علائم آبله مرغان و 9 درمان آبله مرغان در طب سنتی

بازدید: 350,976 بازدید
علت، علائم و درمان آبله مرغان

آبله مرغان چیست؟

آبله مرغان یک عفونت شدیدا مسری است که ضایعات پوستی علامت و مشخصه آن می‌باشد. اغلب افراد در سنین کودکی به این بیماری مبتلا می‌شوند و با یک بار ابتلا به این بیماری نسبت به آن مصونیت پیدا می‌کنند. این بیماری در سنین کودکی با شدت کمتری ظاهر می‌شود ولی در بزرگسالی علائم بیماری شدیدتر خواهد بود.

بیماری آبله‌مرغان توسط ویروس واریسلا زوستر که از خانواده هرپس ویروس است، ایجاد می‌شود. این ویروس بعد از ایجاد آبله‌مرغان، در همه افراد به صورت نهفته ، در مسیر رشته‌های عصبی که از نخاع خارج می‌شوند، جایگزین می‌شود.

از زمانی که در معرض ویروس قرار می‌گیریم، به مدت ۱۰-۱۲ روز طول می‌کشد تا اولین نشانه‌های آبله ‌مرغان ظاهر شود. این بیماری به‌طور متوسط بین ۵-۱۰ روز طول می‌کشد، که در این زمان بیمار نیاز به استراحت و مراقبت دارد.

علائم آبله مرغان

علائم عمومی

این علایم که شبیه علائم آنفلوانزا هست، عبارتند از تب، بیحالی، بی‌اشتهایی، سردرد و گاهی اوقات درد خفیف شکم که ۲-۱ روز قبل از بروز ضایعات پوستی رخ می‌دهد. این علایم بیشتر در بچه‌های بزرگتر دیده می‌شوند و تا ۵-۴ روز باقی می‌مانند.

ضایعات پوستی

ضایعات پوستی که علامت اصلی بیماری هستند، ابتدا روی پوست صورت و سینه ظاهر می‌شوند و بعد سایر قسمتهای بدن نیز مبتلا می‌شوند.

ضایعات اولیه شامل ماکولوپاپولهای قرمز (شبیه جوش) شدیدا خارش‌دار است که در نهایت به وزیکولهای حاوی مایع روشن تبدیل می‌شوند سپس این ضایعات دلمه بسته و بهبود می‌یابند.

و در یک زمان انواع مختلف این ضایعات روی پوست دیده می‌شوند. ضایعات را می‌توان روی مخاط حلق یا دستگاه تناسلی نیز پیدا کرد.

معمولاً آبله ‌مرغان به‌راحتی از علائم‌اش مشخص می‌شود.

علائم آبله مرغان بزرگسالان

بسیاری از افراد آبله مرغان را یک بیماری برای سن کودکی می‌دانند، اما امکان ابتلا بزرگسالان به آن نیز وجود دارد. در یک فرد سالم، ویروس واریسلازوستر یا آبله مرغان معمولاً باعث علائم خفیفی می‌شود.

با این حال، در بزرگسالان با بیماری مزمن، به ویژه افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف، علائم شدیدتری وجود دارد. اگرچه علائم آبله‌مرغان در بزرگسالی بسیار شبیه علائم آن در کودکان است، اما انتظار می‌رود شدت علائم در بزرگسالان بیشتر باشد.

تمامی بزرگسالانی که در کودکی به آبله مرغان مبتلا نشده اند و یا واکسن آن را دریافت نکرده اند در خطر ابتلا به آبله مرغان قرار دارند.

بزرگسالانی که به آبله مرغان مبتلا می شوند احتمال بیشتری دارد که دچار انسفالیت (عفونت بافت مغز)، مننژیت (عفونت پرده های احاطه کننده و مایع داخل مغز) و یا پنومونی (عفونت ریه) ناشی از این بیماری شوند.

در صورت آسیب دیدن این دانه‌ها به دنبال خاراندن شدید، رد آنها روی پوست باقی می‌ماند. اگر با خارش به تاول‌ها آسیب نزنیم، خودبه‌خود خشک می‌شوند و روی آنها دَلَمه‌هایی پدیدار می‌گردد و در نهایت ترمیم صورت می‌پذیرد.

افرادی که در بزرگسالی به این بیماری مبتلا می شوند باید از غذاهای سرخ شده، سنگین، فست فودها، بودار و محرک پرهیز کنند و بیشتر از مواد غذایی که دارای طبع خنک و معتدل هستند استفاده نمایید.

استفاده از عرق شاطره کاسنی، آب خرفه به همراه سکنجبین، انواع آش ها و سوپ ها، آب لیموشیرین، هندوانه، اسفرزه، آب سیب، خاک شیر، تخم شربتی به دلیل طبع خنک و معتدل آن موجب کاهش عوارض آبله مرغان، شستشوی معده و کاهش تب می شوند.

استفاده از مخلوط سدر و ماست به همراه شاتره و گل ختمی حدود یک ساعت بر روی پوست، موجب کاهش خارش و حساسیت در بزرگسالان می شود و همچنین استفاده از روغن شترمرغ، روغن بابونه یا عصاره آلوئه ورا می تواند موج از بین رفتن جای آبله مرغان در پوست می شود.

انتقال یا سرایت آبله مرغان

سرایت ویروس آبله‌مرغان از دو راه ممکن است رخ دهد:

  • تماس با ترشحات دانه‌های پوستی آبله ‌مرغان
  • استنشاق ریز قطرات تنفسی حاصل از سرفه یا عطسه فرد مبتلا به آبله ‌مرغان

دوره سرایت آبله‌مرغان از ۴۸-۲۴ ساعت قبل از ظهور ضایعات پوستی شروع می‌شود و تا وقتی است که تمام وزیکولها ضایعات پوستی دلمه بسته و خشک شوند و ضایعات آبدار وجود نداشته باشد. دوره نهفته (کمون) بیماری بین ۲۱-۱۰ روز است اما معمولا ۱۷-۱۴ روز طول می‌کشد.

افرادی که به هر علت دستگاه ایمنی ضعیف‌تری دارند، مانند کسانی که داروهای سرکوبگر ایمنی دریافت می‌کنند یا تحت شیمی‌درمانی هستند در صورت ابتلا به آبله‌مرغان در بزرگسالی، در معرض احتمال بالاتر بروز عوارض جدی هستند؛ در نتیجه در فصل بروز آبله ‌مرغان بیشتر باید مراقب خود باشند.

کسی که تا‌ به‌ حال یک‌بار به آبله‌مرغان مبتلا شده باشد، به‌احتمال نزدیک به صد در صد دیگر مبتلا نخواهد شد. اما برای افرادی که مبتلا نشده‌اند، واکسن آبله‌مرغان یکی از روش‌های موثر برای پیشگیری از ابتلا است.

درمان آبله مرغان در طب سنتی

برای درمان آبله مرغان می‌توانید از انواع دمنوش های گیاهی ملایم و آرام‌بخش مانند دمنوش بابونه، ریحان مقدس، گل همیشه بهار و بادرنجبویه استفاده کنید.

یک قاشق غذاخوری از هریک از این گیاهان را داخل یک فنجان آب جوش بریزید، بگذارید چند دقیقه دم بکشد و سپس از صافی رد کنید.

جو دوسر

جو دوسر یکی از درمان‌های پرطرفدار خانگی برای خارش ناشی از آبله مرغان است. دو فنجان جو دوسر را بکوبید تا به‌شکل پودر دربیاید، سپس آن را در ۲ لیتر آب ولرم بریزید و بدن‌تان را به‌ مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با این محلول خیس کنید.

جوش شیرین

جوش شیرین خارش و سوزش‌ ناشی از آبله مرغان را تسکین می‌دهد. نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید.

لیف نرمی را به محلول آغشته کنید و روی قسمت‌هایی که دچار خارش و سوزش است بگذارید و اجازه بدهید خشک شود. راه‌حل دیگر این است که نصف یا یک فنجان جوش شیرین را در آب وان حمام حل و داخل این محلول حمام کنید.

سرکه انگور

یکی از راه‌حل‌های مؤثر برای درمان آبله مرغان استفاده از سرکه‌ انگور است. این روش درمانی خارش پوست را از بین می‌برد و به بهبود زخم‌ها و جلوگیری از ایجاد جایِ زخم کمک می‌کند.

نصف فنجان سرکه‌ی انگور را به آب ولرم درون وان حمام اضافه کنید و حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه درون این محلول حمام کنید.

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس از دیگر درمان‌های مؤثر برای کاهش سوزش و خارش ناشی از بیماری آبله مرغان است. روغن عصاره‌ی اسطوخودوس را با مقدار کمی از روغن‌های حامل مانند روغن نارگیل یا بادام رقیق کنید، روی ناحیه‌ی آسیب‌دیده‌ی پوست بمالید و بگذارید تا خشک شود. این کار را روزی ۲ بار تکرار کنید.

همچنین می‌توانید چند قطره روغن عصاره‌‌ی اسطوخودوس و بابونه را داخل آب ولرم بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه بدن خود را با آن خیس کنید.

گل کالاندولا

کالاندولا یا گل همیشه بهار برای از بین بردن خارش ناشی از بیماری آبله مرغان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دو قاشق غذاخوری کالاندولا و یک قاشق چای‌خوری برگ عنبر سائل را در یک فنجان آب بریزید و بگذارید یک شب بماند.

صبح این مخلوط را کاملا آسیاب کنید و ماده‌ی به‌دست‌آمده را مستقیم روی جوش‌ها بگذارید. زمانی که کاملا خشک شد، زخم‌ها را بشورید.

هویج و گشنیز

سوپی که گشنیز و هویج دارد، در درمان آبله مرغان بسیار مفید است. این غذا سرشار از آنتی اکسیدان است که در فرایند درمان تأثیر بسیار مثبتی دارد.

حدود ۱۰۰ گرم (یک فنجان) هویج را خرد کنید، ۶۰ گرم (نصف فنجان) هم برگ تازه‌ی گشنیز را با هویج در دو و یک‌چهارم فنجان آب بجوشانید تا نصف آب تبخیر شود.

این سوپ را به‌ مدت یک ماه روزی یک‌بار نوش جان کنید. همچنین برای تقویت بنیه‌تان می‌توانید هویج و برگ گشنیز آب‌پز بخورید.

درمان سریع آبله مرغان

عسل یکی از مواد طبیعی و عالی برای درمان آبله مرغان است. برای استفاده از این روش باید عسل طبیعی و خام را تهیه کرده و مقدار کمی از ان را روی قسمت هایی از پوست که دچار آبله مرغان شده است قرار دهید. با تکرار مداوم این روش به سادگی این بیماری و خارش ناشی از ان درمان خواهد شد.

درمان آبله مرغان، دکتر روازاده

از نظر حکیم دکتر روازاده بیماری آبله مرغان مختص کودکان و نوجوانان هست و افراد بزرگسال به آبله مرغان مبتلا نمیشن بلکه به زونا مبتلا می شوند که بیماری سخت تر با درمانی متفاوت است.

همچنین از نظر ایشان حجامت بهترین اثر را برای آبله مرغان دارد. این که حجامت کدام قسمت انجام شود بسته به شدت بیماری و وضعیت بیمار و تشخیص دکتر است.

برای خارش و درد تاول های پوست سر، مقداری سدر و ماست و شاتره و گل ختمی را ترکیب کرده و ماحصل را روی سر گذاشته تا چند ساعتی بماند سپس بشویید. برای تب های شدید هم پاشویه با عرق بید مفید است.

در طول درمان بیماری حداقل پوشش را داشته باشید و از لباس های نخی و آزاد استفاده کنید.

بهترین کار در بیماری آبله مرغان استفاده از مواد غذایی ای است که در طب سنتی در دسته سردی ها و خنکی ها گنجانده می شوند و به شدت از خوردن هر نوع مواد غذایی گرم اجتناب کنید.

درمان خوراکی: سوپ ماش و گشنیز، آش جوجه خروس با آب لیمو ترش، لعاب به دانه

درمان گیاهی: شیر خشت میل کنید، شربت تمشک بسیار مفید است.

درمان با آبمیوه: هندوانه، لیمو ترش، سیب، گلابی

دسته بندی پیشگیری و درمان مجله سلامت
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
214 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
زهرا

من چی بزنم خوب بشه

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  زهرا

سلام و عرض ادب
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

زهره
زهره

سلام من سه
روزه ابله مرغون گرفتم پسرم۲سالشه ک قبل من گرفتوخوب شد امکان دوباره گرفتن ازمن داره

آخرین ویرایش 30 روز قبل توسط زهره
کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  زهره

سلام و عرض ادب
خیر اگر قوی گرفته باشد نمیگیرد

محسن
محسن
امتیاز :
     

خواستم بگم:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

سارینا
سارینا

دخترم دیابتی ۱۴ سالشه دوسه روز آبله گرفته وتب ولرز تاول زده خارش هم داره چه کار کنم

کارشناس سایت
کارشناس سایت
پاسخ به  سارینا

سلام و عرض ادب
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

محدی
محدی

من العان فردا چهار روز میشه که آبله مرغان گرفتم چونکه انگور خورده بودم چند دونه روی بدنم دراومد فکر کردیم حساسیت به انگور بوده ولی اشتباه کردیم امروز رفتیم دکتر قرص و کرم ضد خارش فکر کنم اسمش کالامین هست بهمون داد و اینکه اگر شماهم از این داروها استفاده میکنید و بدتر شدید نگران نباشید به دلیل اینکه قرص با ویروس مبارزه میکنه تاول ها و حال تون بد تر میشه ولی بعد از ۲یا۳روز کاملا خوب میشید ولی جای تاول ها بیشتر زمان میبره تا از بین بره و دکتر بهمون سروم هم داده بعد از اینکه این هارو مصرف کرید بهبود میابید امید وارم همه سلامت باشیم

Admin
پاسخ به  محدی

رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

سمیه
سمیه

سلام برای جلوگیری از بیرون ریختن صورت در زمان آبله مرغان چه کاری باید کرد

Admin
پاسخ به  سمیه

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

تیام
تیام

سلام من الان یک روزه ابله مرغان گرفتم مراجعه به پزشک ضروری است خیلی میترسم علائم شدیدی ندارم فقط بدنم تاول زده

Admin
پاسخ به  تیام

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است

محمد
محمد

سلام من تو بچگی گرفتم توی ۱۰ یا۱۱ سالگی الان ۱۵ سالمه امکان داره از کسی که مبتلا هست دوباره بگیرم

Admin
پاسخ به  محمد

سلام و عرض ادب؛
خیر.

ابراهیم هادی
ابراهیم هادی
امتیاز :
     

سلام علیکم
خسته نباشید انشاالله
ببخشید من امروز متوجه شدم که آبله مرغان گرفتم مشکلی نداره تو دوره دمان هروز ورزش کنم ؟ تایم ورزش هم دو ساعت
واین که ۱۶ سالمه
خواهشا پاسخی بدید که به دردم بخوره ، و دقیق باشه!!!!!!!

Admin

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.
ورزش کردن باعث تعریق میشود واین برای بدن مضر است

babaei
babaei

سلام من تقریبا سه روزه ابله مرغان گرفتم بعد داخل گلومم در آورده چیکار کنم که این بره.. واقعا موقعه غذا خوردن و… رو مشکل کرده

Admin
پاسخ به  babaei

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

محسن
محسن

سلام من ابله مرغان گرفتم بعد چند روز خوب میشم و باید چه بخورم تا زود خوب شم

Admin
پاسخ به  محسن

رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

حسام
حسام

خدا نصیب هیچکس نکنه من ۵ روز گرفتم کل بدنم جوش تاول قشنگ بدتر از درد خماری یک معتاده

علی
علی

سلام من سه روزه ابله مرغان گرفتم و بعضیا خیلی بزرگن الانم ساعت شش صبح هسش خارشش نذاشته بخابم دیونم کرده بخدا لطفا یه چیزی بگین فقط این خارش رو زود تر درست کنه همین نیم ساعت پیش درمانگاه امپول زدم اصلا درست نکردش خواهش میکنم ی درمان قطعی بگین

نسترن
نسترن
پاسخ به  علی

پماد کالامین

M -p
M -p
پاسخ به  نسترن

مرتب حمام آب ولرم بگیرید خارشش کم میشه

Admin
پاسخ به  علی

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا، اصلاح روغن، اصلاح آب، ظروف سالم، منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

بهسا
بهسا

سلام من بهسام تازگی ها ابله گرفتم نزدیک ۵ روز شده و هنوزم گاهی وقتا بدنم طاول میزنه
و تب و لرز میکنم
میخواستم ببینم چه غذاهایی و چه کار هایی برای این بیماری خوبه

Admin
پاسخ به  بهسا

سلام و عرض ادب بهسا جان؛
این موارد رو حتما رعایت کن:
پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
مصرف خاکشیر و تخم شربتی مفید است.

الیی
الیی

سلام داداش من هفت سالشه هشت روز که ابله گرفته بدنش خوب شده ولی دستاش هنوز خوب نشوده میشه راهنمایی کنین خیلی میترسم

Admin
پاسخ به  الیی

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

سعیده
سعیده

سلام، خانم 34 ساله و باردار هستم، سابقه ابتلا به آبله مرغان در کودکی رو ندارم همسرم هم بچگی نگرفته بودن و دو هفته پیش مبتلا به آبله مرغان شدند. دکتر متخصص عفونی برای پیشگیری از ابتلای من قرص والاسیکلوور تجویز کردن، نمیدونم مصرف کنم یا نه؟ ، به خاطر اثرات بدی که ممکنه روی جنین داشته باشه. نظر شما چیست؟

آخرین ویرایش 3 ماه قبل توسط سعیده
بهسا
بهسا
پاسخ به  سعیده

من شنیدم که اگر مادر حامله باشه ممکنه بچه اسیب ببینه

Admin
پاسخ به  بهسا

سلام و عرض ادب؛
خیر فقط ممکن است نوزاد زردی بگیرد که این امر طبیعی است

Admin
پاسخ به  سعیده

سلام و عرض ادب؛
آبله در بزرگسالان به نام زونا بروز داده میشود که واگیر آن متفاوت است. روش انتقال ویروس زونا با آبله‌مرغان فرق دارد. اگر تاول‌های چرکی بترکند و با پوست فرد دیگری تماس پیدا کنند، بیماری زونا سرایت پیدا می‌کند. اما مهم‌ترین روش انتقال آبله‌مرغان از طریق عطسه، سرفه و به‌طورکلی ترشحات بزاق و تنفس فرد بیمار است. اما انتقال زونا از طریق تنفس امکان‌پذیر نیست. بنابراین، لباس‌های فرد بیمار مبتلا به زونا نباید توسط بقیه افراد خانه لمس یا پوشیده شوند.

هستی
هستی
پاسخ به  Admin

ادمین خیلی بی سوادی یعنی واقعا نمیدونی زونا با ابله مرغان فرق داره کسی ک یک بار ابله مرغان گرفته باشه سالها بعد میتونه زونا بگیره….نه اینکه کسی ک تاحالا ابله نگرفته زونا بگیره …کاشکی یکم اطلاعاتتونو میبردید بالا بیچاره مردمی ک میان اینجا از شما راهنمایی میخوان

فائزه
فائزه
پاسخ به  هستی

عزیزم داداشم تا حالا آبله نگرفته ولی در سن ۲۶ سالگی زونا گرفت الان خودمم که تا حالا آبله نگرفتم الان از داداشم زونا گرفتم

Admin
پاسخ به  هستی

ما جایی نگفتیم که فقط افرادی که آبله مرغان نمی گیرن در بزرگسالی زونا میگیرن بلکه از نظر دکتر روازاده افراد بزرگسال به آبله مرغان مبتلا نمیشن و زونا میگیرن که بیماری سخت تری هست و درمانش هم متفاوته

محمد حسین جباری
محمد حسین جباری

من با اینکه قرص هم میخورم ولی شب ها از شدت سوزش و خارش خواب نمیرم

Admin

سلام روز بخیر؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم، ادویه جات، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
ماءالجبن، سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
اصول تغذیه سالم رعایت شود.
ژل رویال خالص مفید است.
حب کهیر مجموعه مفید است.
کد99 مجموعه مفید است.
گل سرشور مفید است.

محمد حسین جباری
محمد حسین جباری

سلام من ابله مرغان گرفتم دارم میمیرم کمکم کنید

Admin

سلام و عرض ادب؛
نگران نباشید.
حجامت کنید.

هادی زاده
هادی زاده

سلام من سنگ صفرا دارم سنو دادم گفتن که 12میل هستش شما چه پیشنهادی رو به جز جراحی می‌فرمایید

Admin
پاسخ به  هادی زاده

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
4 قاشق غذاخوری روغن زیتون + 2 قاشق غذاخوری آبلیمو 3 روز پشت هم استفاده شود.
کد120 مجموعه مفید است.
ژل رویال خالص مجموعه مفید است.
سفیده داخل نهال آفتابگردان 50گرم + خارشتر 100 گرم جوشانده تا یک بطری شود در طی 24 ساعت بخورید.
گیاه آنغوزه دم کرده روزی 2لیوان تا 2روز استفاده شود.
آویشن دم کرده با نمک دریا در طول روز استفاده شود
هلیله سیاه را کوبیده هر 6ساعت 1قاشق چایخوری استفاده شود
حب جنتیانا در ریختن سنگ کیسه صفرا کمک میکند
تمبر هندی بی نمک را در آب بریزید هسته جدا شود هفته ای 1نوبت استفاده نمایید..

ایمان محمدی
ایمان محمدی

سلام خسته نباشید شوهرم چهارروزابله مرغان گرفته خودم باردارم امکانش هست بگیرم تاچندروزامکان داره بگیرم

Admin
پاسخ به  ایمان محمدی

سلام و عرض ادب؛
دربزگسالان این بیماری به نام زونا است و روش انتقال ویروس زونا با آبله‌مرغان فرق دارد.
اگر تاول‌های چرکی بترکند و با پوست فرد دیگری تماس پیدا کنند، بیماری زونا سرایت پیدا می‌کند.
اما مهم‌ترین روش انتقال آبله‌مرغان از طریق عطسه، سرفه و به‌طورکلی ترشحات بزاق و تنفس فرد بیمار است.
اما انتقال زونا از طریق تنفس امکان‌پذیر نیست.
بنابراین، لباس‌های فرد بیمار مبتلا به زونا نباید توسط بقیه افراد خانه لمس یا پوشیده شوند.

احسان
احسان

سلام من 13سالم خیلی سینه ام صورتم دونه زده وخارش زیاد دارم

Admin
پاسخ به  احسان

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
ضماد اگزما مفید است.
موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3 بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود.
معجون عشبه صبح و شب میل شود.
حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه، تعریق برایتان مضر است.
مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
کد99 مجموعه مفید است.
حب مفتاح 110 مجموعه مفید است.
گل سرشور مفید است.
حجامت مفید است.

فاطمه
فاطمه

سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه و سه روز هست آبله مرغان گرفتم رفتم دکتر بهم پماد دادن ابله هام خیلی شدید خارش دارن به حدی که شبا نمیتونم بخوابم چی خوبه استفاده کنم برا خارشش کمتر بشه بعدش موقع حموم برا از بین بردن چربی پماد باید از صابون یا شامپو بچه استفاده کنم ضرر نداره؟

Admin
پاسخ به  فاطمه

رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

حدیث
حدیث

سلام من ۲۰ سالمه ۳ روزه ابله مرغان گرفتم
شکم درد و معده درد شدیدی دارم
دکتر رفتم بهم قرص و آمپول عفونت داد
برای بهبود معده دردم چیکار کنم ؟؟؟

Admin
پاسخ به  حدیث

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
یک لیوان عرق نعنا به همراه یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ داخل ظرفی ریخته پس از جوش آمدن ده دقیقه ملایم بجوشد بعد از ولرم شدن با کمی عسل شبها موقع خواب میل شود. طول درمان بسته به نوع بیماری ۴۰ الی ۱۲۰ روز می باشد.
لازم به ذکر است در بیماری زخم معده میتوان برای نتیجه سریعتر از یک قاشق غذاخوری تخم بارهنگ استفاده نمود.
توجه: این نسخه در عین سادگی بسیار عالی جواب میدهد امتحان کنید.
توجه : برای نتیجه بهتر و سریعتر در مشکلات معده باید موارد زیر به طور جدی رعایت شود.
لازم به ذکر است که بسیاری از مشکلات ناشی از عدم رعایت همین موارد است:
هیچگاه آب یخ ننوشید.(خیلی سرد)
ترک آب بین غذا (بهترین وضعیت نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از آن است)
کاهش سردیها مخصوصا شبانگاه (ماست ـ شیرـ دوغ ـ نوشابه ـ چایی)
ژل رویال را بصورت ناشتا میل کنید.
اطریفل افتیمونی یا اطریفل گشنیزی بعد از هر وعده غذایی میل شود.
حب جنتیانا، حب داروی بلغم برای درمان سردی معده مفید است.
حب معجون بواسیر صبح و شب مصرف شود
عرق آویشن و عرق بابونه و عرق بید برای تقویت معده مفید است.
شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
حب شفا برای ضعف معده میل شود.
عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.
عرق دارچین صبح و شب مفید است
شربت سحرآمیز و شربت اکسیر معده مفید است.
عرق بسفایج برای ترمیم معده مفید است
توجه : سعی شود سردیها با مصلحات آن مصرف شود. مثلا: ماست و دوغ با نعنا و کاکوتی، شیر با عسل یا خرما و …

امید
امید
پاسخ به  Admin

تا یک سال دیگر هم کار کنم این داروها رو نمیتونم بخرم ،،حداقل اسم دوتا چیز درست بگید تمام نه هرچی تو بازاره

Admin
پاسخ به  امید

بسیاری از این موارد که بیان شده دارو نیستن و تهیه شون نسبت به داروهای شیمیایی آسون تر و ارزان تر هست.

هانا
هانا

سلام من 16 سال دارم آبله مرغان گرفتم کمرم خیلی درد میکر رفتم دکتر بهم استامینوفون و چند داروی دیگه تجویز کرد ولی با این دارو ها تقریبا هشت ساعت میخوابم آیا هیچ ضرری دارد

Admin
پاسخ به  هانا

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.
این داروها باید جایگزین شود و داروی شیمیایی مورد تایید نیست.

آیسا از شیراز
آیسا از شیراز

سلام من ۱۰ سالم هست . نصف شب داشتم خودمو توی آینه نگاه میکردم که یهو دیدم کنار گردنم ۲ تا جوشی که شبیه به ابله مرغان بود زده خیلی ترسیدم . ۲ تا هم توی سینه ام زده و ۲ تا دیگه هم روی بازوم . ازتون خواهش میکنم کمکم کنید و چیز های درمانی بگید که در خانه داشته باشم و من خیلی میترسم و اصلا دانه ها خارشی ندارد

آخرین ویرایش 4 ماه قبل توسط آیسا از شیراز
Admin

سلام و عرض ادب؛
در ابتدا باید خدمتتون عرض کنم که جای هیچگونه نگرانی و ترسی وجود نداره. فقط کافیه موارد زیر رو رعایت کنید تا بهبودی خودتون رو هرچه سریع تر بدست بیارید:
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

ریحانا جم
ریحانا جم

سلام. من هجده سالمه. دو روز پیش لرز کردم و یه دونه روی پیشونیم زد. رفتم مدرسه و برگشتم، دونه ها بیشتر شد. روی نواحی شکم بیشتر هست. رفتم دکتر، گفت ابله مرغانه. استامینو فن داد برا رفع تب. من آخرین باری که تب کردم، خیلی کوچیک بودم. گلومم درد میکنه و دهنم تلخه. مجبورم برم مدرسه. راهی برای بهبودی سریعتر هست؟؟؟

Admin
پاسخ به  ریحانا جم

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا، اصلاح روغن، اصلاح آب، ظروف سالم، منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

مریم مقتدر
مریم مقتدر

سلام روی بدنم دونه های قرمز که روش خشکی زده درآمده خارش هم داره اما ابله مرغون یه بار گرفتم عطاری رفتم گفت آبله مرغون دکتر گفت از استرس

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  مریم مقتدر

سلام وقت بخیر
دفع صفرا

منع مصرف:
لبنیات: پنیرکهنه
صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
سبزی ها: برگ چغندر، پونه ، نعناع ، پیازچه ، ترخون ، مرزه ، تره نیزک(شاهی) ، جعفری ، رازیانه ، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
گوشتها: آهو ، اردک ، بلدرچین ، گنجشک ، شترمرغ ، شتر، کبوتر، خروس ، کباب ، دل
مغزهای گیاهی: بادام هندی ، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی ، پسته کوهی ، پسته ، چلغوز، فندق ، گردو
ادویه ها: اسپند ، آویشن ، خردل ، دارچین ، انیسون ، زرد چوبه ، زعفران ، زنجبیل ، زنیان ، زیره ، سیاهدانه ، فلفل ، کاکائو ، گلپر، وانیل ، هل ، نمک
متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، شیرشتر

از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
حجامت انجام شود

موارد مصرف مجاز:
گوشتها: انواع ماهی
میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

احمدرضا
احمدرضا
امتیاز :
     

سلام من ۱۵ سالمه یه سه روزی هست آبه مرغان گرفتم ولی اون موقع هنوز این جوش ها نبود و فکر میکردم سرما خوردگی هست واسه همین به پزشک مراجعه نکردم امروز شروع به جوش زدن کردن و هی داره جوشام زیاد میشه چه کنم لطفاً کمک کنین که خوب میشم

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  احمدرضا

سلام وقت بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

سویون
سویون

سلام میخواستم بدونم من که ۳ روزه آبله‌مرغان گرفتم تا چند روز ناقلم خانوادمم همشون میگیرن؟ راهی هست که نگیرن؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  سویون

سلام وقت بخیر تا 5 روز حجامت زیر نظر متخصص و با بررسی شرایط انجام شود

نرگس
نرگس

سلام خسته نباشید
من هیچ یک از علائم آبله مرغانو نداشتم اما روی پوستم چند تا نقطه قرمز شبیه ابله مرغان درومده
برادرم گرفته امکانش هست منم مبتلا شده باشم
اخه تب و لرز نداشتم تا حالا

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  نرگس

سلام تشکر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

علیرضا
علیرضا

سلام من سربازم دو روزه بدنم بیحال بود دیشب طب داشتم و بدنم عرق می‌ریخت از امروزه روی بدنم تنده های سرخ زده و دو سه تاش خارش داره از چه چیزهایی پرهیز کنم و چی باعث تقویت می‌شود

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  علیرضا

سلام وقت بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
ضماد اگزما مفید است.موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
معجون عشبه صبح و شب میل شود
حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
داروی پاکسازی کبد و دفع صفرا مجموعه مفید است
گل سرشور مفید است.
حجامت مفید است.

زیمو
زیمو

سلام من آبله مرغون گرفتم و به شدت گلو درد دارم و آب دهانمم حتی به زور قورت میدم، چه باید کنم، چی باید بخورم ک رفعش کنه؟ ممنون میشم کمکم کنید

شهرزاد
شهرزاد
پاسخ به  زیمو

سلام وقتتون بخیر من ۳۰سالمه و دچار آببه مرغان شدم دوروز تب و لرز داشتم و سه روز دیگه عمل عصب و تاندون دست دارم بنظرتون آبله باعث میشه عمل ب تعویق بیفته؟
آیا ضرری داره

Admin
پاسخ به  شهرزاد

سلام و عرض ادب؛
خیر البته باید با پزشک خودتون مشورت کنید.
ضمنا معمولا در 30 سالگی فرد دجار آبله نمی شه و امکان داره شما درگیر زونا شده باشید!
پزشک پوست این تشخیص رو داده یا خودتون؟!

رضاکریمی
رضاکریمی
پاسخ به  زیمو

سلام من ۱۰سالمه ابله مرغان گرفم گلو درد شدید دارم چه بکنم

Admin
پاسخ به  رضاکریمی

سلام و عرض ادب؛
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا، اصلاح روغن، اصلاح آب، ظروف سالم، منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
بدن را با مخلوط ماست + سدر + آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است (به صلاحدید پزشک حاذق)
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

nadi
nadi
پاسخ به  زیمو

منم اونطوریم?

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  زیمو

سلام وقت بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

حسین
حسین

سلام من پانزده سال سن دارم دو روزه آبله مرغان گرفتم و دهنم پر شده از تاول های سفید و بزرگ حتا حلقم هم زده خارش شدیدی در کل بدن دارم سوال بعدی اینکه چقدر طول میکشه از زمان تب تا زمان رفع خارش؟

آخرین ویرایش 4 ماه قبل توسط حسین
کارشناس عطارخونه
پاسخ به  حسین

سلام وقت بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

مسیح
مسیح
امتیاز :
     

سلام من ۱۷سالمه و ابله گرفتم که شباهت به. تاول داره روی صورت سینم و کمرم زده به دکتر رفتم دارو و شربت برام تجویز کرده ولی راه دیگه هست برای سریع تر خوب شدن؟! و تو این سن خطر ناک نیست؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  مسیح

سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

سبحان
سبحان

حمام هم برم خوبه

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  سبحان

سلام بله بسیار مفید هست فقط با اب ولرم رو به سرد برید

سبحان
سبحان
امتیاز :
     

سلام من 13سالمه الان 2روز هس که ابلعه مرغان گرفتم. هنوز تب و بدن درد و کم اشتها ها دارم باید چکار کنم چه چیزی خوبه ـ

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  سبحان

سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

راحله
راحله

سلام
من۱۲سالمه روی صورتم دونه ها عفونت کرده و می خاره باید چکار کنم برم دکتر یانه یا ادی هست
لطفا جواب بدید که چکار کنم

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  راحله

سلام وقت بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
ضماد اگزما مفید است.
موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
معجون عشبه صبح و شب میل شود
حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
کد99 مجموعه مفید است
حب مفتاح 110 مجموعه مفید است
گل سرشور مفید است.
حجامت مفید است.

kosar
kosar

سلام وقت بخیر
من دیروز رفتم دکتر یه قرص داد هر ۱۲ ساعت میخورم
ولی جوشای صورتم روز به روز داره بیشتر میشه
چیکار کنم؟

مروی
مروی
پاسخ به  kosar

سلام چند روز اول (حداکثر تا ۵ روز ) جوش ها بد تر میشن اما بعد از این مدت رو به خشک شدن میرن

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  kosar

سلام وقت بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم،سس مایونز،کاکائو و ادویه پرهیز شود.
حب کبد،حجامت،عرق کاسنی و شاتره و شربت سکنجبین مفید است.
صورت را با آب گرم بشویید.
سرکه + گلاب به صورت بمالید.
ماسک قره قروت به صورت بمالید.
آبلیمو+سفیده تخم مرغ شب ها 2ساعت روی صورت قرار داده شود.
بخور بابونه و گشنیز انجام شود.
لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 30 دقیقه ماسک شود.
از مواد شیمیایی روی پوست استفاده نشود.
از ژل رویال طبیعی بصورت مصرف موضعی و خوراکی برای شادابی پوست استفاده شود.
صورت را هرروز با صابون قهوه ای بشویند.
محلول ضد جوش مجموعه مفید است.
پاکسازی کبد و دفع صفرا (کد ۹۹) مجموعه مفید است
گل سرشور استفاده شود.

سلما
سلما

سلام وقت بخیر من ۱۴ سالمه سه‌‌‌‌ روزه آبله مرغان گرفتم خارش زیادی دارم جاش هم‌دردی می‌کنه همه جام زده صورتم دستام پاهام سینه ام گاهی لرزش شدیدی هم میگیرم دکتر‌‌ هم رفتم پماد و قرص داده ولی کمتر نشده اصلأ چکار کنم زود‌‌ تر از بین بره و خارشش کمتر بشه ممنون میشم پاسخ بدید ?

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  سلما

سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

❤️?
❤️?
امتیاز :
     

سلام من 10 سالمه واولین باره که دچار این ویروس میشم میخواستم بدونم که تا چند روز ادامه داره؟ وتا چند روز ناقلم؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  ❤️?

سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

سامی
سامی

سلام..پسرخواهرم یک هفته هست الان ابله مرغون گرفته الان دوروزه که نمیتونه سرپا بایسته وسرشار میلرزه..بیمارستان هم مرخصش کرد میگن کاری ازدست مابرنمیاد خواهشاراهنمایی وکمک کنید

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  سامی

سلام وقت بخیر رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

فاطمه
فاطمه

سلام وقت بخیر
من بیست سالمه سه روز ابله گرفتم خارش کمی دارم ولی جاش درد میکنه و یکدفعه میسوزه روی سر و صورتم خیلی زیاد
گاهی لرز بسیار شدیدی میگیرم
تمام تنم درد میکنه
دکتر رفتم قرص وشربت دادو پماد
اما دونه ها بیشتر شده و کمتر نمیشه
و تغییر میکنه یوقت تاولی و اب دار یوقتم فقط دونه قرمز
چرکی نیست فعلا
چه کاری و میشه انجام بدم که سریع از بین بره مخصوصا از روی سر و صورتم
تا که این دونه ها افزایش پیدا میکنه از چندومین روز متوفقف میشه لطف میکنید پاسخ بدید ممنون

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  فاطمه

سلام وقت شماهم بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است

بهزاد
بهزاد
امتیاز :
     

سلام وقت بخیر از دیروز آبله مرغون گرفتم و از شبش تا الان بیرون روی دارم دائما و درد معده دارم

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  بهزاد

سلام روز بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

زینب موسوی
زینب موسوی

سلام من سه روزه ابله گرفتم الان خیلی عضلات کمرم حالت کشیدگی داره و شدیدا عضلاتم درد میکنه و الان قفسه سینه و عضلات شکمم هم دردش اضافه شده چکار کنم دردم اروم شه دکتر هم سرم و امپول و هم مسکن دادن ولی تاثیری نذاشته

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  زینب موسوی

سلام وقت بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

shahnaz
shahnaz

سلام وقت بخیر من 8روزه ابله گرفتم و دونه هام ب شکل زخم شده چه کاری باید انجام بدم زخماش زودترخوب بشن و ایا هنوزم انتقال میدم ویروسو؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  shahnaz

سلام وقت شماهم بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

علی
علی

سلام من ۳ روزه مبتلا به آبله مرغان شدم و معدم به شدت به سردی حساس هست سردی میخورم نمتونم نفس بکشم تورش میکنم باید چکنم ؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  علی

رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

Atrna
Atrna

شما هم فقط همینو ریپلای میزنی دکتری واقعا یا ربات

هستی
هستی
پاسخ به  Atrna

نه بابا دکتر چیه دلت خوشه فرق ابله مرغون و زونا رو نمیدونه حتی …میگ زونا همون ابله مرغونه ک تو بزرگسالی ب زونا تبدیل میشه?

Admin
پاسخ به  هستی

ما جایی نگفتیم این دو بیماری یکی هستند فقط اینکه از نظر دکتر روازاده افراد بزرگسال آبله مرغان نمی گیرن و درواقع به زونا مبتلا میشن که خوب بیماری سخت تری هست و درمانش هم متفاوته

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  Atrna

سلام دوست عزیز شما میتونید برای دریافت مشاوره اختصاصی به مطب یک متخصص معتمد طب سنتی برید، ما اینجا صرفا یک راهنمایی کلی و نسخه کلی در اختیار افراد میذاریم

حسین
حسین

چرا همش یه جواب میدی

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  حسین

سلام دوست اینجا مطب دکتر نیست ما اینحا در حد غمومی میتونیم راهنمایی کنیم و مشاوره بدیم برای دریافت نسخه تخصصی نزد حکیم برید

حیدری
حیدری

سلام
من چهار هفته باردارم و مبتلا به آبله‌مرغان شدم. از چهار روز قبل تب و بدن درد داشتم و از دیروز صبح دونه ها روی صورتم ظاهر شدن. با توجه به بارداری از چه درمانهایی میتونم استفاده کنم ؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  حیدری

سلام وقت بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

امیر عباس گلشن
امیر عباس گلشن

سلام و عرض ادب من به همراه این آبل مرغان کمر درد بسیارر شدیدی شدم آیا طبیعی است و راه حل آن چیست

کارشناس عطارخونه

سلام وقت بخیر
در صورت داشتن یبوست ، با اجرای تدابیر رفع یبوست به این مهم اقدام کنید .
سردیها و ترشیها معمولا بدن را ضعیف و درد را مسلط می کنند حتما از خوردن این مواد غذایی در طول درمان پرهیز کنید .
روغن مالی مسیر درد با روغن ب111 و کد 123 که ترکیبی از روغنهای گرم هست و از محصولات احیا هستند و یا روغن زیتون یا روغن سیاهدانه خالص چندین بار در شبانه روز .
گرم کردن این مسیر با حوله واتوی گرم صبحها و شبها به مدت 20 دقیقه .
دمکرده گل گاوزبان و سنبل الطیب و اسطوخدوس هر عصر یک لیوان با عسل
به رفع درد کمک میکند .
استفاده از حب درد مفاصل و سیاتیک از داروهای احیا هم به کنترل درد بسیار کمک می کند .
اگر درد تا یکهفته و با تدابیر بالا بهتر نشد حتما جهت فصدخونو بیرون کردن مواد زائدی که در این مسیر باعث گرفتگی و درد شده اند به مطب مراجعه و اقدام کنید .

Hasti
Hasti

آیا درسته که میگن اونایی که آبله مرغان میگیرن قدشون هم بلند تر میشه؟

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  Hasti

سلام خیر این مطلب صحت ندارد آبله مرغان بیماری است وبه رشدقد مربوط نمیشود

Hasti
Hasti

سلام من ۱۴ سالمه و الان تقریبا ۵ روز هستش که آبله مرغان گرفتم همه جای بدنم جوش دارم
تمااام صورتمم پر جوش هست وهمشون هم آبدارن
میخواستم بپرسم چیکار کنم که جوش های صورتم از بین برن؟ چند روزه از بین نمیرن میترسم کلا از بین نرن

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  Hasti

من ۱۲ سالمه و ابله گرفتم اصلا خارش نداره فقط یکم میسوزه هر روز دوبار میرم حموم و با اب سرد دوش میگیرم و شامپو بچه فیروزه میزنم و صبح تا شب رو تختم دارم باد پنکه میخرم یعنی حاضرم دست به هر کاری بزنم خوب شهههههه هرجا که فکرشو بکنی زده ابدار تو موهام گوشام تو سینه ام که پره پر هست کی خوب میشه تحمملللل ندارممم من از داداش ۴ سالم گرفتم و داداش ۷ ساله و ۲ سالم از من گرفتن هممون گرفتیمم داریم میترکیم

آخرین ویرایش 3 ماه قبل توسط ناشناس
Admin
پاسخ به  ناشناس

رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

کارشناس عطارخونه
پاسخ به  Hasti

سلام وقت بخیر
رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود
بدن را با مخلوط ماست + سدر+ آبلیمو خنک نمایید.
حجامت غروب آفتاب مفید است.
خاکشیر و تخم شربتی را بخورید مفید است.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت