خواص آلبالو خشکه

آلبالو یکی از پرطرفدارترین و خوشمزه ترین میوه های فصل تابستان است که به هر روش خوردن آن مزه می دهد. آلبالو خشکه نیز جز تنقلات سالم به حساب می آید که برای اکثر آدم ها جذاب و خوشمزه هست.

آلبالو خشکه به خاطر خواص بسیاری که دارد می تواند در رژیم غذایی شما به کار گرفته شود و از فواید آن بهره مند شوید. یکی از مهمترین خواص آلبالو خشکه مسکن بودن آن است که به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد سبب کاهش درد می شود. همچنین برای کاهش غلظت خون و درمان مشکلات پوستی نیز بسیار مفید است.

پیشنهاد می کنیم مقاله توصیه های طب سنتی در فصل تابستان را مطالعه نمایید

طرز تهیه آلبالو خشکه


طرز تهیه آلبالو خشکه

آلبالو را به روش های مختلفی میتوان خشک کرد مثلا برخی آن را در فر یا ماکروفر(مایکروویو) قرارداده و خشک می کنند اما ما قصد داریم تا روش سنتی خشک کردن آلبالو را توضیح دهیم.

ابتدا به نسبت آلبالوهایی که دارید مقداری آب و چند قاشق غذاخوری نمک دریا و 2 الی 3 قاشق غذاخوری روغن ارده کنجد را می گذارید تا جوش آید. سپس آلبالوهای شسته شده را در آبجوش ریخته و به محض ترک خوردن پوست آلبالوها، آنها را از آب جوش خارج کنید.

حالا آلبالوها را در یک سینی ریخته و در زیر آفتاب قرار دهید. دقت کنید اگر هوا خیلی گرم است آلبالو ها به اندازه یک صبح تا شب زیر آفتاب قرار بگیرند. ولی اگر هوا خیلی گرم نیست می توانید تا 24 ساعت یا کمی بیشتر آن را زیر آفتاب قرار دهید. همچنین باید حواستان باشد تا خیلی آب آلبالوها کشیده نشود.

پیشنهاد می کنیم مقاله طرز تهیه سالاد جوانه گندم را مطالعه نمایید

بعد از جمع کردن آلبالوها از زیر آفتاب به اندازه یک قاشق غذا خوری نمک دریا لا به لای آلبالوها بپاشید و 3 الی 4 روز در یخچال نگه دارید. تبریک میگم آلبالو خشکه شما آماده است.