بلغم چیست؟ درمان غلبه بلغم در طب سنتی

655,966 بازدید 1688 دیدگاه
درمان غلبه بلغم در طب سنتی

بلغم چیست؟

بدن انسان شامل چهار خلط است. بلغم یکی از خلط‌های چهارگانه و مایعی است که در معده تولید می‌شود و در بدن جایگاه به خصوصی ندارد، در تمام سطح بدن همراه با خون در جریان است.

بلغم در روند طبیعی خود به خون تبدیل خواهد شد. در واقع بلغم خون خامی است که در صورت پخته شدن به خون تبدیل می‌شود. این نوع بلغم شیرین و طبع آن سرد و تر است.

وجود بلغم برای اندام‌های بلغمی مثل مغز و اندام‌های پرحرکت مانند مفاصل ضروری است. زیرا وقتی اندام‌های بدن از جذب مواد غذایی محروم می‌شوند به وسیله حرارتی که بلغم ایجاد می‌کند، نیرو می‌گیرند.

انواع بلغم

به عبارت دیگر بلغم خلطی مایل به زرد یا بی‌رنگی است که از سیر و حرکت گلبول‌های سفید به دست می‌آید و در رگ‌های لنفی جریان دارد. بلغم دو نوع طبیعی و غیرطبیعی دارد:

بلغم طبیعی

استعداد آن را دارد که به خون تبدیل شود، زیرا این ماده خون خام و ناپخته بوده و همچنین شیرین و کمی سرد است.

بلغم غیرطبیعی

بلغمی که نسبت به بلغم طبیعی رقیق‌تر، خام‌تر یا خیلی رقیق یا بسیار غلیظ یا گرم و خشک (شور) یا خشک (صفرائی) یا ترش یا تلخ و گس یا غلیظ و تند است.

دوره مزاج شناسی

درمان بلغم

درمان غلبه بلغم از نظر دکتر روازاده

به گفته دکتر روازاده بلغم خاصیت رطوبی دارد و در طی غلبه بلغم در بدن، بدن آب زیادی دارد و در نتیجه شخص چاق می‌شود. در اثر غلبه خلط بلغم بدن سرد است و صورت به سفیدی می‌زند.

توصیه دکتر روازاده به بیماران، خوردن مواد غذایی گرم و خشک مانند گوشت شتر و گوشت گنجشک است. همچنین درمان با گوشت گوسفند نیز امکان پذیر است؛ اما به دلیل طبع مرطوبی که دارد زیاد توصیه نشده است.

در درمان غلبه بلغم دکتر روازاده، مصرف مواد غذایی با طبع سرد مانند ماست و ماهی اکیدا ممنوع اعلام شده و توصیه می‌شود غذا در ظروف مسی طبخ شود.

 

قویترین داروی ضد بلغم

حب دوای بلغم مورد تایید دکتر روازاده یا همان داروی سردی معده امام صادق علیه السلام یکی از قوی ترین داروهای ضد بلغم می باشد که البته باید با اصلاح تغذیه و رعایت سایر تدابیر که بیان شد مصرف شود تا نتیجه مطلوب بدست آورده شود.

درمان بلغم دکتر خیراندیش

نعنا که به عنوان گیاه دارویی گرم شناخته می‌شود، کنترل کننده تن انسان و بیماری‌های ناشی از عدم کنترل و تعادل چهار ماده اصلی بدن (سودا، صفرا، بلغم و دم) است که افزایش یا کاهش هر یک از این چهار عنصر در بدن می‌تواند عامل بیماری جسمی و روحی شود.

دکتر خیراندیش معتقد است که فقط یک درصد از بیمارانی که در طول سال به مطب مراجعه می‌کنند از بیماران با مزاج گرم و بقیه همه از مزاج سرد هستند. وی مصرف خوراک گرم را بهترین کنترل کننده سردی دانست و طبقه بندی و منشا بروز بیماری‌های سرد در معده و دستگاه گوارش می داند.

حکیم خیراندیش افزود که عدم توجه افراد به نحوه مصرف غذا و زمان مناسب آن و موافق فصل، جنس و حال آن‌ها باعث سردی گوارش و در نتیجه ایجاد خلط، سردی کبد، خون و عضلات و بروز بیماری‌های تن و روان می‌شود که ساده‌ترین آن سستی، کرختی و بی‌حالی و پیچیده‌ترین آن روماتیسم است.

راههای دفع بلغم از بدن در طب سنتی

بادکش

برای افرادی که مزاج بلغمی دارند یا دچار غلبه بلغم شدند، هفت جلسه بادکش مناسب است.

استفاده از روغن گرم برای درمان موضعی

در قسمت‌هایی از بدن که بلغم جمع شده است، باید روغن‌های گرم را به شکل موضعی بمالید. این کار باعث می‌شود بلغم در اصطلاح پخته شود. برای نمونه می‌توانید به مدت 40 شبانه‌روز با استفاده از روغن سیاه دانه این کار را انجام دهید.

روغن سیاه دانه اصل

ادویه‌هایی که برای دفع بلغم بسیار مفید هستند

به طور کل ادویه‌هایی که گرم باشند می‌توانند در دفع بلغم کمک‌رسانی کنند. این ادویه‌ها شامل هل، دارچین، زنجبیل، زیره، زعفران، زنیان، سیر، موسیر و خردل می‌شوند.

سبزی‌هایی که برای پایین آوردن بلغم به بدن کمک می‌کنند

کرفس، نعناع، ریحان، جعفری، ترخون، مرزه، کلم برای این کار کاربرد دارند. همچنین موادی دیگر مانند مارچوبه، نخود، گردو هندی، قدومه شیرازی، کدو حلوایی، لیمو ترش، گندم فواید بسیاری دارد.

استفاده از نوشیدنی‌های گرم

همان‌طور که می‌دانید مصرف زیاد چای یکی از اشتباهاتی است که این روزها تمامی افراد آن را انجام می‌دهند. شما می‌توانید به جای استفاده از این نوشیدنی از چای طبیعی مانند دم کرده دارچین و اندگی دارچین استفاده کنید که برای درمان بلغم بسیار کاربرد دارد.

مصرف ملین طبیعی

تعدادی از بذر گیاهان خاصیت ملین داشته و برای درمان در طب سنتی کاربرد دارد. این بذرها برای رفع بلغم شامل تخم ریحان، تخم شربتی، قدومه شیرازی، خاکشیر و بارهنگ می‌شود.

توجه به سرعت غذا خوردن

یکی از مواردی که باعث افزایش بلغم و سودا در بدن‌های مستعد این موارد می‌شود، سرعت میل کردن غذا است. تند خوردن غذا می‌توانید باعث بلغم و سودا شده که برای بدن زیان دارد.

لاغری بلغمی ها

استفاده از سویق

یکی از راه‌های درمان استفاده از سویق خشک است. این مسئله در کلام امام صادق علیه السلام نیز وجود دارد که می فرمایند: سه کف سویق خشک را در زمانی که ناشتا هستید استفاده کنید، این کار بلغم و مره (غلبه صفراء و سودا) را از ریشه خشک می‌کند، به طوری که انگار اصلا نبوده  است. (الکافی 6:ص 306 ح 8)

خواب بعد از غذا

پس از غذا خوردن به سرعت نخوابید. پس از میل کردن غذا، به خصوص وعده ناهار نباید خوابید، زیرا این کار باعث افزایش بلغم می شود.

مصرف عسل

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید افراد دارای مزاج بلغم، بهتر است پیش از خواب یک قاشق عسل میل کنند. همچنین این افراد می‌توانند در مدت زمان 14 روز، به شکل روزانه 14 عدد پسته میل کنند. همچنین برای پنج وعده در طول یک هفته، ارده و شیره انگور مصرف کنند.

عسل هفت ستاره

توصیه ائمه برای رفع بلغم

از امام صادق (علیه السلام) برای درمان بلغم نقل شده است که چهار چیز نفع دارند؛ اما ضرر ندارند. آویشن و نمک زمانی که باهم استفاده می‌شوند و زنیان و مغز گردویی که باهم استفاده شوند. آویشن و نمک بادها را طرد می‌کنند، یعنی دردها را از قلب طرد کرده و سُدد را باز می‌کنند و بلغم را می‌سوزانند. (مکارم الأخلاق صفحه 191)

امام رضا (علیه السلام) در رساله ذهبیه فرمودند کسی که بخواهد بلغم از بدنش خارج شود، باید هر روز ناشتا در صبح یک مثقال از اطریفل زرد استفاده کند. (الرساله الذهبیه صفحه 42)

وقتی مسواک میزنید، بلغم نازل (کم) می‌شود و موجب خوشبو شدن دهان می‌شود. اگر سرمه بکشید بلغم از بین می‌رود و سبب می‌شود که بینایی جلا یابد. (مکارم الاخلاق صفحه 47)

سرمه چهار مغز احیای سلامت

درمان غلبه بلغم حاد

پزشکان سنتی علل آن را خوردن غذاها و موادی که مزاج سرد دارند می‌دانند و برای اصلاح و درمان غلبه بلغم خوردن گوشت گوسفند و شتر، ادویه و گرمی‌ و استفاده نکردن سردی‌ را سفارش می‌کنند.

توجه داشته باشید که تمامی راه‌کارهای ارائه شده برای درمان در طب سنتی باید براساس نظر پزشک طب سنتی باشد.

دسته بندی مزاج شناسی مجله سلامت
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

1,688 پاسخ به “بلغم چیست؟ درمان غلبه بلغم در طب سنتی”

 1. سلام و وقت بخیر آقای دکتر، من دوماه میشه رفلاکس معده دارم و دو روز است که خیلی شدیدتر شده و دهانم تلخ شده است.حتی دوبار اسید معده در حالت ایستاده به دهانم آمد که کم مانده بود تهوع داشته باشم.بی اشتهایی نسبی برای ناهار و کمی هم اسهال دارم.لطفا از طریق ایمیل راهنمایی فرمایید که چکار باید بکنم.ضمنا من داروهای کلونازپام و دوکسپین و پروپرانول میخورم.

  1. درود
   اصول تغذیه سالم را رعایت نمایید.
   از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
   صبح ناشتا و شب 1قاشق عسل با موم استفاده شود.
   مواد غذایی خام و پخته با هم استفاده نشود.
   روزی 1فنجان عرق شیرین بیان مفید است.
   نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را با نصف قاشق آب سرد حل کرده،موقع ترش کردن بخورید.
   عموماً مشکلات ترش کردن معده به علت سردی عارض شده به معده می باشد که جهت رفع اورژانسی عارضه و درد حاصل از ترش کردن معده توصیه می گردد از جوش شیرین استفاده نمایید چرا که احساس ترش کردن معده با جوش شیرین از بین می رود، همان جوش شیرینی که متاسفانه امروزه بدنام کرده اند.
   برای اینکار به محضی که احساس کردید معده شما می خواهد ترش کند باید یک نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را با نصف استکان آب خنک حل کنید و بخورید.

   چون جوش شیرین یک باز محسوب می شود و ترشی از اسید است، وقتی آنها با هم ترکیب شوند تبدیل به آب و نمک می شود و احساس ترش کردن، رفع خواهد شد و معده سالم می ماند.
   البته لازم به ذکر است جوش شیرین درمان علت مشکل اصلی شما نیست و درمان علامتی محسوب می شود یعنی علامت مشکل شما که ترش کردن معده است را موقتاً رفع می کند. اگر شما دچار ترش کردن معده هستید، معده شما سرد است و باید نزد پزشک متخصص طب سنتی مراجعه نمایید تا درمان ارائه شود.
   ضمناً توصیه می شود برای رفع سردی معده هرگز چای نخورید، شربت زنجبیل و عسل هفته ای دو یا سه بار حتماً خورده شود و هیچ وقت غذای خام به همراه پخته میل نکنید، مدتی (حدود یک ماه) نیز از خوردن مواد خام، لیمو عمانی، ترشیجات و میوه ها (خصوصاً مرکبات) خودداری کنید و عسل بیشتر بخورید، مصطکی را هم به عنوان ادویه در غذاهایتان استفاده کنید.
   و با خوب جویدن غذا و پرهیز از مصرف نوشیدنی و آب وسط غذا و بعد از آن و پرهیز از مصرف کیک، کلوچه و بیسکویت به رفع مشکل معده خود اقدام کنید

 2. ممنون از پاسخ‌دهی سریعتون. امیدوارم با این راهنمایی های شما، هرچه زودتر بهبود پیدا کنم.

 3. من فراموش کردم بگم که بعضی وقتها ساق پای چپم درد شدید می گیره و سفت میشه . یکی بهم گفت از مچ پات تا زانو دچار افزایش و احتباس بلغم شده و از زانو تا لگن دچار افزایش سودا شده. الآن نمی دونم بلغم درمانی کنم یا سودادرمانی.
  حجامت پشت زانو هم کردم بهتر نشدم.

   1. با سلام
    برای کسانی که بعد از سرکار ناهار میل میکنند و میخواهند استراحت کنند و بخوابند چه راهکاری پیشنهاد میدهید؟؟
    برای اینکه گفتید خواب ظهر باعث افزایش بلغم میشود

 4. سلام. ممنون از مطالب مفیدتون. من حدود ۶ ماهه که درد لگن و سیاتیک دارم. همه کاری اعم از ماساژدرمانی، فیزیوتراپی، آب درمانی، طب سوزنی، لیزر رمانی کردم و حتی پیش دکتر طب سنتی رفتم و به مدت ۲ هفته حب بلغم و ۲ هفته جوارش آمله و برای رفع زیادی بلغم بهم داد ولی خوب نشدم. دیگه واقعا نمی دونم چیکار کنم. خواهش می کنم راهنماییم کنید چیکار کنم.

  1. سلام و عرض ادب؛
   لطفا بررسی بفرمایید اگر دچار یبوست هستید با اجرای تدابیر رفع یبوست برای رفع این مشکل اقدام کنید:
   1. سردیها و ترشیها معمولا بدن را ضعیف و درد را مسلط می کنند حتما از خوردن این مواد غذایی در طول درمان پرهیز کنید.
   2. روغن مالی مسیر درد با ضماد ب111 و روغن گرم که ترکیبی از روغنهای گرم هست و یا روغن زیتون یا روغن سیاهدانه خالص چندین بار در شبانه روز
   3. گرم کردن این مسیر با حوله و اتوی گرم صبحها و شبها به مدت 20 دقیقه
   4. دمکرده گل گاوزبان و سنبل الطیب و اسطوخدوس هر عصر یک لیوان با عسل به رفع درد کمک میکند
   5. استفاده از حب درد مفاصل و سیاتیک هم به کنترل درد بسیار کمک می کند.
   اگر درد تا یکهفته و با تدابیر بالا بهتر نشد حتما جهت فصدخون و بیرون کردن مواد زائدی که در این مسیر باعث گرفتگی و درد شده اند به مطب مراجعه و اقدام کنید.

 5. درود شربت اشتها را میل نمایید بسیار مفید است.شربت اشتها (1لیوان عسل ،1لیوان آب زرشک، 1لیوان آب سیب با نصف استکان آبلیمو همه را جوشانده تا غلیظ شود به شکل بند انگشتی روزانه میل شود. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم نیز پرهیز شود حب بید نیز مفید است. عرق یونجه روزی 1فنجان استفاده شود. گرده گل و شاه انگبین مفید است.

 6. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 7. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 8. درود پرهیز از بلغم زاها « سردیها . ترشیها . مرکبات ترش » کمی عسل زیر زبان گذاشته و کم کم قورت بدهید . نمک دریا را در ساعت اول افت فشار هر 5 دقیقه انگشت زده میل کنید . مصرف مداوم گرم وترها از افت ناگهانی فشار خون جلوگیری می کند . دمکرده گل گاوزبان و اسطو خدوس یک لیوان با کمی عسل جرعه جرعه میل کنید . در زمان افت فشار به پشت دراز بکشید و عسل و نمک را به همان ترتیب میل کنید عوامل کاهنده فشارخون خوردن افراطی سردیها و ترشیها استرس و اضطراب خستگی در اثر کارو فعالیت زیاد گرما زد گی بیماریهای اسهال و استفراغ بیماریهای زنان و زایمانها یی با فاصله کم مصرف بعضی از داروهای شیمیایی

 9. درود شربت اشتها را میل نمایید بسیار مفید است.شربت اشتها (1لیوان عسل ،1لیوان آب زرشک، 1لیوان آب سیب با نصف استکان آبلیمو همه را جوشانده تا غلیظ شود به شکل بند انگشتی روزانه میل شود. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم نیز پرهیز شود حب بید نیز مفید است. عرق یونجه روزی 1فنجان استفاده شود. گرده گل و شاه انگبین مفید است.

 10. سلام .من بلغم دارم و در کنارش خیلی دچار گرفتگی عضلات بخصوص در ران و کف پا میشم.میشه راهنماییم کنید که راه درمان چی هست؟متشکرم

 11. سلام روز بخیر دختر 10سال دارم کم غذا هستش بی حوصله زود خسته میشه موهای نازک و کم پشت حافظه ضعیف چکار میتونم بکنم و پوست سفید

 12. درود خارشتر،حب بواسیر،ضماد بواسیر،آبزن تره،شستشوی بواسیر گاهی با ادرار،منع گرمی ها صفرا ها. خارشتر: 50گرم خارشتر را با 3لیوان آب جوشانده تا 1لیوان شود صبح ناشتا میل شود. آبزن تره و آب: 100گرم تره در آب جوشانده صاف کرده هفته ای 2مرتبه داخل آن بنشینید. از خوردن مواد غذایی گرم خودداری شود. گاهی بواسیر را با ادرار خود بشویید. ضماد و حب بواسیر و معجون بواسیر طبق دستور تهیه از مرکز مربوط. 7شب با سرنگ 5 سی سی عسل در مقعد تزریق شود. سعدکوفی را آسیاب کرده و موضع را مداوم با آن شستشو دهید روی دست بریزید و به موضع بمالید. قرص خون داروی امام رضا مفید است.

 13. با سلام نزدیک به ۵ ساله خروج مایع ای شبیه سفیده تخم مرغ از مقعد به هنگام دفع یا خالی دارم و همش حس دفع دارم که وقتی دستشویی میرم فقط این مایع لزج سفید بیرون میاد غدد بغل کشاله ران و زیر بغل هم ۳ ماهی هست درد داره مشکل چی هست خواهش میکنم کمکم کنید

 14. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 15. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 16. سلام.وقت بخیر.من حدودا دو ماه قبل دچار اختلال در دستگاه گوارش شدم روزی ۳ بار اجابت مزاج داشتم که بعضی روزها با دفع مخاط و کف بود.حدودا ۲۰ روز پیش کرونا گفتم که هم بیماری کرونا و هم داروهای تجویزی دکتر برای کرونا باعث شد تا دچار درد معده و اسهال بشم که دفع مخاط بسیار زیاد شده که چند روز پیش مخاط خونی شد با مراجعه به دکتر و آزمایش گفتند که احتمالا دچار زخم معده و روده شدم و البته گفتن سردی بر بدنم غلبه کرده و دارو تجویز گردن.و اینکه من سابقه بیماری لنفوم دارم و ۷ ماه پیش شیمی درمانی و پرتو درمانی داشتم….لطفا راهنماییم کنید که چه غذاهایی مصرف کنم تا مشکلم حل بشه

 17. سلام، من 30سالمه صورتم لک و جوش داره با متخصص طب صحبت کردم گفتن بلغم داری، و اگه درمان نشه رو کبد أثر میزاره، میشه راهنماییم کنید که بلغمم خوب بشه ،ممنونم از راهنمایی تون

 18. درود کتیرا+نشاسته+مویز+به دانه را کوبیده با لعاب به دانه مخلوط کرده روزی 1قاشق مرباخوری با آب قورت داده شود. جوشانده شیر + شکر تیغال مفید است. نشاسته با شیر جوشانده و استفاده شود. سیر بخار پز بخورد. شربت گل بنفشه مجموعه استفاده شود. شربت و دم کرده زوفا بسیار مفید است.یک عدد نارنج را با پوست آن به خوبی بشویید سر آن را با چاقو کاملا برداشته و به اندازه یک قاشق غذاخوری محتویات آن را خالی کرده و به جای آن نشاسته بریزید.سپس درب نارنج را بگذارید.در قابلمه ای بدون آب به مدت 5تا8 ساعت با حرارت بسیار ملایم با فاصله از شعله ، پوست آن را برشته شود.پس از آن محتویات نارنج را میل نمایید شربت برونشیت و سفوف آنتی بیوتیک مجموعه مفید است.

 19. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 20. باسلام بنده کرونا گرفتم و سینم شدیداً عفونت کرده الان چند ماهه که عفونت از سینم خارج نمیشه و صدام همیشه گرفته است چندین مرتبه پیش فوق تخصص ریه رفتم ولی داروهای کورتون دار و ضد حساسیت برام نوشت که چشمم ضعیف کرده الان دوستانم که در طب سنتی هستند میگن بلغم بالا باعث شده که این عفونت و خلط کهنه دفع نشه لطفاً کمکم کنید

  1. اگه دست و پاهات سرد میشن اکثر وقتا بهتره دور غذاهای سرد خط بکشی حتی نوشیدنی های سرد.و فقط غذا با طبع گرم بخوری

 21. در.پود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 22. سلام وقت بخیر بنده ١۵ ساله هستم و مشکلم سودا و بلغم هست و متاسفانه تمام علائمی ک ذکر شده بود را دارم چطور میتونم از بین ببرم و راهکار چیه

 23. سلام من خانم ۲۹ ساله هستم بعد از گرفتن کرونا و زدن واکسن که الآن یکسال میشه درد و ضعف و خستگی توی ساق پاهام و ساق دستام دارم . گاهی توی ساق پام و زانوهام زغ زغ میکنه و میسوزه و از صبح که از خواب بیدار میشم این حالت ها رو دارم تا شب . تمام بدنم رو چکاپ کردم ولی میگن هیچ مشکلی نداری والآن کپسول گاباپنتین میخورم ولی اصلا هیچ فایده نداره . طب سنتی بهم گفته سودا و بلغم داری . تقریبا ۱۰ ماهه که به توصیه طب سنتی سردی ها حذف کردم ولی هیچ تغییری نکردم . طوری شده که به سختی از پله بالا و پایین میرم و تو راه رفتن و کار کردن با دستم سختمه . لطفا راهنمایی کنید

 24. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 25. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 26. سلام وقتون بخیر .من خانمی ۴۳ساله هستم دیابت عصبی دارم.اما فقط قرص زیپمت ۱۲ساعتی یک عدد میخورم یک قرص قبل از صبحانه میخورم.زود میرنجم وپرخاشکری میکنم زودشک تردید دارم به طرف مقابلم.سرد مجازم لاغرشدم اما از طرف شکم سردردلم همیشه بزرگ قرص معده استفاده می کردم بعضی وقت عرق نعناع میخورم آروم میشم موهام بعد ازین که کرونا گرفتم خیلی ریزش داره شکنده ونازک شده تعحالم بزرگ کم خونی شدید دارن دکتر گفته آهن بدنت خوب فقط قرص فولیک اسید بخور.۳سال پیش یه خارش روی پوست اونجا بدنم حرکت می کرد جاش خوب می شد جای دیگه بدنم درگیر کرده بود شکم کمرم شانه ام دکترم رفتم داروساختنی برام نوشت خوب نشدم تا خودش خوب شد الان باز شروع شده .تخمدان سمت راستم چسبندگی داره کیست دارم ام آر آی رفتم دکتر گفته هم میتونی عمل نکنی هم میتونی عمل کنی اگر بچه میخوای من تا دختر دارم از همسر قبلیم فوت شده حالت که ازواج کردم همسرم بهانه کرده بچه میخوام گفتم اگر راه حلی برای تب سردم و ورم معدام مشکلاتی که دارم راهنمایی بفرماید ممنون میشم.از شما بسیار سپاسگزارم.

 27. سلام بنده۱۷ سالمه و طبع ذاتیم گرم و داغه اما مدتی بلغم شدیدا غلبه کرده و خواب زیاد،خستگی،مشکلات گوارشی،سردرد و… دارم برای رفع سریعتر و بهبودش چکاری باید کرد؟

 28. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 29. درود منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 30. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 31. درود [In reply to پشتیبانی عطارخونه] دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 32. سلام 52 ساله با قد 178 هستم معده ام هفته ای 2 بار و خیلی سفت کار میکند . کم خواب و دارای استرس هستم و همیشه خسته و بیحال و کم انرژی میباشم . در موقع خواب از دهانم آب خارج میگردد . دارای اشتهای زیاد هستم . شکم و دو طرف پهلو و دور کمر دارای اضافه وزن هستم در موقع فعالیت زیاد عرق میکنم . در چند سال اخیر موهایم کم پشت شده و تارهای آن بسیار ضعیف و نازک شده است . در حوالی دور گردن و شانه لکه های قهوه ای کم رنگ ظاهر شده است . حس میکنم که در چند سال اخیر زود به زود بیمار میشوم (اکثرا سرما خوردگی ) . پیشاپیش از زحمات شما سپاسگزارم .

 33. سلام وقت بخیر من خانم ۳۳ ساله ای هستم ۲ فرزند دختر دارم طبعم سرد مزاج است ب شیرینی‌جات علاقه بسیاری دارم چای زیاد مصرف میکنم عصبی و پرخاشگر هستم همیشه بی حال و خسته ام با مطالعه ای ک داشتم متوجه شدم بلغمی هستم شبها داغی کف پا رو خیلی احساس میکنم اما داغ نیست شکم و پهلوم بزرگ شده زبونم سفید کم خونی دارم ریزش مو شدید داشتم طوری که حجم موهام خیلی خالی شده با این خصوصیات بفرمایید چکار باید کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 34. سلام خسته نباشید خاستم بگم من دست وپاهام به شدت سردن واینکه شکمم بزرگ است واینکه چاق هم شدم البته به یک دفعه چون قبلا به شدت لاغر بودم والان خیلی چاق شدم وخلط پشت حلقم دارم وشکمم سفت کار میکنه اینکه ممکنه که من بلغم داشته باشم راه درمانش با دارویی گیاهی که از داروگیاهی پیدا بشه بهم بگید؟

 35. درود اصول تغذیه سالم رعایت شود. از مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.. حب نازایی و حب مقوی باه بانوان مفید است. از مخلوط واجبی و آب استفاده شود. حب بید مفید است. عسل را با سرنگ 20سی سی یک شب در میان به مدت 7 شب داخل رحم تزریق کنید و نخود زنان با روغن حیوانی چرب نمایید و یک شب در میان (بین شبهای عسل) در رحم داخل کنید و هرروز صبح طی این دوره دهانه رحم را با روغن زرد چرب نمایید.(استفاده در زمان عادت ماهانه ممنوع است. روزی 1فنجان عرق فراسیون مفید است. ترکیبات مقل استفاده شود.

 36. سلام.خدا قوت.۴۶ سالمه. رنگم گندمیه.زودرنجم.ادم پرحرفی نیستم.فیبرم دارم که عمل کردم.کیست تخمدان هم داشتم.ادم گزیده گوی هستم.یک کم عجولم.اسهال بیشتر هستم.گودی کمر دارم.گاهی لرز میکنم.بعد از سه سال ازدواج بچه دار نشدم.

 37. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 38. سلام خسته نباشید من دوساله که احساس میکنم خلطی به دیواره گلوم چسبیده و هرچی مایعات میخورم رفع نمیشه بدنم خیلی بیحاله و کسل هستم وقتی از خواب بیدار میشوم هنوز خواب آلود هستم کف پاهام ترکهای زیاد و عمیقی زده و زبانم کامل سفید است وقتی می‌خوابم آب از دهانم میاد به رنگ سفید مشکلات گوارشی دارم و الان دوساله داروهای ضداسترس و اضطراب مصرف میکنم ؟

 39. درود غده تیروئید همانند دماسنجی دربدن در ورودی و خروجی هوا در بدن ، یعنی گلو عمل می کند و در گرمای بدن تیروئید بالا می رود و در اصطلاح میگوییم پر کار است و در سردی بدن تیروئید پایین می آید و میگوییم تیروئید کم کار و این حکمتی دارد برای خلق که دمای بدن خود را بدانند و بالا و پایین بردن عدد دماسنج تاثیری ندارد بر سلامتی و باید دمای بدن کنترل شود ، از این رو جهت کم کردن دمای بدن و تیروئید پرکار باید بدن را خنک کرد و دوره درمان آن در صورت انجام ، تمام خنک کننده ها از یک تا پنج ماه می باشد . پرهیز از صفرازاها و گرم کننده ها مانند : فلفل . ادویه جات .بادمجان . تخم مرغ . پیاز . سیر . خرما . عسل . گردو و مغز های دیگر که گرم هستند . استفاده از طلا . عصبانیت و استرس و اضطراب و فعالیت در هوای گرم و ظهر مصرف لبنیات سالم . ترشیجات طبیعی . خیار . کدو . ماهی دریا . مرغ محلی . میوه های تابستانی . لباس آبی و…. مقداری کدو خورشتی یا خیار سالادی را در ماست محلی رنده کرده و شبها به محل تیروئید ببندید . روزانه تا سه لیوان شربت رقیق عسل زنده + دو قاشق غذاخوری آب نارنج یا آب لیموترش تازه میل کنید . گردنبندی از جنس نقره با عیار بالا در گردن آویز کنید . دوغ ماست محلی روزانه تا دو لیوان میل کنید . تیروئید کم کار غده تیروئید در بدن همانند دماسنج کار می کند و در ورودی هوا در گلو واقع شده و چنانچه بدن سرد باشد این دماسنج پایین می آید و در اصطلاح به آن تیروئید کم کار می گویند . شما در این مورد باید بدن و دمای آن را اصلاح کنید و به هر نحوی که میتوانید بدن را گرم کنید و دوره درمان آن به این روش از دو تا هشت ماه طول می کشد . پرهیز از تمام سردیها و سرد کننده ها مانند : خواب زیاد . لباس آبی . لبنیات بجز کره محلی . ترشیهای طبیعی و غیر طبیعی . سیب زمینی .بادمجان . خیار . مرغ محلی و ماشینی . استفاد ه از بدلیجات فلزی . میوه های تابستان و هر چیزی که موجب سردی بدن می شود . 15جلسه یک شب درمبان بادکش انجام شود و در شب های میانی موضع را با مخلوط نمک و دنبه ببندید. 15گرم روغن بنفشه+15 گرم شکر سرخ+ 12 گرم لعاب اسفرزه را مخلوط روزی 1بار هفته ای 3بار بخورید. زالو روی موضع نزد متخصص مفید است. چند چیز تیرویید راضعیف میکند کلم ازهرنوع ان ,یکی دیگرسبزی شاهی است,یکی عدس وتره است. برای تقویت تیرویید کرفس اسفناج سیب به اجیل بخورید. روغن مالی با روغن کنجدیاسیاهدانه. خوردن نمک دریا مفید است . اطریفل غددی مفید است.

 40. سلام خسته نباشید من طبع بلغم دارم و تنبلی تخمدان یه مدت پروژسترون مصرف کردم که بعدش که رفتم عطاری گفتن پروژسترون درمان نمیکنه فقط به قاعدگیا نظم میده و حتما بادی بلغمم رو درمان کنم یه مدت بومادرانو دمنوش و قرص خون امام صادقو قرص ضد بلغم استفاده کردم بعدش متاسفانه قطع کردم میخواستم بپرسم اگه بخوام دوباره شروع کنم تا چه مدت باید مصرف کنم تا بلغمم کامل درمان شه؟

 41. سلام .من یه ساله زایمان کردم ۱۷ سالمه وزنم. ۶۴ قدم ۱۶۰ شکم و پهلو هام خیلی بزرگه هر ورزشی میکنم لاغر نمیشم و یبوست دارم خیلی اذیتم همیشه خون میاد .میشه یه فهرست غذایی بهم بدین حتا دمنوش هم استفاده کردم اما هوب نشوم هرچی چیز های گرم میخورم فایده نداره

 42. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 43. درود ورزشکارانی که میخواهند مکمل های شیمیایی ومضر مصرف نکنند وعضلات انها قوی وبدنشان پرانرژی شود: باید بیشتر گرمی مصرف کنند واز سردیها دوری نمایند. ارده باشیره انگور هفته ای پنج وعده صبحانه. زیتون ۷عددصبحها,خرماروزی۷ عدد,انجیر ۷عددشبها, بادام درختی روزانه ۱۴عدد دانه دانه مثل ادامس جویده شود. نخودچی وکشمش روزی یک مشت. شربت عسل روزی یک یادولیوان. عرق یونجه عصرها یک لیوان باعسل)(چهل روز. کاهش لبنیات گوجه خیار سوسیس وکالباس.یادمجان.چای.

 44. دوست عزیز، من هم مثل شما همین مشکلات رو داشتم، با وجود اینکه سالی یک مرتبه هم آزمایش کامل خون برای چکاب میدادم ، اما تا حالا هیچ دکتر و متخصصی ، تشخیص کم کاری تیروئید را در من نداده بودن، خودم با تحقیقاتی که انجام دادم ، متوجه کم کاری تیروئیدم شدم ، و با مصرف نمک سنگ بلطف خدا تمام مشکلاتم برطرف شد

 45. سلام وخت بخیر خانوم ۲۳ ساله هستم یک سال و نیم زایمان کردم قدم ۱۶۷ وزنم ۸۰ هست.دست و پاهام همیشه سرده کمر درد شدیدی دارم مفاصلم درد میکنه خیلی زود رنج و عصبی و پرخاشگر هستم شکم و پهلوی خیلی بزرگی دارم هرکاری میکنم لاغرنمیشم بواسیر خونی هم دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 46. سلام وقت بخیر برای افزایش حجم و عضله سازی در بدنسازی از نظر طب سنتی چه چیزهایی مفید هست که باعث غلبه ی سردی در معده نشه؟

 47. باسلام و احترام خانمی۳۵ساله ،متاهل با ۳ فرزند هستم ۳ روز هست که دچار عفونت روده شدم ،علائم تب ، اسهال با مخاط خونی ، بدن درد شدید مخصوصا قسمت لگن و کمر به پایین، درد شکم و نفخ ، …می باشد البته از کودکی و بطور ارثی مشکل یبوست رو داشتم و بعد از زایمان ها تشدید شده ، مشکل ریزش مو شدید و ضعف اعصاب هم اضافه شده در حال حاضر بخاطر اسهال خونی نگرانم و اذیت میشم لطفاً راهنمایی بفرمایید ممنون میشم در این چند روز هم سرم قندی نمکی درست کردم ، بارهنگ عرق نعناع و چای پونه نعناع خوردم ، و البته روز اول خاکشیر استفاده کردم چون با اینکه درد و نفخ شکم داشتم اما بیرون روی فقط یکبار آنهم بصورت خونی داشتم منتظر پاسخ شما هستم

 48. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 49. سلام خانم ۳۲ ساله هستم دوسال خیلی اتفاقات تلخی برام افتاد ازدست دادن مادرم وجداشدنم بعدازاون دچار تنگی نفس و مشکل نفخ و مدفوع تکه تکه شدم بیحالی و خستگی همیشگی ،ریزش مو نازک شدن مو شل شدن پوست صورتم ،پیچ خوردگی مچ پام ک بافیزیوتراپی هم درمان نشد و درد و ورم هردومچ اذیتم میکنه ما شهرستانیم دکتر طب سنتی خوبی نیس اینجا لطفا راهنماییم کنید من تنها زندگی میکنم و مشکلات مالی دارم ک همین باعث استرس بیش ازحد من هم شده .یاعلی

 50. درود بر همگی اونوقت این آقای خیر اندیش ، لقب حکیم بودن رو از کدوم دانشگاه یا استاد حاذقی دریافت کردند؟ ابن سینا چند قرن پیش این مسایل رو دقیق تر گفته که البته با نقص کمتر

 51. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 52. سلام وقتتون بخیر ببخشید من یه دختر 16ساله هستم و همیشه دست ها و پاهام سرد هستن و غذا های سرد که میخورم دل درد میگیرم و مفصل هام هم درد میگیرن و صدا میدن و غذا های سرد که میخورم موقع خواب آب از دهنم خارج میشه و تیروئید کم کار دارم پوستمم خشکی میشه اگه یه راهنمایی کنید که چیکار کنم که خوب بشه ممنون میشم

 53. راستی یادم رفت در کامنت قبلی بنویسم: خصوصیات روحی سودا مزاج را هم دارم: مثل حساس بودن. زودرنجی. عصبانی. بی حوصلگی. احساساتی. وسواس در کارها. عدم تحمل شرایط ناخواسته و مخالف با پیش بینی. این خصوصیات اخلاقی با خوراک دریت میشه یا راه های دیگری هم لازم و ضروری هست؟ متشکرم

 54. درود در صورت داشتن یبوست ، با اجرای تدابیر رفع یبوست به این مهم اقدام کنید . سردیها و ترشیها معمولا بدن را ضعیف و درد را مسلط می کنند حتما از خوردن این مواد غذایی در طول درمان پرهیز کنید . روغن مالی مسیر درد با روغن ب111 و کد 123 که ترکیبی از روغنهای گرم هست و از محصولات احیا هستند و یا روغن زیتون یا روغن سیاهدانه خالص چندین بار در شبانه روز . گرم کردن این مسیر با حوله واتوی گرم صبحها و شبها به مدت 20 دقیقه . دمکرده گل گاوزبان و سنبل الطیب و اسطوخدوس هر عصر یک لیوان با عسل به رفع درد کمک میکند . استفاده از حب درد مفاصل و سیاتیک از داروهای احیا هم به کنترل درد بسیار کمک می کند . اگر درد تا یکهفته و با تدابیر بالا بهتر نشد حتما جهت فصدخونو بیرون کردن مواد زائدی که در این مسیر باعث گرفتگی و درد شده اند به مطب مراجعه و اقدام کنید .

 55. درود از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود. ضماد اگزما مفید است. موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید. ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است. حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است. مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است. کد99 مجموعه مفید است گل سرشور مفید است. حجامت مفید است.

 56. درود از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. خام و چخته با هم استفاده نشود. صبح ناشتا و شب موقع خواب 1 قاشق عسل با موم بخورید. شربت معده مجموعه مفید است.

 57. درود اصول بهداشت فردی را رعایت نمایید. از لباس زیر نخی استفاده شود. از نوار بهداشتی و دستمال کاغذی صنعتی و کارخانه ای استفاده نشود عسل را با سرنگ 20سی سی یک شب در میان به مدت 7 شب داخل رحم تزریق کنید و نخود زنان با روغن حیوانی چرب نمایید و یک شب در میان (بین شبهای عسل) در رحم داخل کنیدتا وارد واژینال شود و هرروز صبح طی این دوره دهانه رحم را با روغن زرد چرب نمایید.(استفاده در زمان عادت ماهانه ممنوع است.) عنبرنسارا به همراه خاکشیر و اسپند و ذغال داغ، 2روز قبل عادت ماهانه و 2روز هنگام عادت ماهانه و 2روز بعد از عادت ماهانه به روش زیر به رحم دود دهید.ابتدا روی منقل کمی ذغال داغ قرار داده و 2تا3 عدد عنبرنسارا و کمی خاکشیر و اسپند ریخته و روی منقل را یک گلدان سفالی که ته آن سوراخی داشته باشد برگردانید تا مثل دودکش گردد و دامن بلند بپوشید و به حالت نیم خیز روی کوزه بایستید. 1قاشق مربا خوری جوش شیرین را با 1لیوان آب ولرم مخلوط و با سرنگ 20سی سی در رحم تزریق شود.این مراحل را تا 4دوره پشت سر هم تکرار کنید و در هربار به هر 4طرف و به هر پهلو به مدت 15دقیقه دراز بکشید.(استفاده در دوران عادت ماهانه ممنوع است.) روزی 1فنجان عرق فراسیون مفید است

 58. درود بر شما ۴۰ ساله و ب دیسک کمر و ستاتیک مبتلا هستم و درد در ناحیه کمر وپای راست خیلی اذیتم میکنه پای راستم از زانو ب پایین بیحس و خیلی سرده ک انگار تو قالب یخ گذاشتن در ضمن افکار منفی زیادی تو سرم چرخ میزنه و هیچ جوره نمیتونم بهم بزنمش چند روزی هست ک شکمم خیلی بزرگ شده و معده درد شدید دارم و پهلو هام خیلی درد میکنه ی مدت لبنیات ،میوه و مرغ و ماهی استفاده نکردم اما تاثیر انچنانی نداشت ممنونم ک راهنمایی بفرمایید لطفتون مستدام

 59. سلام وقت بخیر خانمی ۵۶ ساله هستم.پوست بسیار خشکی دارم.اگزماو خارش.زیر چشمام سیاهی دارم کبودی چشم دارم.وزن متناسب دارم۶۵ کیلو قدم ۱۶۴.دست و پاهام سرده .ادویه هامثل دارجین،فلفل،آویشن،زنجبیل باعث گرمی و کهیر زدن و خارش و قرمزی نواحی مختلف بدنم میشه..گردو و پسته زیاد نمی تونم بخورم باعث گرمی و خارش و کهیر میشه.به تازگی ۱۳ کیلو وزن کم کردم زیر نظر متخصص تغذیه.ولی مشکل گرمی رو نتونستم حل کنم. لطفا راهنمایی کنید.در ضمن سوزش شدید و رفلاکس معده دارم.

 60. درمان داره به راحتی فقط تدابیر داره وبرنامه ودارو های گیاهی من خودم هم مشکل داشتم درمان شد.خدا رو شکر

 61. سلام وقتتون بخیر من 19سالمه اندام نسبتا لاغری دارم اما شکمم روز به روز بزرگتر میشه و ورم معده هم دارم و شکمم برام معضل شده ممنون میشم راهنماییم کنید

 62. درود برای لاغری با داروهای شیمیایی به خود آسیبهای جبران ناپذیر نزنید، به این صورت عمل کنید و جواب سریع بگیرید. عرق بومادران و رازیانه از هر کدام یک استکان صبح و شب بنوشید (بجز عادت ماهانه)خانمها) آش آبغوره و زنجبیل بدون گوشت یک هفته مداوم میل کنید بین انجیر و انگور یکی را انتخاب کنید(انجیر بهتر است) با نان سالم با نمک و اب سالم یک ماه میل کنید. اگر شکم دارید حوله روی شکم بندازید و با اتو روی شکم یا کمر خود بکشید برای لاغری موضعی نیز مایع چربی سوز لاغری مفید است از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. مایع چربی سوز،سفوف ضد چاقی و عرق ضد چاقی مجموعه نیز مفید است.

 63. سلام ودرود خدمت شما.. بنده ۲۶ سالمه و همش ترشحات زرد و سبز رنگ از بدنم خارج میشه و همش عفونت رحم دارم.چند سالی میشه همش درد پهلو و لگن دارم.پوستم چربه ‌و صورتم همش جوش میزنه.همش من سردیجات مصرف میکنم که جوش نزنم اما متاسفانه پایین گونه های صورتم جوش میزنه.غذاهایی با طبع گرم نمیتونم زیاد بخورم چون باعث جوش میشه بدنم.بنظرتون چیکار کنم ک عفونتم برطرف شه و جوشهای صورت خوب بشه ایا عفونت بدنم از مصرف سردی هم میشه؟

 64. سلام وقت بخیر سی و نه سالمه ، مجردم ، ولی احساس میکنم پیری زودرس گرفتم موهام سفیدشده ، ریشم سفید شده ، تازگی ابروهامم دارن سفید میشن ، فرق سرم و دو طرف پیشونیم ریخته موهام ، همیشه احساس خستگی دارم ، زود عصبی میشم ، دست و پام خواب میره ، برای خوابیدن مشکل دارم ، بیدار شدنی امگار کامیون از روم رد شده ، آب دهنم گاهی تو خواب میریزه یا تو بیداری که سرم پایین باشه ، دندونام رو تو خواب بهم میساوم جوری که گاهی از دردش بیدار میشم ، خوابی که میبینم اصلا یادم نمیاد و اگه بیاد هم زودفراموشم میشه ، نمیدونم مشکل فراموشی دارم یا کند ذهنی دقیق ، خلط گلو دارم ، پشت ساق پام گاهی احساس خلع میکنم مخصوصا موقع خواب و دوست دارم تکون بدم ، زود انزالی فوق العاده شدیدی دارم که قبل نعوظ تخیلیه میشه منی ، کف پام زرد هستش ، تعریق فوق العاده زیادی دارم در تمامی قسمت های بدن مخصوصا سروپیشانی حتی نشسته چنان عرق میکنم که کارگر زیرآفتاب اونجوری عرق نمیکنه ، دستام موقع سرما سریع یخ میزنه و نوک انگشتام زرد میشه و بی خون ، گردن و پشت گردن و کمرم ماهیچه و رگهاش زود به زود میگیره ، نیم ساعت راه برم یا بایستم حتما کف پام و کمرم درد میگیرم ، تو آب سرد یا رو به سرد شیرجه بزنم بیضه هام یکیش میتونم بگم انگار غیب میشه ، تمرکز ندارم ، فکرو خیال و رویا پردازی زیاد دارم ، مشروب رو حدودا ترک کردم ولی سیگار رو هنوز نتونستم ، علاقه شدید به خوردن دوغ و ترشیجات و فلفل تند دارم و خیلی ساله استفاده میکردم ، موقع اعصابیت خودمم نمیفهمم چی میگم یعنی کلمات رو کلا ناقص ادا میکنم ، بدنم رو همیشه سفت میکنم و دست خودم نیستش ، برای دفع مدفوع مشکل دارم و انگار یبوست کلی دارم یا کامل تخیله نمیشه یا هم پا درد میگیرم تا حدودا کامل تخلیه بشه ، بعد ادرار وقتی پا میشم بازم ادرارم میاد یکم ، همیشه غمگینم و شادبودنم دوام نداره ، معمولا کلافه ام و بی حوصله ، میدونم زیاد شد نوشته هام ولی اوراقی شدم انگار خخخخ لطفاراهنماییم کنین چیکار کنم چه چیزایی استفاده کنم و چه کارایی رو انجام بدم و بالعکس یا هم دکتر طب سنتی خوب توی میانه یا اطرافش معرفی کنین برم اگه نبود تهران معرفی کنین

 65. سلام وقت تون بخیر خانمی هستم با قد ۱۵۴و وزن ۶۳ بیست روز میشه که خوردن برنج و نون زیاد کم کردم که ۳ کلیو کم کردم از ۶۶ به وزن ۶۳ رسیدم ولی مشکلم اینم با اینکه برنج و نون نمیخورم بازهم هرچی بخورم شکم بادمیکنه ازسمت معده تا زیر شکم انگاردر حد خانمی که ۷ ماهه باردار میشم باخوردن خیار هندوانه گوجه همه چی به جز چای و جوشونده ها دیگه هر چی بخورم بااینکه کم میخورم الان بازهم شکمم و پهلوهام باد میکنه بد اینکه یبوست دارم بیشتر موقع ها چیکارکنم با اینکه الان بیست روز خیلی کم میخورم ولی ۳ کیلو کاهش وزن داشتم ولی بازهم شکمم وپهلوهام همش همونجوری بعد اینکه چاقی بالاتنه دارم

 66. درود منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 67. سمت چپ شکمم خیلی میپره ازز خم سینه وریه رنج میبرم گلو درد دارم ولی خلطم بیرون نمیاد سردرد وپشت سرم هم درد میگیره کم خونم هستم ۱۰٪ نسبت به شوهرم خونم پائین ۰ ناراحتیهای معده طوری که هر چند وقت یکبار سریع (حالت تهوع بدی دارم که منجر به قفل کردن دستها به دور معده ام میشه تا نیم ساعت ادامه داره ) و درد روده بزرگ هم دارم ( یبوست هم دارم که همراه با خون و سرگیجه هستش ) غذا م خوبه ولی بد نفخ و اروغ گاز معده هست بدجور شکمم بالا میاد درد شکم وپهلو پائین شکم هم دارم احساس خستگی وضعف شدید دارم زود رنج وگوشه گیر وتند خو هستم زود جوش میارم زود قهر میکنم ولی دوست دارم زود اشتی کنم بنا به هر دلیلی قهر طولانی مدت میکنم( ۲سال هم میشه ازدواج کردم فیبروم رحم هم به اندازه فندق مبتلا هستم وعفونتم دارم

 68. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 69. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 70. درود اگر شکم دارید حوله روی شکم بندازید و با اتو روی شکم یا کمر خود بکشید برای لاغری موضعی نیز مایع چربی سوز لاغری مفید است از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. مایع چربی سوز،سفوف ضد چاقی و عرق ضد چاقی مجموعه نیز مفید است.

 71. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 72. سلام وقت بخیر خانمی هستم ۲۵ساله، به تازگی دچار ضعف عضلات شدم و بدن درد و استخوان درد دارم مخصوصا در قسمت چپ بدنم و این درد در کمرم هم به شدت هستش، لرزش دست دارم و موقع راه رفتن زانوی چپم خالی میکنه و رگ پای چپم خیلی میگیره، جدیدا کمرم و پاهام به شدت حرارت داره، موقع استرس و فشار عصبی این سستی و گرفتگی بیشتر میشه و دهانم خشک میشه و بوی بدی از معدم میاد ک خودم رو هم اذیت میکنه، دچار سندروم قاعدگی هستم ولی عادتم منظمه، دید چشم چپم از شماره ی چشمم کمتره، گاهی دچار دوبینی به صورت افقی و تاری دید میشم. خستگی مفرط دارم با اینکه مغزم فعاله ولی متاسفانه بدنم زود خالی میکنه و توانایی ندارم کارای روز مره ام رو هم انجام بدم به راحتی. خیلی یهو ضعف میکنم و دست و پام شروع به لرزش میکنه. ممنون میشم راهنماییم کنید که مشکلم چی هستش و چطوری برطرف میشه.‌

 73. سلام من ۲۶سالمه و وزنم ۵۹کیلو هستش من علایمی مث سردی دست و پا تو همه فصل ،خستگی زیاد ،بدن درد و خواب آلودگی دارم خیلی به خوردن شیرینی علاقه دارم من چند روز پیش مطلبی خوندم در این مورد خواستم بدونم من الان باید چه چیزی مصرف کنم برای از بین رفتن این حالات

 74. سلام وقت بخیر خانمی هستم 21 ساله ، وزن ۷۳ قد ۱۶۵، سردی زیاد مصرف می کنم و طبعمم سرده. اب دهانم جاری میشه تخمدان پلی کیستیک دارم ، کتفم و دستام درد می کنن و یبوست شدید دارم. یکی دو سال پیش یه شربت اخلاط ثلاثه تهیه کردم و خیلی زود علائم سردی از بدنم رفت. چیکار کنم دوباره بتونم سردیو از خودم دور کنم و زود لاغر شم؟

 75. درود درمان مشکلات مری و معده از قبیل (زخم مری ـ زخم معده ـ نفخ ـ آروغ ـ ترش کردن ـ ورم معده ـ ریفلاکس معده ـ هلیکوپاکتر معده ) : 1یک لیوان عرق نعنا به همراه یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ داخل ظرفی ریخته پس از جوش آمدن ده دقیقه ملایم بجوشد بعد از ولرم شدن با کمی عسل شبها موقع خواب میل شود . طول درمان بسته به نوع بیماری ۴۰ الی ۱۲۰ روز میباشد. لازم به ذکر است در بیماری زخم معده میتوان برای نتیجه سریعتر از یک قاشق غذاخوری تخم بارهنگ استفاده نمود. توجه: این نسخه در عین سادگی بسیار عالی جواب میدهد امتحان کنید. توجه : برای نتیجه بهتر و سریعتر در مشکلات معده باید موارد زیر به طور جدی رعایت شود.لازم به ذکر است که بسیاری از مشکلات ناشی از عدم رعایت همین موارد است: الف) هیچگاه آب یخ ننوشید.(خیلی سرد) ب) ترک آب بین غذا (بهترین وضعیت نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از آن است.) ج) کاهش سردیها مخصوصا شبانگاه (ماست ـ شیرـ دوغ ـ نوشابه ـ چایی ) توجه :سعی شود سردیها با مصلحات آن مصرف شود.مثلا: ماست و دوغ با نعنا و کاکوتی ـ شیر با عسل یا خرما ـ … درمان اسهال الف) اگر اسهال معمولی باشد : همان نسخه بالا است فقط بسته به شدت آن باید که هر ۴ الی ۶ ساعت یکبار مصرف گردد تا نتیجه مطلوب بدست آید. ب )اگر اسهال خونی باشد : مقداری نبات را ذوب کرده دو الی سه قاشق غذاخوری تخم بارهنگ را داخلش ریخته بعد از یک الی دو دقیقه با آب مخلوط کرده بگذارید تا جوش بیاید پس از ده قیقه جوش خوردن ملایم از آن استفاده نمایید. هر ۶ ساعت یک استکان میل شود. درمان مشکلات در روده از قبیل (باد روده ـ کولیت روده ـ زخم روده ) : استفاده از همان نسخه عرق نعنا و بارهنگ فقط با این تفاوت که به جای عرق نعنا از یک لیوان گلاب استفاده گردد. توجه : اگر مشکلات روده همراه با مشکلاتی از معده باشد در نسخه بالا از نصف لیوان گلاب و نصف لیوان عرق نعنا استفاده میشود. شربت اکسیر معده بسیار مفید میباشد.اگرفشارخون بالایی ندارید. ازخوردن مواد غذایی خام.میوه خام.ترشی.مرکبات ولیموعمانی خوداری شود.

 76. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 77. درود منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 78. باسلام من آقا ۴۱ ساله هستم، پارسال عمل تخلیه چربی انجام دادم و هم وزن و هم سایز شکمم خیلی خوب شده، پلی الان حدود دو ماهی هست که احساس میکنم شکمم داره یواش یواش بزرگ میشه و خیلی هم سرد هست. لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید

 79. سلام خانمی هستم 42ساله وزن 65قد 160 گاز معدم خیلی زیاده که بیشتر وقتها نفسم روبند میاره پشت شانه هام بین دوکتفم بعض وقت ها درد دارم خلط گلو دارم بعضی روزها احساس گلو درد یا خشکی دهان وگلو هم دارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 80. سلام من خانمی هستم ۲۹ ساله.حدود۹ ماه هست ک از بدن درد رنج میبرم.انواع آزمایشات هم دادم مشکلی نبوده.مدام بیحال و سستم و دوسدارم دراز باشم.یبوست دارم و کوچکترین چیزی ک میخورم نفخ میکنم.سردرد و سرگیجه زیاد میگیرم.حواس پرت و کم حافظه شدم. ناحیه شکم پهلوم چاق شده و لاغرم نمیشه.وزنم رفته بالا کم هم نمیشه،قد ۱۶۰ وزن ۶۴.زانودرد وگردن درد میشم زیاد.ترشم میکنه همیشه و خلط پشت گلو و جاری شدن اب از دهن رو دارم.دهنم تلخه.تکرر ادرار هم دارم زیاد.ممنون میشم کمکم کنید

 81. سلام وقتتون بخیر خانمی ۲۳ ساله هستم با قد۱۵۳که ۵۹ کیلو وزن دارم همیشه در گلوم خلط دارم و پلی کیستیک و ریزش موی شدید دارم گاهی اوقات نه همیشه زیر پاهام داغ میشه جدیدا بی حوصله و زود خسته میشم چربی شکم و پهلو هم دارم پوست و موی چربی دارم و گاهی اوقات هم یبوست دارم میشه لطفا بفرمایین طبعم چیه و چکار کنم مشکلاتم حل بشه ممنون

 82. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 83. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 84. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 85. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 86. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 87. درود 1قاشق غذاخوری مغز فلوس را در یک استکان آب جوش حل کرده و صاف کنید سپس 1استکان گلاب و 3قاشق روغن بادام شیرین اضافه کنید و هرروز استفاده شود. هرروز آب گرم استفاده شود. انجیر را در روغن زیتون خیسانده و صبح ناشتا استفاده شود. عرق یونجه قبل از هر وعده غذایی 1استکان مفید است. عرق زول و بوقناق روزی 3استکان استفاده شود. حلوای ملین، شیاف مسهل و کپسول زرد مجموعه مفید است. دم کرده برگ درخت پرتقال مفید است. آش آلو بخورید. #یک_توصیه_برای_مبتلایان_به_یبوست کسانی که دچار یبوست هستند، برای رفع این مشکل، یا هر شب هنگام خواب (یعنی چند ساعت بعد از صرف شام) یک پیاله ماست را با یک قاشق غذا خوری شکر سرخ مخلوط و میل کنند یا هر روز صبح، یک لیوان آب ماست میل کنند. ماست محلی سالم باعث می شود: رطوبت اندام های بدن در حد طبیعی و متعادل حفظ شود و زمینه ساز طولانی شدن عمر گردد. نیرو و نشاط جنسی محفوظ بماند. حرارت خون متعادل شود. اشتهای صادق حفظ شود. رشد و نمو طبیعی بدن حفظ شود، با سم زدایی از اندام ها حافظ سلامت آنها شود و … ویژگی های یک ابر غذا را دارد.

 88. سلام خانم ۲۲ سالمه هستم گاهی اوقات شب ها از دهنم آب خارج میشه و اغلب دهنم بو میده با اینکه چاق نیستم اما شکم دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 89. سلام وقتتون بخیر من ۳۳سالمه ۱دونه بچه دارم قد ۱۵۷ با وزن ۸۳طبعم هم به گفته طب سنتی سرد وتر هستش همون بلغمواز چاقی رنج میبرم لطف کنید چیکار کنم که لاغر بشم

 90. سلام دختر 17 ساله هستم طبع بدنم سرد هست و جدیدا رشد وزن زیادی داشتم پایین تنه ام درشت تر است و با هررژیمی درست نشده و ریزش موی زیادی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 91. سلام وقت بخیر ممنون میشم کمکم کنید بنده یه خلط سفت، مانند خمیر پشت گلوم هر چند روز جمع میشه و بوی بدی هم داره و این موضوع خیلی اذیتم میکنه هنگام خواب هم گاهی اوقات آب دهان ازم خارج میشه پوست خیلی چربی هم دارم و موهای چرب خیلی آزار دهنده هست برام که همین امر باعث ریزش مو هم شده و اینکه سابقه معده درد هم داشتم بعضی از خوراکی ها یا اضطراب باعث میشه اسید معدم بالا بره. باتشکر

 92. دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 93. سلام . 48 ساله هستم 180 قد و 115 کیلو وزن دارم . رفتم عطاری برای کاهش وزن گفت بلغم داری رفع بشه وزنت هم کم میشه . سیاه دانه و مستکی و زنیان و آویشن و زنجبیل و کندور رو با هم به مقدار مساوی مخلوط و آسیاب کرد داد بهم گفت تا دو ماه روزی 4 نخود با عسل میل کن . به نظرتون مفیده ؟

 94. سلام من خانم گیلانی هستم ۴۲ سال سنمه۵۷وزن دارم باقد ۱۵۵ مزاجی سرد دارم واسترسم زیاد زود از کوره در میرم وزود پشیمون میشم ریزش مو دارم و شکمی بزرگ کم خونی و کمبود کلسیم دارم بی حالی وخواب آلودگی بیشتر وقتا دارم کف پاهام دردو سوزش دارم لکه های قهوهایی بعد از زایمان تو صورتم مونده و از بین نمیرن ممنون میشم راهنماییم کنید

 95. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 96. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 97. سلام،وقتتون بخیر ۲۸ سالمه و وزنم ۶۸ و قدم ۱۶۳ هست، چند وقتی هست شکمم بزرگ شده قبلا اصلا شکم نداشتم، یبوست دارم و در پاهام هم گاهی خارش دارم و خیلی زود به زود گشنه میشم و مدتی پیش ریزش موی شدیدی داشتم و رشد موهام خیلی کمه ، صبح ها هم دهنم تلخ و بد بو هست و زود عصبانی میشم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 98. سلام خسته نباشید من همیشه خلط پشت گلو دارم که باعث بوی بد دهانم میشه،خیلی زود عصبی میشم و اکثرا هم خسته و بی حوصله هستم،ریزش مو شدید دارم،میخوام بدونم طبع بدنم چی هست ، و چی مصرف کنم؟

 99. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 100. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 101. سلام من۲۲سالمه ۹ساله ام اس دارم بدنم طبعم خیلی سرده ۵سالم هست که داروهامو خودم قطع کردم یه راه کار مناسب برای دفع بلغم بهم میدین

 102. درود بر شما. مردی ۴۲ ساله هستم.بالا تنه درشت و پاهای به نسبت بالا تنه لاغر دارم.بعد رژیم گرفتن حدود یک ساله از ۱۰۳ کیلو به ۹۲ کیلو رسیدم و وزنم ثابت مونده و پایین نمیاد.بیشتر در ناحیه شکم دچار مشکل هستم .قدم ۱۸۲ سانت هست.مدتی میشه که به شدت کم حافظه شدم.و اغلب سریع خسته میشم.سپاسگذار میشم راهنمایی بفرمایید.

 103. سلام. توی پیام قبلی که براتون فرستادم این رو ننوشتم قبلا خیلی گرمایی بودم ولی الان خیلی سرمایی شدم و حس سرمای زیادی میکنم. سنم ۴۲ سال است آقا هستم

 104. سلام وقت بخیر. منم با فکر میکنم بلغم داشته باشم. چون خیلی حس خستگی و بیحالی میکنم خیلی میخوابم ولی باز نیاز به خواب دارم.دفع کم ولی تعداد دفعات زیاد و بوی بد. در روز خیلی برای ادرار به دستشویی میرم طوری که خودم خسته شدم. خیلی حس گرسنگی میکنم با اینکه شاید نیم ساعت پیش غذا خورده باشم. آروق میزنم و خیلی شکمم باد میاره و با بوی بد. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

 105. درود اصول تغذیه سالم را رعایت نمایید. از مصرف مواد غذایی صنعتی و کارخانه ای پرهیز شود. حب توده مجموعه استفاده شود. 7شب هرشب 1 قاشق عسل برروی گاز استریل قرار داده و شب تا صبح بر دهانه رحم بگذارید. عنبرنسارا به همراه خاکشیر و اسپند و ذغال داغ، 2روز قبل عادت ماهانه و 2روز هنگام عادت ماهانه و 2روز بعد از عادت ماهانه به روش زیر به رحم دود دهید.ابتدا روی منقل کمی ذغال داغ قرار داده و 2تا3 عدد عنبرنسارا و کمی خاکشیر و اسپند ریخته و روی منقل را یک گلدان سفالی که ته آن سوراخی داشته باشد برگردانید تا مثل دودکش گردد و دامن بلند بپوشید و به حالت نیم خیز روی کوزه بایستید دوای پاکسازی دوشیزگان انجام شود.

 106. دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 107. سلام وقت بخیر. دختر ۲۰ ساله ای هستم که به تشخیص پزشک دچار پلی کیستیک هستم و به همین دلیل پاهام زیاد چاق نیست اما بالا تنه ی خیلی درشتی دارم. طبق نشونه های ذکر شده توی مقاله ی شما بیشتر علائم بلغم رو دارم اما رنگ پوستم سفید نیست و گندمیه و چند سالیه کدر شده. منم باید رفع بلغم داشته باشم؟ یا طبعم چیز دیگه ایه؟ و میخواستم بدونم با درمان این مسئله، بالاتنه ام هم لاغر میشه یا خیر؟ ممنونم

 108. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 109. سلام خسته نباشید من ۲۴ سالمه و اینکه واقعا از بلغم رنج میبرم همیشه سردی میکنم بسیار قلنج میکنم توی اکثر نواحی بدنم و همیشه احساس خستگی دارم البته منظورم اینه هروقت سردی میکنم حافظه ام متاسفانه کم شده و ترشی معده دارم لطفا بهم بگید چیکار کنم خیلی ممنون .

 110. درود منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 111. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 112. سلام من همیشه پاهام سردهست واصلاخواب کافی ندارم موهای سرم سفیدشده وماهی لبنیات نمیتونم صرف کنم

 113. سلام وقتتون بخیر خانمی ۴۹ ساله هستم با قد ۱۵۷ و وزن ۵۶ کیلو ،مزاجم گرم و خشک و بسیار پرانرژی و خستگی ناپدیر بودم موقعه خرید کردن چشم بازار کور میکردم واصلا خسته نمی‌شدم، ولی حالا در زمان یائسگی هستم و گر گرفتگی هم دارم ، .جدیدا جوش بالای ابرو و نزدیک گونه دارم ،خیلی احساس گرما میکنم ،زود عصبانی میشوم و چند وقتی هست وسواسی شدم و همش در حال شستو هستم ،ساق پای چپم به شدت درد می‌کند و گاهی اوقات مانع خواب شبانه می‌شود، ،، خوابم خیلی خوب است ولی چیزی که جدیدا خیلی اذیتم می‌کند این است که بعد از یک خواب شبانه عالی احساس خستگی شدید میکنم و خیلی خوابم می‌گیرد و باید بخوابم، احساس خستگی شدید امانم بریده حس هیچ کاری رو ندارم بازوهام و پاهام سنگین شدند یکم راه میروم خسته میشم ،حس و توان و انرژی کارهای خانه را ندارم ،دستهام توان بالا آمدن ندارن حتی بستن موهام یا شستن موهام ،،،، خیلی دارم عذاب میکشم لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم

 114. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 115. من خانم37ساله هستم زایمان نداشتم. قد159وزن 55. رنگ پوستم سفید و چشم هام سبز هست. اندامم گلابی شکل هست. مدتی هست همیشه احساس درد استخوان در ساق پاهام دارم. اغلب انگشتان پام سرد هست. خواب یکنواخت هم ندارم. قرص فلوکستین 20 و ریواروکسابان 20مصرف میکنم. پریودهای دردناک و سنگین دارم. میشه لطفا منو راهنمایی کنید با این درد استخوان ساق پاهام چه کنم؟ مشکل جسمی در پاهام ندارم و اغلب هم خلط سفید ته حلقم دارم. ممنون از پاسخگوییتون

 116. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 117. سلام خانمی ۳۳ساله و مجرد هستم همیشه بدنم خیلی داغه و تو زمستون هم احساس گرما می کنم چندماهه کم کاری تیروئید گرفتم و به همین خاطر ۱۰کیلو وزنم اضافه شده(۱۵۹قد و ۶۹کیلو وزن)، موهای خیلی لخت و صاف دارم، خواب خیلی سبک دارم، بعضی وقتا احساس افسردگی می کنم، خیلی زود عصبانی میشم به شدت چاقی شکم، پهلو وسینه دارم میگرن دارم و به تمام بوها آلرژی و حساسیت دارم از سال ۹۷ تا حالا بدنم مدام دچار اگزما میشه جوری که کل بدنمو می گیره اگزما به صورت دانه های ریز آبکی هستن و چرک زرد رنگ ازشون خارج میشه به صورت زردزخم کل بدنمو می گیره دکترهای متخصص زیادی رفتم فقط با دارو و آمپول یه مدت رفع میشه دوباره با کوچکترین استرس کل بدنمو می گیره با خوردن فلفل، خرما،کشمش، گوجه، قهوه، کاکائو، عناب و … خارش بدتر میشه تو تست مزاج شناسی آنلاین گفتن مزاجم گرم و خشکه (من اشتباه نوشته بودم سرد و تر) و گفتن گرمی جات نباید بخورم چون اگزمامو تشدید میکنه من شهرستانم و امکانش نیست حضوری خدمت برسم میشه لطفا راهنماییم کنید

 118. درود آش آبغوره و زنجبیل بدون گوشت یک هفته مداوم میل کنید بین انجیر و انگور یکی را انتخاب کنید(انجیر بهتر است) با نان سالم با نمک و اب سالم یک ماه میل کنید. گر شکم دارید حوله روی شکم بندازید و با اتو روی شکم یا کمر خود بکشید برای لاغری موضعی نیز مایع چربی سوز لاغری مفید است از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. مایع چربی سوز،سفوف ضد چاقی و عرق ضد چاقی مجموعه نیز مفید است.

 119. سلام خانم ۴۲ساله هستم قد ۱۶۰ وزنم ۵۶ کیلو است چاقی شکم و پهلو دارم و جدیدا احساس میکنم دور زانو هم چربی دارم شبها از دهانم آب میاد ‌دایم دهانم بو میده اغلب احساس ورم وعده دارم و از قبل مشکل وعده درد دور ناف هم بودم جدیدا خیلی بیحوصله و کلافه هستم و ریزش مو هم زیاد شده یبوست ندارم ممنون میشم کمکم کنید

 120. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 121. با سلام .نامزد من دختری خیلی لاغر اندام و کشیده هست.پوست تیره ای داره .با توجه به خصوصیات ظاهری و اخلاقیشون فکر میکنم دچار سودا باشن.خیلی کم انرژی و آروم هستن . معده ضعیفی دارن .پوست خشک .عادات ماهانه بسیار سختی دارن هر بار با گرفتگیه زیاد و دردناک . گوششون هم شنواییش کم هست .خیلی رژیم سالم و گیاهی دارن برای سالها ولی چون نمیدونتسن گیاهان و غذاهای سرد زیاد استفاده کردن .میشه. لطفا رژیم غذایی و هر چیزی که کمک کننده هست توصیه کنید؟ آیا برای شنواییشون هم میتونه کمک کننده باشه

 122. درود منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 123. با سلام خانمی ۳۳ساله و مجرد هستم همیشه بدنم خیلی داغه و تو زمستون هم احساس گرما می کنم چندماهه کم کاری تیروئید گرفتم و به همین خاطر ۱۰کیلو وزنم اضافه شده(۱۵۹قد و ۶۹کیلو وزن)، موهای خیلی لخت و صاف دارم، خواب خیلی سبک دارم، بعضی وقتا احساس افسردگی می کنم، خیلی زود عصبانی میشم به شدت چاقی شکم، پهلو وسینه دارم میگرن دارم و به تمام بوها آلرژی و حساسیت دارم از سال ۹۷ تا حالا بدنم مدام دچار اگزما میشه جوری که کل بدنمو می گیره اگزما به صورت دانه های ریز آبکی هستن و چرک زرد رنگ ازشون خارج میشه به صورت زردزخم کل بدنمو می گیره دکترهای متخصص زیادی رفتم فقط با دارو و آمپول یه مدت رفع میشه دوباره با کوچکترین استرس کل بدنمو می گیره با خوردن فلفل، خرما،کشمش، گوجه، قهوه، کاکائو، عناب و … خارش بدتر میشه تو تست مزاج شناسی آنلاین گفتن مزاجم سرد و تره و غلبه بلغم دارم و از یه طرفم گفتن گرمی جات نباید بخورم چون اگزمامو تشدید میکنه من شهرستانم و امکانش نیست حضوری خدمت برسم میشه لطفا راهنماییم کنید

 124. درودبرای لاغری با داروهای شیمیایی به خود آسیبهای جبران ناپذیر نزنید، به این صورت عمل کنید و جواب سریع بگیرید. عرق بومادران و رازیانه از هر کدام یک استکان صبح و شب بنوشید (بجز عادت ماهانه)خانمها) آش آبغوره و زنجبیل بدون گوشت یک هفته مداوم میل کنید بین انجیر و انگور یکی را انتخاب کنید(انجیر بهتر است) با نان سالم با نمک و اب سالم یک ماه میل کنید. اگر شکم دارید حوله روی شکم بندازید و با اتو روی شکم یا کمر خود بکشید برای لاغری موضعی نیز مایع چربی سوز لاغری مفید است از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. مایع چربی سوز،سفوف ضد چاقی و عرق ضد چاقی مجموعه نیز مفید است.

 125. درود درمان مشکلات مری و معده از قبیل (زخم مری ـ زخم معده ـ نفخ ـ آروغ ـ ترش کردن ـ ورم معده ـ ریفلاکس معده ـ هلیکوپاکتر معده ) : 1یک لیوان عرق نعنا به همراه یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ داخل ظرفی ریخته پس از جوش آمدن ده دقیقه ملایم بجوشد بعد از ولرم شدن با کمی عسل شبها موقع خواب میل شود . طول درمان بسته به نوع بیماری ۴۰ الی ۱۲۰ روز میباشد. لازم به ذکر است در بیماری زخم معده میتوان برای نتیجه سریعتر از یک قاشق غذاخوری تخم بارهنگ استفاده نمود. توجه: این نسخه در عین سادگی بسیار عالی جواب میدهد امتحان کنید. توجه : برای نتیجه بهتر و سریعتر در مشکلات معده باید موارد زیر به طور جدی رعایت شود.لازم به ذکر است که بسیاری از مشکلات ناشی از عدم رعایت همین موارد است: الف) هیچگاه آب یخ ننوشید.(خیلی سرد) ب) ترک آب بین غذا (بهترین وضعیت نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از آن است.) ج) کاهش سردیها مخصوصا شبانگاه (ماست ـ شیرـ دوغ ـ نوشابه ـ چایی ) توجه :سعی شود سردیها با مصلحات آن مصرف شود.مثلا: ماست و دوغ با نعنا و کاکوتی ـ شیر با عسل یا خرما ـ … درمان اسهال الف) اگر اسهال معمولی باشد : همان نسخه بالا است فقط بسته به شدت آن باید که هر ۴ الی ۶ ساعت یکبار مصرف گردد تا نتیجه مطلوب بدست آید. ب )اگر اسهال خونی باشد : مقداری نبات را ذوب کرده دو الی سه قاشق غذاخوری تخم بارهنگ را داخلش ریخته بعد از یک الی دو دقیقه با آب مخلوط کرده بگذارید تا جوش بیاید پس از ده قیقه جوش خوردن ملایم از آن استفاده نمایید. هر ۶ ساعت یک استکان میل شود. درمان مشکلات در روده از قبیل (باد روده ـ کولیت روده ـ زخم روده ) : استفاده از همان نسخه عرق نعنا و بارهنگ فقط با این تفاوت که به جای عرق نعنا از یک لیوان گلاب استفاده گردد. توجه : اگر مشکلات روده همراه با مشکلاتی از معده باشد در نسخه بالا از نصف لیوان گلاب و نصف لیوان عرق نعنا استفاده میشود. شربت اکسیر معده بسیار مفید میباشد.اگرفشارخون بالایی ندارید. ازخوردن مواد غذایی خام.میوه خام.ترشی.مرکبات ولیموعمانی خوداری شود.

 126. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 127. درود مردان از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. از مخلوط واجبی و آب هفته ای 1بار 3 دقیقه روی بدن استفاده شود. معجون لبوب کبیر،لبوب صغیر،قرص امید و زعفران و داروی معجزه گرمجموعه مفید است. حجامت نمایید. آب زردک استفاده شود. عدم استفاده از عطرهای شیمیایی. جوانه گندم،کوکوی میگو،تخم مرغ عسلی + زنجبیل،تخم مرغ + روغن زیتون و کله گنجشک جوان استفاده شود. گردن گوسفند مفید است. عرق یوهمبین روزی 1فنجان مفید است. کله گوسفند مفید است خانم اصول تغذیه سالم رعایت شود. از مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.. حب نازایی و حب مقوی باه بانوان مفید است. از مخلوط واجبی و آب استفاده شود. حب بید مفید است. عسل را با سرنگ 20سی سی یک شب در میان به مدت 7 شب داخل رحم تزریق کنید و نخود زنان با روغن حیوانی چرب نمایید و یک شب در میان (بین شبهای عسل) در رحم داخل کنید و هرروز صبح طی این دوره دهانه رحم را با روغن زرد چرب نمایید.(استفاده در زمان عادت ماهانه ممنوع است. روزی 1فنجان عرق فراسیون مفید است. ترکیبات مقل استفاده شود.

 128. درود منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 129. سلام من ۲۲ سالمه بیماری سلیاک دارم وزنم خیلی کمه قد ۱۷۰ وزن ۵۲ معدم میسوزه هیلکوباکترپیلوری هم دارم بعداز غذا نمیتونم درست نفس بکشم و نمیتونم درست اروغ بزنم معدم نفخ میکنه یبوست دارم اکثراا احساس سرما میکنم یعنی نمیتونم توی سرما واستم دست و پام سرد میشه ولی توی گرما هم نمیتونم وایستم خیلی گرمم میشه مزاج من چیه و چه راهکاری پیشنهاد میدید برای درمان داروی شیمیایی هم اصلا نمبتونم مصرف کنم و ایا معده من سرد شده؟

 130. با سلام من ۲۹ سالمه وزنم ۹۰ کیلو .من همیشه احساس خستگی میکنم خوابم میاد.. صبح ها بدن درد شدید دارم اکثر موقع ها سرد درد دارم .همیشه بی حال هستم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

 131. بنده خانمی هستم 37ساله چند سال اخیر شکم و پهلو هام دچار چربی اضافه شده ،فعالیت آنچنانی ندارم کارم پشت میز است،بیشتر اوقات احساس خستگی و خواب‌آلودگی دارم ،دست و پاهام در طول سال سرد هستش ،چند سال اخیر به تنگی کانال نخاعی هم مبتلا شدم که باعث کمر درد شدیدم شده ،یکبار از داروهای اینترنتی جهت کاهش وزن اقدام کردم که بی نتیجه بود،داخل سفیدی چشمام لک افتاده ،صورتم هم همینطور ،زیاد غذا نمیخورم فقط یکبار اونم ناهار ،و الان دوماهه که باردارم ،از شما بزرگوار راهی جهت رفع مشکلاتم میخواستم ممنون میشم کمکم کنید

 132. سلام من ۳۴ ساله هستم وزنم ۶۰ کیلو وقدم ۱۵۵ فقط از چاقی شکمی رنج میبرم.اب دهنم زیاد میره ت خواب وخلط پشت حلق دارم.نفخ معده ،دهنم بو میده ، یبوست هم ندارم.کلا سردی میخورم سردردمیگیرم.مهمترین مشکلم بوی دهنم چکارش کنم.خیر ببینید ممنونم.راهنماییم کنید.

 133. سلام،خانمی ۳۱ساله هستم،قد۱۵۵،وزن۶۵،وبچه ندارم،۳ساله ازدواج کردم یکساله درحال اقدامم ولی باردارنشدم،آزمایش همسرم ،آزمایش من وعکس رنگی رحم خوب بود ولی بازهم بچه دارنشدیم،از۲۶سالگی موهای کنار سرم شروع به سفید شدن کرد و دورلبم تیره هست،زیرچشمم هاله سیاه است،چاقی شکمی دارم طوریکه هرکس ببینه فکرمینه ۵ماهه حاملم،خلط پشت گلو چندین سال داشتم ولی الان ندارم ،طبعم ازلحاظ جنسی گرم وشوهرم سرد هست،کنار مقعدم یه تیکه کوچیک گوشت اضافس،آب کم میخوردم ولی اگر آب زیاد بخورم چندین بار باید دستشویی برم یبوست ندارم احساس میکنم معدم ورم داره،نفخ وگاز معده هم دارم ممنون میشم توضیح بفرمایید.

 134. سلام و وقت بخیر خدمت شما من خانمی ۲۷ساله هستم وزن ۷۴کیلو وقد ۱۶۲ د‌وسالی میشه شکم وپهلو در آوردم وعادات ماهیانه م بهم ریخته ونتونستم بارداربشم اکثرا نفخ زیادی دارم وتند خو وزود رنج شدم شبا هم خیلی بدخواب هستم و تاصبح یه جا نمی مونم وکل خونه رو میگردم تا صبح غالبا احساس خواب الودگی دارم‌وسست عنصر شدم جوری که انجام یه کار ساده برام غ ممکن شده حافظه هم که ضعیف وضعیف تر داره میشه ممنونتون میشم کمکم کنید

 135. درود 1قاشق غذاخوری مغز فلوس را در یک استکان آب جوش حل کرده و صاف کنید سپس 1استکان گلاب و 3قاشق روغن بادام شیرین اضافه کنید و هرروز استفاده شود. هرروز آب گرم استفاده شود. انجیر را در روغن زیتون خیسانده و صبح ناشتا استفاده شود. عرق یونجه قبل از هر وعده غذایی 1استکان مفید است. عرق زول و بوقناق روزی 3استکان استفاده شود. حلوای ملین، شیاف مسهل و کپسول زرد مجموعه مفید است. دم کرده برگ درخت پرتقال مفید است. آش آلو بخورید. #یک_توصیه_برای_مبتلایان_به_یبوست ♦️کسانی که دچار یبوست هستند، برای رفع این مشکل، یا هر شب هنگام خواب (یعنی چند ساعت بعد از صرف شام) یک پیاله ماست را با یک قاشق غذا خوری شکر سرخ مخلوط و میل کنند یا هر روز صبح، یک لیوان آب ماست میل کنند. ماست محلی سالم باعث می شود: رطوبت اندام های بدن در حد طبیعی و متعادل حفظ شود و زمینه ساز طولانی شدن عمر گردد. نیرو و نشاط جنسی محفوظ بماند. حرارت خون متعادل شود. اشتهای صادق حفظ شود. رشد و نمو طبیعی بدن حفظ شود، با سم زدایی از اندام ها حافظ سلامت آنها شود و … ویژگی های یک ابر غذا را دارد.

 136. سلام من پسری هستم ۲۸ ساله.متاهل.قد ۱۸۳ وزن ۷۵…حدود دوسال میشه که وزنم اصلا تغییری نداشته… مقداری چربی دور شکمی دارم… روده هم هر دو روز یکبار کار میده… و هر موقع گلاب ب روتون پانزده تا بیست دقیقه طول میکشه تا تخلیه شه… معده ام هم هر چهار پنج ماه یک بار درد میگیره… دهانم گاهی وقت ها بدبو میشه صبح ها بعد از بیدار شدن خلط گلو دارم پشت کمرم هم دونه های قرمز رنگ پراکنده زده…. ممنون میشم راهنماییم کنین…

 137. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 138. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 139. سلام من ۳۴ سالمه قد ۱۶۰ وزن ۶۸ من بیشتر مواقع یبوست دارم به جز وقتهایی که سبزی خوردن و یا کیوی و یا آبلیمو استفاده میکنم خلط پشت گلو هم همیشه دارم مخصوصا صبح ها وزنم تا چهار ماه پیش ۸۳ بود تازه کم کردم دوست ندارم باز چاق بشم ولی متاسفانه با خوردن خیلی کم هم چاق میشم انگار طوری هست که اصلا نباید چیزی بخورم میشه کمکم کنید این موضوع خیلی اذیتم میکنه

 140. سلام من ۳۶ سالمه.اکثرا یبوست دارم .بوی دهان دارم واینکه ترشحات پشت حلق هم دارم .اضافه وزن هم در شکم وپهلو دارم .دستم درد میکنه واکثرا شبها ساق پاهام درد میگیره .اگه ممکنه راهنماییم کنید

 141. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 142. درود دفع سودا منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 143. سلام روزتون بخیر من ۲۷سالمه قدم۱۶۳و وزنم ۹۰ هست خلط پشت گلو همیشه دارم طوریه که هیچ جوری نمیتونم خلط رو از بین ببرم همش احساس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده پوستم به شدت شل شده موهام حدودا ۳ سالی هست خیلی داره سفید میشه حدودا ۶ماهی هست که صورتم جوش میزنه چکاپ کامل انجام دادم کردم هیچ مشکلی نداشت غذارو خوب هضم میکنم یبوست اصلا ندارم اما نفخ زیاد دارم خیلی بی‌حال و کسلم همش کم میخوابم دست و پام همیشه سرده اما یه ذره هوا گرم بشه خیلی گرمایی ام اما عرق نمیکنم دور لبام یک تیرگی کمی داره و مدتیه به شدت پایین گردنم دردمیکنه خیلی زیاد سردرد میشم بعضی وقتا نرماله بعضی اوقات ازشدت سردرد در حال کورشدنم نمیدونم الان مزاج من چیه دکترم رفتم جز ۲درصد عفونت ادرار و کمبود ویتامین Dهیچ مشکلی ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید

 144. سلام. زنی ۲۷ ساله،۱۶۲ قد،وزنم ۷۵ کیلو چاقی شکم و پهلو دارم،بیشتر وقت ها کسلم خوابم میاد،صورتم کک مک داره،گاهی یوبوست میگیرم،خیلی شکمم نفخ میکنه، مادرم آلزایمر داره، زود عصبی میشم،زود رنجم. میل جنسیم نسبت ب همسرم خیلی کمه. میخواستم ببینم مزاجم چیه؟ چ درمانی،چ غذایی بخورم یا نخورم؟

 145. درود دفع بلغم منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 146. سلام بنده مرد ۳۴ ساله،قد ۱۸۵ و وزنم ۶۵،بعضی اوقات اشتهام خوبه و بعضی از مواقع اشتهایی بخوردن ندارم،اما وزنم هیچ وقت بالا نرفته،زود احساس خستگی بهم دس میده و اکثرا کسلم و خواب آلوده،خلط پشت گلو دارم که اکثرا رنگش قهوه ای،زود احساس سرما میکنم اما تو گرمام زود گرمم میشه و به شدت عرق میکنم،همیشه نفخ دارم و اکثر اوقات یبوست،و غذای تند بخورم اسهال میشم،دفع ادرارم زیاده،زحمتتون اولا میخوام بدونم مزاجم چیه؟چه بلغمی دارم ؟داروی مقابله با اون چیه ؟ و چه دستورات غذایی رو باید رعایت کنم ممنون

 147. سلام من بلعمی هستم من همه ی این کارا رو انجام میدم ولی لاغر نمیشم مشکلم چیه و معده ام هم جلو هست همیشه

 148. درود ☢️آب کلردار مطلقاً خورده نشود (حتی جوشیده آن) و از آب چشمه یا چاه به صورت جوشیده استفاده نمایند. ☢️ حدود یک ماه، ناشتا آب جوشیده چشمه را به صورت ولرم میل کنند. ☢️ غذایی که می خورند باید سالم، لطیف و خوب پخته شده باشد و مانده نباشد. ☢️ از سیرابی استفاده نمایید. ☢️ غذای خام و پخته را با هم نخورند و بهتر است از خوردن مواد خام پرهیز نمایند. ☢️ بهتر است از میوه های ترش از جمله مرکبات و همچنین لیموی عمانی پرهیز نمایند. ☢️ اصلاً از روغنهای سوخته، فست فودها و چیپس میل نکنند ☢️ یک سری از باین یماران اسهالی و یک سری یبوست دارند که حتماً باید یبوست آنها درمان شود. ☢️ نباید خودشان را خسته کنند و کار پر استرس و خستگی زا نباید داشته باشند چرا که علی رغم رعایت تغذیه، می تواند باعث تشدید بیماری شود. ☢️ باید زندگی ثابت و آرامی داشته باشند و از مسافرتهای مدام و طولانی پرهیز نمایند. تغییر آب و هوا و اقلیم آنها را اذیت می کند. ☢️ کد125مجموعه راحتمااستفاده کند.

 149. درود منع مصرف: لبنیات: کشک ، قره قروت گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه متفرقه: سرکه ، آبغوره سر را با روغن شونیز گرم نمایید. حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است. حجامت ساق پا مفید است خوئک فراوان میل شود گرده گل مفید است جوشانده برگ به مفید است به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 150. درود منع مصرف: گوشتها: انواع ماهی میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه استفاده از نمد و کرسی برقی مفید است حب سورنجان، کد 124، حب سینا، حب درد و مفاصل و کد 118 جهت شما مناسب است. موارد مصرف مجاز: لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم )شیر گوسفند با گرمی ملایم صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 151. وببخشیددرادامه اینم اضافه کنم که صورتم جوش میزنه وپشت کمرهم هست وروزهای سرد دست وپاهام خیلی سرد میشه و روزاهای تابستون گرما رو نمیتونم تحمل کنم موهامم خیلی کم پشته نازک وریزشش هم زیاده .واینکه زودی فراموشم میشه همه چی.. اگه میشه مزاجم رو هم بگید.بازهم ممنون ازشما

 152. سلام خدا قوت خسته نباشید .ممنون از کمک وپاسخگویی دقیق وکاملتون سلامت وبرقرار باشید… بنده 35سال قد 159وزن 45 مجردم. کمبود وزن دارم خیلی .بیشتراز 2ساله دچار رفلاکس معده شدم حالت مزه تلخ وسفیدی زبان وبخاطر رفلاکس نمیتونم غذا بخورم وهرغذایی برام ضرر میکنه .تقریبا 6ماه میشه همیشه دل درد وصدای شکم همراه گاز روده واسهال دارم قبلنا هم بود کم بوددردش ولی انقد اذیت کننده نبود. 4سال میشه عمل همورویید انجام دادم تقریبا دردش خوب بود تا همین 6ماه پیش که باخوردن موسیر وماست فکرکنم بدترشد وموقع اجابت مزاج بااسهال وگاز روده دردش بیشترمیشه گاهی هم احساس دفع دارم ولی همش گاز هست وباید فوری برای اجابت مزاج برم دسشویی .واینکه قبلن درد لگن هم داشتم و حالا دردش خیلی زیاد شده بطوریکه نمیتونم بشینم قبلن کیست هم داشتم یه مدت قرص استفاده کردم ولی دیگه ن.ولی فکر کنم ازکیست نباید باشه درد لگن با جستجو درنت ودیدن علایم خودم سندروم روده تحریک پذیر رو حدس زدم واین مدت خیلی دچار استرس ونگرانی شدم .ممنون میشم اگه کمکم کنید .سپاسگزارم ازپاسخگویی شما استاد گرامی

 153. با سلام من خانم ۲۴ سالم همیشه ضعف میرم و احساس خستگی دارم زیاد می‌خوابم پرخوری نمی‌کنم وزنم خوب ولی شکمم خیلی بزرگ نسبت اندامم، آب دهانم زیاد میره ،پاهام سرد و رنگ پریده ورم معده هم دارم ، الانم با اینکه همش روزه میگیرم لاغر شدم ولی شکمم اصلا کوچیک نشده چی باید استفاده کنم میشه لطفاً راهنمایی کنید!؟

 154. درود 1قاشق غذاخوری مغز فلوس را در یک استکان آب جوش حل کرده و صاف کنید سپس 1استکان گلاب و 3قاشق روغن بادام شیرین اضافه کنید و هرروز استفاده شود. هرروز آب گرم استفاده شود. انجیر را در روغن زیتون خیسانده و صبح ناشتا استفاده شود. عرق یونجه قبل از هر وعده غذایی 1استکان مفید است. عرق زول و بوقناق روزی 3استکان استفاده شود. حلوای ملین، شیاف مسهل و کپسول زرد مجموعه مفید است. دم کرده برگ درخت پرتقال مفید است. آش آلو بخورید.

 155. سلام من 45 سالمه و لاغرم و با اینحال شکم و پهلو دارم و یبوست شدید که هرگیاهی را بگید امتحان کردم. واسه چند روز خوب میشه و دوباره برمیگرده به حالت قبل . غذا که میخورم معده ام ورم میکنه و دفع گاز دارم. پریود نامرتب و سینوزیت شدید هم دارم که همه جوره درمانش کردم ولی اصلاا فایده نداشته . درد گردن و کتف و زانوی چپم گاهی اوقات که جمعش میکنم قفل میشه و با درد زیاد باز میشه . زبانم سفیده و پوست سفید و موی لخت خرمایی و نازک که جدیدا ریزش مو هم پیدا کردم . حافظه ام به شدت ضعیف شده . لطفا راهنمایی کنید که از کدوم یکی از محصولاتتون و برای چند وقت و به چه میزان استفاده کنم . ممنون

 156. درود استشمام انفیه انجام شود سپس اخلاط با عطسه خارج شود. قطره نازیل و قطره بنفشه مفید است. صبح جوش شیرین و نمک دریا استنشاق شود. زالو لثه مفید است. حب نزله مفید است. اگر مشکل سوزش و رفلاکس معده ندارید 1 نوبت 1 قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه بخورید و مانع عطسه نشوید تا عفونت سر خارج شود. 1واحد سرکه انگور طبیعی + 3واحد آب شب قبل از خواب قرقره شود.

 157. سلام با عرض ادب و احترام 4 ساله مشکل حرکت صورت و زور زدن به سمت چپ پیدا کردم وقتی خلط گلوم خارج میکنم سرده همه جا رفتم بلغم به سرم رسیده محبت کنید بفرمایید چه دارویی استفاده کنم در طب سنتی زیاد داروی محلی نوشته گلچین کنید بهترین دارو را بهیم معرفی کنیدباتشکر

 158. سلام خسته نباشید پسرم 15 سالشه همیشه از درد بدن مخصوصا پا با زانو شکایت داره وزنش بالا 95کیلو داره هر کاری میکنم وزنش بیاد پایین نمیشه الان ی چندروزی لباش کبود شده هی میگه سرم سنگینه باسرگیجه موقع خواب داره تو رو خدا کمکم کنید ممنون میشم ..

 159. سلام من چاقی شکم و پهلو دارم بیش از حد پهلوهام بزرگ میشه با حلقه زدن کوچیک تر میشه اما بعد از چند مدت دوباره مثل قبل بزرگ میشه.با رژیم و ورزش تغییری نمیکنه لطفا کمکم کنید مرسی

 160. سلام و عرض ادب محصولی داریم در سایت به اسم شوره بی شوره این برای شما مناسب هست اما: حتما دستورات غذایی که در قسمت توضیحات محصول اومده هم رعایت بفرمایید تا به نتیجه برسید

 161. سلام بنده از روی سایت جناب دکتر روا زاده و سایر آقایون در رابطه با ورم معده و زخم معده خواندم که جوشانده بارهنگ و عرق نعنا و گلاب بسیار مفید است حال که بنده در حال حاضر بیش از ۱۵ سال پلاوکیس و آسپرین استفاده میکنم آیا مصرف اینها با هم دیگر تداخلی ندارد بسیار بسیار ممنونم از پاسخ گویی تان خدا نگهدار

 162. سلام اول ب خاطر سایت خوبتون و خوبیای خودتون ازتون تشکر میکنم و از خدا براتون سلامتی دادم میخوام. بنده تقریبا از وقتی ک یادم میاد همیشه با شروع فصل سرما پوست سرم شوره میزنه و با گرم شدن هوا از بین می ره. حالا ب پوست صورتم هم هست زیر ریشم هست فقط. هیچ شامپو و صابونی هم کارساز نبود. ممنون میشم از راهنمایان.

 163. سلام جناب نوری عزیز اصول تغذیه سالم را رعایت نمایید. از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود. صبح ناشتا و شب 1قاشق عسل با موم استفاده شود. مواد غذایی خام و پخته با هم استفاده نشود. روزی 1فنجان عرق شیرین بیان مفید است. نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را با نصف قاشق آب سرد حل کرده،موقع ترش کردن بخورید. عموماً مشکلات ترش کردن معده به علت سردی عارض شده به معده می باشد که جهت رفع اورژانسی عارضه و درد حاصل از ترش کردن معده توصیه می گردد از جوش شیرین استفاده نمایید چرا که احساس ترش کردن معده با جوش شیرین از بین می رود، همان جوش شیرینی که متاسفانه امروزه بدنام کرده اند. برای اینکار به محضی که احساس کردید معده شما می خواهد ترش کند باید یک نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را با نصف استکان آب خنک حل کنید و بخورید. چون جوش شیرین یک باز محسوب می شود و ترشی از اسید است، وقتی آنها با هم ترکیب شوند تبدیل به آب و نمک می شود و احساس ترش کردن، رفع خواهد شد و معده سالم می ماند. البته لازم به ذکر است جوش شیرین درمان علت مشکل اصلی شما نیست و درمان علامتی محسوب می شود یعنی علامت مشکل شما که ترش کردن معده است را موقتاً رفع می کند. اگر شما دچار ترش کردن معده هستید، معده شما سرد است و باید نزد پزشک متخصص طب سنتی مراجعه نمایید تا درمان ارائه شود. ضمناً توصیه می شود برای رفع سردی معده هرگز چای نخورید، شربت زنجبیل و عسل هفته ای دو یا سه بار حتماً خورده شود و هیچ وقت غذای خام به همراه پخته میل نکنید، مدتی (حدود یک ماه) نیز از خوردن مواد خام، لیمو عمانی، ترشیجات و میوه ها (خصوصاً مرکبات) خودداری کنید و عسل بیشتر بخورید، مصطکی را هم به عنوان ادویه در غذاهایتان استفاده کنید. و با خوب جویدن غذا و پرهیز از مصرف نوشیدنی و آب وسط غذا و بعد از آن و پرهیز از مصرف کیک، کلوچه و بیسکویت به رفع مشکل معده خود اقدام کنید

 164. سلام بنده محمد هستم ۵۸ سالمه و جراحی قلب باز کردم و در حال حاضر پلاویکس و آسپرین مصرف میکنم حدودا ۱۵ سال است که این داروها را مصرف میکنم و الان رفلاکس معده دارم و بیشتر اوقات ترش میکنم لطفا جواب بنده رو بدید ممنونم

 165. درود ☢️درمان روده تحریک پذیر☢️ ☢️آب کلردار مطلقاً خورده نشود (حتی جوشیده آن) و از آب چشمه یا چاه به صورت جوشیده استفاده نمایند. ☢️ حدود یک ماه، ناشتا آب جوشیده چشمه را به صورت ولرم میل کنند. ☢️ غذایی که می خورند باید سالم، لطیف و خوب پخته شده باشد و مانده نباشد. ☢️ از سیرابی استفاده نمایید. ☢️ غذای خام و پخته را با هم نخورند و بهتر است از خوردن مواد خام پرهیز نمایند. ☢️ بهتر است از میوه های ترش از جمله مرکبات و همچنین لیموی عمانی پرهیز نمایند. ☢️ اصلاً از روغنهای سوخته، فست فودها و چیپس میل نکنند ☢️ یک سری از باین یماران اسهالی و یک سری یبوست دارند که حتماً باید یبوست آنها درمان شود. ☢️ نباید خودشان را خسته کنند و کار پر استرس و خستگی زا نباید داشته باشند چرا که علی رغم رعایت تغذیه، می تواند باعث تشدید بیماری شود. ☢️ باید زندگی ثابت و آرامی داشته باشند و از مسافرتهای مدام و طولانی پرهیز نمایند. تغییر آب و هوا و اقلیم آنها را اذیت می کند. ☢️ کد125مجموعه راحتمااستفاده کند.

 166. سلام ۲۶ سالمه و حدود ۲ماه که اسهالم و روده هام صدا میده و واقعا خسته شدم از این وضعیت…..مشکل میتونه چی باشه؟؟؟؟

 167. سلام من ۳۴ سال دارم و بلغمی مزاج هستم و خیلی لاغر شدم میل به غذا ندارم و خیلی ضعیف شدم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

 168. سلام صب ها ازخواب بیدارمیشم خلط دارم ب طوری شدید عسل ابلیمو میخوردم ولی کامل برطرف نشده جدیدا ب شیرینی میلم میره قبلامتنفرم بودواینگ بدنم خیلی ضعف داره تای کاری انجام میدم سریع خسته میشم بیحال میشم

 169. سلام روزتون بخیر دختر من ۱۳ساله ست و‌حدوا ۳سال است که مشکل استخوان درد دارد مهره های پشت گردن و پایین کمر مچ دست و مچ پا و سر انگشت دست خیلی دکتر بردمش ولی میگن سالم هست ولی درد داره

 170. درود درمان مشکلات مری و معده از قبیل (زخم مری ـ زخم معده ـ نفخ ـ آروغ ـ ترش کردن ـ ورم معده ـ ریفلاکس معده ـ هلیکوپاکتر معده ) : 1یک لیوان عرق نعنا به همراه یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ داخل ظرفی ریخته پس از جوش آمدن ده دقیقه ملایم بجوشد بعد از ولرم شدن با کمی عسل شبها موقع خواب میل شود . طول درمان بسته به نوع بیماری ۴۰ الی ۱۲۰ روز میباشد. لازم به ذکر است در بیماری زخم معده میتوان برای نتیجه سریعتر از یک قاشق غذاخوری تخم بارهنگ استفاده نمود. توجه: این نسخه در عین سادگی بسیار عالی جواب میدهد امتحان کنید. توجه : برای نتیجه بهتر و سریعتر در مشکلات معده باید موارد زیر به طور جدی رعایت شود.لازم به ذکر است که بسیاری از مشکلات ناشی از عدم رعایت همین موارد است: الف) هیچگاه آب یخ ننوشید.(خیلی سرد) ب) ترک آب بین غذا (بهترین وضعیت نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از آن است.) ج) کاهش سردیها مخصوصا شبانگاه (ماست ـ شیرـ دوغ ـ نوشابه ـ چایی ) توجه :سعی شود سردیها با مصلحات آن مصرف شود.مثلا: ماست و دوغ با نعنا و کاکوتی ـ شیر با عسل یا خرما ـ …

 171. سلام وقت من ۳۵ سالمه سردی مزاج دارم چند وقتی روی زبونم سفیده همیشه توقفسه سینه وپشت شونه هام درد میکنه احساس گرسنگی دارم نفخ معده شدید دارم وسرفه زیاد و خلط پشت گلو دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

 172. سلام و عرض ادب؛ لطفا سوال خود را در گروه پرسش و پاسخ عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح کنید تا توسط کارشناس عطارخونه به سوال شما پاسخ داده شود. لطفا با وی پی ان روشن این آی دی را در تلگرام سرچ کنید attarkhonegroup یا در ایتا به این آی دی پیام دهید تا لینک گروه ایتا برای شما ارسال شود supsale

 173. سلام و عرض ادب؛ لطفا سوال خود را در گروه پرسش و پاسخ عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح کنید تا توسط کارشناس عطارخونه به سوال شما پاسخ داده شود. لطفا با وی پی ان روشن این آی دی را در تلگرام سرچ کنید attarkhonegroup یا در ایتا به این آی دی پیام دهید تا لینک گروه ایتا برای شما ارسال شود supsale

 174. سلام ۳۶ ساله تیروئید کم کار اضافه وزن دائما عفونت داره حالت بلغم واینکه معده ام زخمه چکارکنم ممنون از شما

 175. سلام علیکم دکتر جان خوبی حدودا ده ساله که بلغم در یک قسمت سر همیشه فعال است احساس سنگینی سر دارم خیلی عزیتم به پزشکان خیلی مراجعه کردم ولی فایده نداشته لطفا راهنمایی کنید

 176. سلام خسته نباشی من 40سال دارم مشکل بلغم دارم وتیروید کم کار دارم محدود 15کیلو اضافه وزن دارم وخلط پشت گلو دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 177. سلام و عرض ادب؛ لطفا سوال خود را در گروه پرسش و پاسخ عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح کنید تا توسط کارشناس عطارخونه به سوال شما پاسخ داده شود. لطفا با وی پی ان روشن این آی دی را در تلگرام سرچ کنید attarkhonegroup یا در ایتا به این آی دی پیام دهید تا لینک گروه ایتا برای شما ارسال شود supsale

 178. سلام مرد ۲۵ ساله هستم دوساله مشکل معده دارم آزمایش زیاد دادم و دکتر زیاد رفتم ی مدت هست ک متوجه شدم بلغم دارم قسمت شکم و معدم باد داره تپش قلبم خیلیه خیلی زود گشنم میشه و هروقت گشنم میشه دهنم بوی بد میده حدود ۱۶ کیلو کاهش وزن داشتم طوری شده باید ۲۴ ساعتها غذا بخورم تا دهنم بو نده احساس خستگی میکنم وزنم دیگه بالا نمیاد همیشه بعداز خوردن غذا خلط پشت گلومه لطفا ی راهکار بدین انقد الکی خرج کردم و نتیجه نگرفتم خسته شدم

 179. سلام و عرض ادب؛ لطفا سوال خود را در گروه پرسش و پاسخ عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح کنید تا توسط کارشناس عطارخونه به سوال شما پاسخ داده شود. لطفا با وی پی ان روشن این آی دی را در تلگرام سرچ کنید attarkhonegroup یا در ایتا به این آی دی پیام دهید تا لینک گروه ایتا برای شما ارسال شود supsale

 180. سلام من چندین ماهه دچار تپش قلب شدم کم خواب و بدخواب شدم استرس و اضطراب پیدا کردم از این تپش قلب. صدای ضربان و کارکرد قلبم را می شنوم دکتر قلب گفتند اندکی افتادگی دریچه میترال داری که طبیعی است.. احساس سنگینی و درد در قفسه سینه و دست هم دارم خانم هستم 42 سالم است مشکل من از چی میتونه باشه مشکل قلبی هم نداشتم

 181. امیدوارم به این وقت اذان خداوند هر چه سریعتر شفا عنایت فرماید، به شما و همه مریضان دنیا

 182. سلام و وقت بخیر آقا هستم ۲۲ ساله،غلبه بلغم دارم و زیر نظر پزشک کپسول مسهل صمغی و شربت سکنجبین بذوری مصرف میکنم.سعی در پرهیز از مواد بلغم زا و استفاده از غذاهای گرم و ادویه های گرم هم دارم.آیا همین داروها کافی هستن؟ضمنا چند روز زمان میبره تا غلبه بلغمم رفع بشه؟!

 183. سلام بلغمی هستم ۳ ساله تروئید دارم داروی طبیعی ( سیاه دانه)استفاده میکنم وزن۹۵ سن ۳۶ قد۱۶۵ اضافه وزن دارم حدود ۱۵ کیلو اشتهای زیادی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

 184. سلام وقت بخیر من ۳۰ سالم خانم هستم حدود ۴سال رماتیسم مفصلی گرفتم ،اینقدر استخون دردی دارم کهاز شدت درد استخونام میسوزه،ساق پاهام ورم داره بادرد،انگشتای هم پام هم دستم تمام درد میکنه،صبح که از خواب پامیشم نیتونم روی پاهام راه برم انگاری تمام استخونم داره میشکنه ،وقتی چیزی به دستم میگیرم نمیتونم نگه دارم تمام مفصلم سوزش ودرد میگیره ،وقتی از خواب پامیشم چشام وزیر چشام اینقدر ورم داره که چشام باز نمیشه وچشم درد دارم ،کیست تخمدان دارم که ۳تا هستن با ابعاد ۶‌‌در۵ سانت ی بچه دارم اما دیگه بار دار نمیشم ،پرهیزات سردی دارم ،داروهای طریفل چیزای دیگه را مصرف کردم نسبت به اوایل بهترم ،تورا خدا کمک کنید دیگه خسته شدم ازاین همه درد

 185. سلام و عرض ادب؛ لطفا سوال خود را در گروه پرسش و پاسخ عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح کنید تا توسط کارشناس طب سنتی عطارخونه به سوال شما پاسخ داده شود

 186. سلام و عرض ادب؛ لطفا سوال خود را در گروه پرسش و پاسخ عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح کنید تا متخصص طب سنتی عطارخونه به سوال شما پاسخ بدن

 187. سلام و عرض ادب خانم محمدیان؛ لطفا سوال خود را در گروه طب سنتی عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح نمایید تا کارشناس طب سنتی عطارخونه به شما پاسخ دهد. باتشکر؛

 188. سلام و عرض ادب جناب میرجلیلی؛ لطفا سوال خود را در گروه طب سنتی عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح نمایید تا کارشناس طب سنتی عطارخونه به شما پاسخ دهد. باتشکر؛

 189. سلام و عرض ادب خانم کلهری؛ لطفا سوال خود را در گروه طب سنتی عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح نمایید تا کارشناس طب سنتی عطارخونه به شما پاسخ دهد. باتشکر؛

 190. سلام و عرض ادب؛ لطفا سوال خود را در گروه طب سنتی عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح نمایید تا کارشناس طب سنتی عطارخونه به شما پاسخ دهد. باتشکر؛

 191. سلام و عرض ادب جناب بختیاری؛ لطفا سوال خود را در گروه طب سنتی عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح نمایید تا کارشناس طب سنتی ما به شما پاسخ دهند. باتشکر؛

 192. درود استشمام انفیه انجام شود سپس اخلاط با عطسه خارج شود. قطره نازیل و قطره بنفشه مفید است. صبح جوش شیرین و نمک دریا استنشاق شود. زالو لثه مفید است. حب نزله مفید است. اگر مشکل سوزش و رفلاکس معده ندارید 1 نوبت 1 قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه بخورید و مانع عطسه نشوید تا عفونت سر خارج شود. 1واحد سرکه انگور طبیعی + 3واحد آب شب قبل از خواب قرقره شود.

 193. سلام خسته نباشید من همیشه خلط پشت حلق دارم مخصوصا صبح ها میخاد منو خفه کنه بیزحمت راهنماییم کنید ممنون میشم واقعا خسته شدم

 194. سلام خسته نباشید من ۳۰ سالمه از مچ پاهام تا انگشتای پام یخ میزنه احساس چیزی در گلو دارم دهنم ابکی میشه حالت تهوع شدید دارم الان سه ماهه آزمایش هم رفتم همه چی نرمال ممنون میشم راهنماییم کنین

 195. سلام وقت بخیر من ۲۶ سالمه ۶۰ کیلو وزنم ۱۵۶ قدم در دوران شیردهی هستم شکم و معده ام خیلی ورم داره از هیچ قسمت چاق نیستم جز شکم و معده ام باد شکم زیاد دارم اگر میشه راهنمایم کنید با توجه به این که شیر میدم

 196. سلام زنی ۴۰ ساله هستم قبلا اصلا شکم و پهلو نداشتم ولی مدتیه شکم و پهلو آوردم با اینکه غذا زیاد نمیخورم و ورزش هم میکنم خلط گلو دارم با بوی بد دهان ریزش مو و سفیدی مو شدید هم دارم و خیلی زود هم عصبانی میشم خوابم خیلی زیاد شده و احساس خستگی و بی حوصلگی زیاد هم دارم ممنون میشم راهنماییم کنید که چطور میتونم همه چیز رو درست کنم

 197. سلام خانمی پنجاه و چهار ساله هستم قد 160 وزن 75 بیشتر اوقات خلط پشت حلق اذیتم میکنه چاقی شکم و پهلو دارم سرمایی هستم ولی مدتیه توی خواب یه باره بشدت گرمم میشه و همه بدنم عرق میکنه لطفاً راهنمایی کنید

 198. درود شربت زوفا طبق دستور منع مصرف سردی ها دمکرده ی زنجفیل روزی یک الی دو فنجان

 199. سلام چندسال کسل و بی انرژی هستم به طوری ک نیم ساعت نمیتونم سرکلاس بشینم چشمام تار میشه و حس عدم تعادل دارم یک ساله ک ضد افسردگی میخورم ولی باز بی انگیزه و کلافه ام لطفا راهنمایی کنید

 200. سلام خوبین خسته نباشین من یکسال پیش عمل جراحی بواسیر داشتم ک از کمر ب پایین بی حسم کرده بودن امپول بی حسی خیلی زیاد بهم زدن بعد از فردای عمل میل جنسیم صفر شده ممکنه از داروی بی حسی باشه یسریا میگن طبعش خیلی سرده و سودات رفته بالا پاهامم همش قسمت زانوهام از بعد عمل سرده لاغرم،کم خواب و سبکه خوابم، پاهام سرده،فکرو خیالم زیاده،بدنم عضلانی نیس،پرمو، یبوست دارم،تمایل به شوریجات دارم،پوست وبدنمم سفیده، ریزش موهامم تو کل نواحی سره

 201. سلام خانمی ۳۷ ساله هستم،چندساله که دچار بی حالی و خستگی مفرط شده ام ،در حدی که کارهای شخصی رو هم به زور انجام میدم،۸۰ کیلو با قد ۱۶۵ هستم،خیلی سخت وزن کم میکنم،غذاهای گرم مصرف میکنم ولی تاثیری نداره،چه کنم؟

 202. سلام من شیرین هستم 25 ساله از اردبیل. من متاسفانه خلط گلو و بینی شدیدی دارم که واقعا اذیتم میکنه. هر از گاهی ورم انگشت‌های دست، شکم و ناحیه معده هم اذیتم می‌کنه. اگر بفرمایید مشکل از چی میتونه باشه ممنون می‌شم.

 203. سلام استاد خسته نباشید من حدود پانزده سال پیش قلمه گاو رو میجوشوندم واز ابش برای صبحانه استفاده میکردم برای چاق شدن از اون موقع من بوی دهان دارم ومره دهانم خیلی بد وترش مزه میشه خیلی در عذابم چند بار به خودتون پیتم دادم وهر راه کاری که گفتید انجام دادم ولی پاثیری نداشت به من میگن داخل معدت رسوب گرفته یه رسوب کهنه که هم باعث ورم میشه وهم باعث بوی بد دهان از خاک شیر جوشانده وشربت لیمو عسل هم استفاده کردم بی فایده بود الان میخواستم ببینم چطور میشه این رسوب رو از معده پاک کرد راهی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

 204. سلام و عرض ادب از یک نسخه درمانی استفاده کرده و به پزشکتون اعتماد کنید

 205. درود پرهیز از سردی ها عرق تیروویید طبق دستور شربت مصفای خون ،عرق خونساز ،شربت مفرح ابریشمی طبق دستور

 206. درود ضماد ب۱۱۱به محل درد مالیده شود شربت مصفای خون ،شربتت مفرح ابریشمی ،عرق خونساز ،شربت حیات شربت زوفا طبق دستور روغن پرپشت کننده طبق دستور حب دوای بلغم طبق دستور

 207. سلام من چند روزه فهمیدم که سلیاک دارم و ارد بدون گلوتن مشکات رو تهیه کردم که از ارد برنج نشاسته ذرت و ارد سویا ترکیب شده ولی وقتی از نون اون ارد مصرف میکنم شکمم باد میکنه ورم میکنه و وقتی برنج هم میخورم همینطور میشه آیا این از سلیاک است یا بلغم دارم دست پاهام همیشه سردع و از دهانم شب ها اب میریزه لطفا پاسخ دهید ؟

 208. بله میتونید به مطب مراجعه کنید حب دوای بلغم ،شربت مصفای،عرق خونساز خون ،شربت معده طبق دستور منع مصرف سردی ها مخصوصا در شب

 209. مالیدن روغن شونیز به ملاج سر سه ساعت قبل حمام بوییدن دود اسفند هر روز مصرف روزانه یک مشت مویز و بادام ضماد ب۱۱۱به مفاصل روزی دونوبت مالیده شود حب تقویت حافظه ،شربت مصفای خون،عرق خونساز طبق دستور

 210. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود حداقل ۴۰روز

 211. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود حداقل ۴۰روز

 212. با عرض سلام و خسته نباشید . بنده 31 سالمه 85 کیلو و قدم 178 سانته . کشتی گیرم و هفته ای حداقل سه روز ورزش منظم دارم . کم کاری تیروئید دارم . چند ساله سوزش معده دارم ( متوسط کم وزیاد میشه ) قولنج پشت معده دارم بعضی وقتا سوزش معدم زیاد میشه .قولنجمم زیاد میشه . هفته ای سه الی چهار بار قهوه میخورم و البته هندوانه خیلی دوست دارم حتی در زمستان هم میخورمش .مدتی امپرازول میخوردم خوب بودم اما الان قطعش کردم و جواب نمیده . تقریبا خواب خوبی هم ندارم میانگین 5 تا 7 ساعت میخوابم

 213. سلام خسته نباشید من بلغمی هستم من رفتم دکتر برای رفع بلغم برای من اسپند داد.لطفامرا راهنمایی کنید.

 214. با سلام و خسته نباشید خدمتتون.بنده 33ساله هستم با وزن 60کیلو و قد 1/76.بنده به مدت یکسال است که خیلی پا درد دارم شب ها خوب نمیتونم بخوابم استرس و اضطراب شدید دارم رنگ پریدگی صورت پیدا کردم کف پاهام شبها به شدت داغ میشه روزها کاملا سرده ریزش مو پیدا کردم با شوره ی سر غذاهای که طبع گرم داشته باشند وقتی میخورم کمرم روی بازوهام و سینه ام جوش میزنه و بعضی اوقات جوش های بزرگ زیر پوستی زیر گوش هام میزنه خلط پشت گلو دارم صبح ها معده درد با گاهی اوقات حالت تهوع بهم دست میده شبها هم آب دهانم می‌ریزه روی بالشتک.ممنون میشم راهنماییم کنید

 215. شربت معده طبق دستور عرق زنیان یک فنجان بعد نهار و شام ضماد اگزما هر ۸ساعت به محل درد مالیده شود

 216. منع مصرف سودازاها شربت مصفای خون ،عرق خونساز،شربت مفرح ابریشمی طبق دستور حب دوای بلغم طبق دستور

 217. کم کردن حجم غذا منع مصرف سردی ها مربای به بعد نهار و شام یک قاشق عرق زنیان یک فنجان بعد نهار و شام شربت معده طبق دستور

 218. شربت مصفای خون ،شربت مفرح ابریشمی طبق دستور چکاندن گلاب در بینی قبل خواب خیر

 219. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود حداقل ۴۰روز

 220. سلام وقتتون بخیر من 35 سالمه از اثرات غلبه بلغم: 1_سفید شدن مو در قسمت گیجگاه ها 2_در قسمت مچ پا متورم شدن مفصل 3_در مغز و اعصاب,کند شدن روند تجزیه و تحلیل مساعل و حتی فراموشی موقتی بعضی از مطالب مربوط ب حافظه کوتاه مدت رو دارم ممنون میشم ک راهنماییم کنید

 221. سلام ۴۴ ساله مرد هستم سال‌های قبل بلغم شدید عمده داشتم و متاسفانه الان هم فکر می‌کنم چون درگیری فکری زیاد دارم دوباره بشدت برگشته بطوری که خونه نشینم کرده و اصلا توان بلند شدن و حتی انجام کارهای شخصی رو هم ندارم و همینطور یکسره خلط در ته بینی و هم حلقم جمع میشه لطفا راهنمایی فرمایید اگه تهران هستید تا حضورا خدمت برسم ممنون

 222. سلام وقت بخیر .من انگشت های دست و پام مدام سرد میشه و کیف دست و پام عرق هم میکنه .قسمت شکمم هم چاقه و ران هام .کمی هم ترش میکنم شیرینی میخورم اگر میشه کمک کنید

 223. سلام دختری ۲۰ ساله هستم . از ۱۸ سالگی مشکل کبد گرید ۲ داشتم و رفع شد اما خیلی مستعد به برگشت هست…از طرفی زانو درد و نفخ معده دارم … شکمم کمی بزرگتر نسبت ب بقیه اندامم شده ، و حس پف داشتن و کسلی میکنم … مشکل یوبوست هم دارم اما شدید نیست، این اواخر سردرد و چشم درد رو تجربه میکنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 224. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود حداقل ۴۰روز

 225. عرق زنیان طبق دستور معجون گلقند یک قاشق بعد نهار و شام شربت اکسیر معده طبق دستور خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود

 226. شربت معده طبق دستور منع مصرف سردی ها معجون گلقند طبق دستور پرهیز از غذاهای سرد سنگین و دیر هضم تا ۴۰روز

 227. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود حداقل ۴۰روز

 228. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود حداقل ۴۰روز

 229. سلام من ۳۰سالمه اضافه وزن دارم ۷۴کیلوهستم کمردرد شدید دارم کف پام هم درد دارم پلی کیستیت و پولیپ رحمی دارم لکه بینی بین قاعدگی رودارمهمیشه هم بدن درد وخسته هستم

 230. ورزش کردم خوب شدم بلغم داشتم معده ام زود هضم میکنه خاکشیر.پسته.نعناع.عسل.ورزش.نخوابیدوچای نخوردن بعد وعده غذایی.رقص.اینا خوبم کرد

 231. با سلام خسته نباشین خانمی 46 ساله هستم مدتی است معده درد دارم و نفخ شکم میکنم و زبانم تلخ میشه وسط زبانم پاره شده دکتر هم رفتم قرص میخورم ولی درست نمیشه این علایم میتونه از بلغلم معده وسردی معده باشه لطفا راهنماییم کنین ممنونم

 232. سلام وقت بخیر من تقریبا یک سالی میشه که استرس بی خود و بی جهت دارم یعنی با یک حرف ساده و فکر و خیال ساده و صدا و‌… استرس میگیرم و کل بدنم نبض و لرزش داره که روز به روز داره بدتر میشه و موهام در سن ۲۱ سالگی دارن سفید میشن و گاهی اوقات در بالای بیضه راستم احساس درد میکنم و حس میکنم که زود خسته میشم و خمیازه زیاد میکشم و چند باری مشکل در نفس عمیق کشیدن داشتم آیا مشکلات من ربطی به بلغم دارن؟ و اینکه چه کارهایی برای رفع این مشکلات میشه انجام داد؟

 233. باسلام خانمی 39هستم 17ماه پیش کرونا گرفتم از اون موقع رفلاکس شدید دارم طوری که نصف شب چندین بار بیدارمیشم وآب میخورم بعضی موقع ها هم احساس سنگینی در معده ام میکنم طوری که جند روز اصلا احساس گرستگی نمیکنم .وقتی بخوام خم بشم خیلی به معده ام .فشار میاد باعرض پوزش باد معده وروده هم دارم خیلی کم غذا شدم شکم وبالای معده ام خیلی بزرگ شده دکتر گوارش هم رفتم ولی ازمایش وعکس نرمال بود

 234. سلام 41سالمه سردی بدن آب دهان روی باشتم صبحا یکم خیس میشه شکم وپهلو د یکم چرپی هم دارم قدم 165وزن 78 صبحا سنگینی سر د خلط پشت حلق بعضی مواقع دستشویی زیاد میرم قهوه مصرف میکنم روزی یه بار تنگی نفس گرفتگی دماغ بیدار شدنم صبحا سخت ترش کردن

 235. سلام.میبخشید حدود دوسالی هست که شبها از زانو تا انگشتان پاهام درد میگیره بطوری خواب ندارم وهنگام راه رفتن صدا میده وشبها باد، شکمم را میگیره .ولی وقتی در بندرعباس هستم درد پاهام بسیار کم میشود لطفا راهنمایی کنید .ازمایش هم دادم انزیم کبد بالا دارم .ممنون

 236. با سلام من ۳۸سالمه بهم گفتن بدن بلغمی دارم چون خیلی چاق هستم اب دهان دارم موقع خواب بعضی صبح ها تلخی دهان دارم همیشه خسته‌ام و کمر درد و پادرد دارم در کل اتروز دارم ایا درمان یا دارویی کلی وجود داره که بلغم رو کاملا از بین ببرد یا خیر با تشکر از کارشناسان محترم

 237. سلام دخترگلم شما کمتربخوابید فعالیت داشته باشید پیاده روی کنیدوداروهای ذکرشده راه منظم مصرف کنید سرخ کردنی نخورید

 238. سلام و عرض ادب حب دوای بلغم ،شربت معده طبق دستور کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون،عرق خونساز طبق دستور عرق زنیان یک فنجان بعد نهار وشام

 239. من ۳۶ سالم چهار ساله ریفلاکس شدید حلقی_حنجره‌ای دارم و اخیرا التهاب گلو پیدا کردم حنجرم سفت شده و احساس فشار در حنحره میکنم قبل از اینکه ریفلاکس بگیرم چند سال بود که به آب ناشتا عادت کرده بودم و به خاطر همین مریض شدم معدم خوب هضم نمیکنه و غالبا غذا نیمه هضم شده خارج میشه چیکار کنم؟

 240. سلام وقت بخیر من28 سالمه قدم 147 و وزنم56 دست و پام معمولا سرده و ورم شدید معده دارم یبوست شدید هر2-3 روز یکبار به ثورت خشک و تکه ای و سخت کم کاری تیروئید و کم خونی شدید دارم که قرص مصرف میکنم راه درمانش چیه ؟؟؟

 241. سلام من معصومه هستم به من میگن بلغم وسودا باهم دارم رفلاکس اسید معده تا گلوم میاد خفگی بهم دست میده طرف سمت چپم سنگین میشه بوی سرخ کردنی وغذا ودود گلوم احساس خفگی دارم کم خونی شدید دارم نمیتونم غذا درست کنم تنبلی تخمدان دارم درد قفسه سینه بهم قرصمعده آرام بخش دادن خیلی اذیت میشم تو روخدا راهنمایی کنید

 242. درود خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود عرق زنیان بعد نهار و شام یک فنجان شربت معده طبق دستور شربت مصفای خون ،عرق خونساز،شربت حیات طبق دستور

 243. درود کم کردن حجم غذا شربت معده طبق دستور منع مصرف سرخ کردنی ها و سودازاها معجون گلقند یک قاشق بعد نهار وشام

 244. سلام من ۳۳ساله قدم ۱۵۰ وزنم ۵۵ مشکل معده رفلاکس ورم روده یوبوست خلط گلو اسید معده دارم کم خونی شدید دارم تنگی نفس وبوی هر غذایی یا بوی دود احساس خفگی میکنم راهنمایی کنید

 245. سلام من مدتی هست که همش حس میکنم درون گلوم خلط هست و بیرون نمیاد و گاهی هم انگار وسط گلوم یه چیزی گیر کرده این نشانه چی؟

 246. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان دمکرده ی بابونه چند روز قبل از سیکل ماهانه روزی یک فنجان حداقل ۴۰روز

 247. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 248. درود برشما دوست عزیز،بعداز میل کردن غذا به هیچ عنوان نخواب،علی الخصوص به شکل دمر،دوم اینکه حتی‌المقدور بعداز میل کردن غذا مقداری پیاده روی داشته باش،واز ادویه های گرم استفاده کن مشکل معده ات به کل حل میشه

 249. این کار رو نکنید شربت معده طبق دستور معجون گلقند یک قاشق بععد نهار و شام حب دوای بلغم طبق دستور

 250. درود شربت سکنجبین عسلی همراه عرق رازیانه و بومادران شربت شود صبح و شب یک لیوان میل شود شربت مصفای خون ،عذرق خونساز، شربت اکسیر معده طبق دستور پیاده روی منظم روزانه کم کردن حجم غذا

 251. درمان بلغم برای تیرویید چه طور هست من همه مشکلات رو دارم اسم سمیه محمدی هست 34 ساله وزنم رو به 80 رفته و قدم 160هست چه نکاتی رو باید انجام بدم . راستی این مشکل باعث ناباروی ام هم شده الان مطالب رو خوندم متوجه شدم ریشه اثل بیماری ام بلغم بوده دکتر گرامی . بطفا راهنمایی ام کنید . با سپاس

 252. سلام وقت بخیر.. من مزاج بلغمی دارم فکر میکنم سرد باشه خیلی زود خسته میشم دوست دارم بخوابم.. پادرد میشم هرچی میخورم شکمم چاق میشه.. بوی دهان چطور برطرف میشه.. استرس و حواس پرتی و کم ذهنی… داخل چشمم خیلی وقته یک لکه قهوه ای کوچیک هست

 253. منع مصرف سردی ها چای نوشابه ماست و دوغ مخصوصا درشب ضماد ب۱۱۱ صبح و شب به محل درد مالیده شود خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود

 254. ضماد ب ۱۱۱به محل درد مفاصل صبح وشب مالیده شود شربت مصفای خون طبق دستور شربت سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان همراه عرق مصفای کبد روغن پرپشت کننده مو طبق دستور

 255. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 256. درود شربت مصفای خون ،شربت حیات ،عرق خونساز طبق دستور پیاده روی منظم روزانه شربت سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد صبح وشب یک لیوان پرهیز از غذاهای سنگیین و دیر هضم

 257. پرهیز از سردی ها و سودا زاها خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود معجون گلقند یک قاشق بعد نهار و شام شربت مصفای خون ،عرق خونساز ،شربت حیات،شربت مفرح ابریشمی طبق دستور

 258. درود شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان دمکرده ی بابونه چند روز قبل از سیکل ماهانه روزی یک فنجان حداقل ۴۰روز

 259. سلام من معدم خیلی درد می‌کنه و سوزش داره که بعضی وقتا می‌ره تا زیر گلوم به طب سنتی گفتم میگه بلغم داری و تنبلی تخمدان هم دارم چیکار کنم خوب بشم

 260. سلام خسته نباشید دختر ۱۸ ساله هستم طی ی دوره ۲ ماهه وزنم ۱۰ کیلو اضافه شد و ده کیلو اضافه وزن دارم دست و پاهام خیلی سرده ترش میکنم یبوست دارم بی حالم خیلی عصابمم خیلی خورده همیشه سردی معده ام دارم

 261. سلام وقتتون بخیر وحید هستم ۳۶ ساله،قد ۱۷۸، وزن ۵۸ من بلغم لاغری دارم(تمام علائم سردی رو دارم : خلط پشت گلو،آبریزش چشم و بینی،نفخ معده،سردیه دست و پا،خستگی،خواب آلودگی،تکرر ادرار،سردرد،و…. و کاهش وزن دارم و همیشه از داخل بدن احساس سرما میکنم بطوریکه عرق سرد زیاد دارم ممنون میشم کمک بفرمائید

 262. سلام وقت بخیر من عادت به شکستن قلنج فک داذم و بعد از این کار معده م میسوزه و نفق میکنه و بسیار کسل میشم و مطمئن هستم بلغم هستم ممنون که راهنمایی کنید

 263. دیابت که در سن ۵۵ به بالا شروع میشودو لاغر میکند چگونه فرد با طب سنتی کنترل قند بشه وچاق هم بشود

 264. سلام ریزش مو شدید دارم اکثرا خیلی بی حالم؛ یبوست و نفخ هم دارم زود سردم میشه صبح ها که از خواب بیدار میشم خیلی بدنم کوفته و بی حاله تغذیه ام خوبه ولی چاق نمیشم شبا هم خوابیدنی احساس سستی در پا مخصوصا زانو دارم لطفا راهنماییم کنید!

 265. سلام مزاج من بلغمی و سرد است. مشکلم تقریبا از شش ماه پیش شروع شد اولش دو تای زانوام خیلی درد میکرد بعدش کشید پشت رانم و کف پاهام گزگز میکرد. الانم صبحا کمر خشک خشکه ولی پاهام کمتر گزگز میکنه.جسم پنج کیلویی ک بلند میکنم یا حتی خمم بشم کمرم درد میگیره.عکس ام ار ای ک گرفتم دکترا گفتن دیسک سمت چپت یه خورده التهاب داره ولی این حجم درد ب دیسکت مرتبط نمیشود. زنجفیل و هل و زعفرون هم خیلی میخورم و یکی دو روزه هم نخود دارم میخورم ولی فرق انچنانی نکرده‌. ازمایشم دادم چیز خاصی نداشته ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 266. سلام خسته نباشید خانمی هستم ۳۶ساله همیشه بدنم سرده نفخ شدید دارم شکم و پهلوهام چاقه یبوست دارم همیشه احساس خستگی میکنم درد زانو دارم غذام کمه ولی وزنم پایین نمیاد سردرد های شدید دارم لطفاً راهنمایی کنید

 267. سلام مدتی که دچار گزگزکف پاشدم روزا دوستدارم دراز بکشم حوصله هیچ کاری رو ندارم با میخوام بخوابم لطفا راهنمایی کنید

 268. درود منع مصرف سردی ها مخصوصا درشب شربت زوفا طبق دستور روزانه یک مشت بادام و مویز میل کنید شربت مصفای خون،عرق خونساز طبق دستور مالیدن روغن پرپشت کننده مو به محل ریزش زالو درمانی موضعی قطره نازیل شبی یک قطره در بینی چکانده شود ی پنج دقیقه به حالت سجده بمانید

 269. سلام خانم شمس الدینی عزیز شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 270. سلام وقت بخیر 37ساله مدت ‌‌‌سه سال پشت حلق دارم ریزش مو سکه ای… فراموشی.. خسته میشم اصلا تحمل سردی ندارم.. سپاس از مجموعه خوبتون

 271. درود منع مصرف سردی ها شربت معده طبق دستور معجون گلقند یک قاشق بعد نهار وشام شربت زنیان طبق دستور

 272. درود عرق زنیان طبق دستور شربت معده طبق دستور حب کیست طبق دستور حب دوای بلغم طبق دستور روغن پر پشت کننده طبق دستور احتمالا غلبه ی بلغم دارید

 273. درود خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود شربت سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد صبح وشب یک لیوان

 274. سلام خانمی هستم ۴۱ سال تازه متوجه شدم که بلغم دارم خیلی سریع چاق شدم هرچه رژیم میگرفتم لاغر نشدم فهمدم که بلغم دارم لطفا راهنماییم کنید

 275. با سلام من یک دختر 34 ساله هستم.تنبلی تخمدان دارم.15 سال دارو مصرف کردم.دست و پاهام اکثرا سرد هست.بشدت نفخ و ورم شکم دارم.هرروز ورزش میکنم و غذا هم کم میخورم.ریزش مو هم دارم.مزاجم چی هست؟

 276. با سلام وتشکر ممنون از راهنمایی ها ووقتی که صرف میکنید..من علیزاده هستم ۵۰ ساله قد ۱۵۸ وزن ۶۰ معده و روده بلغمی دارم همیشه درزمستان دست وپا وبینی یخ کرده ….با درمان به ضد یعنی گرم وخشک خوب شدم ولی چون زیاده روی کردم حالا کبدم گرم وخشک شده ودرمان خیلی سخت شده درتابستان از افتاب بیزارم شبها دیر میخوام روزها کسل هستم موهام میریزه وکف سرم داغه بالاتنه گرم وداغ پایین تنه سرد خوراکی گرم وخشکی که برای معده م خوبه برای کبدم بده درمان کبد گرم وخشک ومعده سرد وتر چی هست ممنوووووون

 277. سلام خسته نباشید من خانمی هستم 41 ساله مدت هفت سال است میگرن دارم ومدت چهارسال است که فشار خون و یک سال است دیابت دارم ولی دیابتم زیاد بالا نیست در این مدت هفت سال انقدر صورتم کبود شده که زیر چشم چپم کبودیش بیشتر کبوده و وقتی سردرد میگرم چشمم خیلی کبود تر میشه دل رو گیاهی هم رفتم و دکتر ولی هیچ فایده ای نداشته خواهش میکنم راهنمایی کنید

 278. پارسا عزیز سلام شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان مالیدن ضماد ب ۱۱۱به مفاصل حداقل ۴۰روز

 279. ناصر عزیز سلام شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان مالیدن ضماد ب ۱۱۱به مفاصل حداقل ۴۰روز

 280. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان روغن پرپشت کننده مو طبق دستور مالیدن پماد ب۱۱۱به محل درد حداقل ۴۰روز

 281. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 282. مالیدن ضماد ب۱۱۱به محل درد بادکش گرم گردن ده جلسه یک روز در میان حب مفاصل و سیاتیک طبق دستور

 283. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 284. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 285. سلام من دختری هستم ۳۸ساله خلط پشت گلودارم یه سمت گلوم درددارم ضعف عظلانی دارم یه پوره سفید روی زبان ۷۸کیلوهم وزنم هست آروق میزنم بعضی وقتهاغذاتابالای گلوم حس میکنم آب ازگلوم میادبالاباآروغ زدن چکارکنم راهنمایی کنیت

 286. پارسا2 آقایی هستم ۳۵ساله بلغمی هستم دردمفاصل داغی کف پا سردرد شدید رفتن آب دهان موقع خواب فراموشی بی حالی خستگی خلط پشت گلو بی حالی

 287. ناصر سلام آقایی هستم بلغم دارم چاق شکم کبد چرب داغی کف پا ریزش مو خلط پشت گلو فراموشی درد پا میگرن درد پا

 288. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 289. خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود منع مصرف سردی ها مخصوصا درشب ضماد ب۱۱۱به محل درد مالیده شود حب دوای بلغم طبق دستور شربت مصفای خون ،عرق خونساز طبق دستور

 290. درود پشم گوسفند یا اگر نبود پنبه را به اندازه ی پاشنه ی پا قالب گرفته چند قطره سرکه روی پنبه ریخته مشما روی پا. کشیده پ روزانه پیاده روی کنید پرهیز از غذاهای چری سنگین دیر هضم سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد صبح وشب یک لیوان

 291. سلام خسته نباشید من خانمم 27 سالش هست 11 کیلو اضافه وزن داره کاهش شدید میل جنسی داره اشتهاش خیلی زیاده شکم و پهلو داره نفخ معده زیاد حالت افسردگی و پرخاش گری خستگی و خواب الودگی بدن درد و پا درد لطف کنید راه درمان

 292. سلام وقتتون بخیر خانمی ۳۴ساله هستم از زانو درد ودرد گردن در عذابم دکتر گفته ساییدگی داری چاقی پهلو وشکم دارم قدم ۱۷۶هست ولی وزنم ۸۰کیلو بیماری خاصی ندارم فقط اهن خونم روی ۸بوده دکتر دارو بهم داده گردنم گفتا دییک خفیف هست لطفا راهنماییم کنید

 293. سلام من خلط گلو دارم از ناحیه شکم چاقم حدودا ۵ کیلو میخام لاغر شم .٣۵ سالمه دکتر گفته غلبه بلغم داری ب شدت بدنم سرده لک های هورمونی رو صورتم زده در مانش چیه

 294. سلام استاد عزیز خسته نباشید بنده کرونا گرفتم بدنم خیلی ضعیف شد وتپش قلب واسترس شدید وضعف شدید وبی اشتهایی شدید داشتم به من گفتن فرنی بخور باخوردن فرنی البته با عسل این مشکلاتم حل شد از صورت هم سرحال شدم ولی تاثیر بدی روی مثانم گذاشته موقع عطسه وسرفه بی اختیار ادرار میریزه وموقع نزدیکی هم همینطور باید چی کار کنم البته قبلا هم همین مشکل رو کمتر داشتم الان خیلی شدید شده لطفا یه راهکاری بدید ممنون میشم

 295. سلام وقت بخیر ۳۲ سالمه و اضافه وزنم فقط در شکمم هست و طوری که شکمم بسیار نمایان شده و سفت است ۱۷۹ قدم هست و ۱۰۲ کیلو وزن دارم لطفا راهنمایی کنید. در هنگام رفتن بدستشویی خروج آنچنایی ندارم و خیلی کم هست

 296. سلامتی سر آمد تمامی نعمتهاست سیر تازه را در تمامی وعدهای غذایی خود مصرف نمایید

 297. با عرض سلام و ادب خانمی هستم متاهل و دارای دورکند کیسه صفرام رو عمل کردم و در آوردم از ناحیه شکم و پهلو خیلی خیلی چاق شدم و احساس سرما توی بدنم دارم احساس میکنم بلغم شدیده. شب دیر خوابم میبره و اسید معده ام رو همش توی گلوم احساس میکنم صبح ها بد بیدار میشم خیلی دلم میخواد وزنم کم بشه ممنون میشم راهنمایم کنید

 298. درود شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون،شربت مفرح ابریشمی و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی دارچین همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 299. سلام ضمن تشکر از راهنمائی کارشناسانه شما ، یک اشتباه در متن ارسالی پیش آمد و موضوع درد ناشی از خار پاشنه بود که اشتباهی میخچه ذکر شده است لطفا در خصوص خار پاشنه پا تجویز و راهنمائی فرمائید. باتشکر

 300. پیاز رو حلقه ای برش زده وبه محل میخچه ببندید هر سه ساعت عوض شود . شربت مصفای خون ،سکنحبین عسلی،منضج سودا ، طبق دستور

 301. پیاز رو حلقه ای برش زده وبه محل میخچه ببندید هر سه ساعت عوض شود . شربت مصفای خون ،سکنحبین عسلی،منضج سودا ، طبق دستور

 302. مالیدن ضماد ب۱۱۱به مفاصل شربت مصفای خون شربت حیات،عرق خونساز،شربت مفرح ابریشمی طبق دستور منع مصرف سردی ها. شربت زوفا طبق دستور

 303. با سلام و دعای خیر بنده ۳۳ساله صددرصد بلغمی باوزن۱۴۰کیلو قد ۱۸۰ خلط پشت گلو دارم و سرفه های صبحگاهی ریزش مو سفیدی بیش از حد مو توانایی جنسی ضعیف فراموشی استرس بالا متاسفانه به دیابت و فشار خون هم مبتلا شدم بی حالی و درد پا از ساق و کف پا ضمن اینکه اکثر اوقات افسرده میشم کمکم کنید

 304. سلام من آب دهانم وقتی که میخوابم میادو یبوست مزمن و نرمی غضروف زانو هم دارمازتون خواهش میکنم راهنمایی کنید

 305. سلام خسته نباشید من 36 سال دارم، یبوست مزمن دارم که فقط با خوردن دارو درمان میشه که باعث چاقی شکم و پهلو و ران شده، مرتب سر درد دارم و جدیدا هم باعث درد مقعد شده، خیلی زود هم عصبی میشم و کم حوصله و تمرکز رو هم ازم گرفته و باعث سفید شدن موهام شده، در فصل سرما هم خیلی زود سرما میخورم و با یک باد سرد گلوم هم عفونت میکنه که باعث رفتن به مطب دکتر و آمپول های چرک خشک کن میشه به چند نفر طب سنتی مراجعه کردمه میگن بلغم معده و روده و ریه داری، لطفا کمکم کنید تا از این دردهایی که دارم رها بشم. با تشکر

 306. خانمی هستم 42 ساله قد 165 و وزن 80 حدود بیش از سه ماه است که پاشنه جفت پاهایم درد گرفته است و پس از دریافت عکس معمولی و ام ار ای پزشک مربوط تشخیص خار پاشنه داده است و مسکن و کفی طبی ژله ای تجویز نموده و گفتند به مرور تسکین می یابد ولی هنوز از درد پا کاسته نشده است و این درد بصورت مدام در همه اوقات چه در حالت استراحت و چه در حال راه رفتن وجود دارد. لطفا راهنمائی فرمائید

 307. سلام متین عزیز پرهیز از غذاهای سرد مانند ماست و دوغ و نوشابه و چای و هله هوله ها …. ورزش منظم داشته باش

 308. درود اب رو همراه کمی عسل یا شیره ی انگور میل کنید منع مصرف سردی ها حب دوای بلغم طبق دستور روغن پرپشت کننده مو طبق دستور شربت مصفای خون ،شربت حیات،عرق خونساز طبق دستور

 309. درود شربت سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد صبح و شب یک لیوان تمبر هندی یک قاشق نیم ساعت بعد نهار وشام منع مصرف سوددازاها

 310. درود ضماد ب 111به مفاصل مالیده شود شربت زوفا طبق دستور حب دوای بلغم ،شربت مصفای خون عرق خونساز طبق دستور منع مصرف سردی ها روغن پرپشت کننده طبق دستور

 311. درود شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور عرق کیالک طبق دستور پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 312. سلام خانم احمدی عزیز شربت مصفای خون ،شربت حیات،عرق خونساز طبق دستور شربت سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد صبح وشب یک لیوان پانسمان عسل زالو درمانی منظم دوهفته بعد از شروع دارو ها

 313. درود اصلاح تغذیه شربت مصفای خون ،عرق خونساز ،شربت حیات شربت زوفا طبق دستور حجامت سوزنی سر وزالو درمانی باتوجه به نظر پزشک

 314. سلام اقای دکتر.از گلوم چرک نسبتآ سفت و زردی میاد دنده هام درد میکنه زانوهام آب آورده یکم پاهای رنگ پریده و سرد..درد مفاصل درد پیشانی و سنگینی سر و تپش قلب هم دارم

 315. سلام همسرم 42 ساله بیش از حدود سه ماه است درد کف پا دارد که پس از گرفتن عکسهای مختلف معمولی و ام ار ای پزشک گفتند زائده هائی مشاهده می شود که احتمالا میخچه است و یک سری داروی مسکن و پت کف پا ژله ای و دمپائی طبی تجویز کرد و گفت به مرور خوب می شود ولی تاکنون هیچ بهبودی حاصل نشده است و درد ایشان بصورت یکسره است و پس از راه رفتن بدتر نیز می شود . در ضمن وزن ایشان حدود 75 الی 80 است . لطفا راهنمائی فرمائید با تشکر

 316. درود اصلاح تغذیه کم کردن حجم غذا پرهیز از سردی ها و سودازا ها و غذاهای سنگین و دیر هضم عرق زنیان یک فنجان بعد نهار وشام حب دوای بلغم طبق دستور دمکرده دارچین یا زنجفیل روزی یک الی دو فنجان

 317. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان روغن ب111 به موضع درد مالیده شود حداقل ۴۰روز

 318. درود از سایت عطارخونه سفارش بدید شربت مفرح ابریشمی،شربت مصفای خون طبق دستور شربت سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان همراه عرق مصفای کبد معجون گلقند یک قاشق بعد نهار وشام حب دوای بلغم طبق دستور عرق مرکب ضدچاقی و سفوف ضد چاقی طبق دستور پرهیز از سودازا و سرخ کردنی ها

 319. درود شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 320. درود شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 321. درود شربت زوفا طبق دستور معجون گلقند بعد نهار و شام یک قاشق غذاخوری شربت سکنجبین عسلی یک لیوان همراه عرق مصفای کبد روغن مالی کتف و کمر با روغن شونیز وبادکش گرم پرهیز از خوردن سردی ها و سودا زاها شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 322. من ۱۳ سال و ۷ ماه دارم قدم ۱۵۶ بلغم دارم از ناحیه شکم و ران چاق هستم وزنم هم ۶۵ هست حدود ۱۰ کیلو اضافه وزن دارم و بلغم جلوی فوتبالم را گرفته لطفا بگید چکار کنم

 323. سلام من ۱۳ و ۷ ماه دارم بلغم دارم شکم و ران چاقی دارم پسر هستم قدم هم ۱۵۶ هست مادرم تب سنتی قبول ندارد من نمی‌دانم چگونه بلغم خوب کنم که لاغر شوم بلغم جلوی فوتبالم را گرفته لطفا اگه میدونید بگید چیکار کنم خیلی افسرده هستم

 324. سلام خسته نباشید غده تیروئیدموبرداشتم بدنم بیشترسرده مخصوصاشکمم ریزش مودارم ازبغل دهنم ترشح سفیدمیادبیرون پهلوهاموشکمم چاقه سنمم ک 30سال.آبم کم میخورم معدم بیش از حد ورم میکنه وقتی غذا میخورم مرسی از شما

 325. سلام خسته نباشید… من دفع پروتیئن دارم پاهامم خیلی ورم میکنه و جدیدا زانو درد هم گرفتم خلط پشت گلو دارم ریزش مو شدید و در عرض چند هفته تعداد زیادی از موهام سفید شده سرفه هم تقریبا زیاد میکنم بعضی روزها آبریزش بینی هم دارم، این مطلبو که خوندم فک میکنم منم بدنم بلغمی هست میشه راهنمایی کنید چه دارویی مصرف کنم؟

 326. سلام من حدودا 3سال تلخی زبان و خلط گلو دارم باعث حالت تهوع و فراموشی شدم 27ساله هستم

 327. سلام وقت بخیر خانمی هستم ۴۳ ساله،هرزگاهی فشارم میره بالا، دلیلش هم معلوم نیست،صبحها با استرس از خواب بیدار میشم، به نسبت قد و وزنم شکم و پهلو و بالاتنه چاقی دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

 328. سلام خوب هستید شوهر من فیستول داره عفونت مثل جوش بغل مقعدش میزنه و میترگه تحت درمان نیستن فقط گاهی زالو میندازن دوسال پیش یه بار عمل کرد ولی دیگه میترسه و ول کرده

 329. با سلام بنده ۲۹ سالمه .چند ساله سر درد های مکرر دارم و احساس خستگی و تنبلی دارم و خلط پشت حلق یا همان بلغم دارم .در ضمن من ریزش موی سکه ای هم دارم ممنون میشم منو راهنمایی کنید که چکار کنم

 330. درود بوی دهان یا از عفونت سینوس هست یا معده یا دندان خراب .. باید ببینید کدام مشکل رو دارید

 331. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 332. درود منع مصرف سردی ها شربت مصفای خون طبق دستور مالیدن ضماد ب111به محل سردی و مفاصل شربت سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد

 333. سلام.من ۲۷ سالمه.قدم ۱۶۳ وزنمم حدود ۵۹.۶۰ .استرس خیلی زیادی دارم.شبا اصلا نمیتونم بخابم اگرم بخابم یهو با تپش قلب بالا و ترس از خواب میپرم.بخاطرهمین شبابیدارم روزا تا۴بعدازظهر خوابم.دستوپام همیشه سردن.بی حالو کم انرژی هستم.چند ماهه که چندتا از موهام سفید شدن.همیشه نفخ دارم‌.بعداز غذا خوردن اگه سرپا وایسم اذیت میشم.چند ماهی هم هست که قسمت شکم و پهلوهام چاق تر شدند.لطفا کمکم کنید.من تا امروز هیچ اطلاعی از بغلم و … نداشتم. این داروهایی که میفرمایید رو از کجا باید تهیه کرد؟ واقعا خیلی بی اطلاعم از این داروها و نحوه تهیه اش.

 334. سلام من ۳۰ سالمه وزنم ۷۹ کیلو قدم ۱۶۵ سانتی متر من بعد از بچه دومم اضافه وزن شدید پیدا کردم الان هم یبوست شدید دارم شکم و پهلو هان داره روز به روز بزرگتر میشه و دهانم بعد از غذا تلخه صبح ها دهانم بوی بد میده چند سالی هست ضعف پای شدید دارم مشکل معده هم دارم ضعف پام همراه درد هست گاهی اوقات ممنون میشم راهنمایی کنید منو واقعا پام داره اذیتم میکنه

 335. با سلام. من ۳۳سالمه ۵۲کیلو.چندین یال غذا درست نمیخوردم و یسالی بود سیگار ناشتا هم‌میکشیدم.۳ماه پیش احساس درد یاسوزش خیلی کم در ناحیه سبنه سمت چپ یامعده داشتم.گفتن اسید معده است ک تا گلوم بالا اومده و سوزش هم داشت.قرص کم مصرف کردم.هر از گاهی بعد غذا احساس سنگینی میکردم.خلاصه بعد خیلی تلاشها الان ۲۰ روزیه زیاد آروغ میزنم و بالای معده یعنی جناغ دو سینه یکم احساس سنگینی میکنم و آروغ میزنم.و دوماهی هم هست ک بعد غذا یا آب خوردن بلغم آبکی از دهنم بیرون‌میاد.تابحال حالت تهوع و احساس سیری و هیچی نداشتم.اشتهام خوبه.کلی هم پرهیزات داشتم ولی خوب نمیشم.احساس دردهای خیلی ریز هر از گاهی تو بعضی از اطراف های بدنم دارم

 336. سلام منم احساس میکنم یه مدتیه علاعم بلغم رو در بدنم دارم به چه دکتری مراجعه کنم خوبه؟

 337. با عرض سلام و خسته نباشید بنده 34 سالمه 5 ساله ورم روده دارم با مصرف شیرینی جات و میوه ها بیماریم عود میکنه شکمم شل کار میکنه موهای سرم نازک شده و شدید داره می ریزه کف سرم جوش چرکی میزنه تازگیها درد مفاصل هم اضافه شده برای درمان قطعی راهنمایی کنید ممنون میشم

 338. سلام وقتتون بخیر خانمی 35 ساله هستم. همیشه در کل ناحیه پشتم گرفتگی دارم که در فصل سرما خیلی بیشتر میشه. خلط پشت حلق همیشگی دارم و صورت و کتفم جوش میزنه خصوصا جوش زیرپوستی دارم. همیشه نفخ دارم و جدیدا شکمم بزرگ شده و سفت شده انگار نفسم نمیاد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 339. سلام فاطمه هستم 47سال دارم قد160وزن85پنج فرزند دارم تقریبا از30سالگی شکمم خیلی بزرگه هروقت هندوانه یاماست یابرنج میخورم سردیم میکنه حدودیک ساله معده م روزی 5یا6بارکارمیده فشارخون بالادارم داروارام بخشم مصرف میکنم تلاسمی هم دارم لطفا راهنمایم کنین جطوری لاغربشم کمرم زیاد دردداره ضمنن تاسن 25 سالگی لاغربودم

 340. درود بارهنگ یک قاشق در یک لیوان عرق نعنا ۵دقیقه جوشانده شود و یک ربع قبل نهار و شام میل شود شربت مفرح ابریشمی طبق دستور مپع مصرف سودازاها و سرخ کردنی ها

 341. درود مالیدن روغن بنفشه بعد هر شستشو خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود شربت مصفای خون طبق دستور حب دوای بلغم طبق دستور منع مصرف سودازاها

 342. خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود شربت مصفای خون ،شربت حیات ،عرق خونساز طبق دستور بادکش گرم ریه شربت زوفا طبق دستور شربت معده و حب دوای بلغم طبق دستور

 343. شربت مصفای خون ،عرق خونساز ،شربت حیات طبق دستور شربت سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد صبح و شب یک لیوان شربت مفرح ابریشمی طبق دستور ریختن گلاب در بینی هر شب قبل خواب

 344. سلام جناب خانلری عزیز شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز

 345. سلام خسته نباشید من ۲۸ سال دارم سردرددارم وکسل هستم اکثرا هم سردم هست پادرد هم دارم روی زبانم هم سفید هست فکر کنم بلغمی هستم بعضی وقتها هم خواب ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 346. باسلام من۳۲ سالمه قد ۱۸۰وزن ۸۷بیشتر از شکم چاقم زبانم بار سفید می‌بنده بوی بد دهان به صورت دائم همیشه کسل هستم زانو درد دارم دورچشمام سیاهه.در تابستان عرق شدید دارم صبح سخت بیدار میشم ممنون میشم کمکم کنید

 347. درود شربت زوفا طبق دستور شربت مصفای خون ،شربت حیات ،عرق خونساز طبق دستور منع مصرف سردی ها مخصوصا درشب دمکرده ی زنجفیل روزی یک الی دوفنجان

 348. سلام جناب مهری عزیز منع مصرف سردی ها شربت مفرح ابریشمی،شربت مصفای خون طبق دستور شربت زوفا طبق دستور

 349. درود داروها رو تا 40روز ادامه بدید منع مصرف کامل سردی ها مخصوصا ماست و لبنیات هم داشته باشید

 350. سلام جناب افشار عزیز منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا شربت زوفا طبق دستور شربت معده ،حب دوای بلغم طبق دستور مالیدن و ماساژ گلو از زیر چانه به سمت گوش وسپس پایین تا انتهای گلو با روغن زیتون

 351. سلام من ۳۳ سالمه لاغرم یکم شکم دراوردم آزمایش دادم خوب بوده فقط معدم میکروبی شده.کف پاهام و زیر بغلم عرق زیاد میکنه استرس و فکرهای منفی زیاد دارم خوابم خوبه ولی همش خواب میبینم تو محیط شلوغ حالت تهوع واسترس میگیرم زود سرد وگرمم میشه خلط دارم آب دهن تو خواب میره یکم بحث کنم تپش قلب ونفس تند تند میزنم روحیم ضعیف شده وگاهی فکر میکنم فشارم میفته یا از استرس حدود ۴ ماه اینطوری شدم ممنونم

 352. سلام وقتتون بخیر . من ۳۵ سالمه .حدود ۱۰ سال شقاق دارم . قبلا گرمایی بودم ولی جدیدا در پاهام احساس سرما میکنم واز سرما فراریم .پاشنه پام ترک میخوره .به شیرینی جات علاقه مند شدم ودر کتفها وپشتم خارش دارم و پوستم داره تیره میشه . قد ووزنم مناسبه ولی احساس میکنم شکمم دو تیکه شده .آیا بلغمی هستم .

 353. سلام.من 35سالمه.هفده ساله بیماری ام اس دارم.سه چهارساله خیلی بیماریم پیشرفت کرده.بدون کمک نمیتونم راه برم.میدونم خیلی بدنم سرده.و بلغم شدید.چون در کنار مشکلات حرکتی،مشکلات گوارشی و نفخ همیشگی دارم.سردی پاها.درد پاها.مشکلات مثانه و تکرر ادرار وعفونتای پیاپی ادراری. که در برابر درمانهای معمول ام اس هم مقاومه.لطفا راهنمایی کنید.

 354. سلام خسته نباشید ۲۷ سالمه خلط سفید دارم بعضی اوغات تپش خیلی خفیف دارم و وقتی میخوام صحبت کنم انگار بعد حرفام صدای لرزش ویبره و مور مور شدن از داخل بدن بنده ایجاد میشه واسه ۲ ۳ ثانیه ممنون میشم راهنماییم کنید

 355. سلام وقتتون بخیر من 2سالی هست حس میکنم یه چیزی تو گلو گیر میکنه بعد از غذا خوردن گاهی رفع میشه و گاهی خیلی اذیت میکنه و نمیزاره شبا بخوابم الان 3ماهیی هست گلوم خلط سفید داره و 2ساعت بعد از هر وعده غذایی طعم دهنم تلخ میشه و شبا موقع خواب خیلی اذیت میکنه خیلی سردی مصرف میکردم پر خوری زیاد تند تند غذا خوردن و الان کمی شکن در اوردم ممنون میشم راهنمایی کنید گلوم خیلی اذیت میکنه

 356. سلام خسته نباشید من خانمی ۶۱ساله هستم حدود ۳۵ روز پیش مشکلم رو بهتون گفتم که بلغم گوارشی دفع می کنم که آب همراه با حالت ژله ای نارنجی رنگ هست شما دارو گفتید من خریدم خوردم که شامل خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم و پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان بود است به مدت ۲۵ روز استفاده کردم ولی اصلا فرق نکردم داروها را قطع کردم حالا من چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

 357. با سلام و خسته نباشید من ۲۰ سالمه مجرد قد ۱۶۷ و وزن ۵۴ من خلط پشت گلو دارم و هر پنج دقیقه باید قورت بدم بعضی وقتا صدا مو باید صاف کنم و خلط زرد رنگ بالا میاد بعضی شبا هم کمی سرفه دارم نفس عمیق که میکشم ریه ام صدا میده شب که می خوابم یکی از سوارخ دماغم کیپ میشه لبنیات اصلا نمی تونم بخورم چون این علایم بدتر میشه شیر هم که بخورم گلو درد می گیرم دقت که کردم زیر گلوی بقیه خالی هست ولی مال من به اون صورت نیست مثل تول گیر ها که دست میزارن زیر گلو ببینن پره یا نه نمیدونم شنیدین یا نه ولی من رفتم گفتن که تول ندارم و عفونت لوزه هم ندارم، یبوست هم دارم بعد از غذا خوردن یکم شکمم درد میگیره و نمی تونم بعد غذا بایستم چون بعد نفخ میکنه معدمم حساسه میوه با پوست و ماکارونی که اصلا نمی خورم برنج که مصرف میکنم معدم اذیت میشه گوشت مصرف میکنم به بو ها خیلی حساسم حتی برای غذا درست کردم هم ماسک میزنم چون بعدش بینیم یک سوارخش کیپ میشه امید وارم که شما برای من هم راهکاری داشته باشین

 358. سلام من همسرم29 سالشه شبها نمیتونه بخوابه و استرس داره و دارو مصرف میکنه موهاش سفید شده روزا کسله و همش میخوابه از کارو زندگی افتاده چیکار کنیم بهتر شه همیشه خسته ست و انرژی نداره بدن درد داره عضلاتش درد میکنه

 359. سلام من ۱۷ سالمه و تازه متوجه شدم بلغم دارم همه‌ی اندامم خوبه ولی شکمم چندماهیه دچار چاقی شده ، ریزش موی شدید دارم و با یه فعالیت بدنی کوچیک به شدت عرق میکنم ، شکمم دیر به دیر کار می‌کنه مگر اینکه خاکشیر بخورم برای ه روز خوب میشه ، غذای چرب بخورم بعدش حالت تهوع میگیرم ، چیکار باید بکنم این مشکلاتم رفع بشه؟

 360. سلام ببخشید من هر چی مسواک میزنم بوی دهانم کم نمیشه نمیدونم چرا اینجور شدم بعضیا میگن معدت سرد شده گرمی هم بخورم میترسم جوش بزنم چیکار کنم بوی دهنم بره؟؟

 361. سلام خسته نباشید ببخشید من خیلی خلط تو گلوم هست که گفتن بلغمه .لاغرم هستم چی بخورم

 362. با سلام وتشکرویژه از شما مشکلات از قبیل : خلط پشت گلو،گلو درد،سردی بدن،احساس خستگی دائمی،تری گلیسریدبالا،دچارآبریزش بینی اکثراً وبعداز خوردن پیاز خام دچارخلط بیشتری میشوم ودرهنگام مسواک زدن دچارهق زدن وبالا آوردن میشوم.فکر میکنم دچارنزله وبلغم سودا هستم لطفاًراهنمائی کنید باتشکر

 363. درود اگه وزنتون بالاست اول بایدوزنتون رو کنترل کنید شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان حداقل ۴۰روز پودر جاذب طبق دستور روغن پرپشت کننده مو طبق دستور

 364. درود خاکشیر یک قاشق در یک و نیم لیوان جوشانده شود تا یک لیوان باقی بماند باکمی عسل ناشتا میل شود پیاده روی منظم یا ورزش منظم روزانه خوردن یک لیوان ماالجبن افتیمونی گرم قبل ورزش روزانه سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد شربت مصفای خون ،شربت حیات طبق دستور معجون گلقند یک قاشق بعد نهار و شام

 365. سلام خانم محمدی عزیز شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز،شربت حیات طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان

 366. سلام۲۱ساله هستم.به شدت بدن سردی دارم.تنبلی تخم دان وکم خونی خیلی زیاد.استپ وزن دارم وهرکارمیکنم کمترنمیشم.ممنون میشم بگین چیکارکنم ک سردی بدنم کمتربشه

 367. درود شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان

 368. سلام خانم کرمی عریز عرق تیرویید طبق دستور شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان

 369. سلام جناب معینی مهر عریز استفاده از عسل و شربت سه شیره در طول روز براتون مفیده …. همراه اب حتما استفاده کنید

 370. مالیدن ضماد ب۱۱۱به محل درد بادکش گرم یک روز در میان ده جلسه شربت مصفای خون،شربت معده طبق. دستور خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل منع مصرف سردی ها مخصوصا ماست تا ۴۰روز

 371. منع مصرف سردی ها شربت مصفای خون،عرق خونساز،شربت معده طبق دستور ، حب دوای بلغم طبق دستور

 372. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان

 373. سلام من۴۳ دارم تک کلیوی هستم داروی فشار قوی ۱۶۰ لوسارتان ودیلتیازوم ۶۰ وقرص چربی۴۵۰ جم فیبروزیل استفاده میکنم قرص معده پنتو پرازول چهل ویتامین هارو هم مصرف دارم بدنم همیشه گرمه ولی زور سردم میشه اکثر اوقات اب ریزش بنی یا خلط سفید رنگ دارم شبها هم روی بالشم اب دهان میرزه شکم وپهلو دارم وقتی غذا می خورم شکمم ورم میکنه لطف میکنید راهنماییم کنید

 374. سلام وقت بخیر من خانم ۳۰ساله هستم کم کاری تیرویئددارم زیرگلوم زیادپف داره وزنم هم زیادشده شکم دارم پریودم هم خیلی نامنظمه باردارنمیشم..طبع سردی دارم گاهی پادردمیگیرم خواب الودگی زیاد حتی شباتو خواب اب دهانم جاری میشه لطفا راهنمایی کنید

 375. با عرض سلا و خسته نباشید .من۳۸ سال دارم بلغم دارم و خلط سفید رنگ پشت گلوم بی حال میشم شبا خوابم نمیبره معدم ورم داره گلوم صبح بیدار میشم تلخ .خیلی بی حال شدم لاغر میشم .ممنون میشم راهنمایی کنید.

 376. سلام من ۲۵ سالمه تنبلی تخمدان دارم خونریزیهام یکماهه گاهی دوماهه هست فیبروم ندارم ، بلغمی مزاجم.ریزش موی خیلی شدید دارم میشه راهنمایی کنید چطور درمانش کنم ؟ ممنونم

 377. سلام وقتتون بخیر من هر چی میخورم چربی ناحیه ی شکم و پهلوم جمع میشه غذا هم زیاد نمیخورم ،چیزای گرم هم استفاده میکنم الان دوماه صبح عسل دارچین ابلیمو استفاده میکنم بدون یه سانت کم کردن ،،علت چیست ؟ایا بخاطر سردی معده ست نفخ زیاد هم دارم

 378. سلام مرضیه قادری هستم من ۴۶ سالمه در ۴۳ سالگی یائسه شدم کتف و گردن درد دارم دیسک کمر دارم خیلی دکتر رفتم خوب نشدم پای راستم از فسمت ران تا کف پا احساس سوزش و گز گز دارم وقتی دراز میکشم یا روی صندلی نشستم شدید میشه ولی راه که میرم سوزش کم میشه و مچ دستها هم بیشتر اوقات سوزش و درد دارم تازگی پای چپ هم همین سوزش رو داره خیلی اذیت میشم در ضمن غذام دیر هضم میشه همیشه احساس سیری دارم وقتی شیرینی یا کیک بخورم وضع معدم بهم میریزه لطفا راهنمایی کنید پای راستم عذابم میده ممنونم

 379. سلام خانم زارع عزیز شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان

 380. سلام جناب محمدی عزیز شربت مصفای خون،عرق خونساز،شربت حیات طبق دستور بادکش گرم کمر و کتف ده جلسه یکروز در میان

 381. درود شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان طبق دستور روی دارو

 382. درود شربت مصفای خون ،شربت حیات طبق دستور سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد صبح و شب شربت مفرح ابریشمی طبق دستور

 383. شربت زوفا طبق دستور منع مصرف سردی ها دمکرده ی زنجفیل شبی یک فنجان ضماد ب 111به محل درد مالیده شود

 384. عرق تیرویید طبق دستور منع مصرف سردی ها شربت مصفای خون ،عرق خونساز شربت حیات طبق دستور خاکشیر داغ ناشتا همراه کمی عسل ضماد ب 111به محل درد مالیده شود حب دوای بلغم طبق دستور شربت معده طبق دستور

 385. منع مصرف سردی ها مخصوصا در شب شربت معده طبق دستور دمنوش دارچین یک فنجان شب میل کنید

 386. سلام من ۳۴ ساله خلط گلوم خیلی بیشترشده سروصداونفخ شکمم هم همینطور بیشترشده،نوک دستو پاهام سرده ،هرازگاهی سردردها دارم خلط گلوم که سفیدرنگ اذیتم میکنه.

 387. سلام من ۳۴ ساله ام،خلط گلوم دوماهییه بیشتر شده متاسفانه شکمم هم سروصدا زیادمیکنه هم نفخ شکمی دارم بشدت،سردردم هم بیشترشده ،وفقط بیشتر خبطی که سفید رنگیه وگلومومیگیره اذیتم میکنه نوک دست وپاهام هم بیشتر اوقات سرده

 388. دمکرده ی زنجفیل یا گلپر روزی یک الی دو فنجان شربت مفرح ابریشمی طبق دستور منع مصرف سردی ها

 389. سلام خانم اسلامی عزیز شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان

 390. شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان

 391. اگر فشار خون ندارید حب مفاصل وسیاتیک طبق دستور سکنجبین عسلی همراه عرق مصفای کبد صبح و شب یک لیوان

 392. درود شربت مصفای خون ،شربت حیات ،عرق خونساز ،شربت مفرح ابریشمی طبق دستور روزانه یک مشت نعنای تازه یا شنبلیله همراه غذا میل کنید کم کردن حجم غذا

 393. با سلام من ۳۱سال سن دارم و بدن خیلی بی حال و کسلی دارم جوری که برای اب خوردن هم حال بلند شدن ندارم

 394. سلام ببخشید بنده 25سالمه چندسالیه وزنم رفته بالا و شکم دارم که اب نمیشه تو پهلوهام خیلی درد میپیچه وجابه جا میشه-سردرد هایی دارم اذیت کننده-خیلی زود خسته میشم-پادرد بخاطر وزنم که قدمن165و وزنم70هستش خیلیم فشارم میوفته تمایل زیادیم به شیرینی جات دارم خیلیم سرمایی هستم قائدگی نامنظم و دوساله کیست و فیبروم پیدا کردم لطفا راهنماییم کنید چکار باید بکنم؟؟؟

 395. همسر منم پارسال همین بیماری کوشینگ رو داشت دیگه کم کم داشت بینایی وبویاییش رو از دست میداد پزشکا هم اوایل تشخیص نمیدادن خدارو شکر بعد مدتی توسط دکتر محمد قربانی جراح مغز در تهران جراحی شد شما هم هر چه سریعتر باید جراحی بشید رژین غذایی نمیتونه جلوی ادنوم هیپوفیز رو بگیره

 396. سلام من ۴۱ساله هستم وزنم بالاست و اصلا وزنم پایین نمیاد خبط پشت گلو دارم ، زانو درد دارم . و زود خسته میشم و موهام سفید شده و خواب آلوده هستم . یبوست شدید دارن و میل به شیرینی زیاد دارم . همیشه سردم هست و دست و پام سرد هست . نفخ معده دارم . فکر میکنم مزاجم بلغم هست . دارو بلغم نیاک را چطوری تا چه مدت بخورم

 397. سلام وقت بخیر استاد لطف میکنید راهنمایی کنید همسرم ۲۰ ساله هستش چند وقتی هستش که احساس کسالت وبی حالی وبی حوصله هستش مشکل یبوست هم داره اعتماد به نفس نداره سردرد شدید میگیره چندین بار هم دکتر رفتیم ولی رفع اثر نشده به تازگی هم استرس میگیره عرق سرد میکنه بی حوصله بی رمق شده وقتی هم که سردرد میگیره دیگه خودش هم تحملو خودشو نداره هوا که تاریک میشه دلگیر بی حوصله میشه

 398. سلام و خداقوت دختری ۲۰ ساله هستم،کم کاری تیروئید دارم چند تار از موهام سفید شده و ریزش مو شدید دارم و موهام کم پشت هستن و گاهی در روز ابرو هام هم ریزش دارن دچار یبوست شدید و بواسیر هستم همچنین‌گاهی پا دردی عجیب دارم که نمیتونم بگم چطور دردی هست و دارای اضافه وزنم اما خیلی سخت وزنم پایین میاد و گاهی آب دهنم هنگام خواب زیاد از دهنم بیرون میریزه آیا بنده مشکل بلغم دارم؟چطور میتونم این مشکلات رو رفع کنم؟به دکتر زیاد مراجعه میکنم اما نتیجه قابل قبولی حاصل نشده

 399. سلام استاد بنده موقع خواب بیش از حد بزاق دهنم خارج میشه به طوری بالش زیر سرم کامل خیس میشه لطفا راهنمایی کنید

 400. درود اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت مصفای خون و عرق خونساز طبق دستور حب دوای بلغم ،عرق مرکب ضد چاقی،و سفوف ضد چاقی طبق دستور دمکرده ی زنجفیل همراه عسل روزی دوفنجان پیاده روی و ورزش منظم روزانه روغن مالی شکم و پهلو همراه روغن شونیز ،بادکش گرم شکم ،پهلو ۱۴جلسه یک روز در میان سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان شربت مفرح ابریشمی طبق دستور

 401. سلام بزرگوار اگه مشکلتون برطرف شده استفاده نکنید شربت معده طبق دستور براتوم مفیده

 402. سلام خسته نباشید من چند وقت پیش تپش و تهوع و استفراق شدید گرفتم و همش گریه میکردم رفتم پیش دکتر طب سنتی و شربت اوژنار و هلسیبکی و هیوا دادن و تا حد زیادی بهتر شدم اما تهوع کم و تپش کمی واسم مونده بود و باز رفتم پودر‌منضج بلغم دادن بهم و ب شدت بهم ریختم جوری ک ب مدت ۸ روزه استفراقم و تهوع شدیدم بند نمیاد صبحا هست و تپش زیاد داشتم ک گاو زبان مفرح گرفتم و تپشم خوب شد اما تهوع زیادی دارم ک استرس میگیرم و منجر ب استفراق میشه ، میشه بگید چکار‌کنم ایا میتونه از پودر منضج باشه و قابل حله؟یا همیشیگه خیلی نگرانم چون واقعا بده

 403. سلام اقای دکتر خانمی ۲۱ ساله هستم حدود ۶ ماه هست که زایمان کردم در دوران حاملگی به خاطر داشتن تغذیه نادرست و میل شدید شیرینی از وزن ۷۵ به ۹۵ رسیدم و از وقتی زایمان کردم بخاطر مشکلات فرزندم استرس زیادی رو تحمل کردم و به شدت اعصابم ضعیف شده علاوه بر اون خیلی تنبل شدم همش احساس خستگی و خوابالودگی دارم و حوصله هیچکاری رو ندارم ، لطف کنید و من رو راهنمایی کنید و اگر میشه بگین چیکار کنم تا وزنم کم بشه و اینکه چه مزاجی دارم که اینطور شدم

 404. سلام من خانم هستم 29سال سن دارم،من همیشه خلط گلو دارم ومدام باید گلوم رو صاف کنم ممنون میشم راهنماییم کنید برای درمان باید چکار کنم

 405. سلام استاد عزیز خسته نباشید ممنون از زحماتی مه میکشید من بوی دهان داشتم وشما به من خاک شیر جوشانده رو پیشنهاد دادید خوبه خیلی تأثیر گذاره ولی به شدت رنگ وروم با مصرفش میپره وصورتم لاغر وسیاه میشه طوری که کسی ببینه بهم میگه لطفا راهنمایی کنید که باید چی کار کنم چرا رو چهرم تأثیر بدی میذاره ممنونم

 406. سلام.بنده بیماری کوشینگ دارم.از ناحیه شکم و پهلو خیلی چاق هستم.خیلی اشتها دارم.سنگینی بالا تنه به پاهام فشار آورده . کشاله ران و پادرد شدید دارم.کف پاهام سوزن سوزن میشه.چکار کنم؟ دوست دارم رژیم غذایی بگیرم ولی موفق نمیشم.طی آزمایش های که گرفتم کورتیزول بالایی دارم همون هورمون استرس.راهنماییم کنید.ممنون

 407. سلام وعرض ادب، من افسانه روحبخش 35ساله،قد150و وزنم 57، چند سالی هست داغی ودرد کف پا دارم اسکن انجام دادم چیزی نشان نداده، الان کمر درد وپادرد وواریس پا هم مرا اذیت میکند ودرد دارم بادکش، ماساژ، فیزیوتراپی چند باری انجام دادم بهتر نشدم، البته بادکش دردم رو آروم تر میکرد، چاقی شکمی هم کمی دارم، و یکسالی هست زبانم خیلی بزرگ شده وصبحها آب دهانم بغضی وقتها در بالشت میریزه، ونکته آخر خلق‌وخو بلغمی ها با شرایط من فکر کنم. میخوره، ممنون میشم راهنمایی کنید

 408. سلام دکتر بیست ساله تریاک میشوم الآن چهارساله براثربیماری عصبی سیاتیک کاهش وزن داشتم.قدم ۱۸۳وزنم۶۴است یکساله آب دهانم میاد ناراحتی مه ده دارم وبلغم بازداشتها ندارم وسردلم درد داره، کم وخلط گلن ژله ای دارم.راهنمایی کنید.

 409. سلام مردی ۳۰ ساله هستم که دچار خستگی همیشگی و بعضا خواب آلودگی هستم و همینطور دلشوره و اضطراب دارم که شدت آن به طور متناوب کم و زیاد میشه مجرد هستم و میل جنسی و افکار جنسی زیادی دارم میل به هیجان دارم مثلا بانجی جامپینگ ولی بدنم توانایی تحمل هیجان رو نداره موقعی که استرس میگیرم مثلا حین رانندگی یا دعوایی پیش بیاد یا هر موردی که مضطربم کنه دست و پاها و بدنم شروع به لرزش شدید میکنه و کنترل بدنم رو به سختی میتونم حفظ کنم و یه ربع طول میکشه تا به حال عادی برگرده این وضعیت…قرص پرانول میخورم توی این حالت معمولا زودتر آروم میشه بدنم گاهی اوقات احساس میکنم عضلاتم از درون ملیرزه اما به صورت ظاهری معلوم نیست روی بدنم از دوران نوجوانی هم چندین بار پیش اومده برام که حین استرس و اضطراب دچار سیلان منی شدم بدون هیچ تحریکی میخواستم بدونم چیکار باید بکنم که خستگی همیشگیم از بین بره و انقدر سریع استرسی نشم و موقع استرس کنترل بدنم رو از دست ندم و این واکنش ها توو بدنم اتفاق نیوفته خیلی ممنون

 410. سلام خانم برزگر عزیز شربت معده طبق دستور اصلاح تغذیه خاکشیر داغ ناشتا همراه عسل یا نبات منع مصرف سردی ها کم کردن حجم غذا حذف نهار شربت