بلغم چیست؟ درمان غلبه بلغم در طب سنتی

بازدید: 874,012 بازدید
درمان غلبه بلغم در طب سنتی

بلغم چیست؟

بدن انسان شامل چهار خلط است. بلغم یکی از خلط‌های چهارگانه و مایعی است که در معده تولید می‌شود و در بدن جایگاه به خصوصی ندارد، در تمام سطح بدن همراه با خون در جریان است.

بلغم در روند طبیعی خود به خون تبدیل خواهد شد. در واقع بلغم خون خامی است که در صورت پخته شدن به خون تبدیل می‌شود. این نوع بلغم شیرین و طبع آن سرد و تر است.

وجود بلغم برای اندام‌های بلغمی مثل مغز و اندام‌های پرحرکت مانند مفاصل ضروری است. زیرا وقتی اندام‌های بدن از جذب مواد غذایی محروم می‌شوند به وسیله حرارتی که بلغم ایجاد می‌کند، نیرو می‌گیرند.

انواع بلغم

به عبارت دیگر بلغم خلطی مایل به زرد یا بی‌رنگی است که از سیر و حرکت گلبول‌های سفید به دست می‌آید و در رگ‌های لنفی جریان دارد. بلغم دو نوع طبیعی و غیرطبیعی دارد:

بلغم طبیعی

استعداد آن را دارد که به خون تبدیل شود، زیرا این ماده خون خام و ناپخته بوده و همچنین شیرین و کمی سرد است.

بلغم غیرطبیعی

بلغمی که نسبت به بلغم طبیعی رقیق‌تر، خام‌تر یا خیلی رقیق یا بسیار غلیظ یا گرم و خشک (شور) یا خشک (صفرائی) یا ترش یا تلخ و گس یا غلیظ و تند است.

درمان بلغم

درمان غلبه بلغم از نظر دکتر روازاده

به گفته دکتر روازاده بلغم خاصیت رطوبی دارد و در طی غلبه بلغم در بدن، بدن آب زیادی دارد و در نتیجه شخص چاق می‌شود. در اثر غلبه خلط بلغم بدن سرد است و صورت به سفیدی می‌زند.

توصیه دکتر روازاده به بیماران، خوردن مواد غذایی گرم و خشک مانند گوشت شتر و گوشت گنجشک است. همچنین درمان با گوشت گوسفند نیز امکان پذیر است؛ اما به دلیل طبع مرطوبی که دارد زیاد توصیه نشده است.

در درمان غلبه بلغم دکتر روازاده، مصرف مواد غذایی با طبع سرد مانند ماست و ماهی اکیدا ممنوع اعلام شده و توصیه می‌شود غذا در ظروف مسی طبخ شود.

قویترین داروی ضد بلغم

حب دوای بلغم مورد تایید دکتر روازاده یا همان داروی سردی معده امام صادق علیه السلام یکی از قوی ترین داروهای ضد بلغم می باشد که البته باید با اصلاح تغذیه و رعایت سایر تدابیر که بیان شد مصرف شود تا نتیجه مطلوب بدست آورده شود.

درمان بلغم دکتر خیراندیش

نعنا که به عنوان گیاه دارویی گرم شناخته می‌شود، کنترل کننده تن انسان و بیماری‌های ناشی از عدم کنترل و تعادل چهار ماده اصلی بدن (سودا، صفرا، بلغم و دم) است که افزایش یا کاهش هر یک از این چهار عنصر در بدن می‌تواند عامل بیماری جسمی و روحی شود.

دکتر خیراندیش معتقد است که فقط یک درصد از بیمارانی که در طول سال به مطب مراجعه می‌کنند از بیماران با مزاج گرم و بقیه همه از مزاج سرد هستند. وی مصرف خوراک گرم را بهترین کنترل کننده سردی دانست و طبقه بندی و منشا بروز بیماری‌های سرد در معده و دستگاه گوارش می داند.

حکیم خیراندیش افزود که عدم توجه افراد به نحوه مصرف غذا و زمان مناسب آن و موافق فصل، جنس و حال آن‌ها باعث سردی گوارش و در نتیجه ایجاد خلط، سردی کبد، خون و عضلات و بروز بیماری‌های تن و روان می‌شود که ساده‌ترین آن سستی، کرختی و بی‌حالی و پیچیده‌ترین آن روماتیسم است.

دوره آموزش مزاج شناسی

راههای دفع بلغم از بدن در طب سنتی

بادکش

برای افرادی که مزاج بلغمی دارند یا دچار غلبه بلغم شدند، هفت جلسه بادکش مناسب است.

استفاده از روغن گرم برای درمان موضعی

در قسمت‌هایی از بدن که بلغم جمع شده است، باید روغن‌های گرم را به شکل موضعی بمالید. این کار باعث می‌شود بلغم در اصطلاح پخته شود. برای نمونه می‌توانید به مدت 40 شبانه‌روز با استفاده از روغن سیاه دانه این کار را انجام دهید.

روغن سیاه دانه اصل

ادویه‌هایی که برای دفع بلغم بسیار مفید هستند

به طور کل ادویه‌هایی که گرم باشند می‌توانند در دفع بلغم کمک‌رسانی کنند. این ادویه‌ها شامل هل، دارچین، زنجبیل، زیره، زعفران، زنیان، سیر، موسیر و خردل می‌شوند.

سبزی‌هایی که برای پایین آوردن بلغم به بدن کمک می‌کنند

کرفس، نعناع، ریحان، جعفری، ترخون، مرزه، کلم برای این کار کاربرد دارند. همچنین موادی دیگر مانند مارچوبه، نخود، گردو هندی، قدومه شیرازی، کدو حلوایی، لیمو ترش، گندم فواید بسیاری دارد.

استفاده از نوشیدنی‌های گرم

همان‌طور که می‌دانید مصرف زیاد چای یکی از اشتباهاتی است که این روزها تمامی افراد آن را انجام می‌دهند. شما می‌توانید به جای استفاده از این نوشیدنی از چای طبیعی مانند دم کرده دارچین و اندگی دارچین استفاده کنید که برای درمان بلغم بسیار کاربرد دارد.

مصرف ملین طبیعی

تعدادی از بذر گیاهان خاصیت ملین داشته و برای درمان در طب سنتی کاربرد دارد. این بذرها برای رفع بلغم شامل تخم ریحان، تخم شربتی، قدومه شیرازی، خاکشیر و بارهنگ می‌شود.

توجه به سرعت غذا خوردن

یکی از مواردی که باعث افزایش بلغم و سودا در بدن‌های مستعد این موارد می‌شود، سرعت میل کردن غذا است. تند خوردن غذا می‌توانید باعث بلغم و سودا شده که برای بدن زیان دارد.

لاغری بلغمی ها

استفاده از سویق

یکی از راه‌های درمان استفاده از سویق خشک است. این مسئله در کلام امام صادق علیه السلام نیز وجود دارد که می فرمایند: سه کف سویق خشک را در زمانی که ناشتا هستید استفاده کنید، این کار بلغم و مره (غلبه صفراء و سودا) را از ریشه خشک می‌کند، به طوری که انگار اصلا نبوده  است. (الکافی 6:ص 306 ح 8)

خواب بعد از غذا

پس از غذا خوردن به سرعت نخوابید. پس از میل کردن غذا، به خصوص وعده ناهار نباید خوابید، زیرا این کار باعث افزایش بلغم می شود.

مصرف عسل

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید افراد دارای مزاج بلغم، بهتر است پیش از خواب یک قاشق عسل میل کنند. همچنین این افراد می‌توانند در مدت زمان 14 روز، به شکل روزانه 14 عدد پسته میل کنند. همچنین برای پنج وعده در طول یک هفته، ارده و شیره انگور مصرف کنند.

عسل هفت ستاره

توصیه ائمه برای رفع بلغم

از امام صادق (علیه السلام) برای درمان بلغم نقل شده است که چهار چیز نفع دارند؛ اما ضرر ندارند. آویشن و نمک زمانی که باهم استفاده می‌شوند و زنیان و مغز گردویی که باهم استفاده شوند. آویشن و نمک بادها را طرد می‌کنند، یعنی دردها را از قلب طرد کرده و سُدد را باز می‌کنند و بلغم را می‌سوزانند. (مکارم الأخلاق صفحه 191)

امام رضا (علیه السلام) در رساله ذهبیه فرمودند کسی که بخواهد بلغم از بدنش خارج شود، باید هر روز ناشتا در صبح یک مثقال از اطریفل زرد استفاده کند. (الرساله الذهبیه صفحه 42)

وقتی مسواک میزنید، بلغم نازل (کم) می‌شود و موجب خوشبو شدن دهان می‌شود. اگر سرمه بکشید بلغم از بین می‌رود و سبب می‌شود که بینایی جلا یابد. (مکارم الاخلاق صفحه 47)

سرمه چهار مغز احیای سلامت

درمان غلبه بلغم حاد

پزشکان سنتی علل آن را خوردن غذاها و موادی که مزاج سرد دارند می‌دانند و برای اصلاح و درمان غلبه بلغم خوردن گوشت گوسفند و شتر، ادویه و گرمی‌ و استفاده نکردن سردی‌ را سفارش می‌کنند.

توجه داشته باشید که تمامی راه‌کارهای ارائه شده برای درمان در طب سنتی باید براساس نظر پزشک طب سنتی باشد.

دسته بندی مزاج شناسی مجله سلامت
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
1.2K دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمدزاده
محمدزاده
امتیاز :
     

سلام وقتتون بخیر من خانم ۳۵ساله آرتروزگردن دارم وپشت سرم دردمیکند شوره سردارم دیسک کمردارم خارپاشنه دارم وهمیشه دست وپام سرده وکیست های ریزتوشکمم دارم میخوام حامله بشم ولی نمیشه خیلی ممنون لطف میکنین اگه جواب بدین

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  محمدزاده

سلام و عرض ادب
دفع بلغم

_منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروداروی امام کاظم با توجه به فصل توصیه می شود.
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه
_موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ،ژل رویال خالص ،روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل، معجون حیات بخش،شربت زوفا، عرق بسفایج، اطریفل افتیمونی و کد 118 جهت شما مناسب است.

بهرامی
بهرامی

سلام من 42کیلو هستم قدم 157. چند ماهی هست که دهانم بوی وحشتناکی داره داروهای بلغم مصرف کردم اما هنوز هیچ فرقی نکرده وضعیت حتی قرص برای اسید معدم هم خودم اما خوب نشدم چکار باید کنم؟

سید حسین
سید حسین
پاسخ به  بهرامی

سلام
بنده بعد از اینکه زخم معده گرفتم خوب شدم
بعد از زخم معده دیگه ورم معده و بلغم شدم نزدیک یکساله معده مثل توپ باد کرده
همش معده خسته هست دارو هم مصرف کردم فایده داشت اما کوتاه مدت بوده دیگه نمیدونم چه کنم خواستم شما نظر بدید ممنونم

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  بهرامی

سلام و عرض ادب
بد بویی دهان از چند علت می تواند باشد :
دندان خراب که باید اصلاح شود.
عفونت لثه که معمولا همراه با خونریزی لثه است. درمان این قسم شامل فصد و مضمضه سرکه در دهان و خوردن جوشانده هلیله است.
ژل رویال تاره برای تقویت اعضا دهان و دندان
افزایش حرارت معده که علامتش این است که با غذا خوردن کمتر شده و دندان هم ممکن است تیره شود و درمانش خوردن خیسانده زردآلو صبحها و خیار و آلو و سکنجبین است.
تجمع بلغم عفونی در معده که علامتش این است که با خوردن و شستن دهان، تغییری نمی کند مگر خیلی کم و درمانش قی کردن با خوردن جوشانده شوید و تخم ترب و خوردن زنجبیل و گلقند عسلی و سکنجبین عسلی و… و غذا باید غذاهای خشک کننده چون کباب باشد و از خوردن ماست و دوغ و… پرهیز شود.
ترشحات پشت حلق که از سر به محوطه دهان می ریزد و علامتش این است که اگر چیزهای شور و ترش مضمضه کنند، رطوبات لزج بدبو از لثه و سر جدا می شود اما بوی دهان موقتا برطرف میشود و کاملا رفع نمی شود.
باید با مصرف حب ایارج سر و مغز پاکسازی شود.
جهت تقویت لثه سرکه شیره ای که داخلش مورد و گلنار جوشانده اید مزه مزه کنید.
عرق بادرنجبویه یک استکان قبل از غذا مفید است.
عرق دارچین صبح و شب مفید است
و رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)

زهرا
زهرا
امتیاز :
     

سلام خسته نباشید.
به من گفتن غلبه بلغم دارم و معده و رحم سردی دارم و کبد من هم در معرض خطر است چه کاری کنم برای معده و رحم خودم و من ۱۸ سال دارم؟؟

آخرین ویرایش 21 روز قبل توسط زهرا
کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  زهرا

سلام و عرض ادب
دفع بلغم

_منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروداروی امام کاظم با توجه به فصل توصیه می شود.
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه
_موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ،ژل رویال خالص ،روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل، معجون حیات بخش،شربت زوفا، عرق بسفایج، اطریفل افتیمونی و کد 118 جهت شما مناسب است.

زهرا
زهرا

خیلی ممنون.

اکرم
اکرم

سلام برای بچه ی اتیسمی که غلبه بلغم داره خیلی پرخور هست و متاسفانه حول و تند تند غذا میخوره ولی خوابش خیلی کم هست و شبها به سختی به خواب میره گاها تا 2الی3 شب با خوردش کلنجار میره تا خوابش ببره ولی صبح به سختی از خواب بیدار میشه حتی بعضی مواقع اصلا نه شب میخوابه و نه در طی روز خواب داره برای اختلال خوابش چکار باید کرد.

آخرین ویرایش 23 روز قبل توسط اکرم
کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  اکرم

سلام و عرض ادب
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
حداقل 2ساعت بعد از صرف غذا بخوابید.
از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
قبل از خواب آب سرد یا گرم نخورید.
یک پارچه نخی را به گلاب آغشته کرده و کنار سرتان حین خواب قرار دهید.
عرق و دم کرده بهارنارنج هر شب 1فنجان مفید است.
حب خاص و نسخه خواب مجموعه مفید است.
روغن و قطره بنفشه مدبر (داخل بینی) مفید است
عرق بادرنجبویه یک استکان قبل از غذا مفید است.

Ershad molaii
Ershad molaii

سلام خسته نباشی ..سن ۲۵ وزن۷۶ ..یه مدته دائما معدم باد داره و کم خارج میشه .انگشتام سرده .قسمت بالای شکمم هم درد خفیف هم حالت ورم داره .حس بی حالی خستگی خاب آلودگی دارم .اشتهام یه مدت کمه یه مدت زیاد .یکم سردرد خفیف دارم …دائم حس غم و افسردگی دارم …باشگاه هم میرم و چند مدت یک بار مکمل هم مصرف میکنم …البته یه مدت قرص متادون دوز پایین هم مصرف میکنم

آخرین ویرایش 24 روز قبل توسط Ershad molaii
کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  Ershad molaii

سلام و عرض ادب
دفع سودا
منع مصرف:
لبنیات: کشک ، قره قروت
گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
متفرقه: سرکه ، آبغوره
سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
حب مسهل سودا هر روز میل شود
حب پادزهراحمدیه، گلاب، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون وشربت مفرح مجموعه مفید است.
حجامت ساق پا مفید است
ژل رویال خالص بصورت ناشتا مفید است.
خوئک فراوان میل شود
گرده گل مفید است
اطریفل افتیمونی مفید است.
شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود.
جوشانده برگ به و معجون حیات بخش مفید است
به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
عرق اسطخودوس و عرق بید قبل از هر غذا میل شود.
موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند ,شربت سکنجبین عسلی عنصلی ، عرق بسفایج مفید است.
عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.

بیتا
بیتا

سلام خسته نباشید
من روماتیسم پوستی دارم وشاهد لکه های قهوه ای رنگ در اکثر نقاط بدنم هستم
یه راهکار یا روش درمان توصیه میکنین؟

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  بیتا

سلام و عرض ادب
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
حب کبد،منضج و مسهل سودا،عرق کاسنی و شاتره و ماءالجبن مفید است.
موضع را با مخلوط عسل و دارچین هفته ای 3بار 20 دقیقه ماسک کنید.
حجامت مفید است.
ضماد نور غیر از شبها روی پوست مالیده شود.
کرم زالو حلزون نفیس(شوزا) را صبحها روی پوست تمیز میزنیم و بعد از 4-5 ساعت میشوییم.
ژل رویال خالص مفید است.
عرق بنفشه قبل از هر وعده غذا 5/1 استکان استفاده شود.
عرق پونه 1استکان بعداز هرغذا مصرف شود
شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
شیره انگور + نمک روی موضع بمالید.
کد99 مجموعه مفید است.

نرگس
نرگس

سلام خسته نباشید:
خانمی هستم ۳۷ساله قدم ۱۶۳وزنم ۴۷بسیار لاغر اندام صورتم یه رنگ قرمز سفیدهستم رفلاکس معده دارم از خواب بیدار میشم دهانم ترش مزه هست خربزه میخورم دندون درد میشم و سردرد، خلط پشت حلق هم یکم دارم صورتم خیلی لاغرو کوچک شده میخوام چاقتر بشم چکار کنیم میشه راهنمایی کنید

آخرین ویرایش 25 روز قبل توسط نرگس
کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  نرگس

سلام و عرض ادب
دفع صفرا
منع مصرف:
لبنیات: پنیرکهنه
صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
سبزی ها: برگ چغندر، پونه، نعناع، پیازچه، ترخون ، مرزه، تره نیزک(شاهی)، جعفری، رازیانه، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
گوشتها: آهو، اردک، بلدرچین، گنجشک، شترمرغ، شتر، کبوتر، خروس، کباب، دل
مغزهای گیاهی: بادام هندی، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی، پسته کوهی، پسته، چلغوز، فندق، گردو
ادویه ها: اسپند، آویشن، خردل، دارچین، انیسون، زرد چوبه، زعفران، زنجبیل، زنیان، زیره، سیاهدانه، فلفل، کاکائو، گلپر، وانیل، هل، نمک
متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، ژل رویال خالص ، شیر شتر
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی، عرق بابونه و شاتره،معجون حیات بخش واطریفل افتیمونی استفاده شود.
موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروشربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
عرق بید و عرق پونه مفید است
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

م.ا
م.ا

سلام، خسته نباشید
پسری 17 ساله لاغر اندام و پر خور اصلا چاق نمی شه دفع میکنه هر چیزی رو که می خوره چه کار باید کرد

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  م.ا

سلام و عرض ادب
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
15جلسه یک شب درمیان بادکش انجام شود و در شب های میانی موضع را با مخلوط نمک و دنبه ببندید.
15گرم روغن بنفشه+15 گرم شکر سرخ+ 12 گرم لعاب اسفرزه را مخلوط روزی 1بار هفته ای 3بار بخورید.
زالو روی موضع نزد متخصص مفید است.
چند چیز تیرویید راضعیف میکند کلم ازهرنوع ان ,یکی دیگرسبزی شاهی است,یکی عدس وتره است.
برای تقویت تیرویید کرفس اسفناج سیب به اجیل بخورید.
روغن مالی با روغن کنجدیاسیاهدانه.
خوردن نمک دریا مفید است .
اطریفل غددی مفید است.
ژل رویال خالص مفید است.
عرق تیرویید مجموعه مفید است.

محمدرضا عبائی
محمدرضا عبائی

سلام ، کبد چرب دارم (گرید 2) ، آثار لک در دست هایم مشهود است- صورتم عمدتاً برافروخته و سرخ است. گاهی خارش بدن هم دارم. در غذاهایی که فلفل سیاه مصرف شده باشد کنارهای صورتم سرخ می شود و احساس گرمای شدید در درون بدن می کنم و گاهی کهیر می زنم. مبتلا به دیابت نوع 2 هم هستم. اضافه وزن دارم (27 کیلو) – در صورت امکان ، برای تعیین مزاج و طبع و راهنمایی های لازم برای حفظ سلامتی وفت بدهید تا حضوری بیایم.. با تشکر

کارشناس سایت
کارشناس سایت

سلام و عرض ادب
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
.1پرهیز از چربی های بد
.2مصرف چربیهای خوب یاچربی های اشباع نشده مونو(یگانه)وپلی(چندگانه)که چربیهای سالم نامیده می شود.
.3مصرف زیره ی سبز،زردچوبه
-انجام ورزشهایی مانند پیاده روی،شنا،باغبانی،نرمش های کششی دربرنامه ی روزانه،حداقل چهار روز درهفته
مورد3 و4 در روش درمانی کبدچرب باگرید۳نیز،مورداستفاده است
_حب و شربت هپاتیت، سماق و آش سماق، شربت سکنجبین و حجامت مفید است.
_ترکیب کاسنی وشاهتره صبح وعصر
_سکنجبین عسلی شربت نموده هرشب یه ساعت قبل خواب
_بسته کبد چرب مجموعه بسیار تاثیرگذار میباشد.
_حجامت عام دومرحله هرماه یکبار
_چای خارمریم روزی یک استکان.
_مصرف سماق و آش سماق.
_شربت مصفای خون دکتر.
_مصرف روغن زیتون یاکنجد
– بسته کبد چرب استفاده شود
_مصرف ژل رویال خالص
_عرق انیسون بعد از غذا بصورت شربت میل شود.
_مصرف گوشت وفراورده های گوشتی به حداقل برسد.
_حجم غذاکم شود ودرصورت امکان ناهار حذف شود.
_حب کبد و کد99 مجموعه مفید است.
_عرق مصفای کبد مجموعه استفاده شود.

بهار
بهار

سلام ، وقت بخیر.ی سوال داشتم.
من دچار غلبه بلغم شدم ، علائمشو دارم..از عطاری آویشن و زنیان گرفتم به نسبت مساوی ترکیب کردم(حالت پودر ) ، ب این ترکیب نمکم اضافه کردم.
دیشب و امروز صبح ، قبل و بعد از شام و صبحونه ، ب اندازه نوک قاشق خوردم…ولی الان دلپیچه شدید دارم، میخواستم ببینم این طبیعیه ؟ آیا بخاطر خوردن اون ترکیبه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  بهار

سلام و عرض ادب
بله برای این ترکیب است/نمک را حذف کنید

آزاده
آزاده
امتیاز :
     

سلام وقتتون بخیر
ممنونم از مطالب خوب و پاسخ گویی کارشناسان محترم
طبع من سرد و تر هست و البته دکتر گفتن که این طبع غلبه کرده و فعلا دارم دائم داروهایی که ایشون دادن وغذاهای گرم میخورم و کلا میوه و غذای سرد رو حذف کردم
برای لاغری حدود 15 روز میشه که نهار رو کامل حذف کردم و بین روز 21 عدد بادوم میخورم و شام رو ساعت 6 و نیم ولی وزنم هیچ تغییری نکرده
دکتر بهم کاهنده اشتها و مهزل پلاس دادن که کاهنده اشتها خیلی بدمزه است نتونستم بخورم
اشتها و خوابم خیلی زیاده درحدی که وقتی بعد از 8 ساعت بیدار میشم بازم خوابم میاد
چون دارو رو باید ناشتا بخورم مجبورم آب هم بخورم، البته سعی میکنم در حد جرعه باشه
عصرها حدود ساعت 5 هم حدود نیم ساعت ورزش میکنم
اسم سایر داروهام رو هم مینویسم ممنون میشم راهنماییم کنین که چکار کنم لاغر بشم ممنونم
37 سالمه قدم 160 و وزنم 66
داروها : قطره آهن دکتر روازاده، قرص پایه، حب دوای بلغم
تشکر

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  آزاده

سلام و عرض ادب
دفع بلغم

_منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروداروی امام کاظم با توجه به فصل توصیه می شود.
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه
_موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ،ژل رویال خالص ،روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل، معجون حیات بخش،شربت زوفا، عرق بسفایج، اطریفل افتیمونی و کد 118 جهت شما مناسب است.

آزاده
آزاده

خیلی ممنونم از پاسختون تشکر

مرتضی معتمد
مرتضی معتمد
امتیاز :
     

سلام وخسته نباشی خدمت شما بزرگوار.یکی از دوستان یک سال بیشتر است که مریضی پوستی گرفته زیاد خرج دوا ودارو کرده فایده ای نداشته .زخم میشه وخارش بد میگیره و پوستهای سفیدی میاره بعد هم جایش چرک و خون میشه .میگن مریضی صدف است روی دست و پاوسر کمرش زده.ممنون میشم راهنمایی کنی.

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  مرتضی معتمد

سلام و عرض ادب
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
حب و شربت هپاتیت استفاده شود.
روی موضع مخلوط شیر و دنبه قرار داده شود.
حب داءالصدف مجموعه مفید است.
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم پرهیز شود.
معجون عشبه صبح و شب میل شود.
ماءالجبن،سماق و آش سماق،شربت سکنجبین،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
مصرف ژل رویال اصل را در رژیم غذایی سالم قرار دهید
روغن قوبا مفید است.
روی موضع را هفته ای 3بار 30 دقیقه با مخلوط شیر و دنبه ببندید
پوست داخلی موز را روی موضع بمالید.

مرتضی معتمد
مرتضی معتمد
امتیاز :
     

سلام وخسته نباشی.تنگی کانال نخاع دارم خیلی بهتر شدم با آب درمانی و خوردن چیزها باطبع گرم. یه کم درد تو کشاله پای چپ دارم گفتن رگ سیاتیک شما داخل لگن وپهلو گیر افتاده هرشب با روغن فلفل قرمز وسیاه دانه ماساژ میدم .لطفاً شما راهنمایی کنید برای درمانی.متشکرم

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط مرتضی معتمد
کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  مرتضی معتمد

سلام و عرض ادب
در صورت داشتن یبوست ، با اجرای تدابیر رفع یبوست به این مهم اقدام کنید .
سردیها و ترشیها معمولا بدن را ضعیف و درد را مسلط می کنند حتما از خوردن این مواد غذایی در طول درمان پرهیز کنید .
روغن مالی مسیر درد با روغن ب111 و کد 123 که ترکیبی از روغنهای گرم هست و از محصولات احیا هستند و یا روغن زیتون یا روغن سیاهدانه خالص چندین بار در شبانه روز .
گرم کردن این مسیر با حوله واتوی گرم صبحها و شبها به مدت 20 دقیقه .
دمکرده گل گاوزبان و سنبل الطیب و اسطوخدوس هر عصر یک لیوان با عسل
به رفع درد کمک میکند .
استفاده از حب درد مفاصل و سیاتیک از داروهای احیا هم به کنترل درد بسیار کمک می کند .
اگر درد تا یکهفته و با تدابیر بالا بهتر نشد حتما جهت فصدخونو بیرون کردن مواد زائدی که در این مسیر باعث گرفتگی و درد شده اند به مطب مراجعه و اقدام کنید .

مرتضی معتمدنیا
مرتضی معتمدنیا
امتیاز :
     

سلام و عرض ادب وخسته نباشی.قدم ۱۸۵ وزنم۹۰ کیلو است خواستم یه ۱۰ کیلو کم کنم.لطفا راهنماییم کنید.درضمن بلغم و سودا داشتم ولی سه ماه میشه که فقط گرمی میخورم

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط hmtmdnya
علی
علی

داداشم ناهار حذف کن معجزه میبینی بجاشم خرما یا بادام یا کشمش و میوه بخور همین
وسط غذا و بعد غذا تا دو ساعت آب نخور

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط علی
مرتضی معتمد
مرتضی معتمد
پاسخ به  علی

سلام .برادر عزیز ممنون از راهنماییتون ناهار خیلی کم کردم و قبل غذا وبین وبعد غذا تا ۲ساعت آب نمی‌خورم.

کارشناس سایت
کارشناس سایت

سلام و عرض ادب
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
برای لاغری با داروهای شیمیایی به خود آسیبهای جبران ناپذیر نزنید، به این صورت عمل کنید و جواب سریع بگیرید.
عرق بومادران و رازیانه از هر کدام یک استکان صبح و شب بنوشید (بجز عادت ماهانه خانمها)
آش آبغوره و زنجبیل بدون گوشت یک هفته مداوم میل کنید
بین انجیر و انگور یکی را انتخاب کنید(انجیر بهتر است) با نان سالم با نمک و اب سالم یک ماه میل کنید.
اگر شکم دارید حوله روی شکم بندازید و با اتو روی شکم یا کمر خود بکشید
برای کاهش وزن حب جنتیانا مفید است
عرق خارشتر باعث بی اشتهایی میشود
حب زرد مفید است
از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
ژل رویال خالص برای افزایش نیروی جسمی مفید است
مایع چربی سوز،سفوف ضد چاقی و عرق ضد چاقی مجموعه نیز مفید است.

مرتضی معتمدنیا
مرتضی معتمدنیا
امتیاز :
     

سلام آیا تنگی کانال نخا دارم هفته ای ۳ بار آب درمانی آیا سونای بخار برای تنگی نخا خوب است آیا

کارشناس سایت
کارشناس سایت

سلام و عرض ادب
آب وبخار باعث رطوبت وبلغم میشودودرد رابیشتر میکند

ناشناس
ناشناس

سلام من ۳۰سالم قد۱۶۰ وزن ۹۰کم کاری تیروئیددارم رماتیسم بالا ونقرس دارم دوتااز دیسک کمرم پاره شده ودوتای دیگه بیرون زده بدنم پفالوده طرف چپم کلا ورم بیشتری داره برای درمان چه راهکاری داریدچه نوع غذایی میتونم استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط ناشناس
کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  ناشناس

سلام و عرض ادب

رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
15جلسه یک شب درمیان بادکش انجام شود و در شب های میانی موضع را با مخلوط نمک و دنبه ببندید.
15گرم روغن بنفشه+15 گرم شکر سرخ+ 12 گرم لعاب اسفرزه را مخلوط روزی 1بار هفته ای 3بار بخورید.
زالو روی موضع نزد متخصص مفید است.
چند چیز تیرویید راضعیف میکند کلم ازهرنوع ان ,یکی دیگرسبزی شاهی است,یکی عدس وتره است.
برای تقویت تیرویید کرفس اسفناج سیب به اجیل بخورید.
روغن مالی با روغن کنجدیاسیاهدانه.
خوردن نمک دریا مفید است .
اطریفل غددی مفید است.
ژل رویال خالص مفید است.
عرق تیرویید مجموعه مفید است.
دفع بلغم

_منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروداروی امام کاظم با توجه به فصل توصیه می شود.
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه
_موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ،ژل رویال خالص ،روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل، معجون حیات بخش،شربت زوفا، عرق بسفایج، اطریفل افتیمونی و کد 118 جهت شما مناسب است.

شکوفه
شکوفه

سلام خسته نباشید. من ۳۵سالمه قد ۱۶۷ وزنم ۷۹ کیلو. بعد از هر وعده غذایی معده و خصوصا رودهام ورم شدید میکنه . صبح ها بدنم اوکی هست ولی رفته رفته تا شب کل بدنم ورم میکنه و پف میکنم . مشکل فشار خون و درد دست و پا دارم .دکترم رفتم ولی بی فایده بوده لطفا راهنماییم کنید

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  شکوفه

سلام و عرض ادب
دفع بلغم

_منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروداروی امام کاظم با توجه به فصل توصیه می شود.
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه
_موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ،ژل رویال خالص ،روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل، معجون حیات بخش،شربت زوفا، عرق بسفایج، اطریفل افتیمونی و کد 118 جهت شما مناسب است.

مرضیه
مرضیه

سلام من ۱۶ سالمه قد ۱۶۴ وزن ۷۹ شده و مزاج دموی ولی غلبه بلغم دارم چاق شدم خیلی پرخوری میکنم زیاد می خوابم بی قرارم همش درحال فکرخیال خود خوری رگ پاهام میگیره

Admin
پاسخ به  مرضیه

سلام و عرض ادب؛
جهت دفع بلغم موارد زیر را رعایت فرمایید.
منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروداروی امام کاظم با توجه به فصل توصیه می شود.
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه
_موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ،ژل رویال خالص ،روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل، معجون حیات بخش،شربت زوفا، عرق بسفایج، اطریفل افتیمونی و کد 118 جهت شما مناسب است.

hmtmdnya
hmtmdnya
امتیاز :
     

سلام.من ۵سالی میشه دیابت نوع۲ دارم.لطفا راهنماییم کنید.ممنون وتشکر.

Admin
پاسخ به  hmtmdnya

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده) به بهبود بیماری کمک میکند.
عدس الملک 1قاشق مرباخوری صبح و شب استفاده نمایید.
عرق مرکب ضددیابت موجود در محصولات حکیم دکتر روازاده مفید است.
ژل رویال خالص مورد تایید حکیم دکتر روازاده مفید است.
از مصرف برنج و آرد سفید پرهیز شود.
چوب میانی گردو،ترشی به،برگ فندق،تخم هنظل،دم کرده کلپوره مفید است.
حب دیابت و جوشانده تخم هندوانه ابوجهل مفید است.
ترشی به،جوشانده برگ فندق،مریم گلی مفید است.
عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.
جوشانده ریشه ریواس مفید است.
1ق غ اسپند تفت داده کوبیده با عسل طبیعی مخلوط کرده صبح و عصر نصف قاشق چایخوری بخورید.
کد169 مجموعه و قطره دیابت مفید است.

مهدی
مهدی

با سلام ؛ بنده ۴۵ سالمه و مشکل ریفلاکس معده دارم و چندساله موقعی که غذا میخورم و نشسته‌ام و به شکمم و سمت کبد بیشتر فشار وارد میشه ، پشت سرم تیر میکشه و با رها شدن فشار از روی شکمم دردش ساکت میشه یا اینکه موقع دولا راست شده و کارهاییکه باید بشینمو بلد بشم پشت سرم تیر میکشه با احساس ترس و اضطراب و تعریق و یا مثلا بعضی روزها موقع سجده رفتن حتی با شکم خالی هم مغز سرم تیر میکشه و حال بدی پیدا میکنم و حس میکنم میخوام از دنیا برم دور از جونتون! تا اینجوری میشم چند روزی ناهارو ترک میکنم و مقداری بهتر میشم حدود ۲۰ روز خوبم ولی دوباره با شروع ناهارخوری و خوراک روزمره بازم دچار این مشکل میشم !! آیا من مشکل خاصی دارم مثلا روده یا کبد یا اثنی‌عشر چون تقریبا تو همین محدوده‌ی شکم تا فشار میارم روش ، نمیدونم چرا پشت سرم بسمت مرکز مغز تیر میکشه لحظه‌ای هستش و بعد چند ثانیه برطرف میشه عرق میکنه بدنم و اضطراب و ترس میاد سراغم!! به هر کسی هم که میگم همه تعجب میکنن ازین مشکل من!! حدود ۱۰ ساله این مشکلو دارم و میترسم برم دکتر و دستم بند بشه!! لطفا کمکم کنید… ممنونتونم

Admin
پاسخ به  مهدی

سلام و عرض ادب؛
منع مصرف:
لبنیات: کشک ، قره قروت
گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
متفرقه: سرکه ، آبغوره
سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
حب مسهل سودا هر روز میل شود
حب پادزهراحمدیه، گلاب، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون وشربت مفرح مجموعه مفید است.
حجامت ساق پا مفید است
ژل رویال خالص بصورت ناشتا مفید است.
خوئک فراوان میل شود
گرده گل مفید است
اطریفل افتیمونی مفید است.
شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود.
جوشانده برگ به و معجون حیات بخش مفید است
به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
عرق اسطخودوس و عرق بید قبل از هر غذا میل شود.
موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند ,شربت سکنجبین عسلی عنصلی ، عرق بسفایج مفید است.
عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.

habib 76
habib 76

با سلام و عرض ادب و احترام
بنده دارای مزاج دموی با غلبه بلغم هستم.
اکثر اوقات احساس سنگینی دارم و حالت خستگی دارم. با این که روزی 8 ساعت هم میخابم ولی باز هم خسته هستم. بعضی روزها که حدود یکساعتی پیاده روی میکنم خیلی زیاد احساس خستگی و خواب آلودگی پیدا میکنم. چون برنامه نویس هستم روزی بین 10 تا 12 ساعت پای کامپیوتر هستم. چند وقتی هم هست که چند ساعتی که پای کامپیوتر هستم احساس تار دیدن دارم و نمیتونم به مونیتور نگاه کنم. بعد از غذا خوردن هم حتی اگر کاملا سیر هم نشم بعدش معمول احساس دل درد و سنگینی دارم. حافظه هم خیلی ضعیف شده. مفاصل بدن هم دردناکه. برای اجابت مزاج هم خیلی اذیت میشه و معمولا باید با کمک دست باشه.

لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

Admin
پاسخ به  habib 76

سلام و عرض ادب؛
جهت دفع بلغم

_منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروداروی امام کاظم با توجه به فصل توصیه می شود.
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه
_موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ،ژل رویال خالص ،روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل، معجون حیات بخش،شربت زوفا، عرق بسفایج، اطریفل افتیمونی و کد 118 جهت شما مناسب است.

hmtmdnya
hmtmdnya

سلام ‌.من۴۰سالمه ۵۰روزی میشه تنگی کانال نخاعی دارم تنگی رو مهره ۴کمرم هست.به چنددکتر مراجعه کردم گفتن باید عمل کنی ولی من موافق عمل نیستم .دردهای شدیدی روی جفت پاهایم داشتم دردها خیلی کم شدن ۱۰ جلسه رفتم استخر خیلی دردها کم شدن.طب سنتی هم مراجعه کردم گفتن به خاطر بلغم و سودا که داری تنگی گرفتی لطفاً راهنماییم کنید

Admin
پاسخ به  hmtmdnya

سلام و عرض ادب؛
در صورت داشتن یبوست، با اجرای تدابیر رفع یبوست به این مهم اقدام کنید .
سردیها و ترشیها معمولا بدن را ضعیف و درد را مسلط می کنند حتما از خوردن این مواد غذایی در طول درمان پرهیز کنید .
روغن مالی مسیر درد با روغن ب111 و کد 123 که ترکیبی از روغنهای گرم هست و از محصولات احیا هستند و یا روغن زیتون یا روغن سیاهدانه خالص چندین بار در شبانه روز .
گرم کردن این مسیر با حوله واتوی گرم صبحها و شبها به مدت 20 دقیقه .
دمکرده گل گاوزبان و سنبل الطیب و اسطوخدوس هر عصر یک لیوان با عسل
به رفع درد کمک میکند .
استفاده از حب درد مفاصل و سیاتیک از داروهای احیا هم به کنترل درد بسیار کمک می کند .
اگر درد تا یکهفته و با تدابیر بالا بهتر نشد حتما جهت فصدخونو بیرون کردن مواد زائدی که در این مسیر باعث گرفتگی و درد شده اند به مطب مراجعه و اقدام کنید .

زهرا
زهرا

سلام خانم ۳۲سال قد۱۵۹وزنم اول ۵۶کیلوچندسالی هست که تا۸۰کیلورسیده ام وازناحیه شکم خیلی چاق شدم سینهام افتاده وشکمم افتاده شده هرصبح پشت گلوخلط به رنگ سقیدمث آب دارم بیشتراوقات یبوست دارم دردزانوشدیددارم درحدی دکتراگفت دوتازانوعمل کن کف دست وپاهام همیشه داغ داغ واحساس خواب آلودگی دارم بینایمم کم شده واحساس ناامیدی وترس دارم لطفاراهنمایم کنیدچکارکنم باتشکر

Admin
پاسخ به  زهرا

سلام و عرض ادب؛
دفع سودا
منع مصرف:
لبنیات: کشک ، قره قروت
گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
متفرقه: سرکه ، آبغوره
سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
حب مسهل سودا هر روز میل شود
حب پادزهراحمدیه، گلاب، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون وشربت مفرح مجموعه مفید است.
حجامت ساق پا مفید است
ژل رویال خالص بصورت ناشتا مفید است.
خوئک فراوان میل شود
گرده گل مفید است
اطریفل افتیمونی مفید است.
شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود.
جوشانده برگ به و معجون حیات بخش مفید است
به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
عرق اسطخودوس و عرق بید قبل از هر غذا میل شود.
موارد مصرف مجاز:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند ,شربت سکنجبین عسلی عنصلی ، عرق بسفایج مفید است.
عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.

زهرا..
زهرا..
امتیاز :
     

سلام .من چند ساله نصف شب از خواب بیدار بشم یه کم اب دهنمو قورت بدم دل درد میگیرم شکمم بصورت شدید نفخ میکنه شب تا صبح دلدرد میگیرم تو خواب تا بلند نشم وباد شکمم خالی نشه همش دل درد دارم راهکه برم بیدار بشم دل دردم رفع میشه یبوست هم دادم اصلا شکمم کارنمیکنه بیشتر اوقات که روزی یبار مدفوع دارم بزور دستش یی میکنم بلغم ازم میاد هماه دل دردم زانو دردم هم شروع میشه چندروز خوب میشم دوباره زانو دردم شروع میشه درد زانوم مدام نیست دوساله زانو درد میگیرم چند دقیقه زانوم خم باشه تاپاهامو دراز نکنم خوب نمیشه کم حوصله و تنبلم حوصله هیچی ندارم افسرده هم شدم کارامن نمیتونم بکنم بیحالم همش خوابم میاد دوغ و سبزیجاتو این چیزا هم میخورم کلیه درد میگیرم عفو واژن مدام دارم مدوعم بزور دفع میشه اصلا نمیتوم مدفوع کنم چون اصلا درست شکمم کار نمیکنه

Admin
پاسخ به  زهرا..

سلام و عرض ادب؛
متاسفانه غلبه سودای شما زیاد است و باید برای رفع آن اقدام کنید.
برای این منظور این موارد رو نباید مصرف کنید:
لبنیات: کشک، قره قروت
گوشتها: بز، گاو، سیرابی، شیردان، قلوه
مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی، شاهدانه
حبوبات: ارزن، باقالا خشک، برنج(آبکش)، جو، ماش
میوه ها: شاه توت، تمشک، آلبالو، ازگیل، انارترش، بالنگ، تمرهندی، زالزالک، زرشک، زغال اخته، سنجد، غوره، گیریپ فروت، لیموعمانی، نارنج، به ترش، لیمو ترش، سیب ترش
سبزی ها: ترشک، ریواس، گشنیز
ادویه ها: سماق، نشاسته، قهوه
متفرقه: سرکه، آبغوره

همچنین:
سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
حب مسهل سودا هر روز میل فرمایید.
حب پادزهراحمدیه، گلاب، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه نیز مفید است.
حجامت ساق پا مفید است.
ژل رویال خالص بصورت ناشتا مفید است.
خوئک فراوان میل کنید.
گرده گل مفید است.
اطریفل افتیمونی مفید است.
شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود.
جوشانده برگ به و معجون حیات بخش مفید است.
به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
عرق اسطخودوس و عرق بید قبل از هر غذا میل شود.

علیرضاشیراز
علیرضاشیراز

سلام.خسته نباشید.آیا تغییر مزاج ممکن است؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  علیرضاشیراز

سلام تشکر بله با رعایت دستورات مصرف نکردن مواد غذایی ناسالم

عاطفه
عاطفه

سلام و عرض احترام.بنده طبع بلغمی با غلبه صفرا دارم و جدیدا شکمم بزرگ شده .عضلات پاهام هم کرخت هستن .لطفا بگید چکار کنم؟البته برای درد و کرختی پا مشکل جسمی که پزشک تشخیص بده وجود نداشت

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  عاطفه

سلام بر شما حتما برای درمان کامل تر نزد طبیب حاذق طب سنتی برید
دفع بلغم

منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

فصدخون انجام شود(طبع فصد گرم وخشک)
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است.

موارد مصرف مجاز:
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

فرشته
فرشته

سلام وقت بخیر من شبها موقع خواب قسمت مچ پام خیلی سرد میشه که عذاب آورمیشه نمیشه خوابید، روغن شومیز میتونم بمالم
موی سرمم داره سفید میشه چی استفاده کنم؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  فرشته

سلام وقت بخیر
اصلاح تغذیه کنید خصوصا روغنهای طبیعی مصرف کنید تا زانوها و مفاصل تان از این گرفتگی آزاد شوند .کلسیم آلی از داروهای موجود عطارخونه را یک قاشق مربا خوری در ظرف غذای چرب خود « آبگوشت با دنبه فراوان یا خورشت با گوشتهای چرب گوسفندی » ریخته ومیل کنید . «هفته ای دو تا سه بار »
انجیر . دمکرده پونه . آب قلم گوسفند در غذاهای روزمره .کشک محلی فراوان میل کنید.
روغن های گرم مثل زیتون . ارده . ب111 از محصولات مورد تایید دکتر را به دفعات به موضع درد بمالید و با حوله و اتو آن را گرم کنید .
روغن رماتیسم از داروهای موجود عطارخونه را با کمی پود زنجبیل و گیاه اسطوخدوس بصورت پودر شده مخلوط و به مواضع درد بمالید و ماساژ دهید .

از خوردن غذاهای سرد و تر و سرد و خشک جدا بپرهیزید و از غذاها با طبع گرم فراوان در غذای روزمره بگنجانید .
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است.
زنبور درمانی نزد متخصص انجام شود.
حب سورنجان،کد 124،حب سینا،حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است.

کارشناس عطارخونه

سلام خانم حسنی عزیز اصلاح سبک زندگی که باید در دستور کار قرار بگیره اما دستورات حداقل یک دوره 21 روزه باید انجام بشه

کارشناس عطارخونه

سلام خانم دژکامه عزیز سن و قد و وزنتون رو بفرمایید و بگید سردرد در کدوم ناحیه هستش

کارشناس عطارخونه

سلام دوست گرامی نشانه ی خلط بلغم میتونه باشه که با اصلاح تغذیه و مزاج برطرف میشه

کارشناس عطارخونه

سلام بر شما دو قطره کافیه مفرح اعصاب هست …. برای کسانی که مشکل کم خوابی و بیخوابی و کابوس هم دارند عالیه

کارشناس عطارخونه

سلام دوست گرامی سوال اول بله براشون مفیده سوال دوم خیر اینطور نیست که همه بلغمی ها اینطور باشند

کارشناس عطارخونه

سلام جناب ممی زاده عزیز قدتون رو نفرمودید و اینکه وزنتون هم مجددا بفرمایید

حسین
حسین

سلام وقت بخیر
من ۱۶ سالمه حدود یکسال هست موهام دارن سفید میشن رفلاکس معده هم دارم این علائم بلغم می‌تونه باشه؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  حسین

سلام وقت شماهم بخیر
بله سردی بلغم است

کارشناس عطارخونه

درود ماساژ موضع با روغن شونیز بادکش گرم پاها یک روز در میان منع مصرف سردی ها شربت مصفای خون ،شربت حیات طبق دستور

کارشناس عطارخونه

درود خانم مهربان عزیز منع مصرف سردی ها عرق مرکب ضد عفونت یک استکان قبل غذا حب دوای بلغم ،شربت معده طبق دستور شربت مصفای خون ،عرق خونساز،شربت حیات طبق دستور

کارشناس عطارخونه

سلام خانم بهرامی عزیز اصلاح تغذیه منع مصرف سردی ها و سودا زا ها شربت مصفای خون ،عرق خونساز ،شربت حیات طبق دستور حب ایارج‌ فیقرا طبق دستور سکنجبین عسلی همراه عرق مفرح کبد صبح و شب یک لیوان

کارشناس عطارخونه

درود حجامت با تشخیص پزشک انجام میشه اگه بدنتون سرد هست نه

کارشناس عطارخونه

سلام دوست گرامی بله درمان داره اما احتیاج به صبر و حوصله هست از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. کله بادمجان را جوشانده و استفاده نمایید. کد 118 و داروی برص مجموعه مفید است. مواد غذایی سفید رنگ استفاده نشود و میوه های رنگدانه دار استفاده نمایید. مخلوط حنا و واجبی را هفته ای 3بار 20 دقیقه روی موضع قرار دهید. دم کرده قازیاقی مفید است. میوه های رنگدانه دار مثل هندوانه استفاده شود. آبگوشت گوساله کوهی جوان مفید است. آبلیمو روی مواضع مالیده و در معرض آفتاب باشید. دم کرده غنچه شقایق مفید است.

کارشناس عطارخونه

سلام بزرگوار خیر مشکلی نداره تا دوماه هروز یک فنجان میل کنید

کارشناس عطارخونه

سلام دوست گرامی اصول تغذیه سالم را رعایت نمایید. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم،سس مایونز،کاکائو و ادویه پرهیز شود. حب کبد،حجامت،عرق کاسنی و شاتره و شربت سکنجبین مفید است. صورت را با آب گرم بشویید. سرکه + گلاب به صورت بمالید. ماسک قره قروت به صورت بمالید. آبلیمو+سفیده تخم مرغ شب ها 2ساعت روی صورت قرار داده شود. بخور بابونه و گشنیز انجام شود. لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 30 دقیقه ماسک شود. از مواد شیمیایی روی پوست استفاده نشود. صورت را هرروز با صابون قهوه ای بشویند. محلول ضد جوش مجموعه مفید است. کد99 مجموعه مفید است گل سرشور استفاده شود.

کارشناس عطارخونه

سلام بر شما منع سردی ها و افزایش گرمی ها … حدف نهار حب دوای بلغم عطارخونه پیاده روی منظم این موارد براتون بسیار مفیده.

کارشناس عطارخونه

سلام خانم مهدیان هزیز آب به همراه شیره ی انگور میل کنید حدف نهار استفاده از دمنوش های گرم دارچین زنجفیل …. سفوف ضد چاقی و عرق مرکب ضد چاقی مجموعه هم براتون مفیده

کارشناس عطارخونه

سلام دوست گرامی بوی بد دهان میتونه از سینوس ها یا دندان و یا معده باشه برای مشکل معدتون میتونید زنیان و انیسون ۱ استکان مخلوط با کمی عسل بعد غذا میل کنید ۱ ق غ مربای به بعد هر وعده کم کردن حجم غذا و حداقل ۱ وعده در روز اش و سوپ با گوشت کم میل کنید

کارشناس عطارخونه

سلام خانم سعادت عزیز سه شیره هر ۸ ساعت 3 ق غ با ۱ لیوان اب مخلوط و میل شود روغن مالی محل درد با سیاهدانه و بابونه هر شب قبل خواب خاکشیر جوشانده ناشتا میل شود همرا کمی عسل

کارشناس عطارخونه

سلام دوست گرامی بارهنگ ۱ ق غ در ۱ لیوان عرق نعنا ۵ دقیقه جوشانده شود هر ۸ ساعت کمی با عسل میل شود حدف نهار کم کردن حجم غذا‌ ۵ ق غ روغن زیتون روزانه همراه سالاد یا غذا میل شود مربای گل سرخ بعد هر وعده غدا میل کنید

کارشناس عطارخونه

سلام دوست گرامی ماءالشعیر طبی عرق مرکب اعصاب بوییدن گلاب قبل خواب برای آلرژی حجامت آلرژی براتون مفیده چکاندن قطره بنفشه در بینی هم چنین دم کرده چای کوهی

کارشناس عطارخونه

سلام بر شما عرق مرکب ضد چاقی روغن مالی کمر با سیاهدانه شب قبل خواب خاکشیر جوشانده ناشتا همراه کمی عسل از مصرف سردیجات مخصوصا در شب بپرهیزید

mohsenp.mehr
mohsenp.mehr

سلام.
لطفاً کمکم کنید.
یک ساله به شدت خارش پوست و یبوست دارم، روی بیضه هام نقاط ریز سفید رنگی بوجود اومده و به شدت میخاره. تمام بدنم از گردن تا انگشت پاهام به شدت میخاره، واقعاً اذیت کنندست و کلافم کرده.
شکمم چاق و پوستم سفیده.
به دستور یه پزشک حدود ۲ ماه عناب و خاکشیر رو جوشاندم و با عرق کاسنی روزی ۲ بار خوردم، یه مقدار خارش بدنم غیر از بیضه هام کمتر شد ولی دوباره با شدت بیشتری خارشام شروع شد

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  mohsenp.mehr

سلام وقت بخیر
دفع صفرا

منع مصرف:
لبنیات: پنیرکهنه
صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
سبزی ها: برگ چغندر، پونه ، نعناع ، پیازچه ، ترخون ، مرزه ، تره نیزک(شاهی) ، جعفری ، رازیانه ، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
گوشتها: آهو ، اردک ، بلدرچین ، گنجشک ، شترمرغ ، شتر، کبوتر، خروس ، کباب ، دل
مغزهای گیاهی: بادام هندی ، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی ، پسته کوهی ، پسته ، چلغوز، فندق ، گردو
ادویه ها: اسپند ، آویشن ، خردل ، دارچین ، انیسون ، زرد چوبه ، زعفران ، زنجبیل ، زنیان ، زیره ، سیاهدانه ، فلفل ، کاکائو ، گلپر، وانیل ، هل ، نمک
متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، شیرشتر

از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
حجامت انجام شود

موارد مصرف مجاز:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

وحید
وحید
امتیاز :
     

سلام
من ۳۸ سالمه حدود ۲ ساله تصادف کردم و تو رانم پلاتین دارم و نتونستم ورزش کنم.
مشکلی که الان پیش اومده سردمزاجی و اختلال نعوذه.
به نظر شما به هم مربوط هستن؟
و اینکه اگر تو طب سنتی درمانی هست منو راهنمایی کنین لطفا

آخرین ویرایش 6 ماه قبل توسط وحید
کارشناس عطارخونه
پاسخ به  وحید

سلام بر شما حتما برای درمان کامل تر نزد طبیب حاذق طب سنتی برید
دفع بلغم

منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

فصدخون انجام شود(طبع فصد گرم وخشک)
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است.

موارد مصرف مجاز:
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  وحید

سلام بر شما حتما برای درمان کامل تر نزد طبیب حاذق طب سنتی برید
دفع بلغم

منع مصرف:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

فصدخون انجام شود(طبع فصد گرم وخشک)
استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است
حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است.

موارد مصرف مجاز:
لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم
صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت