دیابت چیست؟

در حقیقت دیابت یک اختلال است در سوخت و ساز بدن که عوامل محیطی و ژنتیکی در وقوع این بیماری نقش بسزایی دارند. اگر نگاهی عامیانه به این مورد داشته باشیم غذا در معده تبدیل به قند یا گلوکز می شود و در ادامه قند از طریق معده وارد خون شده و لوزالمعده هورمون انسولین را ترشح می کند و این هورمون شرایطی را ایجاد میکند که قند را از خون وارد سلول های بدن می کند و در نهایت مقدار قندخون در حد متعادل و مطلوبی قرار میگیرد و در آخر هم قند خون نمی تواند به طور موثر وارد سلول های بدن شود و اندازه آن بالا می رود.

اصول مهم در کنترل دیابت

  • تغذیه
  • ورزش (فعالیت های بدنی)
  • داروها
  • کنترل وزن
  • آموزش
  • خود مراقبتی

کنترل دیابت

استفاده از عسل و نمک برای ترمیم زخم دیابت

برای ترمیم زخم دیابت ترکیب عسل و نمک را به اندازه 3 به 1 با هم میکس می کنیم و قسمتی که زخم شده را به خوبی می شوییم و سپس ناحیه مدنظر را پانسمان می کنیم. همانگونه که می دانید، عسل در برطرف کردن انواع زخم ها بسیار کاربردی است.

سام دلیری که یکی از مدرسان و محققان طب سنتی در ایران است. وی می گوید در شرایطی که ناحیه ای از بدن دچار زخم میشود عسل در پانسمان زخم بسیار موثر است بطوریکه بوی بد بدن را از بین می برد و علاوه بر آن حالت چسبندکی ندارد که به زخم بچسبد، در نتیجه درد کمتری سراغتان می آید.

ایشان در مورد اینکه چگونه سوختگی را مداوا کنیم نیز توضیحاتی داده اند!؟ همانگونه که میدانید سوختگی درجات زیادی دارد! برای پانسمان درجه 1 تا 3 روغن زیتون و عسل را به نسبت یکسان با هم مخلوط کنید و ناحیه مدنظر را پانسمان کنید.

برای پانسمان کردن زخم بستر، گرد برگ گیاه گزنه و عسل را به اندازه مساوی با هم مخلوط کنید و پس از شستشوی ناحیه ای که زخم شده، این ترکیب را به آن پانسمان کنید.

درمان زخم دیابت با عسل و نمک

برای اینکه بتوانید زخم دیابت را پانسمان کنید بایستی ابتدا نمک و عسل را به اندازه 3 به 1 با هم مخلوط کنید و سپس زخم دیابت را خوب شستشو دهید، ترکیبات بوجود آمده را در قسمت مدنظر پانسمان کنید. برای زخم بوجود آمده ناشی از زالو درمانی که در آن خونریزی به صورت ادامه دار می باشد بطوریکه اگر بخواهیم آن را قطع کنیم زردچوبه و عسل را با هم در آمیخته و نقطه مدنظر را پانسمان می کنیم البته به طور معمول زخمی که مزمن است ترمیم شدن آن زخم به کندی صورت می گیرد.

برای بهبود ناحیه زخم شده عسل، کندر، خون سیاوشان و انزروت را به یک مقدار با هم مخلوط میکنیم و در ناحیه ای که زخم شده پانسمان می کنیم. برای اینکه بتوانیم زخم اثنی عشر یا زخم معده را برطرف کنیم بایستی صبح ناشتا و موقع شب یک قاشق غذا خوری عسل را به مدت 9 دقیقه در قسمت دهان نگه دارید و بعد از اینکار آن را قورت دهید تا درمان در شما زودتر صورت گیرد.

سخنان دکتر روازاده درباره درمان دیابت با عسل را ببینید: