدا کردم تو مشهد قهوه بهم داد باد کردن رو دستم گانودرما بدترش میکنه و اصلا جواب نمیده گول این شیادهای از خدا بی خبر رو نخورید همش کلاه برداریه

 15. درود بله از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 16. قهوه گانودرما و سبوس استفاده کنه اونم نه ۱ ماه ۲ ماه، تا زمانی ک لازمه، جوابه، چون خونواده خود من جواب گرفتن

 17. سلام و عرض ادب مقاله رو بخونید و عمل کنید و حتما زیر نظر پزشک حاذق طب ایرانی باشید خیلی وقت ها قابل درمانه

 18. جون هرکی دوست مدارید یه راه حلی برا این بینلری پیدا کنید هیچ راهی جواب نمیده بدتر همش اینکه روی افکارت و روحت خیلی تأثیر مزاره به طوری ک کلا نا امید مشیم

 19. سلام خسته نباشید ببخشید میشه در مورد درمانتون راهنمایی بفرمایین تورو خدا من دخترم فقط ۵ سالشه بخدا دعاگوتون میشم

 20. از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 21. مادر جان انقدر با حالت عجز و عجله و تو رو خدا کمک کمک کمکم کنید ننویس. شما مادرید و امید ان بچه معصوم. شما باید قوی و محکم باشید که بچه هم از شما انرژی مثبت بگیرد. به دکتر طب سنتی اعتماد کامل داشته باشید اما بدانید دست حق و پروردگار عالم و ادم از دکترها هم بالاتر است و شفای نهایی دست خالق تمام مخلوقات است. دور از جان خوانندگان و شما که دختری ۹ ساله دارید، ایا میتوانی مادرانی را تصور کنی با سرطان خون فرزند دلبندشان دست و پنجه نرم میکنند؟ اگر تصور کنی میفهمی که برص هیچ چیز خترناکی نیست که ادم خودش را انقدر برایش مضطرب کند؟ پزشکان طب جدید و کمپانیهای داروسازی در رقابت با هم در تلاشند برایش درمان پیدا کنند و خدا را چه دیدی ؟ طب سنتی خوبیش در این است اگر سریع خوب نکند اسیب رسان هم نیست. اما رقابت در دنیای داروهای شیمیایی پمادهای استرویید دار را پیش می اورد که موقتا ممکن است درمان کند اما احتمال بازگشت و مضرات دیگر دارد. من خود برص دارم و به طب سنتی تکیه میکنم چرا که در کنار درمان برص فرد را به توجه کردن به کل سیستم مزاجی خود و دنیایی از دانش خوراکیها مصلح میکند که راهنمای فرد در کمک به خود رسانی در خیلی بیماریهای دیگر میکند. بیماری را گاها به عنوان فرصتی و یا وسیله ای که به دست ما افتاده نگاه کنیم. چرا که من پوست یکدستی داشتم اما پر از غرور منفی بودم. مادام که بیماریم مصری دردناک و خطرناک نیست وسیله و فرصتی داد که با کسانی که از برص حالشون به هم میخورد با عطوفت و مهربانی رفتار کرده ازشان نگیرم. بخصوص اگر لکه ها در ناحیه صورت بچه نیست مطلقا نگران نباشید. دانش خود را در خواص گیاهان و کل مواد خوراکی ارتقا دهید بخصوص چرا محصولات ارگانیک بهتر است. چرا سیستم ایمنی بدن ما گاهی ضد خودش عمل میکند که علت برص همین است.حتما شنیده اید که دانش قدرت است و بچه شما از غذا بیشتر به مادری قوی و مصلح به دانش نیازمند است. برایتان از خدای بزرگ شفا روحی زلال و ارام دعامندم.

 22. باعرض سلام خسته نباشید سی ساله بااین بیماری درگیرم لطفن راهنمای بفرماید

 23. درود از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

  1. سلام من برای درمان گانودرما استفاده میکنم آیا تأثیر هم داره وبرای درمان به کجا مراجعه کنم ممنون میشم جوابمو بدین وراهنمایی کنید

   1. از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
    کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید.
    کد 118 ( دوسین ) و داروی برص مجموعه مفید است.
    مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید.
    مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
    دم کرده قازیاقی مفید است.
    میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود.
    آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است.
    آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید.
    دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 24. سلام دخترمن9ساله هست رفتیم دکتر فایده‌ای نداشتبعد طب سنتی بردمش بیشتر غذاها و حذف کرد مثل ادویه ها ماکارونی رب گوجه میوه‌ها ی سردرختی لبنیات آب سرد فایده نداشت بعد دکتر طب سنتی بردمش میگه همه چیزها بخوره پرهیز نداریم فقط چیزهای ترش نخوره گلقند داده دوسین روغن سیاه دونه نخود کشمش توت خشک گردو بادام انجیر چیزهای خوب بخورهموندم به خدا به حرف کی کنم واجبی وحنا هم استفاده کردم فایده نداشت تو خدا من رو به‌یک راهدایت کنید

  1. سلام وقت همگی بخیر.
   بهترین درمان دوری از استرس و خواب منظم و ورزش کردن می باشد
   اگر بچه دارید بچه را آزاد بگذارید بچگی کند استرس به هیچ عنوان به بچه وارد نکنید
   من خودم سه تا بچه دارم

 25. برص راه درمان نداره تنها راه تقویت اعتماد به نفس وبی اعتنایی هست زندگیتون رو بکنید ودر هر صورت خودتون رو دوست داشته باشید بعداز سالها درمان مختلف به این نتیجه رسیدم شاد باشید

  1. حرفی بسیار سنجیده و عالی زدید ولی متاسفانه ما هر کاری هم بکنیم این مردم بیشتر حالمون رو خراب میکنن همون سوال های همیشگیشون اون جات چرا سفیده وای چرا گوشه لبت سفیده برو دکتر تو چرا اینجوری هستی و…..

   1. باید فرهنگسازی بشه و کسایی که دچارش هستن به هیچ عنوان قایم نکنن خجالت نکشن دخترمن ۷ سالشه و سه ساله دچارشه تقریبا ۶۰ درصد بدنش ولی من در کنار اینکه دنبال درمان هستم فقط و فقط اعتماد بنفس میدم به دخترم و میگم که خیلی زیبا و خاص هستی هرکسی بگه زشته حسودیش میشه که به زیبایی تو نیست

  2. سلام عزیزان منم برص دارم روی دستام وگوشه لبم ولی قصه خوردن فایده ندارد باید باهاش کنار بیام اگه خیلی اذیت میشین از پماد( منوبزون)برای یکدست کردن بدنتون استفاده کنید

 26. یعنی اول واجبی بزنیم 5دقیقه بعدش بشوریم بعدحنا بذاریم 10دقیقه بعد بشوریم درسته؟

 27. بیماری برص چه در مورد مبتلایان به دیابت و چه غیره از سیستم ایمنی اتوماتیک سر چشمه میگیرد. من خودم چند سالی است با عوض کردن سیستم غذاییم کنار گذاشتن نان گندم، جو که دارای ۸۰ درصد گلوتن هستند و خوردن سبزیجات سبز ، ورزش ملایم و از همه مهمتر ارگانیک خوردن برصم را کنترل کرده ام. ارگانیک به محصولاتی گفته میشود که کشاورز هر چند سال یک دفعه نوع کاشت را عوض کند. مثلا ۷ سال عدس بعد در همان تکه زمین لوبیا ۷ سال بعد برنج بکارد. در قدیم کشاورزان میکردند. طمع فروش بیشتر پول بیشتر همه چیز را خراب کرده. علاوه بر چرخش محصول خاک نمونه برداری شده و مقدار مواد غذایی موجود در خاک کنترل شود، هر چند چرخش این کار را می کند اما اگر در زمینی ۴۰،۵۰ سال است فقط گندم کاشت شده ان خاک حتما باید درمان شود. ببخشید زیاد نوشتم. چه برای برص چه بدترین سرطانها امید به خدا و راه حق و حقیقت باعث ارامش خاطر و کاهش استرس میشود که مادر تمام دردها و ناراحتیها. از ان مادر خواهش میکنم ارام باشد و کرم استروید دار به بچه اش نمالد. اگر شیر میدهد غذای خود را ارگانیک کرده، نیایش و عبادت را هر روزه انجام دهد. به امید بهبودی همگان.

 28. با سلام. من ۶۰ سال دارم و یک دو سالی هست دیابت شدم و در گوشه داخلی هر دو چشم لکه های برص پیدا شده. نظرات همه را خواندم. به طب سنتی اعتقاد دارم و مهم است که دکتران مطالب را دقیق بنویسند و توجه کامل به حالات روحی مبتلایان بشود. از خود دیابت بیشتر برص ناراحتم کردو کاملا درک میکنم برای کسی جوان بخصوص در ناحیه صورت چقدر نامطلوب و نگران کننده میتواند باشد. لذا ضرور دیدم این نکات را بنویسم. چند ویدیو از ادمهایی که نه دست دارند نه پا فقط یک کله و بقیه ارگانها را دارند ولی در خیلی فهالیتهای ورزشی و غیره شرکت فعال دارند. وقتی دکترها میگویند سبک زندگیتان را عوض کنید منظورشان طرز تفکر هم هست. هیچ وقت و به هیچ عنوان با انسانی و یا هیچ موجودی را به خاطر اینکه دست و پا ندارد یا قدش کوتاه است یا مبتلا به سرطان است بد رفتار نکن و یا به چشم کمتر نگاهش نکن. اگر توانستی این دیدگاه را در خودت عوض کنی بعد میبینی برص چیست؟ نه درد دارد نه مصری است نه هیچی فقط اگر در صورت باشد نگاه منفی کسی را که طرز تفکر خود را عوض نکرده بر می انگیزد والا اکثر مردم با نزاکت بوده و هیچ نگاه منفی به برص یا هیچ موضوعی ندارند. چرا باید یک مادر به بچه ۶ ماهه خود استروید بمالد؟ اگر طرز تفکر خود را حاظر باشیم عوض کنیم، ارام باشیم، کم کم مزاج خود را شناخته، غذای خود را تغییر داده بر برص فائق می اییم، اگر هم نشد اشکالی ندارد با او زندگی کرده ودیدی مثبت و مهربان به خود بیماری هم نشان میدیم. خدا بزرگ است.

 29. با سلام خدمت همه عزیزانی که با مشکل ویتیلیگو(برص یا پیسی)مواجهه هستند.بنده چندین ساله که این مشکل رو دارم و چیزی که این چند سال متوجه شدم اینه که قبل از هر اقدامی برای درمان سعی کنید آرامش داشته باشید یا بعبارتی این عارضه پوستی رو بی محل کنید و خیلی اونو تو زندگیتون گنده نکنید.واما روش های درمان، کسانی که این لکه کمتراز۵۰درصد بدنشون رو در بر گرفته حتما مراجعه کنند به پژوهشکده رویان و مطمین باشید از طریق سلول درمانی کاملا درمان میشید.و اما کسانی که بیش از ۸۰درصد بدنشون یا کل بدنشون رو در بر گرفته فقط باید اول تحقیق کنن که بهترین متخصص طب سنتی رو پیدا کنن و بهش مراجعه کنن که حداقل بعد یکسال جواب قطعی بگیرن.با آرزوی سلامتی برای همتون

 30. فقط برای درمان حنا و واجبی زرنیخ دار پنج دقیقه واجبی بزنید بعد ده دقیقه حنا بگذارید عالیه .دعام میکنید.البته صورتم نداشت .برای صورت سوال کتید.سردی هم نخوربد .چیزایذسفید مثل ماست و دوغ و پنیر.این روش نجاتم داد.یکسال این کار رو ادامه دادم.التماس دعا.بیماری متوقف میکنه ولی رنگ لکها خوب خوب نمیشه

 31. با عرض سلام،از قدیم میگویند،هرکس دکتر خودشه، ۳ سالی هر روز و شب سرکه سیب کارخانه میخوردم، و غذا ی سرد میخوردم برای اینکه وزن کم کنم،تا اینکه متوجه شدم،لکه های سفید روی پاو دستم افتاده، فورا ‌، سرکه کنار گذاشتم،اون لک های اولی پیشرفت نکرد

 32. درود از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 33. سلام خسته نباشیددخترم نزدیک ۲سال هست که ازمعقدش این لکهای سفیدرنگ پیداش شده دکتربردم گفتن پیسی هست کم بودالان زیادشده ۸ساله هست بگیدچیکارکنم بیشترنشه

 34. سلام.من یه روش ساده وکم هزینه درمانی پیدا کردم جواب داده.دارم ادامه میدم .خیلی تغییر کرده.سرعتش برگشت رنگدانه را هر روز میبینم و احساس میکنم

 35. درود از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

   1. سلام وقت بخیر
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
    کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید.
    کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است.
    مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید.
    مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید.
    دم کرده قازیاقی مفید است.
    میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود.
    آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است.
    آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید.
    دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 36. باسلام حدودا ۱۳ ساله که تعدادی لکه سفید به صورت ناگهانی روی بیضم ظاهر شده که تقریبا در طول این مدت ثابت ماندن. آیا این برص هست؟ ممکنه در سایر نقاط بدنم ظاهر بشه؟ راه درمانش چیه؟ باتشکر.

 37. آیا تزریق. سوزن بی حسی به لثه موقع کشیدن یا پر کردن دندان میتونه عامل این بیماری بشه ؟

 38. سلام و عرض ادب دوست گرامی شما صرفا دارو خوردید در صورتیکه حتما باید سبک زندگی هم اصلاح بشه درمان ابتدایی باید از سفره غذای شما شروع بشه در صورتیکه اصول تغذیه سالم و سبک زندگی سالم رو رعایت نکنید پیش هر طبیبی برید ولو ابن سینا، انتطار معجزه نداشته باشید کمی اراده و همت از سمت خودتون هم نیازه…. بهرحال آرزوی سلامتی داریم براتون

 39. همه گفتاشون دروغه. بخدا چندین ماه تحت نظردکترکردافشاری بودم طب سنتی. لکهام کم نشدهیچ شدیدتر شد. بنظرم بریم باپمادمنوبنزون سفیدکنم کلاراحت بشیم. من سفیدمیکنمحتما

 40. شما واقعا نتیجه گرفتی منک دارم دیوانه میشم از این بیماری خانم و کارمند همه میبینن افسرده شدم

 41. سلام و عرض ادب حتما برای درمان ریشه ای زیر نظر پزشک حاذق باشید…. ضمنا تلاش و‌همت بیمار هم بسیار مهمه و د کنار مصرف دارو اصلاح سبک زندکی و رژیم تغذیه هم بشدت تاثیر داره

 42. ب قران قسم همش دروغ ک قرص شربتش چ طب سنتی هفت ساله همرو امتحان کردم دروغه دروغ

 43. آیابرص درمان قطعی ویاکنترل شده داردوچجوری باید به اطبای سنتی اعتمادکنم

 44. من هر راهیو انتخاب کردم جواب ن اد ..تنها راه درمان این بیماری.. مصرف روزانه چند لیوان جوشانده غازیاقی با یه کم عسل ونیم ساعت دویدن و عرق کردنه .البته هیچ گونه موادی مث قلیون و سیگار نباید مصرف شه..تو چند ماه هیییییچ اثری ازش نمیمونه..بقیه این حرفا و پول خرج کردنای الکی همش کشکه .تنها راه درمان همینه.

 45. درود خیر مانعی ندارد/اصول تغذیه سالم را رعایت نمایید. از مصرف مواد غذایی با طبع سردو خشک پرهیز شود. سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه،گلاب،عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است.. حجامت ساق پا مفید است ترشی ممنوع. سرکه.شاه توت ممنوع خوئک فراوان میل شود گرده گل مفیداست جوشانده برگ به مفید است به،افتیمون،بهارنارنج،اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید روزی 1فنجان عرق بسفایج مفید است عرق مرکب اعصاب مفید است چای مبارک مجموعه مفید است..

 46. سلام ببخشید من ۱۵ سالمه و در حال خوردن ترشی بودم که ناگهان موقعیتی پیش اومد و عصبی شدم و کنترلم را از دست دادم و فریاد زدم میخواستم بدونم ممکنه مشکلی برام پیش بیاد و دچار بیماری برص بشم چون شنیده بودم عصبی شدن یا ترسیدن بعد از خوردن سرکه و ترشی ممکنه باعث ایجاد این بیماری بشه ممنون میشم راهنماییم کنیم

 47. درود اگه توجه داشته باشید ابتدا اسم دارو رو در سایت سرچ میکنید و بعد میبنید که کنار کد 118 نوشته شده دوسین(سیاهدانه تدبیر شده- با عسل و سیاهدانه متفاوته) ولی در کل ما داروهای دکتر روازاده رو به فروش میرسونیم و در روند تولید، نام گذاری و… دخالتی نداریم مراتب شکایاتتون رو میتونید با روابط عمومیشون در میان بگذارید

 48. درود از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 49. اگه مرد باشید نمیگید داروی 118 دقیقا اسمشو میگین من یه بار اومدم گفتن داروی 120 رفتم دیدم اسفند بود این ظلم به مردم فریب کاریه

 50. من چندسال بدنم اینجوری شده زاهدان هستم خوب دسترسی ندارم بنظرتون چیکارکنم خودم اینقدواسواس دارم ای بدترمیشه اینقدحساسم توروخداکمکم کن زیبای برام مهمه الان واقعاایناروتوبدنم میبینم میخام ازحال برم

 51. سلام و خسته نباشید. یه سوالی داشتم اونم اینه که شما گفتین آفتاب برای برص خوبه ولی بعد از این که تو آفتاب به مدت 10 الی 15 دقیقه لکه ها رو داخل آفتاب میگذارم لکه ها روشن تر از قبل میشود. میخواستم بدون این خوبه یا نه؟ اگر روشی خواستی داره یا مالیدنی موضعی قبل از قرار گرفتن در آفتاب داره بفرمایید. ممنون

 52. سلام خوب مفید و سود مند خداوند به دکترای طب سنتی سلامتی و طول عمر عنایت فرماید

 53. سلام 1. به پزشک حاذق طب سنتی مراجعه کنید 2. دستورات رو بدون کم و کاست اجرا کنید و این رو بدونید صرفا با دارو این بیماری درمان نمیشه اصلاح رژیم غذایی هم و سبک زندگی هم مهمه 3. صبور باشید

 54. درود از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

 55. با سلام من پسر شیرخواره دارم که تازه هفت ماهه شده از وقتی به دنیا اومد بعد سه روز روی شکم و کناره ۶ای شکم لکه های قهوه ای دیدم و روی شکم لکه های قهو ه ای و سفید بود من فکر کردم شاید بخاطر زردی هست که چون زردی داشت به دنیا اومد و زردیش سه ماه طول کشید بعد اون بردم متخصث اطفال دید گفت این لکه ها از زردی نیست بیتیلیگو هست حتی دکتر متخصص پوست اطفال هم بردم پماد کورتون هیدروکورتیزون یک درصد داد اما تا الان خوب نشده درضمن من در شش ماهگی بارداری کرونا دلتا گرفتم میخوام بودنم آیا این بیماری پسرم با طب سنتی درمان میشه بیارم خدمتتون یا نه؟کمکمم کنید نگرانم صورتش رو بگیره کنار گردنش سمت گوش و کشاله ران و کمی روی آلتش هم گرفته

 56. سلام من نزدیک یک سال هست لک روی قسمتی از بدنم افتاده پیش دکتر طب سنتی رفتم گفت تا ۴۰ روز غذای سرد مصرف نکن حالا به نظر شما جوابش خوب بوده

 57. سلام جناب رسولی نژاد برای اخذ نوبت لطفا با مطب در تماس باشید 02166425483شماره مطب جهت هماهنگی وکسب اطلاعات بیشتر

 58. با سلام و ارادت لطفا اولین فرصت برای مراجعه حضوری به آقای دکتر روازاده را اعلام بفرمایید.

 59. درود به پزشک حاذق طب سنتی مراحعه داشته باشید شما هم ماهی و ماست، ماست و آبلیمو اگر میخورید کنار بگذارید به کودک هم ندید

 60. سلام و عرض ادب؛ لطفا سوال خود را در گروه پرسش و پاسخ عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح کنید تا توسط کارشناس عطارخونه به سوال شما پاسخ داده شود. لطفا با وی پی ان روشن این آی دی را در تلگرام سرچ کنید attarkhonegroup یا در ایتا به این آی دی پیام دهید تا لینک گروه ایتا برای شما ارسال شود supsale

 61. درود بله البته بهتره برای درمان ریشه ای به پزشک حاذق طب سنتی مراجعه داشته باشند

  1. اشتباه نکن کسی که این جوری هست میتونه ازدواج کنه منم همین مشکل داشتم الان ازدواج کردن یک بچه دارم واز زندگیم هم خوشحالم راضی هر وقت نا امید شدی اطرافت نگاه کن ببین که بد تر از خودت هست دارن زندگی میکنن به زندگیشون ادامه میدن

 62. سلام خسته نباشید .دوست منم دستش اینجوری شده این روش ها جواب میده که استفاده کنه؟

 63. سلام من از گرگان هستم و همین مشکل را دارم چطور میتونم با اقای دکتر صحبت کنم با این شرایط کرونا نمی تونم بیام

 64. سلام دوست گرامی تنخا ادرس و شماره ما از مطب دکتر روازاده این هست: خیابان جمهوری چهارراه یاسری پلاک1229شماره تماس مطب02166425483

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت