درمان فشار خون بالا در طب سنتی

بازدید: 98,444 بازدید
درمان فشارخون بالا در طب سنتی

بیماری فشار خون از گذشته‌های دور شناخته شده و برای درمان آن راه‌های بسیاری پیشنهاد شده است. این بیماری در طب سنتی روش‌های درمانی متنوعی دارد. در این مطلب می‌خواهیم درمان فشار خون از نظر بزرگان طب سنتی مورد بررسی قرار دهیم.

درمان فشار خون بالا از نظر دکتر روازاده

یکی از روش‌های درمان اورژانسی فشار خون بالا استفاده از فصد خون است. در این روش باید سریع رگ را باز کرد تا خون از آن بیرون بیاید. این روش می‌تواند کمک بزرگی به شما بکند.

از دیگر راه‌هایی که می‌توانید برای درمان این بیماری به کار بگیرید، استفاده از گوشت گنجشک است. البته توجه داشته باشید که این روش درمانی برای فشار خون بالا مناسب است. اما در درمان فشار خون پایین باید گوشت کبوتر را مصرف کنید.
اما به طور عمومی برای آنکه بتوانید فشار خون خود را تنظیم کنید باید از نمک دریا استفاده کنید. دقت داشته باشید که نمک دریا چنین قابلیت‌هایی دارد و دیگر انواع نمک نمی‌توانند چنین توانایی‌ داشته باشند.

نمک دریا

درمان فشار خون بالا از نظر دکتر خیراندیش

امتلا واژه ای پرکاربرد در طب سنتیست که معنی پر بودن می‌دهد. تعریف فشار خون در طب سنتی از همین واژه می‌آید که به معنی پر بودن رگ‌ها است یا به شرحی دیگر وقتی که ظرف بدن از این خون بیش از حد پر شده باشد.

از نظر دکتر خیراندش فشار خون دو زمینه دارد. خون به دو بخش بلغم و دم تقسیم می‌شود.اگر بلغم خون بیشتر باشد، فشارخون سرد است، مینیمم این فشار خون بالاست. اما اگر دم خون بیشتر باشد، فشارخون گرم است. ماکزیمم این فشار خون بالاست. البته در برخی افراد هم هر دو ممکن است بالا باشد که عموما دموی‌ها هر دو فشار خون‌شان بالاست.
زنان باید توجه داشته باشند که اغلب در زنان فشار خون سرد رایج تر است که با خستگی و استرس تشدید می‌شود.

درمان فشار خون سرد ناشی از بلغم

برای درمان فشار خون سرد باید با خوراکی‌هایی که طبع گرم دارند، بدن را گرم کرد. این خوراکی‌ها مثل عسل و خرما می‌توانند باشند.
اگر در کنار این بیماری مشکل استرس را هم دارند، باید از زعفران و بهارنارنج مصرف کنند. از دیگر مواردی که می‌تواند برای درمان فشار خون مفید باشد، پیاده‌روی و ماساژ است.
انجام کارهایی که موجب تعریق بدن شود، بسیار مفید است. زیرا تعریق باعث خروج بلغم اضافه از بدن شده و بلغم اضافه خون تبدیل به دم می‌شود.

عرق فشارخون

درمان فشار خون گرم ناشی از دم

برای فشار خون گرم باید حجم خون را کم کنید. یکی از راه‌های مفید برای این روش، انجام حجامت است. از طریق حجامت، می‌شود به شکل فوری فشار خون گرم را درمان کرد.
حجامت باید طی سه مرحله انجام شود. برای دریافت نتیجه مناسب این کار باید در ایامی که قرص ماه قمری هست انجام بگیرد. یعنی از  14 تا 21 ماه قمری باید حجامت انجام شود. بهترست اول و آخر ماه نباشد.
استفاده از رژیم غذایی مناسب از عواملی است که بسیار مفید خواهد بود. فرد باید خوراکی‌های سرد مصرف کند. خوراکی‌هایی مانند آب زرشک، گریپ فروت، شربت آبلیمو بسیار مفید خواهند بود.

درمان فشار خون بالا در طب جدید

طب جدید از طریق انبساط عروق فشار خون را درمان می‌کند. بعضی‌ها هم از طریق رقیق کننده و انبساط دهنده مثل آسپرین بچه آن را درمان می‌کنند. در همین راستا بهترین درمان برای فشار خون بالا در بلغم سیاه‌دانه است. سیاه دانه هم انبساط دهنده و هم رقیق کننده خون است.

درمان اورژانسی فشار خون بالا در خانه

برای درمان اورژانسی می‌توانید از دوسین که ترکیبی از سیاه دانه و عسل است (یک واحد سیاه دانه با 3 واحد عسل طبیعی) استفاده کنید. این دارو باید به صورت روزانه مصرف شود. (هر چهار ساعت یک قاشق مرباخوری)
اگر فشار خون خیلی بالا باشد، سکنجبین بهتر است هر شش ساعت تا هشت ساعت یک‌بار مصرف شود. کسانی که مداوم فشار خون ناشی از غلبه دم دارند، حتما به همراه غذا سرکه مصرف کنند.

درمان فشار خون بالا از نظر دکتر کرد افشاری

فشار خون بالا در حالت‌هایی به دلیل خون بیشتر از میزان لازم در بدن است. بیشتر بودن خون در بدن باعث سرخ شدن چشمان و گلگون شدن صورت می‌شود. توجه داشته باشید که چنین فشارخونی به راحتی کاهش پیدا نمی‌کند.
سکته‌های قلبی، مغزی و خونریزی به دلیل فشارخون بالا ناشی از افزایش خون در بدن است. اگر چنین باشد روش‌هایی برای جلوگیری و درمان دارد. این روش‌ها شامل کم کردن خون به وسیله خون دادن و فصد خون است. به این صورت خون را از سمت سر به قسمت‌های دیگر بدن مانند پا هدایت می‌کنند. البته راه دیگری وجود دارد و می‌توان حجامت کرد که این کار هم زمان‌های خاصی دارد.

روش‌های درمانی برای درمان فشار خون بالا

تخم گشنیز و آبغوره

تخم گشنیز را به اندازه یک قاشق غذاخوری در یک لیوان آبغوره خانگی بخیسانید و از آن استفاده کنید. از این تخم‌های گشنیز روزی دو مرتبه به مدت زمان 15 تا 20 روز استفاده کنید.

شربت لیمو یا زرشک

از شربت لیمو یا شربت زرشک استفاده کنید تا جوشش و حرارت خون شما را کاهش دهد. همچنین مصرف کاسنی برای این افراد مفید است؛ این افراد می‌توانند ماءالجبن و ماءالشعیر طبی هم مصرف کنند.

استفاده از سیب در فشار خون گرم

خود سیب می‌تواند فشار خون ناشی از هردو خلط دم و بلغم را اصلاح کند. برای رفع فشارخون‌های گرم تدابیر بسیاری وجود دارد. در این بیماری هلیله زرد می‌تواند موثر باشد و فشارخون گرم را فرو می‌نشاند.

رفع فشار خون سرد

برای رفع فشارخون‌ سرد توصیه شده شبی پنج گرم هلیله سیاه میل کنید. هلیله سیاه را پودر کرده و می‌توانید با عسل یا غذایی دیگر مخلوط و مصرف کنند. همچنین توصیه شده از سیاه دانه استفاده کنند.

سیاهدانه

به لیمو گیاه بسیار معطر و خوشمزه‌ای است که در فشارخون‌های سرد تاثیر بسیاری دارند. استفاده از غذاهای مختلف مثل سوپ‌هایی که با گشنیز طبخ می‌شود، همچنین رژیم سیب و کم غذا خوردن و ورزش کردن می‌توانند برای رفع فشارخون مفید باشند.
استفاده از حجامت عام و دو هفته بعد حجامت در ساق پا و فصد خون بسیار تاثیرگذار است. به جز اول و آخر ماه هر زمان می‌توانند حجامت انجام دهند.

فرو نشاندن جوشش خون در مزاج‌های گرم با نسخه زکریای رازی

نسخه‌ای که زکریای رازی در کتاب الحاوی برای درمان این‌گونه فشارخون آورده این است که تخم گشنیز نیم کوب را یک هفته یا 10 روز در ماه خیس کرده و بعد شیره آن را بکشند و مصرف کنند. این کار باید روزی یک تا دو مرتبه انجام شود تا به بهبودی فشار خون کمک کند.

درمان فشارخون بالا در طب سنتی (سایر روش ها)

درمان فشارخون با مصرف حبوبات

حبوبات علاوه بر اینکه منبع بسیار خوب پروتئین و ریزمغذی‌ها محسوب می‌شوند، حاوی مقدار زیادی فیبر هستند که در پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر به ویژه بیماری‌های قلبی و عروقی و فشارخون بالا، نقش دارند.

کاهش خطر فشارخون بالا با مصرف ماست

نتایج تحقیقات حکایت از آن دارد که افراد مبتلا به فشارخون گرم می‌توانند با مصرف ماست خطر فشارخون بالا را کاهش دهند.

عرقیات گیاهی و داروهای گیاهی گفته شده در این مقاله را میتوانید از عطاری اینترنتی عطارخونه سفارش دهید.

دسته بندی پیشگیری و درمان مجله سلامت
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
65 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
موسوی
موسوی

سلام فشار سرد و گرم همزمان دارم اول با سردی شروع میشه ولی وقتی بالا میره دیگه نه با خوراک سرد و نه با گرم پایین نمیاد آزمایش کلیه و قلب خوب بوده و گفتن نسبت آلدسترون به رنین بالاست و علت غدد فوق کلیوی است که عملکردش خ‌ب نیست چکار کنم

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  موسوی

سلام و عرض ادب
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
.تعداد30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیمو ترش تازه همراه با پوست که چند برش خورده باشد و نیم لیتر اب جعفری را در مخلوط کن ریخته و خمیر کنید سپس آنرا همراه با یک لیتر آب با شعله بسیار کم به جوش رسانده و خاموش نمایید تا سرد شود سپس ترکیب حاصله را صاف نموده و در یخچال نگه داری شود و صبح ها ناشتا به میزان یک استکان یا50سی سی میل نمایید.
نمک دریا استفاده شود.
بعد از غذا آبغوره و آبلیموی طبیعی میل نمایید.
حب فشار مجموعه و حجامت مفید است.
مصرف ژل رویال اندازه یک لوبیا مفید است.
مصرف آب چغندر مفید است.
عرق فشار خون مجموعه مفید است.
مصرف عرق بید مشک در جوانی مانع فشار خون بالا در پیری میشود.

موسوی
موسوی

سلام سیر و آبلیمو که مصرف میکنم قلبم درد میگیرد چون قلبم سرد شده و فشارم تازه بالاتر میره کلا هم سرد و هم گرم بالاتر میبره

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  موسوی

سلام و عرض ادب
نمک دریا استفاده شود.
بعد از غذا آبغوره و آبلیموی طبیعی میل نمایید.
حب فشار مجموعه و حجامت مفید است.
مصرف آب چغندر مفید است.
عرق فشار خون مجموعه مفید است.
مابقی دستورات رااجراکنید

محمد
محمد

سلام خسته نباشید من پسر ۳۰ ساله تازگی متوجه فشار خون شدم بیشتر وقت ها فشارم ۱۴ منیمم ۱۱ میباشه تازگی یکم سردرد دارم

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  محمد

سلام بر شما
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
.تعداد30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیمو ترش تازه همراه با پوست که چند برش خورده باشد و نیم لیتر اب جعفری را در مخلوط کن ریخته و خمیر کنید سپس آنرا همراه با یک لیتر آب با شعله بسیار کم به جوش رسانده و خاموش نمایید تا سرد شود سپس ترکیب حاصله را صاف نموده و در یخچال نگه داری شود و صبح ها ناشتا به میزان یک استکان یا50سی سی میل نمایید.
نمک دریا استفاده شود.بعد از غذا آبغوره و آبلیموی طبیعی میل نمایید.
حب فشار مجموعه و حجامت مفید است.
مصرف آب چغندر مفید است.
عرق فشار خون مجموعه مفید است.
مصرف عرق بیدمشک در جوانی مانع فشار خون بالا در پیری میشود.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

درود .تعداد30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیمو ترش تازه همراه با پوست که چند برش خورده باشد و نیم لیتر اب جعفری را در مخلوط کن ریخته و خمیر کنید سپس آنرا همراه با یک لیتر آب با شعله بسیار کم به جوش رسانده و خاموش نمایید تا سرد شود سپس ترکیب حاصله را صاف نموده و در یخچال نگه داری شود و صبح ها ناشتا به میزان یک استکان یا50سی سی میل نمایید. نمک دریا استفاده شود. بعد از غذا آبغوره و آبلیموی طبیعی میل نمایید. حب فشار مجموعه و حجامت مفید است. مصرف آب چغندر مفید است. عرق فشار خون مجموعه مفید است.

امیر حافظ رهی
امیر حافظ رهی

سلام من مدتی هست فشار خون بالا دارم حتی در خواب هم فشار من بالا میره میرسه به 18 چی مصرف کنم این مشکل بر طرف بشه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام و عرض ادب تحت نظر پزشک حاذق طب سنتی باشید

راحیل
راحیل

سلام وقت بخیر خانم ۳۴ هستم و سه ماهه باردار فشار خونم ۱۳.۵ روی ۹ و گاهی هم ۱۴ روی ۹ هست اکثرا هم صبحها که بیدار میشم خلط پشت حلق دارم ممنونم میشم راهنمایی بفرمایید

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام خانم روحی عزیز حب فشار خون طبق دستور همراه عرقیات مفرح اصلاح تغذیه چکاندن گلاب دو قطره در بینی قبل از خواب سکنجبین عسلی صبح و شب یک لیوان

مریم روحی
مریم روحی

سلام وقت بخیر. مادر بنده فشار خون گرم و سرد داره مزاج دموی ولی همیشه علائم غلبه بلغم دیده میشه.فشارش که بالامیره و سر درد میگیره.استرس داره و معمولا بیخوابه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام بر شما شربت مصفای خون و شربت مفرح ابریشمی طبق دستور خارشتر خارخاسک و گزنه همزچراه سکنجبین عسلی هر 8ساعت یک لیوان پرهیز از غذاهای چرب و سنگین کم کردن حجم غذا

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام خسته نباشید میبخشید من خانم ۳۷ ساله هستم که مدتی هست فشارم بالا میره سنگ کلیه دارم ولی طب سنتی میگه مال استرس هست بیشتر موقع ها بی حال و کسل هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام بر شما کم کردن حجم غذا پرهیز از غذاهای چرب و سنگین وسرخ کردنی ها مخصوصا در شب حب فشار خون طبق دستور حذف نهار سکنجبین عسلی همراه کاسنی و بید وشاهتره صبح و شب یک لیوان

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

باسلام وخسته نباشیدمن ۴۱سالمه بعضی وقتاتوخواب فشارم میره بالا طوری میشم که باسردردازخواب بیدارمیشم توراخداچیکارکنم خیلی استرس میگیرم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام بر شما حذف گوشت قرمز یا. کم کردن مصرف گوشت قرمز سکنجبین عسلی همراه گزنه خارشتر خارخاسک هر ۸ساعت یک لیوان عرق کیالک طبق دستور ۴۰روز حجامت ساقین یا فصد طبق نظر پزشک

ایوب صابر
ایوب صابر

با سلام من ۴۱ ساله مرد هستم .. دارلی دو عدد سنگ کلیه ..کلیه ها سنگ ساز هستند که تحت نظر دارو گیاهی داره دفع میشه ..تریدگلسیرد بالا و کبد چرب گرید ۲ ..ولی فشارم بالا هست ۱۴ … چکار کنم که فشارم بیاد زیر ۱۲.. باتشکر از شما

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام بر شما شربت مصفای خون و شربت مفرح ابریشمی طبق دستور 1ماه استفاده شود کم کردن حجم غذا و گوشت قرمز چکاندن گلاب در بینی شب قبل خواب

زارعی
زارعی

سلام.‌۳۲ساله متاهل و خانم هستم. سابقه ی خانوادگی دیابت و فشار بالا از سمت مادرم هست ‌‌. فعلا میزان قندم نرمال هست.ولی فشارم بالاست. ۱۷و ۱۶. ادم استرسی هم هستم و البته همیشه احساس خستگی و کوفتگی میکنم. ریزش مو دارم و کلا سرحال نیستم هیچ وقت. هر روز تقریبا سردرد دارم.چه چیزی بایدمصرف کنم؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام شربت تمبر هندی بعد نهار وشام جوشانده ی بارهنگ روزی دوفنجان منع مصرف سردی ها براتون مفیده

نجمه میراحمدی
نجمه میراحمدی

سلام خدا قوت من ۴۳ سال دارم و سندروم روده تحریک پذیر دارم که دچار یبوستهای طولانی مدت هستم و طبعم احتمالا سرد و تر است بلغم هم دارم به تازگی فشار خونم بالا رفته و دچار سرگیجه های شدید میشوم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام خانم مرجانی عزیز اصلاح تغذیه باید صورت بگیره و بعد از اون مصرف به مقدار کم مشکلی نداره

فرزانه مرجانی
فرزانه مرجانی

سلام ببخشید دستور معجون سیر و آبلیمو برای کسی که چربی خون و غلظت خون داره وسیگار میکشه ولی فشارش همیشه پایینه. مناسب هست؟ چون احتمال گرفتگی عروق رو داره

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام بر شما شربت مفرح ابریشمی همراه عرقیات مفرح کم کردن حجم غذا کم کردن مصرف گوشت پیاده روی منظم براشون توصیه میشه

وجیهه نظری
وجیهه نظری

سلام همسر من ۵۱ ساله وآقا هستن همیشه استرس ودلشوره دارن و۴ سال هست داروی فشارخن لوزار واملودیپین وآ اس آ مصرف میکنن ومعمولا که فشار میگیرن ۱۶ هست ولی گاهی ۱۸ و۲۰ هم رسیده دستگاه فشار ندارم بیشتر اوقات سردرد وکوفتگی دارن که با ماساژ سر وبدن بهتر میشن لطفا کمک کنین تا مشکلات جدی پیدا نکردن

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام جناب کریمیان عزیز مشکل کلیه باید رفع شه این موارد رو رعایت و مصرف کنید سکنجبین عسلی همراه گزنه خارشتر خارخاسک چای ترش ماالشعیر طبی کم کردن حجم غذا حذف نهار

مهدی کریمیان
مهدی کریمیان

سلام 20سال است فشار خون بالا وسنگ کلیه. قرص فشار واملودپین میخورم دوماه است که هر هفته فشار به 17بر11میرسه وتهوع واستفراغ واسهال همراه است باقرص زیرزبانی چندروز خوب میشه سن52مهدی

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام دوست گرامی .تعداد30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیمو ترش تازه همراه با پوست که چند برش خورده باشد و نیم لیتر اب جعفری را در مخلوط کن ریخته و خمیر کنید سپس آنرا همراه با یک لیتر آب با شعله بسیار کم به جوش رسانده و خاموش نمایید تا سرد شود سپس ترکیب حاصله را صاف نموده و در یخچال نگه داری شود و صبح ها ناشتا به میزان یک استکان یا50سی سی میل نمایید. نمک دریا استفاده شود. بعد از غذا آبغوره و آبلیموی طبیعی میل نمایید. حب فشار مجموعه و حجامت مفید است. مصرف آب چغندر مفید است. عرق فشار خون مجموعه مفید است.

سید موسوی
سید موسوی

سلام و عرض ادب. مادرم فشار خون بالا دارن و 46سالشون هست. وقتی فشارشون بالا میره. سرگیجه میگیرن و صورتشون سرخ میشه. ممنون میشم کمکم کنید تا بتونم مانعه خطرات احتمالی فشار خون بالا بشم.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام خانم مرجانی عزیز بجوشه و بعد خاموش کنید.لازم نیست بمونه حب فشارخون و عرق فشارخون عطارخونه هم علاوه بر این دستور استفاده کنید و حتما حتما نمک مصرفیتون رو دور بریزید و نمک دریا مرغوب و اصل مصرف کنید.

پروانه مرجانی
پروانه مرجانی

سلام ۳۱ سال دارم خانم هستم. سابقه میگرن و فشارخون بالا دارم وقتی خوابم کم بشه مثل ماه رمضان که سحر بیدار میشم بعد سحری فشارم بالامیره وضربان قلبم بالا میره. استرسی هم هستم.اون معجون سیر که فرمودین آیا وقتی به جوش اومد خاموش کنیم یا باید بیشتر بمونه؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام خانم حقانی عزیز طبیعیه ولی زیر نظر پزشک باشید

فاطمه حقانی
فاطمه حقانی

سلام اقای دکتر من 34 سالمه و 4ماهه باردارم قبل از بارداری فشارم 10 به 7 بود ولی الان 14 به 8 یا به 9 است لطفا راه حل بدید صربان قلبم هم بالاست 104

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام دوست گرامی برای دیابت رعایت اصول تغذیه سالم در بهبود بیماری کمک میکند. عدس الملک 1قاشق مرباخوری صبح و شب استفاده نمایید. عرق مرکب ضددیابت موجود در محصولات حکیم دکتر روازاده مفید است. از مصرف برنج و آرد سفید پرهیز شود. چوب میانی گردو،ترشی به،برگ فندق،تخم هنظل،دم کرده کلپوره مفید است. حب دیابت و جوشانده تخم هندوانه ابوجهل مفید است. ترشی به،جوشانده برگ فندق،مریم گلی مفید است. جوشانده ریشه ریواس مفید است. 1ق غ اسپند تفت داده کوبیده با عسل طبیعی با ساکارز زیر 2.5 مخلوط کرده صبح و عصر نصف قاشق چایخوری بخورید. کد169 مجموعه و قطره دیابت مفید است. برای فشار خون .تعداد30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیمو ترش تازه همراه با پوست که چند برش خورده باشد و نیم لیتر اب جعفری را در مخلوط کن ریخته و خمیر کنید سپس آنرا همراه با یک لیتر آب با شعله بسیار کم به جوش رسانده و خاموش نمایید تا سرد شود سپس ترکیب حاصله را صاف نموده و در یخچال نگه داری شود و صبح ها ناشتا به میزان یک استکان یا50سی سی میل نمایید. نمک دریا استفاده شود. بعد از غذا آبغوره و آبلیموی طبیعی میل نمایید. حب فشار مجموعه و حجامت مفید است. مصرف آب چغندر مفید است. عرق فشار خون مجموعه مفید است.

احمدی
احمدی

سلام خسته نباشید من ۴۶ سالمه قند و فشار خون بالا دارم و نمی دونم باید چی کار کنم قند من ۳۵۰ فشار خونم هم روی ۱۷ هست میشه لطفا کمک کنید

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام خانم خلیلی عزیز بله میتونه مربوط به کلیه باشه عرق های خارشتر خار خاسک و گزنه همراه سکنجبین عسلی صبح و شب ۱ لیوان

زهرا خلیلی
زهرا خلیلی

با سلام .حدود سه ماه پیش متوجه سنگ ۱۶ میلی در کلیه سمت چپم شدم .بعد تز سنگ شکن و حدود ۱ ماه از عمل .متوجه شدم فشارم بالاست .۱۵ روی ۱۰ یا ۱۵ روی۱۱.قبلا فشارم همیشه نرمال بود .الان که سونو دادم میگن کلیه که سنگ شکن کردی کمی کوچک شده ولی طبیعی است .خواهشا راهنمایی کنید .ایا فشارم به خاطر کلیه هست؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام دوست گرامی تعداد30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیمو ترش تازه همراه با پوست که چند برش خورده باشد و نیم لیتر اب جعفری را در مخلوط کن ریخته و خمیر کنید سپس آنرا همراه با یک لیتر آب با شعله بسیار کم به جوش رسانده و خاموش نمایید تا سرد شود سپس ترکیب حاصله را صاف نموده و در یخچال نگه داری شود و صبح ها ناشتا به میزان یک استکان یا50سی سی میل نمایید. نمک دریا استفاده شود. بعد از غذا آبغوره و آبلیموی طبیعی میل نمایید. حب فشار مجموعه و حجامت مفید است. مصرف آب چغندر مفید است. عرق فشار خون مجموعه مفید است.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام دوست گرامی شربت تمبر هندی درست کنید با کاسنی و شاهتره و بید و بجای اب مدتی میل کنید سکنجبین عسلی هم صبح و شب ۱ لیوان میل کنید تا 3هفته ادامه بدید

بهناز
بهناز

سلام خسته نباشید، من ۳۴ سالمه و مدتی است که مینیمم فشارم بالا میره، فورا سردرد وحشتناکی می گیرم که اکثرا منجر به تهوع و بالا اوردنم میشه، نمی دونم باید چی کار کنم، ممنون میشم اگه راهنماییم بفرمایید.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام جناب حسینی باید برای درمان کامل به پزشک حاذق طب سنتی مراجعه کنند عرق بیدمشک گلاب بهارنارنج براشون میتونه مفید باشه …. کم کردن حجم غذا و گوشت مفیده

ناشناس
ناشناس

با عرض سلام.من خانوم 32ساله هستم فشار خون بالا دارم 14رو8یه مدت قرص املودیپین استفاده میکردم بعد خود سرانه قطع کردم.بعد یه مدت باردار شدم در بارداری قرص متیل دو پا استفاده میکردم الان چهار ماهه زایمان کردم بعد زایمان باز مجدد قرص املودیپین میخورم یکی صبح یکی شب فشارم12رو8 میشه با روش طب سنتی فشار کم کنم که قرص مصرف نکنم.بچه شیر میدم.خانوم استرسیم.لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام دوست گرامی روغن مالی مفاصل با پماد ب ۱۱۱ جوشانده ی خاکشیر ناشتا همراه کمی عسل حب دوای بلغم بیدمشک گلاب بهارنارنج ۱ لیوان قبل خواب حب فشار خون و عرق فشار خون برای شما بسیار مفیده

سحر ع
سحر ع

با سلام ۔من۴۰سالمه۔مشکل ارتریت روماتویید دارم۔مزاجم بلغمی هست۔و فشار خونم۱۴ هست۔ممنونمیشم اگر راهنمایی بفرمایید

امین حسینی
امین حسینی

سلام من مادرم ۴۳سال سن دارن فشارشون خیلی یهویی میره بالاحتی ب ۱۹میرسه قلبشون تند میزنه الکی استرس میگیرن بی حال میشن سرگیجه چشاشون سیاهی میره نفسش ب شماره میوفته بعداز دوران قاعدگی هم بیشتراین اتفاق براشون میوفته قرص هم میخورن Metoral50ولی تاثیر چن دیقه داره فقط دیابت هم دارن و اگه چیز دیگه ای مصرف کنن یابرای فشارشون بده یادیابت بایدچیکارکنیم؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام دوست گرامی .تعداد30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیمو ترش تازه همراه با پوست که چند برش خورده باشد و نیم لیتر اب جعفری را در مخلوط کن ریخته و خمیر کنید سپس آنرا همراه با یک لیتر آب با شعله بسیار کم به جوش رسانده و خاموش نمایید تا سرد شود سپس ترکیب حاصله را صاف نموده و در یخچال نگه داری شود و صبح ها ناشتا به میزان یک استکان یا50سی سی میل نمایید. نمک دریا استفاده شود. بعد از غذا آبغوره و آبلیموی طبیعی میل نمایید. حب فشار مجموعه و حجامت مفید است. مصرف آب چغندر مفید است. عرق فشار خون مجموعه مفید است.

محمد
محمد

سلام من فشارخونم بالاست ٣٠سالمه ضربان قلبم هم تندمیزنه طوریکه ضربان قلبم تو ستم احساس میکنم دستم هم کمی می لرزه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

تعداد30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیمو ترش تازه همراه با پوست که چند برش خورده باشد و نیم لیتر اب جعفری را در مخلوط کن ریخته و خمیر کنید سپس آنرا همراه با یک لیتر آب با شعله بسیار کم به جوش رسانده و خاموش نمایید تا سرد شود سپس ترکیب حاصله را صاف نموده و در یخچال نگه داری شود و صبح ها ناشتا به میزان یک استکان یا50سی سی میل نمایید.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام دوست گرامی وقتی ایشون یه مشکلی دارند همه چیز رو باهم بهشون ندید…کمی صبر کنید تا اثر دارویی که دادید رو ببینید . ایشون باید ب مطب مراجعه کنند . ضمنا عرق کیالک برای فشار خون مفیده

ناشناس
ناشناس

سلام من الان مامانم هم دیابت دارن وهم فشارخونوالانم فشارخونشونم امشب به 15رسید اماضربان قلبشون منظم هس الان هم سیر خوردن هم زنجبیل هم آبلیمو ولی کم نشد الان من چیکارکنمن

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

سلام دوست گرامی سن و قد و وزنشون ؟ سابقه ی بیماری ؟ اینها رو نفرمودید

دادگر
دادگر

سلام مادر من طبع سرد و تر داره و همیشه فشار خونی بوده الان ۲ماهه ضربان و نبض پایین بوده و ولی دو روزه فشار ماکزیمم و مینیمم خیلی رفته بالا چیکار باید بکنه از کجا بونه بلغم خون بالاست یا دم خون؟

رسول دستوار
رسول دستوار

سلام من ۳۷ سالمه فشارم بین ۱۸تا ۲۲ رفتم دکتربرام قرص داده ولی میگن زوده از الان قرص بخورم بنظرتون چیکا کنم

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  رسول دستوار

.تعداد30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیمو ترش تازه همراه با پوست که چند برش خورده باشد و نیم لیتر اب جعفری را در مخلوط کن ریخته و خمیر کنید سپس آنرا همراه با یک لیتر آب با شعله بسیار کم به جوش رسانده و خاموش نمایید تا سرد شود سپس ترکیب حاصله را صاف نموده و در یخچال نگه داری شود و صبح ها ناشتا به میزان یک استکان یا50سی سی میل نمایید.
نمک دریا استفاده شود.
بعد از غذا آبغوره و آبلیموی طبیعی میل نمایید.
حب فشار مجموعه و حجامت مفید است.
مصرف آب چغندر مفید است.
عرق فشار خون مجموعه مفید است.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت