فواید روزه گرفتن از نظر منابع علمی معتبر جهان

به بهانه فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان تصمیم گرفتیم از طریق بررسی سایت های علمی معتبر جهان که توسط سایت دکتر روازاده معرفی شده اند فواید روزه گرفتن برای بیماری های خاص را بشناسیم.

درمان سرطان خون

درمان سرطان خون از طریق روزه گرفتن

برای درمان سرطان خون روش های جدیدی مورد نیاز است. رژیم غذایی محدود از جمله روزه داری یکی از این روش ها است. روزه گرفتن سبب پیشگیری و درمان بعضی از انواع تومورها می شود.

منبع: Nature

کاهش استرس

افزایش سلامت قلب و کاهش استرس

مطالعات اخیر ScienceDaily نشان می دهد که رژیم غذایی کم کالری و دارای پروتئین متعادل از جمله روزه گرفتن علاوه بر ایجاد تعادل وزن سبب می شود تا سم موجود در بدن آزاد شود. این امر سبب افزایش سلامت قلب و کاهش استرس اکسیداتیو می شود.

منبع: Skidmore College

درمان دیابت

روزه گرفتن به افراد دیابتی و بیماران قلبی کمک می کند

مطالعات اخیر ScienceDaily نشان می دهد که روزه داری ممکن است به افراد مبتلا به دیابت و بیماران قلبی عروقی کمک کند.

منبع: SAGE Publications

بیماری صرع

روزه می تواند به بیماران مبتلا به صرع کمک کند

با انجام آزمایش مطالعاتی کوچک این نتیجه بدست آمد، کودکان مبتلا به تشنج که در برابر دارو مقاوم هستند و با رژیم کربوهیدرات کتوژنیک درمان می شوند می توانند از روزه داری دوره ای به عنوان درمانی مفید استفاده کنند.

منبع: Johns Hopkins Medicine

در این مقاله فقط به سرنخ ها اشاره شده است و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر در مورد هر یک از مطالبی که بیان شد به منابع معرفی شده مراجعه کنید. همچنین هرگونه سوال در رابطه با این موضوع را می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح نمائید تا متخصصین ما پاسخ شما را بدهند.