علائم آبله مرغان و 9 درمان آبله مرغان در طب سنتی

بازدید: 535,531 بازدید
علت، علائم و درمان آبله مرغان

آبله مرغان چیست؟

آبله مرغان یک عفونت شدیدا مسری است که ضایعات پوستی علامت و مشخصه آن می‌باشد. اغلب افراد در سنین کودکی به این بیماری مبتلا می‌شوند و با یک بار ابتلا به این بیماری نسبت به آن مصونیت پیدا می‌کنند. این بیماری در سنین کودکی با شدت کمتری ظاهر می‌شود ولی در بزرگسالی علائم بیماری شدیدتر خواهد بود.

بیماری آبله‌مرغان توسط ویروس واریسلا زوستر که از خانواده هرپس ویروس است، ایجاد می‌شود. این ویروس بعد از ایجاد آبله‌مرغان، در همه افراد به صورت نهفته ، در مسیر رشته‌های عصبی که از نخاع خارج می‌شوند، جایگزین می‌شود.

از زمانی که در معرض ویروس قرار می‌گیریم، به مدت ۱۰-۱۲ روز طول می‌کشد تا اولین نشانه‌های آبله ‌مرغان ظاهر شود. این بیماری به‌طور متوسط بین ۵-۱۰ روز طول می‌کشد، که در این زمان بیمار نیاز به استراحت و مراقبت دارد.

علائم آبله مرغان

علائم عمومی

این علایم که شبیه علائم آنفلوانزا هست، عبارتند از تب، بیحالی، بی‌اشتهایی، سردرد و گاهی اوقات درد خفیف شکم که ۲-۱ روز قبل از بروز ضایعات پوستی رخ می‌دهد. این علایم بیشتر در بچه‌های بزرگتر دیده می‌شوند و تا ۵-۴ روز باقی می‌مانند.

ضایعات پوستی

ضایعات پوستی که علامت اصلی بیماری هستند، ابتدا روی پوست صورت و سینه ظاهر می‌شوند و بعد سایر قسمتهای بدن نیز مبتلا می‌شوند.

ضایعات اولیه شامل ماکولوپاپولهای قرمز (شبیه جوش) شدیدا خارش‌دار است که در نهایت به وزیکولهای حاوی مایع روشن تبدیل می‌شوند سپس این ضایعات دلمه بسته و بهبود می‌یابند.

و در یک زمان انواع مختلف این ضایعات روی پوست دیده می‌شوند. ضایعات را می‌توان روی مخاط حلق یا دستگاه تناسلی نیز پیدا کرد.

معمولاً آبله ‌مرغان به‌راحتی از علائم‌اش مشخص می‌شود.

علائم آبله مرغان بزرگسالان

بسیاری از افراد آبله مرغان را یک بیماری برای سن کودکی می‌دانند، اما امکان ابتلا بزرگسالان به آن نیز وجود دارد. در یک فرد سالم، ویروس واریسلازوستر یا آبله مرغان معمولاً باعث علائم خفیفی می‌شود.

با این حال، در بزرگسالان با بیماری مزمن، به ویژه افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف، علائم شدیدتری وجود دارد. اگرچه علائم آبله‌مرغان در بزرگسالی بسیار شبیه علائم آن در کودکان است، اما انتظار می‌رود شدت علائم در بزرگسالان بیشتر باشد.

تمامی بزرگسالانی که در کودکی به آبله مرغان مبتلا نشده اند و یا واکسن آن را دریافت نکرده اند در خطر ابتلا به آبله مرغان قرار دارند.

بزرگسالانی که به آبله مرغان مبتلا می شوند احتمال بیشتری دارد که دچار انسفالیت (عفونت بافت مغز)، مننژیت (عفونت پرده های احاطه کننده و مایع داخل مغز) و یا پنومونی (عفونت ریه) ناشی از این بیماری شوند.

در صورت آسیب دیدن این دانه‌ها به دنبال خاراندن شدید، رد آنها روی پوست باقی می‌ماند. اگر با خارش به تاول‌ها آسیب نزنیم، خودبه‌خود خشک می‌شوند و روی آنها دَلَمه‌هایی پدیدار می‌گردد و در نهایت ترمیم صورت می‌پذیرد.

افرادی که در بزرگسالی به این بیماری مبتلا می شوند باید از غذاهای سرخ شده، سنگین، فست فودها، بودار و محرک پرهیز کنند و بیشتر از مواد غذایی که دارای طبع خنک و معتدل هستند استفاده نمایید.

استفاده از عرق شاطره کاسنی، آب خرفه به همراه سکنجبین، انواع آش ها و سوپ ها، آب لیموشیرین، هندوانه، اسفرزه، آب سیب، خاک شیر، تخم شربتی به دلیل طبع خنک و معتدل آن موجب کاهش عوارض آبله مرغان، شستشوی معده و کاهش تب می شوند.

استفاده از مخلوط سدر و ماست به همراه شاتره و گل ختمی حدود یک ساعت بر روی پوست، موجب کاهش خارش و حساسیت در بزرگسالان می شود و همچنین استفاده از روغن شترمرغ، روغن بابونه یا عصاره آلوئه ورا می تواند موج از بین رفتن جای آبله مرغان در پوست می شود.

انتقال یا سرایت آبله مرغان

سرایت ویروس آبله‌مرغان از دو راه ممکن است رخ دهد:

 • تماس با ترشحات دانه‌های پوستی آبله ‌مرغان
 • استنشاق ریز قطرات تنفسی حاصل از سرفه یا عطسه فرد مبتلا به آبله ‌مرغان

دوره سرایت آبله‌مرغان از ۴۸-۲۴ ساعت قبل از ظهور ضایعات پوستی شروع می‌شود و تا وقتی است که تمام وزیکولها ضایعات پوستی دلمه بسته و خشک شوند و ضایعات آبدار وجود نداشته باشد. دوره نهفته (کمون) بیماری بین ۲۱-۱۰ روز است اما معمولا ۱۷-۱۴ روز طول می‌کشد.

افرادی که به هر علت دستگاه ایمنی ضعیف‌تری دارند، مانند کسانی که داروهای سرکوبگر ایمنی دریافت می‌کنند یا تحت شیمی‌درمانی هستند در صورت ابتلا به آبله‌مرغان در بزرگسالی، در معرض احتمال بالاتر بروز عوارض جدی هستند؛ در نتیجه در فصل بروز آبله ‌مرغان بیشتر باید مراقب خود باشند.

کسی که تا‌ به‌ حال یک‌بار به آبله‌مرغان مبتلا شده باشد، به‌احتمال نزدیک به صد در صد دیگر مبتلا نخواهد شد. اما برای افرادی که مبتلا نشده‌اند، واکسن آبله‌مرغان یکی از روش‌های موثر برای پیشگیری از ابتلا است.

درمان آبله مرغان در طب سنتی

برای درمان آبله مرغان می‌توانید از انواع دمنوش های گیاهی ملایم و آرام‌بخش مانند دمنوش بابونه، ریحان مقدس، گل همیشه بهار و بادرنجبویه استفاده کنید.

یک قاشق غذاخوری از هریک از این گیاهان را داخل یک فنجان آب جوش بریزید، بگذارید چند دقیقه دم بکشد و سپس از صافی رد کنید.

جو دوسر

جو دوسر یکی از درمان‌های پرطرفدار خانگی برای خارش ناشی از آبله مرغان است. دو فنجان جو دوسر را بکوبید تا به‌شکل پودر دربیاید، سپس آن را در ۲ لیتر آب ولرم بریزید و بدن‌تان را به‌ مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با این محلول خیس کنید.

جوش شیرین

جوش شیرین خارش و سوزش‌ ناشی از آبله مرغان را تسکین می‌دهد. نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید.

لیف نرمی را به محلول آغشته کنید و روی قسمت‌هایی که دچار خارش و سوزش است بگذارید و اجازه بدهید خشک شود. راه‌حل دیگر این است که نصف یا یک فنجان جوش شیرین را در آب وان حمام حل و داخل این محلول حمام کنید.

سرکه انگور

یکی از راه‌حل‌های مؤثر برای درمان آبله مرغان استفاده از سرکه‌ انگور است. این روش درمانی خارش پوست را از بین می‌برد و به بهبود زخم‌ها و جلوگیری از ایجاد جایِ زخم کمک می‌کند.

نصف فنجان سرکه‌ی انگور را به آب ولرم درون وان حمام اضافه کنید و حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه درون این محلول حمام کنید.

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس از دیگر درمان‌های مؤثر برای کاهش سوزش و خارش ناشی از بیماری آبله مرغان است. روغن عصاره‌ی اسطوخودوس را با مقدار کمی از روغن‌های حامل مانند روغن نارگیل یا بادام رقیق کنید، روی ناحیه‌ی آسیب‌دیده‌ی پوست بمالید و بگذارید تا خشک شود. این کار را روزی ۲ بار تکرار کنید.

همچنین می‌توانید چند قطره روغن عصاره‌‌ی اسطوخودوس و بابونه را داخل آب ولرم بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه بدن خود را با آن خیس کنید.

گل کالاندولا

کالاندولا یا گل همیشه بهار برای از بین بردن خارش ناشی از بیماری آبله مرغان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دو قاشق غذاخوری کالاندولا و یک قاشق چای‌خوری برگ عنبر سائل را در یک فنجان آب بریزید و بگذارید یک شب بماند.

صبح این مخلوط را کاملا آسیاب کنید و ماده‌ی به‌دست‌آمده را مستقیم روی جوش‌ها بگذارید. زمانی که کاملا خشک شد، زخم‌ها را بشورید.

هویج و گشنیز

سوپی که گشنیز و هویج دارد، در درمان آبله مرغان بسیار مفید است. این غذا سرشار از آنتی اکسیدان است که در فرایند درمان تأثیر بسیار مثبتی دارد.

حدود ۱۰۰ گرم (یک فنجان) هویج را خرد کنید، ۶۰ گرم (نصف فنجان) هم برگ تازه‌ی گشنیز را با هویج در دو و یک‌چهارم فنجان آب بجوشانید تا نصف آب تبخیر شود.

این سوپ را به‌ مدت یک ماه روزی یک‌بار نوش جان کنید. همچنین برای تقویت بنیه‌تان می‌توانید هویج و برگ گشنیز آب‌پز بخورید.

درمان سریع آبله مرغان

عسل یکی از مواد طبیعی و عالی برای درمان آبله مرغان است. برای استفاده از این روش باید عسل طبیعی و خام را تهیه کرده و مقدار کمی از ان را روی قسمت هایی از پوست که دچار آبله مرغان شده است قرار دهید. با تکرار مداوم این روش به سادگی این بیماری و خارش ناشی از ان درمان خواهد شد.

درمان آبله مرغان، دکتر روازاده

از نظر حکیم دکتر روازاده بیماری آبله مرغان مختص کودکان و نوجوانان هست و افراد بزرگسال به آبله مرغان مبتلا نمیشن بلکه به زونا مبتلا می شوند که بیماری سخت تر با درمانی متفاوت است.

همچنین از نظر ایشان حجامت بهترین اثر را برای آبله مرغان دارد. این که حجامت کدام قسمت انجام شود بسته به شدت بیماری و وضعیت بیمار و تشخیص دکتر است.

برای خارش و درد تاول های پوست سر، مقداری سدر و ماست و شاتره و گل ختمی را ترکیب کرده و ماحصل را روی سر گذاشته تا چند ساعتی بماند سپس بشویید. برای تب های شدید هم پاشویه با عرق بید مفید است.

در طول درمان بیماری حداقل پوشش را داشته باشید و از لباس های نخی و آزاد استفاده کنید.

بهترین کار در بیماری آبله مرغان استفاده از مواد غذایی ای است که در طب سنتی در دسته سردی ها و خنکی ها گنجانده می شوند و به شدت از خوردن هر نوع مواد غذایی گرم اجتناب کنید.

درمان خوراکی: سوپ ماش و گشنیز، آش جوجه خروس با آب لیمو ترش، لعاب به دانه

درمان گیاهی: شیر خشت میل کنید، شربت تمشک بسیار مفید است.

درمان با آبمیوه: هندوانه، لیمو ترش، سیب، گلابی

دسته بندی پیشگیری و درمان مجله سلامت
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

306 پاسخ به “علائم آبله مرغان و 9 درمان آبله مرغان در طب سنتی”

  1. سلام و عرض ادب
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.آبله مرغان
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 1. عرض ادب دختر من ۱۱ سالشه و سوزش خیلی شدید داره طوری که نمیتونه بخوابه از سوزش شدید خواهشا یه راه حلی بگید هلاک شد دخترم از سوزش

 2. سلام وقت بخیر
  من ۱۶ سالمه و امروز آبله مرغان زدم کل بدنم پر شده حتی داخل گلو و گوش و سرم خیلی خیلی خارش دارم به طوری که نمیتونم بخوابم همچنین سردرد هم دارم
  چیکار کنم ب نظرتون؟

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

   1. سلام و وقت بخیر
    من الان یه روز کلا صورتم و بدنم جوش پاشیده شدید میخواستم بدونم از علائم آبله هست یا می تونه بخاطر خوردن گرمی زیاد باشه چون توی خوردن داروجات گرمی زیاده روی کرده ام ؟

    1. سلام و عرض ادب
     از هردو میتواند باشد اما دانه های آبله از جوش درشت تر است همراه با خارش

   2. سلام بنده به گفته پدر و مادرم در کودکی به آبله مرغان مبتلا شد.ولی الآن که ۲۵ سالم هست دوباره دونه های قرمز در قسمت تنه و گردن زدم. دو هفته پیش هم خواهرم که ۱۲ سالشه مبتلا شده بود
    امکان ابتلای مجدد هست؟

   3. سلام و وقت بخیر.
    من روز ۵ هستم. میتونم از ابگرم معدنی استفاده کنم؟!
    منظور ابگرم مثلا سرعین هست.

   4. ببخشید مخلوط سدر ماست و آبلیمو رو در حمام استفاده کنیم؟ چه مقدار بمونه؟ و اینکه بدن کلا دونه شبیه به تاول زده حمام که میرم میتونم از شامپو بدن استفاده کنم یا خیر؟

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  2. سلام پسر من شش سالشه ابله مرغان گرفته الان سه روز هست میتونم مخلوط ماست سدر آبلیمو براش بزنم؟
   چیکار کنم جوش هاش زودتر خشک بشن؟

 3. سلام من ۱۷سالم هست و به این بیماری مبتلا شدم حجامت کمرم آیا برای من مفید است ؟ و برای بهبود سریع این بیماری چکار کنم؟

  1. سلام و عرض ادب
   بله
   درمان مشکلات مری و معده
   از قبیل (زخم مری ـ زخم معده ـ نفخ ـ آروغ ـ ترش کردن ـ ورم معده ـ ریفلاکس معده ـ هلیکوپاکتر معده)
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   یک لیوان عرق نعنا به همراه یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ داخل ظرفی ریخته پس از جوش آمدن ده دقیقه ملایم بجوشد بعد از ولرم شدن با کمی عسل شبها موقع خواب میل شود . طول درمان بسته به نوع بیماری ۴۰ الی ۱۲۰ روز میباشد. لازم به ذکر است در بیماری زخم معده میتوان برای نتیجه سریعتر از یک قاشق غذاخوری تخم بارهنگ استفاده نمود.
   توجه: این نسخه در عین سادگی بسیار عالی جواب میدهد امتحان کنید.
   توجه : برای نتیجه بهتر و سریعتر در مشکلات معده باید موارد زیر به طور جدی رعایت شود.لازم به ذکر است که بسیاری از مشکلات ناشی از عدم رعایت همین موارد است:
   هیچگاه آب یخ ننوشید.(خیلی سرد(
   ترک آب بین غذا (بهترین وضعیت نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از آن است(
   کاهش سردیها مخصوصا شبانگاه (ماست ـ شیرـ دوغ ـ نوشابه ـ چایی(
   ژل رویال را بصورت ناشتا میل کنید.
   اطریفل افتیمونی یا اطریفل گشنیزی بعد از هر وعده غذایی میل شود.
   حب جنتیانا , حب داروی بلغم برای درمان سردی معده مفید است.
   حب معجون بواسیر صبح و شب مصرف شود
   عرق آویشن و عرق بابونه و عرق بید برای تقویت معده مفید است.
   شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
   حب شفا برای ضعف معده میل شود.
   عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.
   عرق دارچین صبح و شب مفید است
   شربت سحرآمیز و شربت اکسیر معده مفید است.
   عرق بسفایج برای ترمیم معده مفید است
   توجه : سعی شود سردیها با مصلحات آن مصرف شود.مثلا: ماست و دوغ با نعنا و کاکوتی ـ شیر با عسل یا خرما ـ …

 4. سلام وقتتون بخیر آیا میشه ۱۰ رو بعد مبتلا شدن ب البه مرغان از کرم پودر استفاده کرد یا نه؟

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام وقت بخیر
   دمنوش زعفران و جنسینگ برای ابله مرغان بزرگسالان ضرر داره ؟ یا مفیده ؟

  2. سلام، وقت بخیر…….
   بنده دکتر پوست درمان آبله و……… هستم با چندین سال سابقه در بهترین بیمارستان های کشور………….

   آبله یک نوع بیماری میباشد که زیاد واگیر دار میباشد حدود 20-27 روز طول می کشد تا از بدن بیرون بزنند…….

   درمان آن به استراحت زیاد نیاز دارد و از پماد و…….
   استفاده نکنید لذا زخم ها خشک میشوند و خوب شدن زحم ها زمان زیادی خواهد برد

   حدود 7 الی 14 روز تا خوب شدن کامل طول میکشد……..

   اگر زخم ها خارش دارند خاریدن آنها اشکالی ندارند آنها را بخوارید……….

   حمام نروید امکان دارد آب درون زخم ها میرود و امکان شدید زخم شدن زخم ها میشود…….

   آرزوی موفقیت همهگی سالم سرحال باشید

 5. سلام من شوهرم و فرزندم آبله موغون گرفتن،دو نوزاد 40 روزه دارم، ممکنه اونا هم بگیرن؟

   1. سلام من ۶ روزه ابله مورغون گرفتم واز دیروز کهیر زه روی ابله ها خواستم ببینم چی بخورم تا خوب بشه هم ابله وهم کهیر
    ممنونم از شما.

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

    2. سلام بنده آبله مرغان زدم
     چند روز کامل طول میکشه خوب بشه و اینکه دود خاکشیر برای ابله مرغان خوبه؟

     1. سلام و عرض ادب
      رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
      از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
      بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
      حجامت غروب آفتاب مفید است.
      خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام من ابله مرغون گرفتم بیشتر تو صورتم در اومده خیلی هم می خاره هیچ دارویی هم تاثیر نداره

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
    بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
    حجامت غروب آفتاب مفید است.
    خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.
    روغن زردبه صورت بمالید

    1. سلام وقت بخیر
     ممنون از سایت و اطلاعات خوبتون
     دخترم ۷ سالشه همکلاسیاش ابله گرفتن الان دخترم هم گرفته ، یه دونه روی دست چپش و یه دونه روی کمرش ، تب داره سر درد ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
     بدن را با ماست ، سدر و آبلیمو خنک کنید یعنی چی ؟ بدن رو باهاش بشوریم یا باید بخوره؟
     تخم شربتی و خاکشیر با هم دم کنیم؟ گرم باشه بخوره یا سرد بشه ؟
     شربت نعنا میتونه بخوره که با شکر نیشکر شیرین شده باشه؟
     معذرت میخوام که سوالاتم زیاد شد.
     دعاگوی شما هستیم در پناه حق

     1. سلام و عرض ادب
      رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
      از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
      بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
      حجامت غروب آفتاب مفید است.
      خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.
      سدر ماست خمیرگرفته به بدن درحمام مالیده شود
      تخم شربتی وخاکشیر شربت شود نه دم کرده/خنک
      خیر نعناع گرم است

 6. سلام سه روزه آبله گرفتم فقط حدود ۵تا تاول روی سینه و پشتم زده حدودا ده تا هم مثل نیش حشره زده گه خارش نداره دکتر دارو داده ولی مصرف نکردم فعلا چون صورت و اینام نزده چیکار کنم کامل بزنه بیرون همش هم بدن درد دارم
  یعنی خفیف گرفتم دوباره امکان داره بگیرم ؟

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
    بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
    حجامت غروب آفتاب مفید است.
    خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 7. سلام من دو روز هس ابله گرفتم خواستم بدونم ی دختر ۹ماه شیری دارم خیلی وابسته شیرم هس میخوام بدونم شیرش بدم بده یا خیر؟؟؟

    1. سلام و عرض ادب
     منع مصرف:
     لبنیات: پنیرکهنه
     صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
     میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
     ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
     حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
     سبزی ها: برگ چغندر، پونه، نعناع، پیازچه، ترخون ، مرزه، تره نیزک(شاهی)، جعفری، رازیانه، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
     گوشتها: آهو، اردک، بلدرچین، گنجشک، شترمرغ، شتر، کبوتر، خروس، کباب، دل
     مغزهای گیاهی: بادام هندی، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی، پسته کوهی، پسته، چلغوز، فندق، گردو
     ادویه ها: اسپند، آویشن، خردل، دارچین، انیسون، زرد چوبه، زعفران، زنجبیل، زنیان، زیره، سیاهدانه، فلفل، کاکائو، گلپر، وانیل، هل، نمک
     متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، ژل رویال خالص ، شیر شتر
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
     ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی، عرق بابونه و شاتره،معجون حیات بخش واطریفل افتیمونی استفاده شود.
     موارد مصرف مجاز:
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     گوشتها: انواع ماهی
     میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
     صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
     سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
     لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
     متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروشربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
     عرق بید و عرق پونه مفید است
     حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
     مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

     1. باسلام بسیار عالی بود استفاده کردیم که در این دوران مبتلا به آبله مرغان چه چیزهایی را نباید مصرف کنیم دعاتون خواهیم کرد در این شب بیست ویکم ماه رمضان ۱۴۰۳ چون پسر منم آقا اشکان مبتلا به این بیماری شده ولی با راهنمایی های شما خیلی استفاده کردیم . تشکر

     2. سلام و عرض ادب
      رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
      از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
      بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
      حجامت غروب آفتاب مفید است.
      خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

   1. بادرود وسپاس
    پسر ۱۴ ساله ام ۳ روز آبله مرغان گرفته دکتر هم رفتیم کپسول والاسبکاوویر تجویز کردند نمی دونم چرا اینقدر دست وباهاش سرد میشه روزی دو تا ۳ بار
    برای سردی دست وباهاش چه کاری باید انجام بدیم ؟
    ممنون

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است

  1. با سلام و خسته نباشید در سوپ هویچ و گشنیز مرغ بزاریم؟؟و خاکشیر و خیس کنم وب حالت شربت بدم؟؟؟

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

   1. سلام من ۴ روز گرفتم و از صبح تا حالا دونه ها بیرون آمده چون می خواهم دانشگاه روم چند روز باید استراحت کنم تا جوش های روب صورتم برود

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.
     بارعایت دستورات 5روزکافیست

 8. سلام من سه
  روزه ابله مرغون گرفتم پسرم۲سالشه ک قبل من گرفتوخوب شد امکان دوباره گرفتن ازمن داره

   1. یعنی کودکی که ضعیف و خفیف گرفته باشد بدنش ممکن است دوباره دچار ابله مرغان شود؟

 9. خواستم بگم:
  رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
  از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
  بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
  حجامت غروب آفتاب مفید است.
  خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 10. من العان فردا چهار روز میشه که آبله مرغان گرفتم چونکه انگور خورده بودم چند دونه روی بدنم دراومد فکر کردیم حساسیت به انگور بوده ولی اشتباه کردیم امروز رفتیم دکتر قرص و کرم ضد خارش فکر کنم اسمش کالامین هست بهمون داد و اینکه اگر شماهم از این داروها استفاده میکنید و بدتر شدید نگران نباشید به دلیل اینکه قرص با ویروس مبارزه میکنه تاول ها و حال تون بد تر میشه ولی بعد از ۲یا۳روز کاملا خوب میشید ولی جای تاول ها بیشتر زمان میبره تا از بین بره و دکتر بهمون سروم هم داده بعد از اینکه این هارو مصرف کرید بهبود میابید امید وارم همه سلامت باشیم

  1. رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  2. سلام من هم چهار روزه آبله گرفتم ولی تو پیشانی خیلی دانه ها درست هستند تا چه زمانی این دانه ها کوچک میشوند

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
    بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
    حجامت غروب آفتاب مفید است.
    خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 11. سلام من الان یک روزه ابله مرغان گرفتم مراجعه به پزشک ضروری است خیلی میترسم علائم شدیدی ندارم فقط بدنم تاول زده

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است

 12. سلام من تو بچگی گرفتم توی ۱۰ یا۱۱ سالگی الان ۱۵ سالمه امکان داره از کسی که مبتلا هست دوباره بگیرم

 13. سلام علیکم
  خسته نباشید انشاالله
  ببخشید من امروز متوجه شدم که آبله مرغان گرفتم مشکلی نداره تو دوره دمان هروز ورزش کنم ؟ تایم ورزش هم دو ساعت
  واین که ۱۶ سالمه
  خواهشا پاسخی بدید که به دردم بخوره ، و دقیق باشه!!!!!!!

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.
   ورزش کردن باعث تعریق میشود واین برای بدن مضر است

 14. سلام من تقریبا سه روزه ابله مرغان گرفتم بعد داخل گلومم در آورده چیکار کنم که این بره.. واقعا موقعه غذا خوردن و… رو مشکل کرده

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  2. سلام خوبین من تو بچگی آبله مرغان در آوردم بعد الان 25سالمه و دوبار درآوردم اشکال ندار و چکار های باید کرد ی پسر 3ساله هم دارم اونم میگیره

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
    بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
    حجامت غروب آفتاب مفید است.
    خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

    1. سلام و عرض ادب
     ۱- اصلاح نمک دریا : عدم استفاده از نمکهای صنعتی و کارخانه ای و مصرف نمک دریای مورد تایید دکتر روازاده

     ۲- اصلاح روغن : عدم مصرف روغن های سرد مانند روغن نباتی، روغن مایع، روغن ذرت،روغن آفتابگردان ، و… ، مصرف روغن ارده کنجد یا زیتون جهت سرخ کردن و روغن زرد حیوانی( گاوی) و روغن دنبه جهت پخت و پز

     ۳- اصلاح آب: عدم مصرف آب لوله کشی کلردار و مصرف آب چشمه یا آب چاه و یا آب قنات،آب جوشیده و …

     ۴- اصلاح ظروف : عدم استفاده از ظروف تفلون،آلومینیوم، استیل، چدن کره ای،… و استفاده از ظروف چدن اصل روسی، مسی، برنجی، و…

     ۵- عدم مصرف مواد کارخانه ای حاوی مواد نگهدارنده که سودازا می باشند.

     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (اصلاح نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – اصلاح ظروف)

     1. سلام دوستان بدای زودتر خوب شدن خک شیر ، اسفند و ارپه، از عطاری بگیرید و روی زغال دود کنید و بودنتون رو روی دود بگیرید بسیار سودمند هست و زود خوب میشید

 15. سلام من سه روزه ابله مرغان گرفتم و بعضیا خیلی بزرگن الانم ساعت شش صبح هسش خارشش نذاشته بخابم دیونم کرده بخدا لطفا یه چیزی بگین فقط این خارش رو زود تر درست کنه همین نیم ساعت پیش درمانگاه امپول زدم اصلا درست نکردش خواهش میکنم ی درمان قطعی بگین

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا، اصلاح روغن، اصلاح آب، ظروف سالم، منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 16. سلام من بهسام تازگی ها ابله گرفتم نزدیک ۵ روز شده و هنوزم گاهی وقتا بدنم طاول میزنه
  و تب و لرز میکنم
  میخواستم ببینم چه غذاهایی و چه کار هایی برای این بیماری خوبه

  1. سلام و عرض ادب بهسا جان؛
   این موارد رو حتما رعایت کن:
   پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   مصرف خاکشیر و تخم شربتی مفید است.

   1. سلام راه دیگه ای هم بجزپنج اصل تغذیه هم هست اگر هست لطفا بگید من ۳روز گرفتم داداشم هم امروز و پسر داییم هم دیروز گرفته راهی برای خوب شدنمان بجز پنج اصل تغذیه مشکلی نداریم اما بقه راهکار ها هم میخواهیم استفاده کنیم

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 17. سلام داداش من هفت سالشه هشت روز که ابله گرفته بدنش خوب شده ولی دستاش هنوز خوب نشوده میشه راهنمایی کنین خیلی میترسم

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 18. سلام، خانم 34 ساله و باردار هستم، سابقه ابتلا به آبله مرغان در کودکی رو ندارم همسرم هم بچگی نگرفته بودن و دو هفته پیش مبتلا به آبله مرغان شدند. دکتر متخصص عفونی برای پیشگیری از ابتلای من قرص والاسیکلوور تجویز کردن، نمیدونم مصرف کنم یا نه؟ ، به خاطر اثرات بدی که ممکنه روی جنین داشته باشه. نظر شما چیست؟

  1. سلام و عرض ادب؛
   آبله در بزرگسالان به نام زونا بروز داده میشود که واگیر آن متفاوت است. روش انتقال ویروس زونا با آبله‌مرغان فرق دارد. اگر تاول‌های چرکی بترکند و با پوست فرد دیگری تماس پیدا کنند، بیماری زونا سرایت پیدا می‌کند. اما مهم‌ترین روش انتقال آبله‌مرغان از طریق عطسه، سرفه و به‌طورکلی ترشحات بزاق و تنفس فرد بیمار است. اما انتقال زونا از طریق تنفس امکان‌پذیر نیست. بنابراین، لباس‌های فرد بیمار مبتلا به زونا نباید توسط بقیه افراد خانه لمس یا پوشیده شوند.

   1. ادمین خیلی بی سوادی یعنی واقعا نمیدونی زونا با ابله مرغان فرق داره کسی ک یک بار ابله مرغان گرفته باشه سالها بعد میتونه زونا بگیره….نه اینکه کسی ک تاحالا ابله نگرفته زونا بگیره …کاشکی یکم اطلاعاتتونو میبردید بالا بیچاره مردمی ک میان اینجا از شما راهنمایی میخوان

    1. ما جایی نگفتیم که فقط افرادی که آبله مرغان نمی گیرن در بزرگسالی زونا میگیرن بلکه از نظر دکتر روازاده افراد بزرگسال به آبله مرغان مبتلا نمیشن و زونا میگیرن که بیماری سخت تری هست و درمانش هم متفاوته

    2. عزیزم داداشم تا حالا آبله نگرفته ولی در سن ۲۶ سالگی زونا گرفت الان خودمم که تا حالا آبله نگرفتم الان از داداشم زونا گرفتم

  1. سلام روز بخیر؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم، ادویه جات، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن، سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   ژل رویال خالص مفید است.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است.
   گل سرشور مفید است.

 19. سلام من سنگ صفرا دارم سنو دادم گفتن که 12میل هستش شما چه پیشنهادی رو به جز جراحی می‌فرمایید

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   4 قاشق غذاخوری روغن زیتون + 2 قاشق غذاخوری آبلیمو 3 روز پشت هم استفاده شود.
   کد120 مجموعه مفید است.
   ژل رویال خالص مجموعه مفید است.
   سفیده داخل نهال آفتابگردان 50گرم + خارشتر 100 گرم جوشانده تا یک بطری شود در طی 24 ساعت بخورید.
   گیاه آنغوزه دم کرده روزی 2لیوان تا 2روز استفاده شود.
   آویشن دم کرده با نمک دریا در طول روز استفاده شود
   هلیله سیاه را کوبیده هر 6ساعت 1قاشق چایخوری استفاده شود
   حب جنتیانا در ریختن سنگ کیسه صفرا کمک میکند
   تمبر هندی بی نمک را در آب بریزید هسته جدا شود هفته ای 1نوبت استفاده نمایید..

 20. سلام خسته نباشید شوهرم چهارروزابله مرغان گرفته خودم باردارم امکانش هست بگیرم تاچندروزامکان داره بگیرم

  1. سلام و عرض ادب؛
   دربزگسالان این بیماری به نام زونا است و روش انتقال ویروس زونا با آبله‌مرغان فرق دارد.
   اگر تاول‌های چرکی بترکند و با پوست فرد دیگری تماس پیدا کنند، بیماری زونا سرایت پیدا می‌کند.
   اما مهم‌ترین روش انتقال آبله‌مرغان از طریق عطسه، سرفه و به‌طورکلی ترشحات بزاق و تنفس فرد بیمار است.
   اما انتقال زونا از طریق تنفس امکان‌پذیر نیست.
   بنابراین، لباس‌های فرد بیمار مبتلا به زونا نباید توسط بقیه افراد خانه لمس یا پوشیده شوند.

   1. سلام خسته نباشد من یه ماه باردارم و دوسه روزه ابله مرغان گرفتم به شدت میخاره بدنم بدنم پرشده میشه کمک کنید و روش درمانی بدید که هم ابله مرغان هام خوب بشه و به بچه اسیبی نرسه ممنون از شما

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
     ضماد اگزما مفید است.
     موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
     ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
     حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
     مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
     گل سرشور مفید است.
     حجامت مفید است.

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.
   موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3 بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود.
   معجون عشبه صبح و شب میل شود.
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه، تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است.
   حب مفتاح 110 مجموعه مفید است.
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

  2. سلام من سه روزه آبله گرفتم شبا خوابم نمی‌بره از خارش برای رفع خارش چیکار کنم حداقل بتونم بخوابم الا ساعت ۲:۵ دقیقه است لطفا کمک کنید

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
    بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
    حجامت غروب آفتاب مفید است.
    خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 21. سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه و سه روز هست آبله مرغان گرفتم رفتم دکتر بهم پماد دادن ابله هام خیلی شدید خارش دارن به حدی که شبا نمیتونم بخوابم چی خوبه استفاده کنم برا خارشش کمتر بشه بعدش موقع حموم برا از بین بردن چربی پماد باید از صابون یا شامپو بچه استفاده کنم ضرر نداره؟

  1. رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 22. سلام من ۲۰ سالمه ۳ روزه ابله مرغان گرفتم
  شکم درد و معده درد شدیدی دارم
  دکتر رفتم بهم قرص و آمپول عفونت داد
  برای بهبود معده دردم چیکار کنم ؟؟؟

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   یک لیوان عرق نعنا به همراه یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ داخل ظرفی ریخته پس از جوش آمدن ده دقیقه ملایم بجوشد بعد از ولرم شدن با کمی عسل شبها موقع خواب میل شود. طول درمان بسته به نوع بیماری ۴۰ الی ۱۲۰ روز می باشد.
   لازم به ذکر است در بیماری زخم معده میتوان برای نتیجه سریعتر از یک قاشق غذاخوری تخم بارهنگ استفاده نمود.
   توجه: این نسخه در عین سادگی بسیار عالی جواب میدهد امتحان کنید.
   توجه : برای نتیجه بهتر و سریعتر در مشکلات معده باید موارد زیر به طور جدی رعایت شود.
   لازم به ذکر است که بسیاری از مشکلات ناشی از عدم رعایت همین موارد است:
   هیچگاه آب یخ ننوشید.(خیلی سرد)
   ترک آب بین غذا (بهترین وضعیت نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از آن است)
   کاهش سردیها مخصوصا شبانگاه (ماست ـ شیرـ دوغ ـ نوشابه ـ چایی)
   ژل رویال را بصورت ناشتا میل کنید.
   اطریفل افتیمونی یا اطریفل گشنیزی بعد از هر وعده غذایی میل شود.
   حب جنتیانا، حب داروی بلغم برای درمان سردی معده مفید است.
   حب معجون بواسیر صبح و شب مصرف شود
   عرق آویشن و عرق بابونه و عرق بید برای تقویت معده مفید است.
   شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
   حب شفا برای ضعف معده میل شود.
   عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.
   عرق دارچین صبح و شب مفید است
   شربت سحرآمیز و شربت اکسیر معده مفید است.
   عرق بسفایج برای ترمیم معده مفید است
   توجه : سعی شود سردیها با مصلحات آن مصرف شود. مثلا: ماست و دوغ با نعنا و کاکوتی، شیر با عسل یا خرما و …

   1. تا یک سال دیگر هم کار کنم این داروها رو نمیتونم بخرم ،،حداقل اسم دوتا چیز درست بگید تمام نه هرچی تو بازاره

    1. بسیاری از این موارد که بیان شده دارو نیستن و تهیه شون نسبت به داروهای شیمیایی آسون تر و ارزان تر هست.

 23. سلام من 16 سال دارم آبله مرغان گرفتم کمرم خیلی درد میکر رفتم دکتر بهم استامینوفون و چند داروی دیگه تجویز کرد ولی با این دارو ها تقریبا هشت ساعت میخوابم آیا هیچ ضرری دارد

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.
   این داروها باید جایگزین شود و داروی شیمیایی مورد تایید نیست.

 24. سلام من ۱۰ سالم هست . نصف شب داشتم خودمو توی آینه نگاه میکردم که یهو دیدم کنار گردنم ۲ تا جوشی که شبیه به ابله مرغان بود زده خیلی ترسیدم . ۲ تا هم توی سینه ام زده و ۲ تا دیگه هم روی بازوم . ازتون خواهش میکنم کمکم کنید و چیز های درمانی بگید که در خانه داشته باشم و من خیلی میترسم و اصلا دانه ها خارشی ندارد

  1. سلام و عرض ادب؛
   در ابتدا باید خدمتتون عرض کنم که جای هیچگونه نگرانی و ترسی وجود نداره. فقط کافیه موارد زیر رو رعایت کنید تا بهبودی خودتون رو هرچه سریع تر بدست بیارید:
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

   1. سلام من 13سالمه 2 روز مبتلا ب آبله مرغون شدم در بچگی اصلا نگرفتم اعلایمم فقط بی خوابی وکم اشتهایی جوش هایی هم زدم که خیلی خارش دارن
    باید چیکار کنم خارش کم تر بشه و چند روز باید استراحت کنم

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 25. سلام. من هجده سالمه. دو روز پیش لرز کردم و یه دونه روی پیشونیم زد. رفتم مدرسه و برگشتم، دونه ها بیشتر شد. روی نواحی شکم بیشتر هست. رفتم دکتر، گفت ابله مرغانه. استامینو فن داد برا رفع تب. من آخرین باری که تب کردم، خیلی کوچیک بودم. گلومم درد میکنه و دهنم تلخه. مجبورم برم مدرسه. راهی برای بهبودی سریعتر هست؟؟؟

  1. سلام و عرض ادب؛
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا، اصلاح روغن، اصلاح آب، ظروف سالم، منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 26. سلام روی بدنم دونه های قرمز که روش خشکی زده درآمده خارش هم داره اما ابله مرغون یه بار گرفتم عطاری رفتم گفت آبله مرغون دکتر گفت از استرس

  1. سلام وقت بخیر
   دفع صفرا

   منع مصرف:
   لبنیات: پنیرکهنه
   صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
   میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
   ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
   حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
   سبزی ها: برگ چغندر، پونه ، نعناع ، پیازچه ، ترخون ، مرزه ، تره نیزک(شاهی) ، جعفری ، رازیانه ، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
   گوشتها: آهو ، اردک ، بلدرچین ، گنجشک ، شترمرغ ، شتر، کبوتر، خروس ، کباب ، دل
   مغزهای گیاهی: بادام هندی ، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی ، پسته کوهی ، پسته ، چلغوز، فندق ، گردو
   ادویه ها: اسپند ، آویشن ، خردل ، دارچین ، انیسون ، زرد چوبه ، زعفران ، زنجبیل ، زنیان ، زیره ، سیاهدانه ، فلفل ، کاکائو ، گلپر، وانیل ، هل ، نمک
   متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، شیرشتر

   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   حجامت انجام شود

   موارد مصرف مجاز:
   گوشتها: انواع ماهی
   میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
   صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
   سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
   لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
   متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
   حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
   مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

 27. سلام من ۱۵ سالمه یه سه روزی هست آبه مرغان گرفتم ولی اون موقع هنوز این جوش ها نبود و فکر میکردم سرما خوردگی هست واسه همین به پزشک مراجعه نکردم امروز شروع به جوش زدن کردن و هی داره جوشام زیاد میشه چه کنم لطفاً کمک کنین که خوب میشم

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 28. سلام میخواستم بدونم من که ۳ روزه آبله‌مرغان گرفتم تا چند روز ناقلم خانوادمم همشون میگیرن؟ راهی هست که نگیرن؟

 29. سلام خسته نباشید
  من هیچ یک از علائم آبله مرغانو نداشتم اما روی پوستم چند تا نقطه قرمز شبیه ابله مرغان درومده
  برادرم گرفته امکانش هست منم مبتلا شده باشم
  اخه تب و لرز نداشتم تا حالا

  1. سلام تشکر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 30. سلام من سربازم دو روزه بدنم بیحال بود دیشب طب داشتم و بدنم عرق می‌ریخت از امروزه روی بدنم تنده های سرخ زده و دو سه تاش خارش داره از چه چیزهایی پرهیز کنم و چی باعث تقویت می‌شود

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
   معجون عشبه صبح و شب میل شود
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   داروی پاکسازی کبد و دفع صفرا مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

 31. سلام من آبله مرغون گرفتم و به شدت گلو درد دارم و آب دهانمم حتی به زور قورت میدم، چه باید کنم، چی باید بخورم ک رفعش کنه؟ ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

   1. سلام و عرض ادب؛
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا، اصلاح روغن، اصلاح آب، ظروف سالم، منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
    بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
    حجامت غروب آفتاب مفید است (به صلاحدید پزشک حاذق)
    خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  2. سلام وقتتون بخیر من ۳۰سالمه و دچار آببه مرغان شدم دوروز تب و لرز داشتم و سه روز دیگه عمل عصب و تاندون دست دارم بنظرتون آبله باعث میشه عمل ب تعویق بیفته؟
   آیا ضرری داره

   1. سلام و عرض ادب؛
    خیر البته باید با پزشک خودتون مشورت کنید.
    ضمنا معمولا در 30 سالگی فرد دجار آبله نمی شه و امکان داره شما درگیر زونا شده باشید!
    پزشک پوست این تشخیص رو داده یا خودتون؟!

 32. سلام من پانزده سال سن دارم دو روزه آبله مرغان گرفتم و دهنم پر شده از تاول های سفید و بزرگ حتا حلقم هم زده خارش شدیدی در کل بدن دارم سوال بعدی اینکه چقدر طول میکشه از زمان تب تا زمان رفع خارش؟

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 33. سلام من ۱۷سالمه و ابله گرفتم که شباهت به. تاول داره روی صورت سینم و کمرم زده به دکتر رفتم دارو و شربت برام تجویز کرده ولی راه دیگه هست برای سریع تر خوب شدن؟! و تو این سن خطر ناک نیست؟

  1. سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

   1. سلام پسرم ۱۰سالش ابله مرغان گرفته چندروزنبایدمدرسه برودوکی اون زخم هاخوب میشه

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 34. سلام من 13سالمه الان 2روز هس که ابلعه مرغان گرفتم. هنوز تب و بدن درد و کم اشتها ها دارم باید چکار کنم چه چیزی خوبه ـ

  1. سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 35. سلام
  من۱۲سالمه روی صورتم دونه ها عفونت کرده و می خاره باید چکار کنم برم دکتر یانه یا ادی هست
  لطفا جواب بدید که چکار کنم

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.
   موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
   معجون عشبه صبح و شب میل شود
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   حب مفتاح 110 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

   1. سلام من ۲۳ سالمه بچه ی یکی از قامیلامون ابله مرغون داشت و بعد ک زخم بودش دیدمش و روبوسی اینا داشتیم تاحالا نگرفته بودم الان ۳ روژه حدودا بدنم تقریبا پر شده از چنتا دونع تاولی ولی بیشتر حالت جوش دارن رفتم دکتر یسری دارو و شربت و پوماد داد بنظرتون تو این سن خطر ناکه؟

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
     بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
     حجامت غروب آفتاب مفید است.
     خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

   2. بدنم خیلی خارش شدید نداره میشه گفت تا الان قابل تحمل بوده خارشش ولی تعداد جوشا و دونه ها رفته رفته بیشتر میشه و یکم خارشش بیشتر شده

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
     ضماد اگزما مفید است.
     موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
     ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
     خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
     معجون عشبه صبح و شب میل شود
     حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
     مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
     کد99 مجموعه مفید است
     گل سرشور مفید است.
     حجامت مفید است.

 36. سلام وقت بخیر
  من دیروز رفتم دکتر یه قرص داد هر ۱۲ ساعت میخورم
  ولی جوشای صورتم روز به روز داره بیشتر میشه
  چیکار کنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم،سس مایونز،کاکائو و ادویه پرهیز شود.
   حب کبد،حجامت،عرق کاسنی و شاتره و شربت سکنجبین مفید است.
   صورت را با آب گرم بشویید.
   سرکه + گلاب به صورت بمالید.
   ماسک قره قروت به صورت بمالید.
   آبلیمو+سفیده تخم مرغ شب ها 2ساعت روی صورت قرار داده شود.
   بخور بابونه و گشنیز انجام شود.
   لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 30 دقیقه ماسک شود.
   از مواد شیمیایی روی پوست استفاده نشود.
   از ژل رویال طبیعی بصورت مصرف موضعی و خوراکی برای شادابی پوست استفاده شود.
   صورت را هرروز با صابون قهوه ای بشویند.
   محلول ضد جوش مجموعه مفید است.
   پاکسازی کبد و دفع صفرا (کد ۹۹) مجموعه مفید است
   گل سرشور استفاده شود.

 37. سلام وقت بخیر من ۱۴ سالمه سه‌‌‌‌ روزه آبله مرغان گرفتم خارش زیادی دارم جاش هم‌دردی می‌کنه همه جام زده صورتم دستام پاهام سینه ام گاهی لرزش شدیدی هم میگیرم دکتر‌‌ هم رفتم پماد و قرص داده ولی کمتر نشده اصلأ چکار کنم زود‌‌ تر از بین بره و خارشش کمتر بشه ممنون میشم پاسخ بدید ?

  1. سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 38. سلام من 10 سالمه واولین باره که دچار این ویروس میشم میخواستم بدونم که تا چند روز ادامه داره؟ وتا چند روز ناقلم؟

  1. سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 39. سلام..پسرخواهرم یک هفته هست الان ابله مرغون گرفته الان دوروزه که نمیتونه سرپا بایسته وسرشار میلرزه..بیمارستان هم مرخصش کرد میگن کاری ازدست مابرنمیاد خواهشاراهنمایی وکمک کنید

  1. سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 40. سلام وقت بخیر
  من بیست سالمه سه روز ابله گرفتم خارش کمی دارم ولی جاش درد میکنه و یکدفعه میسوزه روی سر و صورتم خیلی زیاد
  گاهی لرز بسیار شدیدی میگیرم
  تمام تنم درد میکنه
  دکتر رفتم قرص وشربت دادو پماد
  اما دونه ها بیشتر شده و کمتر نمیشه
  و تغییر میکنه یوقت تاولی و اب دار یوقتم فقط دونه قرمز
  چرکی نیست فعلا
  چه کاری و میشه انجام بدم که سریع از بین بره مخصوصا از روی سر و صورتم
  تا که این دونه ها افزایش پیدا میکنه از چندومین روز متوفقف میشه لطف میکنید پاسخ بدید ممنون

  1. سلام وقت شماهم بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است

 41. سلام وقت بخیر از دیروز آبله مرغون گرفتم و از شبش تا الان بیرون روی دارم دائما و درد معده دارم

  1. سلام روز بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 42. سلام من سه روزه ابله گرفتم الان خیلی عضلات کمرم حالت کشیدگی داره و شدیدا عضلاتم درد میکنه و الان قفسه سینه و عضلات شکمم هم دردش اضافه شده چکار کنم دردم اروم شه دکتر هم سرم و امپول و هم مسکن دادن ولی تاثیری نذاشته

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 43. سلام وقت بخیر من 8روزه ابله گرفتم و دونه هام ب شکل زخم شده چه کاری باید انجام بدم زخماش زودترخوب بشن و ایا هنوزم انتقال میدم ویروسو؟

  1. سلام وقت شماهم بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 44. سلام من ۳ روزه مبتلا به آبله مرغان شدم و معدم به شدت به سردی حساس هست سردی میخورم نمتونم نفس بکشم تورش میکنم باید چکنم ؟

  1. رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

    1. سلام دوست اینجا مطب دکتر نیست ما اینحا در حد غمومی میتونیم راهنمایی کنیم و مشاوره بدیم برای دریافت نسخه تخصصی نزد حکیم برید

    1. سلام دوست عزیز شما میتونید برای دریافت مشاوره اختصاصی به مطب یک متخصص معتمد طب سنتی برید، ما اینجا صرفا یک راهنمایی کلی و نسخه کلی در اختیار افراد میذاریم

    2. نه بابا دکتر چیه دلت خوشه فرق ابله مرغون و زونا رو نمیدونه حتی …میگ زونا همون ابله مرغونه ک تو بزرگسالی ب زونا تبدیل میشه?

     1. ما جایی نگفتیم این دو بیماری یکی هستند فقط اینکه از نظر دکتر روازاده افراد بزرگسال آبله مرغان نمی گیرن و درواقع به زونا مبتلا میشن که خوب بیماری سخت تری هست و درمانش هم متفاوته

 45. سلام
  من چهار هفته باردارم و مبتلا به آبله‌مرغان شدم. از چهار روز قبل تب و بدن درد داشتم و از دیروز صبح دونه ها روی صورتم ظاهر شدن. با توجه به بارداری از چه درمانهایی میتونم استفاده کنم ؟

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 46. سلام و عرض ادب من به همراه این آبل مرغان کمر درد بسیارر شدیدی شدم آیا طبیعی است و راه حل آن چیست

  1. سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن یبوست ، با اجرای تدابیر رفع یبوست به این مهم اقدام کنید .
   سردیها و ترشیها معمولا بدن را ضعیف و درد را مسلط می کنند حتما از خوردن این مواد غذایی در طول درمان پرهیز کنید .
   روغن مالی مسیر درد با روغن ب111 و کد 123 که ترکیبی از روغنهای گرم هست و از محصولات احیا هستند و یا روغن زیتون یا روغن سیاهدانه خالص چندین بار در شبانه روز .
   گرم کردن این مسیر با حوله واتوی گرم صبحها و شبها به مدت 20 دقیقه .
   دمکرده گل گاوزبان و سنبل الطیب و اسطوخدوس هر عصر یک لیوان با عسل
   به رفع درد کمک میکند .
   استفاده از حب درد مفاصل و سیاتیک از داروهای احیا هم به کنترل درد بسیار کمک می کند .
   اگر درد تا یکهفته و با تدابیر بالا بهتر نشد حتما جهت فصدخونو بیرون کردن مواد زائدی که در این مسیر باعث گرفتگی و درد شده اند به مطب مراجعه و اقدام کنید .

 47. سلام من ۱۴ سالمه و الان تقریبا ۵ روز هستش که آبله مرغان گرفتم همه جای بدنم جوش دارم
  تمااام صورتمم پر جوش هست وهمشون هم آبدارن
  میخواستم بپرسم چیکار کنم که جوش های صورتم از بین برن؟ چند روزه از بین نمیرن میترسم کلا از بین نرن

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  2. من ۱۲ سالمه و ابله گرفتم اصلا خارش نداره فقط یکم میسوزه هر روز دوبار میرم حموم و با اب سرد دوش میگیرم و شامپو بچه فیروزه میزنم و صبح تا شب رو تختم دارم باد پنکه میخرم یعنی حاضرم دست به هر کاری بزنم خوب شهههههه هرجا که فکرشو بکنی زده ابدار تو موهام گوشام تو سینه ام که پره پر هست کی خوب میشه تحمملللل ندارممم من از داداش ۴ سالم گرفتم و داداش ۷ ساله و ۲ سالم از من گرفتن هممون گرفتیمم داریم میترکیم

   1. رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
    بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
    حجامت غروب آفتاب مفید است.
    خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 48. سلام هفته دوازده بارداری هستم.۲۹سال.ابله مرعان گرفتم دوروزهست تاول هاخارش شدیددارن وزیادهستن.چه کارکنم که بچه اسیب نبینه وسالم به دنیابیاد.خیلی ترس دارم که بچه اسیب ببینه خودم هرجورباشه تحمل میکنم.

  1. سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 49. سلام، پسرمن 8سالشه، بیماری رماتیسم داره، الان هم بیماری آبله مرغان گرفته، بیمارستان بستری هست، از بخش مراقبت‌های ویژه، به بخش عمومی انتقال داده شده، میگن از نخاع هم باید نمونه گیری بشه،، آیا اجازه بدیم اینکار رو انجام بدند یا نه

 50. سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه من هم وقتی بچه بودم به آلبه مرغون مبتلاشدم هم واکسنش رو زدم اما الان دوباره به این بیماری مبتلا شدم و خارش تاول ها خیلی دردناکه و انگار که هی دارن زیاد تر میشن چیکار کنم برای درمان سریع تر ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام تشکر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 51. سلام وقتتان بخیر ببخشید من 20 سالم هست حدود 5روزه که آبله مرغان دارم، گفتید استفاده از روغن شترمرغ، روغن بابونه یا عصاره آلوئه ورا می تواند موج از بین رفتن جای آبله مرغان در پوست می شود… اینو کی باید استفاده کنیم؟ بعد اینکه تاول ها از بین رفتن و اگه جاش موند یا از الان؟ و اینکه چند بار؟ خیلی ممنونم

  1. رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 52. سلام من آبله مرغان گرفتم
  شب اول کم‌کم خارش شروع شد و روز بعدش خیلی جوش قرمز زدم
  باید چکار کنم.و چقدر خوب میشه

  1. سلام روز بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 53. سلام من 10 سالمه ابله مرغان گرفتم به پزشک هم مراجعه کردم وبهم قرص و پماد داده ……بهم گفت تا یه هفته نباید مدرسه برم .الانم 3روزه ابله مرغان گرفتم. تاچند روز درمان می شم

  1. سلام روز بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 54. سلام
  مادرم 70 سالشه یک پاش از زانو به پایین زونا گرفته الان 6 ماه میگذره ولی هنوز دونه میزنه و پا درد شدید داره
  چکار باید کرد؟

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 55. سلام وقت بخیر .۲۲ سالمه و ۴ روزه دچار ابله مرغان شدم و از دیروزه چند تا از تاول های صورت و بدنم چرکی شده ؟آیا خطرناکه ؟چی کار باید بکنن.
  طبیعیه این چرکی شدن

  1. سلام وقت شماهم بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

    1. دوست عزیز شما برای دریافت پاسخ منحصر به خودتون میتونید نزد طبیب حاذق برید اینجا ما مشاوره میدیم برای افراد نسخه مخصوص نمیدیم.

     1. سلام و عرض ادب
      رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
      از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
      بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
      حجامت غروب آفتاب مفید است.
      خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 56. سلام من الان دوروزه آبله مرغان گرفتم و همه هم درست هستن دارو ضد خارش استفاده کردم پماد کالاندولا هم استفاده کردم اما هیچ تغییری نکردم کل تنم داره پر میشه از این جوش ها چیکار کنم؟

  1. سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 57. سلام من ۱۳ سالمه شش روزه از معلوم شدن تاول می گذره هنوز هم جوشی های زیادی بیرون میزنم تمام بدن پر از جوش شده خیلی وحشت ناکه باید چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین

  1. رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 58. سلام و روز بخیر من متاسفانه یک شب قبل از ظاهر شدن این جوش ها پا درد شدید و تیر کشیدن سر داشتم شب بعد آخر های شب دو سه تا تو موهام و چند تا تو بدنم این جوش ها ظاهر شد اما صبح بعدش خیلی زیاد تر شدن با خارش و سوزش خیلی شدیددد میشوختن به حدی که نمیتونستم شب بخوابم و کل شب بیدار موندم حتی مطب هم رفتم سرم زدم و قرص هم خوردم اما خارش و سوزش شدیدش خیلی اذیتم میکنه لطفا راه کاری بگید که این سوزش و خارش از بین بره

  1. سلام روز شماهم بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.
   موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
   معجون عشبه صبح و شب میل شود
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   حب مفتاح 110 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

   1. سلام وقت بخیر
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
    بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
    حجامت غروب آفتاب مفید است.
    خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 59. سلام من ابله مرغان گرفتم، تاول های صورتم بعد از چهار روز سفید و جرم دار شدن مثل جوش، ایا مشکلی داره؟

  1. سلام وقت بخیر
   مشکلی نیست دستورات استفاده شود/رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 60. سلام من22سالمه الان 3روز ابله گرفتم داخل حلقمم ابله زده برای جای ابله ها از چ کرمی استفاذه کنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 61. سلام‌من‌ابل‌مرغان‌گرفتم‌من‌۱۰‌سالم‌رفته‌ولی‌رو‌بدنم‌خال‌سیاه‌چکار‌کنم

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   حب کبد،منضج و مسهل سودا،عرق کاسنی و شاتره و ماءالجبن مفید است.
   موضع را با مخلوط عسل و دارچین هفته ای 3بار 20 دقیقه ماسک کنید.
   حجامت مفید است.
   ضماد نور غیر از شبها روی پوست مالیده شود.
   کرم زالو حلزون نفیس(شوزا) را صبحها روی پوست تمیز میزنیم و بعد از 4-5 ساعت میشوییم.
   ژل رویال خالص مفید است.
   عرق بنفشه قبل از هر وعده غذا 5/1 استکان استفاده شود.
   عرق پونه 1استکان بعداز هرغذا مصرف شود
   شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
   شیره انگور + نمک روی موضع بمالید.
   کد99 مجموعه مفید است.

 62. سلام من ۱۷ سالمه آبله مرغان گرفتم خیلی زیاد بدنم جوش زده و حتی کلی تو کف سر و حلقم و به شدت خارش داره دو روزه همش ماساژ میدم بجای اینکه بخارونم که جاش نمونه دیگه نمیتونم تحمل کنم بیشترشم آب داره

  1. سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 63. سلام من ۱۲سالم هست و بدن درد سر درد دارم ایا این می تواند ابله باشد ولی هنوز دونه نرخته ایا در این سن شدت دارد یا نه و اینکه حمام مضر است؟

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 64. سلام وقت بخیر من 12سالمه روی صورتم و شکمم و پا هایم زده تازه هم هست چه پمادی خوبه مصرف کنم نیاز به آمپول زد خارش است خارش دارم ولی کم

  1. رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم،ادویه،سس مایونز و کاکائو پرهیز شود.
   عرق کاسنی و شاتره،حجامت و شربت سکنجبین مفید است.
   رب انار در دهان قرار داده دقایقی بعد خارج شود.
   گرد آفت استفاده شود
   قطره جواهر استفاده شود

 65. سلام من ۱۶سالمه از دوتا از همکلاسی هام ابله گرفتم اولش میترسیدم بگیرم ازشون ک گرفتم اما خفیفه ینی روی صورتم یدونه زده و معلوم نیست و روی تنم و قفیه سینم چنتا زده احتمال داره توی بزرگسالی باز بگیرم؟ اخه مادرم گفت ک خودشم مثل من خفیف گرفته بود ایا طبیعیه؟

  1. سلام وقت بخیر بله طبیعیه,
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 66. سلام من ۲۱ سالمه و آبله‌مرغان گرفتم ، و الان بعد چهار روز فقط جوش های صورتم سفید و عفونی شده آیا این طبیعیه ؟!

  بایو چیکار کنم !؟

  1. سلام وقت بخیر راه تشخیص از طریق طب سنتی ندارد مگراینه روی پوست عارضه ای باشد

 67. سلام
  من سرطان خون دارم و امروز متوجه شدم ۳ تا دونه زدم الان نمیدونم چیکار کنم و اینکه این درمان هایی ک گفتید ب همه جواب میده یا مشکل من فرق داره ؟

 68. سلام خسته نباشید
  من آبله مرغان زدم تمام بدنم زده خارش خیلییی شدیدی دارم .چه کار کنم
  میگن برای اینگه زود دربیاد آبله مرغان ها باید لباس قرمز پوشید .درسته ؟‌
  ۱۶ سالمه اما خیلی حالت بدی دارم داخل دهانم حلق زده .

  1. سلام تشکر وقتتون بخیر از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام وقت بخیر از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام وقت بخیر از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 69. سلام و خسته نباشید من ۱۲ سالمه دو روزه که ابله مرغان گرفتم علائم من استخوان درد بی اشتهایی هست و روی بدن و روی پوست سر زدم بعضی از جوش ها اب دار و بعضی ان ها کوچک هست و خارش کم است و سوالی که داشتم برای ابله مرغان گرما خوبه یا سرما؟

  1. سلام وقت بخیر از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام وقت بخیر از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 70. سلام ببخشید قدیمی ها می گفتن که اگر کسی پاک نباشد نباید ادم که ابله مرغان‌ دارد آور را ببیند آیا ای حرفها صحت دارد

 71. سلام خسته نباشید من ۲الی ۳ روز است که دکه چاراین بیماری شدم در اکثر جاها جوش های خیلی ریز ی است ودر بعضی جا ها خیلی درشت و چند تا هم روی پوست سرم زده وروی شکم وپهلو وپشت کمرم باید به دکتر مراجعه کنم یانه

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

  1. سلام وقت بخیر از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

  1. سلام وقت بخیر، خیر مانعی ندارد البته از شوینده استفاده نشود.

 72. سلام خسته نباشید من آبلو مرغان گرفتم داخل چشمم همون سمتی که به طرف بینی هست قرمز شده خواستم بدونم خطری داره

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است./داخل چشم گلاب ریخته شود.

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
   بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
   حجامت غروب آفتاب مفید است.
   خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

 73. سلام من اشتباه کردم چندتا از دونه های روی صورتم را کندم و جاش قراره بمونه میخواستم بدونم چه داروهایی مصرف کنم که جاش رو صورتم و… نمونه هرچی دارو هست بی زحمت بگین ممنون?

  1. سلام و درود
   اصول تغذیه سالم را رعایت نمایید.
   از مصرف مواد غذایی با طیع گرم،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   حب کبد،منضج و مسهل سودا،عرق کاسنی و شاتره و ماءالجبن مفید است
   حجامت مفید است.
   دنبه را در آبگوشت پخته جدا کنید بخورید 20 دقیقه بعد محتویات معده را خارج نمایید.
   خورشت گوسفندی با روغن سالم استفاده شود.
   3هفته پی در پی حجامت پشت گوش مفید است.
   کرم زالو حلزون مجموعه مفید است.ضماد زیبایی مجموعه مفید است

  1. سلام من آبله‌مرغان گرفتم و ۲۱ سالمه و روی صورتمم خییلی زده و الان بعد ۴ زور جوش های سورتم سفید و عفونی شدن این طبیعیه ؟! باید چیکار کنم

   1. سلام وقت بخیر
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
    بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
    حجامت غروب آفتاب مفید است.
    خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

    1. سلام من ۳۲ سالمه ابله شدیدی گرفتم تمام صورتم پره جوش شده.الان جوشهای صورتم سفید شدن چند روز مانده که از بین برن

     1. سلام وقت بخیر
      رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
      از مصرف مواد غذایی با طبع گرم،سس مایونز،کاکائو و ادویه پرهیز شود.
      حب کبد،حجامت،عرق کاسنی و شاتره و شربت سکنجبین مفید است.
      صورت را با آب گرم بشویید.
      سرکه + گلاب به صورت بمالید.
      ماسک قره قروت به صورت بمالید.
      آبلیمو+سفیده تخم مرغ شب ها 2ساعت روی صورت قرار داده شود.
      بخور بابونه و گشنیز انجام شود.
      لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 30 دقیقه ماسک شود.
      از مواد شیمیایی روی پوست استفاده نشود.
      از ژل رویال طبیعی بصورت مصرف موضعی و خوراکی برای شادابی پوست استفاده شود.
      صورت را هرروز با صابون قهوه ای بشویند.
      محلول ضد جوش مجموعه مفید است.
      پاکسازی کبد و دفع صفرا (کد ۹۹) مجموعه مفید است
      گل سرشور استفاده شود.

     2. سلام و عرض ادب؛
      رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا، اصلاح روغن، اصلاح آب، ظروف سالم، منع مصرف مواد نگهدارنده)
      از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
      بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
      حجامت غروب آفتاب با مشورت پزشک حاذق مفید است.
      خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت
Call Now Button