علت خارش بدن چیست؟ 10 روش خانگی درمان خارش بدن با طب سنتی

بازدید: 363,237 بازدید
علت و درمان خارش بدن

امروزه یکی از شایع‌ترین مشکلات پوستی خارش و خشکی آن است که سبب بروز احساس ناخوشایند در فرد می‌شود این عارضه ممکن است به دلایل مختلفی پدید آید.

علت خارش بدن چیست؟

علت خارش بدن در فصول مختلف

خارش پوست در فصل بهار و پاییز به دلیل حساسیت‌های فصلی و افزایش گرمی بدن به ویژه در کبد، بیشتر اوج می‌گیرد.

گاهی اوقات، خارش پوست طولانی مدت و شدید می‌شود و هرچه آن را مالش یا خراش می‌دهید، بیشتر می‌گرد، و گاهی بدون هیچ تغییر قابل ملاحظه‌ای روی پوست رخ می‌دهد و در بعضی موارد با علائمی مثل قرمزی، برآمدگی، لک یا تاول، خشکی یا ترک پوست، پوسته پوسته شدن یا چربی پوست همراه است.

اگر پوست خشک باشد، با خارش متوجه خشکی آن می شوید. خشکی پوست، به ویژه، در فصل زمستان و در مکان هایی که هوا خشک است، بدتر می شود و با افزایش سن، شایع‌تر می گردد.

عفونت های قارچی

اما اگر در قسمت هایی از بدن خود متوجه بثورات پوستی شدید، احتمالاً مشکل از پوست شماست. در این موارد خارش پوست ممکن است به علت عفونت های قارچی و باکتریایی مانند زرد زخم و التهاب یا عفونت پیاز موی پوست (فولیکولیت) باشد.

اگزما

در اختلال درماتیک آتوپیک یا اگزما لکه‌های خشک، پوسته پوسته یا بثورات برآمده را روی پوست خود می‌بینید. علت اگزما در طب نوین هنوز روشن نیست، اما معمولاً خارش پوست‌ در اگزما شدید است.

کودکانی که در خانواده خود سابقه ی آسم یا حساسیت (آلرژی) دارند، بیشتر ممکن است به اگزما دچار شوند. حساسیت های غذایی خاص و خاراندان پوست اگزما را بدتر می‌نماید.

ضماد اگزما

گزش حشرات

بعضی اوقات خارش پوست به دلیل گزش حشرات است. اگر پشه یا عنکبوت شما را نیش بزند، متوجه آن می‌شوید. اما، تشخیص نیش ساس و کنه سخت‌تر است.

زیرا جای نیش این حشرات مانند بثورات پوستی به نظر می‌رسد. اگر در پوست سر یا موی ناحیه ی تناسلی خود احساس خزیدن و خارش دارید، علت آن ممکن است شپش باشد.

کهیر علت دیگر خارش بدن

کهیر نیز مشکل ناشی از حساسیت است. کهیر مانند نوارهای متورمی است که گاه به تنهایی و گاه به شکل خوشه‌ای ظاهر می‌گردد. معمولاً کهیر با خارش همراه است. استرس، گرما، ورزش یا قرار گرفتن در معرض آفتاب نیز ممکن است کهیر را پدیدار کند.

درماتیت تماسی

درماتیت تماسی، عامل دیگر است. بثورات خارش دار آن ناشی از واکنش به چیزی است که در تماس با پوست شماست. تشخیص علت ایجاد این بثورات گاهی نیازمند برررسی فراوان است.

فلزات موجود در جواهراتتان، لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات پاک کننده‌ای که استفاده می‌کنید، ممکن است علت درماتیت تماسی شما باشند.

پیچک سمی نیز نوعی درماتیت تماسی را ایجاد می‌کند. برای درمان درماتیت تماسی باید از چیزهایی که فکر می‌کنید علت ایجاد آن است، بپرهیزد و سپس ببینید آیا خارش پوستتان بهتر می‌شود یا نه.

بیماری پسوریازیس

در بیماری پسوریازیس نیز  بدن شما سلول‌های پوستی را بیش از اندازه تولید می‌کند. این سلول‌ها در لکه‌های التهابی خارش‌دار روی سطح پوست جمع می‌گردد. پسوریازیس نتیجه‌ فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی است.

سایر دلایل خارش بدن

علاوه بر این ها از هر ۱۰ زن باردار، بیش از یک نفر با مشکل خارش مواجه است. دلایل این مشکل از بثورات بی‌ضرر تا شرایط جدی‌تر متغیر است.

همچنین برخی داروها مانند داروهای ضد فشار خون بالا به نام مهارکننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE)، آلوپورینول برای نقرس، آمیودارون برای مشکلات ریتم قلب، قرص‌هایی با نام دیورتیک که نفخ و مایعات را کاهش می دهند، استروژن، هیدروکسی اتیل سلولز (در جراحی استفاده می شود)، اوپیوئیدها (داروهای ضد دردی که پزشک تجویز می کند)، سیمواستاتین برای درمان کلسترول بالا و… ممکن است در بعضی از افراد احساس خارش پوستی را پدید آورند.

گاهی خارش پوست به عصب‌های ما مربوط است و گاهی ناشی از مشکلات روحی یا نشانه‌ای از یک بیماری جدی مانند بیماری کلیوی، بیماری کبدی، مشکلات تیروئید، برخی از سرطان ها، به ویژه بیماری هوچکین، دیابت، کمبود آهن و ویروس HIV.

خارش بدن و کبد می‌تواند به علت سموم باشد. سمومی که در خون شما جمع می‌شوند و باعث زردی (یرقان) می‌شوند می‌توانند باعث ایجاد خارش بدن هم شوند. حس خارش ممکن است فقط در دست‌ها و یا پاها باشد و گاها ممکن است تمام بدن دچار خارش شود.

درمان هپاتیت C نیز می تواند باعث خشکی و خارش پوست شود.

درمان خارش بدن در طب سنتی

خارش پوست در طب سنتی ناشی از خشکی پوست می‌باشد و این خشکی به ۲ گونه است؛ یا از زمینه گرمی است که شدید شده و به خشکی و خارش تبدیل شده یا این خشکی از سردی پدید آمده است.

گرمی منجر به خشکی یعنی صفرای خشک‌شده و سردی منجر به خشکی یعنی سودای خشک‌شده است.

بنابراین طب سنتی، معتقد است که خشکی و خارش پوست در میان افرادی با مزاج های «گرم وخشک» و «سرد و خشک» شایع‌تر است. غلبه سردی و خشکی در این افراد باعث خشکی بیشتر پوست و در نتیجه، خارش خواهد شد.

درنتیجه مصرف خوراکی‌هایی با مزاج گرم و خشک و سرد و خشک هم می‌تواند خشکی و خارش پوست را تشدید کند. افرادی که طبیعت تر دارند، گرم و تر یا سرد و تر، کمتر درگیر این عارضه می‌شوند.

اگر خارش از نوع صفرا (گرمی) باشد، در زمان استحمام وقتی آب به تن می‌رسد و به‌ اصطلاح بدن خیس می‌شود، این نوع خارش رفع می‌شود.

اما اگر خارش از نوع سودا (سردی) باشد، در زمان استحمام این خارش رفع نمی‌شود یا حتی بیشتر می‌شود.

به طور معمول مرکز تنظیم خشکی‌ها در بدن، کبد است، یعنی خشکی پوست و خارش‌های آن در اغلب موارد با افزایش رطوبت کبد از بین می‌رود یا تا حد زیادی تخفیف پیدا می‌کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله درمان کبد چرب از نگاه متخصصان طب سنتی را مطالعه فرمایید

برای خارش بدن چه بخوریم؟

برای رفع خشکی پوست ابتدا باید بیماری‌های زمینه‌ای را شناسایی و درمان کرد و از داروهای سنتی مربوطه و رژیم غذایی متناسب استفاده نمود.

مصرف مواد غذایی آبکی به خصوص آبمیوه‌هایی مثل آب هویج، آب سیب، میوه و سبزی‌های آبدار مثل کاهو و خیار اگر متناسب با فصل مصرف شوند. پرهیز از مصرف غذاهای خشک مزاج و مصرف ماء الشعیر طبی در رفع جوش، خارش و کهیر تا حد زیادی موثر است.

همچنین در طب سنتی مصرف غذاهای ساده‌ای مثل شیربرنج می‌تواند به پوست رطوبت کافی برساند و در رفع خشکی و خارش کمک کننده باشد.

بهتر است ادویه، سیر، خرما و گردو در غذا استفاده نشوند و بیشتر از غذاهای خنک مثل جو به صورت سوپ جو بهره برده شود.

عرق کاسنی و عرق شاتره (شاهتره) هم می‌تواند حرارت کبد را پایین آورده و تا حدود زیادی جلوی خارش‌های پوست و خشکی آن را بگیرند.

عرقیاتالبته افرادی که مزاج سرد و خشک دارند باید برای رفع خارش‌ و خشکی پوست، از عرق کاسنی و شاتره همراه با روغن زیتون و عسل استفاده کنند.

برای درمان خارش از نوع سودا (سردی) باید از گرم‌کننده‌ها استفاده کنیم؛ بهتر است از شربت‌هایی مثل شربت شیره انگور با مقدار کمی سرکه (۵ واحد شیره انگور با یک واحد سرکه) استفاده کنیم یا شربت انار ترش و شیرین میل کنیم.

خاکشیر رطوبت زیادی دارد و در رفع حساسیت، آلرژی و خارش بسیار مفید است.

خارش بدن عمدتا به علت حرارت و گرما است و باید مواد با طبع سرد استفاده شود. مصرف خاکشیر و دوغ بسیار موثر است. چای گیاه مریم گلی نیز مفید است.

دوغ شتر

می‌توان به سالادی که روی آن روغن زیتون ریخته شده مقدار کمی آبلیمو یا آبغوره یا سرکه اضافه و مصرف کرد. خود زیتون به ‌تنهایی نیز در سالاد کفایت می‌کند.

علاوه بر اینها سرکه سیب طبیعتی سرد دارد و برای درمان انواع جوش و حساسیت‌های پوستی به صورت خوراکی (مثلاً با سالاد) موثر است.

بهترین دارو برای خارش پوست بدن چیست؟

روغن خارش پوست مورد تایید دکتر روازاده یکی از بهترین روغن ها برای درمان خارش بدن می باشد که شما می توانید این محصولی را از عطاری آنلاین عطارخونه خریداری کنید.

درمان خارش بدن از نظر دکتر خیراندیش

حکیم خیراندیش نسخه گیاهی و درمان اورژانسی رفع خارش را اینگونه بیان میکند؛

اگر خارش دست و پا پیدا کردید، درمان اورژانسی رفع این خارش آن است که به مدت یک ساعت دست و پا را داخل آب بسیار گرم حاوی نمک دریا قرار دهید یا این که آب برگ چغندر را گرم کنید و دست و پا را داخل آن بگذارید و بعد از یک ساعت بیرون آورده و روغن بادام یا کره گاو را بر روی دست و پایتان بمالید.

اگر دچار خارش چشم شده اید، سفیده تخم مرغ را با نشاسته و گلاب مخلوط کرده و داخل چشم و اطراف چشم خود بمالید.

همانطور که گفته شد اعتقاد طب سنتی ایرانی این است که خشکی پوست در میان افراد با مزاج های «گرم و خشک» و «سرد و خشک» شایع تر است و غلبه سردی و خشکی در این افراد باعث خشکی بیشتر پوست و در نتیجه، خارش خواهد شد.

ضمن اینکه مصرف خوراکی هایی با مزاج های گرم و خشک و سرد و خشک هم می تواند خشکی و خارش پوست را تشدید کند.

درمان خارش بدن در طب سنتی اسلامی

در طب اسلامی ایرانی، ۲ روش برای افزایش رطوبت کبد و درمان خارش وجود دارد که شامل مصرف دوا و اعمال یداوی می باشد.

اعمال یداوی شامل ماساژها و حجامت می شوند. و مصرف عرق کاسنی و شاهتره که گفته شد حرارت کبد را پایین می آورند و تا حد زیادی جلوی خارش ها را میگیرند.

نکته دیگر درباره اصول پیشگیری یا درمان‌‌های موضعی برای رفع خشکی و خارش پوست در طب اسلامی ایرانی است.

برای این منظور می توان نقاطی از بدن را که دچار خارش است یا پوست آن خشک می شود، با انواع روغن‌های موضعی مانند روغن نارگیل، روغن بادام شیرین، روغن گل سرخ یا روغن گل بنفشه ماساژ داد.

روغن های گیاهی

این روغن‌های موضعی باعث افزایش رطوبت در سطح پوست می‌شوند و استفاده از آن‌ها برای همه گروه‌های سنی مناسب است.

اگر دقت کرده باشید در بیشتر مرطوب کننده‌های صنعتی هم از روغن بادام شیرین استفاده می‌شود و دلیل آن همان افزایش رطوبت و کاهش خارش ناشی از خشک شدن پوست بدن است.

باید به این نکته هم اشاره شود که بهترین راه درمان خشکی و خارش پوست در مواردی که به این درمان‌ها جواب نمی‌دهد، انجام حجامت مخصوصاً حجامت کبد (با در نظر گرفتن تدابیر حجامت) و زیر نظر متخصص می‌باشد.

تقویم حجامت ۱۴۰۱

دسته بندی پیشگیری و درمان مجله سلامت
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

221 پاسخ به “علت خارش بدن چیست؟ 10 روش خانگی درمان خارش بدن با طب سنتی”

 1. سلام من دختر ۱۸ساله ام
  حدوده یک سالی میشه
  من گر داره بدنم حرارت زیاد داره بدنم
  بعد در حدی که میرم روی سرامیک خنک میشینم یا پاهام رو تکیه میدم ب دیوار
  در زمستون هم کولر روشن میکنم
  بدنم هم جوش میزنه باخارش زیاد
  مخصوصا پشتم از کتف تا کنر
  شبا هم خیلی بیشتر میشه

 2. سلام خسته نباشید من سینه سمت راستم مدتی هست خارش زیاد داره که دونه های ریز میریزه وخسک میشه وزبانم سفید کرده وکنار زبانم تا گلو له شده باید چه کار کنم

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.)ژل رویال خالص)
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 3. سلام
  من چند ماهیه بطور نامنظم ، یک هفته رو تو ماه خارش پشت دارم. روغن بنفشه استفاده میکنم خوب میشه دوباره ممکنه برگرده ممکنم هست خوب شه….سردی مصرف کنم بزاق دهانم بیشتر میشه .گرمی مصرف کنم خارشم بدتر میشه.

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.
   موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   معجون عشبه صبح و شب میل شود
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   حب مفتاح 110 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

 4. سلام وقت بخیر .
  من حدود یک ماه پیش طب سوزنی انجام دادم برای دردسیاتیک و در طول درمان ریزش مو گرفتم وبعد از اتمام دوره یک ماهه .به محص گرمی خورون صورتم و سرم به خارش افتاده و هم چنین بعد اچند روز بدنم هم بعضی قسمتها ش خارش گرفته . حدود ۵ ماه پیش هم آزمایش دادم گفتن کبد گرید ۱ .از کارشناس محترم خواهش می کنم راهنماییم کنه .خیلی اذیت می شوم

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   .1پرهیز از چربی های بد
   .2مصرف چربیهای خوب یاچربی های اشباع نشده مونو(یگانه)وپلی(چندگانه)که چربیهای سالم نامیده می شود.
   .3مصرف زیره ی سبز،زردچوبه
   -انجام ورزشهایی مانند پیاده روی،شنا،باغبانی،نرمش های کششی دربرنامه ی روزانه،حداقل چهار روز درهفته
   مورد3 و4 در روش درمانی کبدچرب باگرید۳نیز،مورداستفاده است
   _حب و شربت هپاتیت، سماق و آش سماق، شربت سکنجبین و حجامت مفید است.
   _ترکیب کاسنی وشاهتره صبح وعصر
   _سکنجبین عسلی شربت نموده هرشب یه ساعت قبل خواب
   _بسته کبد چرب مجموعه بسیار تاثیرگذار میباشد.
   _حجامت عام دومرحله هرماه یکبار
   _چای خارمریم روزی یک استکان.
   _مصرف سماق و آش سماق.
   _شربت مصفای خون دکتر.
   _مصرف روغن زیتون یاکنجد
   – بسته کبد چرب استفاده شود
   _مصرف ژل رویال خالص
   _عرق انیسون بعد از غذا بصورت شربت میل شود.
   _مصرف گوشت وفراورده های گوشتی به حداقل برسد.
   _حجم غذاکم شود ودرصورت امکان ناهار حذف شود.
   _حب کبد و کد99 مجموعه مفید است.
   _عرق مصفای کبد مجموعه استفاده شود.

 5. من۱۰سالی میشه که تمام بدنم زخم خیلی دکتررفتم خوب نشدم هرچی هم می خورم بدنم شورع میکنه به خارش حتی توصورتمم هست دوره چشام تمام بدنم درگیرشده توروخدا بگین من باید چکارکنم

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.)ژل رویال خالص)
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 6. باسلام و خسته نباشید،من مدتی هست پشت کتف و شونه هام خارش شدید داره که با خوردن گرمی ها مثل دوسین بدتر میشه،از طرفی سردی میخورم آب دهانم زیاد میشه،و شب ها هم بیشتر میشه،لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  1. سلام و عرض ادب
   دفع سودا
   منع مصرف:
   لبنیات: کشک ، قره قروت
   گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
   مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
   حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
   میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
   سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
   ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
   متفرقه: سرکه ، آبغوره
   سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
   حب مسهل سودا هر روز میل شود
   حب پادزهراحمدیه، گلاب، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون وشربت مفرح مجموعه مفید است.
   حجامت ساق پا مفید است
   ژل رویال خالص بصورت ناشتا مفید است.
   خوئک فراوان میل شود
   گرده گل مفید است
   اطریفل افتیمونی مفید است.
   شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
   شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود.
   جوشانده برگ به و معجون حیات بخش مفید است
   به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
   عرق اسطخودوس و عرق بید قبل از هر غذا میل شود.
   موارد مصرف مجاز:
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم
   صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
   میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
   ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
   سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
   حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
   گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
   مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
   متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند ,شربت سکنجبین عسلی عنصلی ، عرق بسفایج مفید است.
   عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.

  1. باسلام خسته نباشید من ‌کف دستم خودبه خود شروع به خاریدن کرد وهرچه خاروندمش کف دستم شروع به زخم شدن کرد و زخم الان داره بزرگتر میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
    ضماد اگزما مفید است.
    موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
    ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
    معجون عشبه صبح و شب میل شود
    حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
    مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
    کد99 مجموعه مفید است
    حب مفتاح 110 مجموعه مفید است
    گل سرشور مفید است.
    حجامت مفید است.

 7. با سلام
  من یک سالی میشه که از خارش در ناحیه ساق پا و ران پا رنج میبرم خارش پا هام خیلی شدید هست جوری که نمیتونم تحمل کنم دکتر زیاد رفتم اما خوب نشدم بیشتر خارش در پاهام هست اما بعضی وقتا دستهام هم میخاره و تاول های ریز میزنه با خوردن عرق کاسنی تخم شربتی و خاکشیر بهتر میشم و اگر بادمجان و گوشت بره بخورم دیگه شبش خاب ندارم این خارش بیشتر در شب سراغم میاد و اذیتم میکنه جوری که اصلا خواب ندارم وقتی بارادار بودم این بیماری رو گرفتم و الان بچم سه ماهه هست و هنوز این بیماری رو دارم لطفاً کمکم کنید

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.)ژل رویال خالص)
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

   1. سلام من پسرم ۱۰ ماهشه فوق‌العاده خارش داره هر چقدر دکتر بردم گفتن هیچیش نیست. یسریا هم گفتن ب پروتئین حساسیت داره. الان متوجه شدم ب خاطر گرمی زیاده بدنش هست. میشه لطفا بگید چیکار کنم خوب بشه خارشش؟ خیلی اذیت میشه مخصوصا شبا اصلا نمیخوابه. عرق شاتره و کاسنی هم دادم ۱۰ روز بازم تغییر نکرد.

    1. سلام و عرض ادب
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
     ضماد اگزما مفید است.
     موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
     ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
     معجون عشبه صبح و شب میل شود
     حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
     مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
     کد99 مجموعه مفید است
     گل سرشور مفید است.
     حجامت مفید است.

   2. سلام وقت بخیر من خانم ۳۰ ساله هستم و خارش مدام سر وروی قفسه سینه شانه ها دارم و جوش روی شانه ها دارن و شب ها همیشه خواب می بینم وکلا آدم عجول وتمام کارها رو سریع انجام میدم و بسیارلاغر هستم وحس تپش قلب دارم برای رفع این مشکل راهنمایی بفرمایید باتشکر

    1. سلام و عرض ادب
     دفع صفرا
     منع مصرف:
     لبنیات: پنیرکهنه
     صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
     میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
     ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
     حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
     سبزی ها: برگ چغندر، پونه، نعناع، پیازچه، ترخون ، مرزه، تره نیزک(شاهی)، جعفری، رازیانه، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
     گوشتها: آهو، اردک، بلدرچین، گنجشک، شترمرغ، شتر، کبوتر، خروس، کباب، دل
     مغزهای گیاهی: بادام هندی، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی، پسته کوهی، پسته، چلغوز، فندق، گردو
     ادویه ها: اسپند، آویشن، خردل، دارچین، انیسون، زرد چوبه، زعفران، زنجبیل، زنیان، زیره، سیاهدانه، فلفل، کاکائو، گلپر، وانیل، هل، نمک
     متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، ژل رویال خالص ، شیر شتر
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
     ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی، عرق بابونه و شاتره،معجون حیات بخش واطریفل افتیمونی استفاده شود.
     موارد مصرف مجاز:
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     گوشتها: انواع ماهی
     میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
     صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
     سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
     لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
     متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروشربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
     عرق بید و عرق پونه مفید است
     حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
     مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

  2. سلام من چند وقته بدنم گر داره و همش گرممه در این حد که میرم روی سرامیک میشینم
   و توی زمستون هم کولر روشن میکنم
   بدنم و مخصوصا پشتم پر از جوش شده
   از کنف تا کمر هم خارج شدید دارم باید چیکار کنم؟

   1. سلام و عرض ادب
    دفع صفرا
    منع مصرف:
    لبنیات: پنیرکهنه
    صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
    میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
    ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
    حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
    سبزی ها: برگ چغندر، پونه، نعناع، پیازچه، ترخون ، مرزه، تره نیزک(شاهی)، جعفری، رازیانه، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
    گوشتها: آهو، اردک، بلدرچین، گنجشک، شترمرغ، شتر، کبوتر، خروس، کباب، دل
    مغزهای گیاهی: بادام هندی، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی، پسته کوهی، پسته، چلغوز، فندق، گردو
    ادویه ها: اسپند، آویشن، خردل، دارچین، انیسون، زرد چوبه، زعفران، زنجبیل، زنیان، زیره، سیاهدانه، فلفل، کاکائو، گلپر، وانیل، هل، نمک
    متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، ژل رویال خالص ، شیر شتر
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
    ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی، عرق بابونه و شاتره،معجون حیات بخش واطریفل افتیمونی استفاده شود.
    موارد مصرف مجاز:
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    گوشتها: انواع ماهی
    میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
    صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
    سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
    لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
    متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروشربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
    عرق بید و عرق پونه مفید است
    حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
    مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

 8. سلام خسته نباشید
  من معمولا با شروع فصل پاییز پهلوهام مخصوصا سمت راست روی استخوان لگن قهوه ای سوخته میشه به همراه خارش. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام و عرض ادب
   دفع سودا
   منع مصرف:
   لبنیات: کشک ، قره قروت
   گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
   مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
   حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
   میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
   سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
   ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
   متفرقه: سرکه ، آبغوره
   سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
   حب مسهل سودا هر روز میل شود
   حب پادزهراحمدیه، گلاب، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون وشربت مفرح مجموعه مفید است.
   حجامت ساق پا مفید است
   ژل رویال خالص بصورت ناشتا مفید است.
   خوئک فراوان میل شود
   گرده گل مفید است
   اطریفل افتیمونی مفید است.
   شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
   شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود.
   جوشانده برگ به و معجون حیات بخش مفید است
   به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
   عرق اسطخودوس و عرق بید قبل از هر غذا میل شود.
   موارد مصرف مجاز:
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم
   صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
   میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
   ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
   سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
   حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
   گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
   مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
   متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند ,شربت سکنجبین عسلی عنصلی ، عرق بسفایج مفید است.
   عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.

  2. سلام من دستم به خاک بزنم بدنم شر وع به خارش می کنه یک سال هم طول می کشه تا خوب بشم گرمی هم بخورم بیشتر می شه چند سالی می شه اینجوری شدم تو را خدا بگین چکا ر کنم ممنونم

   1. سلام و عرض ادب
    دفع صفرا
    منع مصرف:
    لبنیات: پنیرکهنه
    صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
    میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
    ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
    حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
    سبزی ها: برگ چغندر، پونه، نعناع، پیازچه، ترخون ، مرزه، تره نیزک(شاهی)، جعفری، رازیانه، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
    گوشتها: آهو، اردک، بلدرچین، گنجشک، شترمرغ، شتر، کبوتر، خروس، کباب، دل
    مغزهای گیاهی: بادام هندی، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی، پسته کوهی، پسته، چلغوز، فندق، گردو
    ادویه ها: اسپند، آویشن، خردل، دارچین، انیسون، زرد چوبه، زعفران، زنجبیل، زنیان، زیره، سیاهدانه، فلفل، کاکائو، گلپر، وانیل، هل، نمک
    متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، ژل رویال خالص ، شیر شتر
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
    ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی، عرق بابونه و شاتره،معجون حیات بخش واطریفل افتیمونی استفاده شود.
    موارد مصرف مجاز:
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    گوشتها: انواع ماهی
    میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
    صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
    سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
    لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
    متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروشربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
    عرق بید و عرق پونه مفید است
    حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
    مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

 9. سلام وقتتون بخیر ، من حدودا یک ماهه که بدنم خارش گرفته ، بدنم گر میگیره داغ میشه وقتی میخارم هم خیلی وحشتناک باد می‌کنه مخصوصا بازو هام کمرم پشت گوش هام و گردنم. انواع دارو های حساسیت رو خوردم چند نوع آمپول هم زدم اما خوب نمیشه ، بهترین راهکار برای من چیه ؟

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.)ژل رویال خالص)
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 10. با عرض سلام و خسته نباشید ، با عرض معذرت خدمت شما موقعی که نظافت موهای زائد پایین تنه رو انجام می دم بعد از نظافت کردن دچار خارش بسیار بسیار شدیدی در پایین تنه می شم طوری که یک ماه ادامه پیدا می کنه و خوب نمیشه و بعد آن هم خارش هم ادامه داره همیشه ولی به اون شدت ماه قبل نه و به خصوص در شب ها خارش بسیار بیشتر میشه طوری که با عث میشه از خواب بیدار بشم چندین بار به دکتر هم مراجعه کردم چند نوع لوسیون و کرم و پماد و این جور چیزها رو تجویز کردن متاسفانه هیچ کدام جوابگو نیستن . یعنی این خارش امان ازم بریده . الان به حالتی رسیدم حتی نمی تونم نظافت رو هم انجام بدم و حتی با این وجود هم همچنان احساس خارش رو دارم و این احساس خارش رو بیشتر در بیضه هام دارم یعنی خارش اون قسمت خیلی خیلی بیشتر از قسمتهای دیگه ست و واقعا برام به یک عذاب تبدیل شده و حتی برای یک لحظه هم این خارش قطع نمیشه . در ضمن انواع روش ها رو هم برای نظافت کردن امتحان کردم باز هم با هر کدام از روش ها خارش رو همچنان داشتم . خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید با تشکر

  1. سلام و عرض ادب
   بعد از استفاده از نوره موضع راباروغن زرد چرب کنید/گاهی درآبزن سرکه وآب بنشینید/

 11. سلام وقت بخیر مدت چهارماهه تمام بدنم بی وقفه خارش گرفته ماه اولش از کف پاهام شروع شد حنا کذاشتم زالو. انداختم حتی کل بدنمو حنا گذاشتم انگبین با کاسنی شاهتره خوردم هرصبح با خاکشیر

  بدنمو مرطوب کردم ولی هیچ فایده ای نداره به خدا دیگه کلافه شدم عین سوزن از تمام بدنم میزنه بیرون اینقدرخارش داره کل بدنم زخم شده از خارش

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید 🙏

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.)ژل رویال خالص)
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 12. سلام خسته نباشید چند وقتی سمت چپ بدنم از زیر دنده ها به پایین درد میکنه همزمان با درد بدنم شروع به خارش میکنه لطف میکنین اگه رهنمایی کنین

  1. سلام و عرض ادب
   دفع سودا
   منع مصرف:
   لبنیات: کشک ، قره قروت
   گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
   مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
   حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
   میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
   سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
   ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
   متفرقه: سرکه ، آبغوره
   سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
   حب مسهل سودا هر روز میل شود
   حب پادزهراحمدیه، گلاب، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون وشربت مفرح مجموعه مفید است.
   حجامت ساق پا مفید است
   ژل رویال خالص بصورت ناشتا مفید است.
   خوئک فراوان میل شود
   گرده گل مفید است
   اطریفل افتیمونی مفید است.
   شربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
   شربت مفرح ابریشمی برای اخراج اخلاط استفاده شود.
   جوشانده برگ به و معجون حیات بخش مفید است
   به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
   عرق اسطخودوس و عرق بید قبل از هر غذا میل شود.
   موارد مصرف مجاز:
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم
   صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
   میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
   ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
   سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
   حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
   گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
   مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
   متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند ,شربت سکنجبین عسلی عنصلی ، عرق بسفایج مفید است.
   عرق تیزن بعد از هر غذا میل شود.

 13. با سلام حدود یک ماهه که روی پام قرمز شده ودارای خارشه گاهی مایع از روی قسمت قرمز شده خارج میشه کم میشه دوباره زیاد میشه

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.
   موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
   معجون عشبه صبح و شب میل شود
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

 14. با سلام
  حدود یک ماه است که روی هر دو پا ایجاد قرمزی وخارش دارم گاهی اوقات ضمن خارش مایع از روی قسمت قرمز شده خارج میشود لطفا اخنمایی بفرمایید

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.
   موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
   معجون عشبه صبح و شب میل شود
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

 15. من ده روزی هست بدنم وپاهام جوش های قرمزرنگی دراومده خیلی هم خارش شدید دارم.ازوقتی شروع شدکه چندروزی انگور وخربزه وعسل وکاچی با روغن خاصه خوردم، حالا هرچی سردی میخورم خوب نمیشم چندباردکتررفتم. عرق کاسنی وشاطره هم میخورم. اگه میشه کمکم کنیدخیلی دارم عذاب میکشم مخصوصا شبها😥

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.
   موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
   معجون عشبه صبح و شب میل شود
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   حب مفتاح 110 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

 16. سلام
  من 27 هفته بارداری هستم و الان نزدیک به یک ماه است که دستها و کشاله ران و روی شکمم دچار جوشهای خارش دار شده و به مرور مثل کهیر پخش و زبر شدند و خارش خیلی زیادی دارند.
  آزمایش تست گال هم دادم و منفی بود .
  وقتی گردو و خرما می خورم خارشها بیشتر میشوند به طوری که حتی کنار ناخنهای دست و پا و کف دست و پا هم دچار خارش شدید می شوند .
  آزمایش کبد را چند هفته پیش در اورژانس بیمارستان انجام دادم.
  دکترم هم اجازه خوردن عرقیجات را نمی دهند.
  لطفا یک راهنمایی بفرمایید. خیلی خیلی تحمل این وضعیت برایم سخت شده

  1. سلام و عرض ادب
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    کتیرا+نشاسته+مویز+به دانه را کوبیده با لعاب به دانه مخلوط کرده روزی 1قاشق مرباخوری با آب قورت داده شود.
    جوشانده شیر + شکر تیغال مفید است.
    نشاسته با شیر جوشانده و استفاده شود.
    حب نزله در روز استفاده شود.
    سیر بخار پز بخورد.
    ناشتا ژل رویال استفاده کنید.
    سفوف آنتی بیوتیک و حب درد مجموعه استفاده شود.
    شربت برونشیت و شربت بنفشه مجموعه مفید است.
    شربت و دم کرده زوفا بسیار مفید است.یک عدد نارنج را با پوست آن به خوبی بشویید سر آن را با چاقو کاملا برداشته و به اندازه یک قاشق غذاخوری محتویات آن را خالی کرده و به جای آن نشاسته بریزید.سپس درب نارنج را بگذارید.در قابلمه ای بدون آب به مدت 5تا8 ساعت با حرارت بسیار ملایم با فاصله از شعله ، پوست آن را برشته شود.پس از آن محتویات نارنج را میل نمایید

  1. سلام خسته نباشید من حدود14 ساله سرم خارش دارم اصلا شوره نداره سرم موقع روز خارش کم دارم اما شب و موقع خواب خارش شدید جوری که سرم زخم برمی‌داره کلافه میکنه وموهام میشکنه وکم پشت میشه سال به سال خارش شدید تر میشه هر جور دکتر و آزمایش دادم جواب نگرفتم. زمستان، بهار همیشه هست. ممنون

   1. سلام و عرض ادب
    سرکه انگبین شبها قبل از خواب یک لیوان بخورید.
    سر را با مخلوط آب و سرکه انگور طبیعی هفته ای 3بار شستشو دهید.
    حجامت عام یک الی دومرحله ماهی یکبار.
    شستن سر با جوشانده گل ختمی مفید است.
    از شامپوهای شیمیایی استفاده نشود.
    گل سرشور مفید است

 17. آقا دیگه کلافه شدم الان ساعت ۴ صبحه دارم پیام میزارم دنبال یه جواب میگردم. حدود یک‌ماه و خورده ای هست خارش گرفتم. همه جای بدنم به جز کمر و صورت. ینی همه جام میخاره. مختلفم هست ینی یه بار پا میخاره یه دفه میره دست و زیر بغل بعد میشه سینه و شکم و هی جا به جا میشه محلش فواصل زمانیش هم ده دقیقه ایه ینی هر چند دقیقه یه بار تغییر میکنه. دیگه نمیتونم تحمل کنم دارم دیوونه میشم . خارش ها شدید . اللخصوص تو شب. خال های سیاه جدید دراوردم روی پوستم. روی گردنم سه تا خال سیاه گوشتی درومده (خیلی کوچیکن) دکتر رفتم میگه حساسیته و من چندین قرص حساسیت مصرف کردم هیچ افاقه نکرده. تو کشوری ک من هستم نمیدونم حجامت هست یا ن و حجامت نکردم هنوز. مادرم برام سکنجبین درست کرد خوردم هیچ تغییری نشده. دیگه نمیدونم باید چیکار کرد

  1. رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.)ژل رویال خالص)
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

   1. سلام. میشه توضیح کامل بدی.
    استعمال خارجی شکر سرخ نمودید یا برای خوردن؟..

   1. سلام و عرض ادب
    رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
    ضماد اگزما مفید است.
    موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
    ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
    خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
    معجون عشبه صبح و شب میل شود
    حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
    مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
    کد99 مجموعه مفید است
    حب مفتاح 110 مجموعه مفید است
    گل سرشور مفید است.
    حجامت مفید است.

 18. سلام تقریبا یکسال هست بدنم خارش داره که بصورت دونه های دونه ای و کمی برآمده و خشک هست که بیشتر ساق پا و دستام هست و شبا موقع خواب خارش شدید تر میشه ودکتر هم رفتم که قرص های ضد حساسیت بهم دادن هیچ تاثیری نداره ، غذا ها هم فک کنم تاثیری نداشتن و همیشه خارش دارم که شبا بدتره ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا زندگی برام سخت شده و این خارش کلافه کننده.

  1. سلام و عرض ادب؛
   برای دفع صفرا
   منع مصرف:
   لبنیات: پنیرکهنه
   صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
   میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
   ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
   حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
   سبزی ها: برگ چغندر، پونه، نعناع، پیازچه، ترخون ، مرزه، تره نیزک(شاهی)، جعفری، رازیانه، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
   گوشتها: آهو، اردک، بلدرچین، گنجشک، شترمرغ، شتر، کبوتر، خروس، کباب، دل
   مغزهای گیاهی: بادام هندی، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی، پسته کوهی، پسته، چلغوز، فندق، گردو
   ادویه ها: اسپند، آویشن، خردل، دارچین، انیسون، زرد چوبه، زعفران، زنجبیل، زنیان، زیره، سیاهدانه، فلفل، کاکائو، گلپر، وانیل، هل، نمک
   متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، ژل رویال خالص ، شیر شتر
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی، عرق بابونه و شاتره،معجون حیات بخش واطریفل افتیمونی استفاده شود.
   موارد مصرف مجاز:
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   گوشتها: انواع ماهی
   میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
   صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
   سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
   لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
   متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیروشربت مصفای خون قبل از صبحانه و شام میل شود.
   عرق بید و عرق پونه مفید است
   حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
   مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

 19. سلام مدت دو ماه بدنم سوزم سوزن میشه و سمت راستم دست و پا خواب میره ،و انگار چیزی زیر پوستم حرکت میکنه ،سردرد و سرگیجه دارم ،ممکنه ام اس باشه؟

 20. سلام وقت بخیر چند روزی هست که کف و مچ دستهام و کف پاهام و کنار زانوهام به شدت خارش گرفته وبعضی از جاهای بدنم احساس میکنم چیزی حرکت میکنه هنگام خارش دستو پاهامو میزارم تو آب خیلی داغ خوب میشه ولی بازم خارش میگیره خودمم یه پسر ۴ماهه دارم وبهش شیر میدم میخواستم بدونم از چی میتونه باشه و چ کاری کنم خارش از بین میره ممنون از پاسخگویتان

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
   معجون عشبه صبح و شب میل شود
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   داروی پاکسازی کبد و دفع صفرا مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

 21. سلام وقتتون بخیر،باردار هستم ماه۸به شدت تمام بدنم میخاره مخصوصا کف دست و پا گلو و سرم،کمرم،و شب به حدی میرسه که نمیتونم بخوابم ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   خوردن ژل رویال خالص به اندازه یک لوبیا مصرف شود
   معجون عشبه صبح و شب میل شود
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   مالیدن سرکه با کمی آب کرفس و مقداری کمی بوره ارمنی در حمام بر بدن مفید است.
   داروی پاکسازی کبد و دفع صفرا مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

 22. سلام وقت بخیر
  حدود ۲ هفته ست صورت و گردن و قفسه سینم میخاره انگار چیزی زیر پوستم حرکت میکنه و تو همین قسمت ها خال های ریز گوشتی داره ایجاد میشه البته از قبل یکی دو تا بوده الان داره زیاد میشه. نمیدونم علت خارش اینها هستن یا نه. دکتر متخصص پوست رفتم گفت احتمالا آلرژی غذایی هست اما من تا بحال به چیزی حساسیت نداشتم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 23. سلام وقتتون بخیر دوتاپسردارم که هردو خارش بدن گرفتن در ناحیه ی شکم وکشاله والت وپشت دستهاهم خشکی شده وخارش داره وقتی آبغوره میزنن خارشش ازبین می‌ره وقتی هم خارششون شروع میشه دونه های قرمزمیریزه بیرون بعدکه آبغوره میزنن هم دونه هاتقریبامحومیشه هم خارش ازبین می‌ره میخواستم ببینم ازصفراهست یاسودا
  اینم بگم که زمانی که خارششون شروع شدتقریباهمون دوره تخم مرغ وسیاه دانه وعسل روباهم میخوردن
  واین که پسربزرگم که اول خارشش شروع شدروی شکم وزیربغلش تیره شده که الان تیرگی شکم کم شده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 24. سلام وقت شما بخیر
  من ۵۵ سالمه
  دو هفته ای هست که دستام خارش شدید دارن
  حالا چشمام و سرم هم می خاره
  چه کار کنم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 25. سلام من ۵۵ سالمه
  من دو هفته هست که روی دستام می خارش شدید داره
  حالا چشمام و سرم هم می خاره
  چه کار کنم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 26. سلام وقت بخیر ، من یک خانم۳۶ ساله هستم بدنم از یک سال قبل شروع ب خارش کرده یه دو سه ماهی خوب ولی باز دوباره شروع ب خارش کرده ب طوری ک واقعا کلافه شدم ب دکتر مراجعه کردم آزمایش انجام دادم میگن التهاب کبد دارید، یکی دیگه از مشکلات اینه ک سرم اینقدر میخاره کاز هر نوع ضد شوره ای ک در بازار هست استفاده کردم بازم پر شوره هست و زیاد میخاره لطفا راهنمایی بفرمایید چه کارهایی انجام بدم ک مشکلم بر طرف بشه .با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

  2. سلام مامان من ۳ماه ای مطشه بالای شکمش ورم کزده بود رفت سونگرافی گقت کیست لوزللمده یا پانکراس هست خطره و چی خوبه؟؟

 27. سلام وخسته نباشید من الان نزدیک یک ماه وقتی سه چهار دقیقه جلوی گرما بایستم از شکم به بالا بدنم شروع به خارش می‌کنه کمر دست سینه بعدش اومدم یک تو فضای آزاد یا یکم باد بهم خوره که حرارت بدن پایین بیاد خوب میشم بدنم نه زخم میشه نه قرمز میشه هیچی فقط خارش پیدا میکنم خواستم نظرتون بپرسم و آیا حجامت خوبه الان

   1. سلام.بنده هم دقیقا همین مشکل ایشون رو دارم و آزمایش خون هم دادم ولی همه چی تنظیم هست و حتی حجامت هم انجام دادم ولی هیچ تاثیری نداشته و اینکه به توصیه دکتر پماد کالامین هم استفاده کردم ولی بازم تاثیری نداشته و حتی همه ادویه‌جات رو هم حذف کردم و فقط نمک دریا استفاده میکنم.ممنون میشم کمکم کنید واقعا کلافه شدم از این وضعیت.

    1. سلام و عرض ادب؛
     رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
     از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
     ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
     هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
     اصول تغذیه سالم رعایت شود.)ژل رویال خالص)
     حب کهیر مجموعه مفید است.
     کد99 مجموعه مفید است
     گل سرشور مفید است.

 28. سلام خانومم کل کمرش سوخته الان بعد از دوازده روز که رو به بهبودیه و هرروز پانسمانش عوض میشه …امروز کمرش به طور خیلی شدید شروع به خارش کرده و عصبی و کلافه شده. روی زخمشم چیزی نمیشه مالید چون ضرر داره واسش ،چیزی هست که با خوردنش خارش جای زخمش آروم بشه

  1. سلام وقت بخیر موضع راباروغن زرد چرب وپانسمان کنیدواز خوردن گرمی پرهیز شود/خنکی مصرف شود

 29. سلام من دو هفته ای میشه که پام و پشت دست خارش زیادی دارن اگر راه حل درمانی دارد ممنون میشم

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 30. سلام اقای دکتر تست ویروس زگیل تناسلیم یک سال و دوماه پیش مثبت شده و الانم تویه ناحیه تناسلیم خارش دارم یه چیزی انگار حرکت میکنه تویه پوست تناسلیم و همش دونه دونه میشه سره جاش میخاره ولی دونه هیچی نزدم و همراش یه چیزی انگار داخل واژنم حرکت میکنه میاد بیرون در اخر بزرگ میشه پخش میشه ترشح هم ندارم و سوزش ندارم تویه قسمت تناسلیم این از علائم ویروس زگیل تناسلیه؟ یا الرژی و حساسیته ؟
  یا اینکه فقط بدنم الرژیه ؟
  اقای دکتر قبل از همه ی این اتفاقا تویه قسمت تناسلیم اول خارش و سوزش پوستی تویه کل بدنم شروع شد بعد تویه تناسلیم شروع شد بدن دردم دارم کمی ۳۰ سالمه دختر باکره هستم

  1. سلام وقت بخیر
   اصول بهداشت فردی را رعایت نمایید.
   از لباس زیر نخی استفاده شود.
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از نوار بهداشتی و دستمال کاغذی صنعتی و کارخانه ای استفاده نشود
   .عسل را با سرنگ 20سی سی یک شب در میان به مدت 7 شب داخل رحم تزریق کنید و نخود زنان با روغن حیوانی چرب نمایید و یک شب در میان (بین شبهای عسل) در رحم داخل کنیدتا وارد واژینال شود و هرروز صبح طی این دوره دهانه رحم را با روغن زرد چرب نمایید.(استفاده در زمان عادت ماهانه ممنوع است.(
   عنبرنسارا به همراه خاکشیر و اسپند و ذغال داغ، 2روز قبل عادت ماهانه و 2روز هنگام عادت ماهانه و 2روز بعد از عادت ماهانه به روش زیر به رحم دود دهید.ابتدا روی منقل کمی ذغال داغ قرار داده و 2تا3 عدد عنبرنسارا و کمی خاکشیر و اسپند ریخته و روی منقل را یک گلدان سفالی که ته آن سوراخی داشته باشد برگردانید تا مثل دودکش گردد و دامن بلند بپوشید و به حالت نیم خیز روی کوزه بایستید.
   اندازه یک لوبیا ژل رویال خالص را بصورت ناشتا مصرف کنید.
   1قاشق مربا خوری جوش شیرین را با 1لیوان آب ولرم مخلوط و با سرنگ 20سی سی در رحم تزریق شود.این مراحل را تا 4دوره پشت سر هم تکرار کنید و در هربار به هر 4طرف و به هر پهلو به مدت 15دقیقه دراز بکشید.(استفاده در دوران عادت ماهانه ممنوع است.)

 31. سلام بچه ۷ساله دارم سه ساله بدنش میخاره پاهاش خیلی زیاد میخاره دکترم بردیم خوب نشد چکار کنم

  1. سلام وقتتون بخیر
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 32. سلام
  ببخشید نزدیک به دوهفته هست که ۲تا از پسرهای من کورس می‌کنند و شروع به خارش می‌کنند و با اندک گرمی و بخصوص شیرینی جات که بخورند خارش و کوورس بدنشان شروع می‌شود
  یکی از پسرام ۱۲ ساله و دیگری ۲ ساله ممنون میشم راهنماییم کنید
  آیا حجامت برایشان مفید می باشد؟
  پسر بزرگیم چندباری حجامت شده ولی کوچیکی هنوز حجامت نشده .چون در فصل زمستان هست مشکلی نداره

  1. سلام وقت بخیر
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.
   حجامت بسیار مفید است البته در فصل بهار

 33. سلام سهیلا هستم ۲۲ ساله من. خارش پوستی شدید پیدا مردم. و به خاطر این که زیاد تخمه خوردم. الان خیلی بد شده. همش خارش میدم نمی‌دونم چیکار کنم مثلا یا ماهی یا فلفل تند یا سیب زمینی بخورم بد تر میشم. خواهشا بهم بگین چیکار کنم

  1. سلام
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم، ادویه جات، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 34. سلام وخداقوت به کارشناسان عطار خونه. من این دو سال حالت گرفتم
  خیلی دکتر مراجعه کردم خیلی هم ازمایش دادم ولی به علت نرسید
  وقتی تابستان بیاد بدنم نورماله
  هیچ علتی نداره، ولی زمستان که امد داخل فضای گرم نمیتونم کار کنم نه ورزش وبعضی وقتا حتی روسفره هم این حالت میاد خارش شدید داخل کمر، وسینه وموهای سر وپاهام اگه فضای باز وسرد نباشه هیج کاری نمیتونم انجام بدم لذا از عطارخونه وکارشناسان خواهشمندم اگه میتوانید کمکم کنید وشفا بشم ممنونم. با کمال تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد 99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 35. سلام عرض ادب دارم. دکتر عزیز
  تقریباً ۱ ماه می شده. کل بدن بعضی موقع به خارش در میاد
  یعنی وقتی هوا گرم میشه فوران کل بدنم به خارش در میاد ولی با کمی هوای سرد گم میشه. یا می بدن ام داغ بیاد. شروع میشه

  به بزرگواریتون.
  علت و را حل اش را بگید. ممنون میشم

  1. سلام وقت بخیر
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد 99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 36. سلام خسته نباشی.ببخشیدایندوسال خورده ای هس من کل بدنم جوش زده جاشم لکه شده خیلیم دکتررفتم بهترین دکترامیگن لیگن پلانه یبارمیگن آگره س دیونم کرده اصلا خب نشدم خارشش دیونم کرده.بجزصورتم همه ی بدنمودرگیرکرده ایامن چکارکنم

  1. سلام وقت بخیر
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد 99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 37. سلام من چند روزی است که دست پام بدجور میخاره وبدازخارش جالت تاول میزنه ورم ودردمیکنه توراخدا درمانش چیه دکترم رفتم بازم خوب نشد

  1. سلام وقت بخیر
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد 99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

    1. سلام وقت بخیر پاسخ‌های مطرح شده برای تسکین درد بوده یا جنبه عمومی دارد و مانند مطب برای یک شخص خاص نیست.
     برای تشخیص دقیق و درمان باید به مطب متخصص حاذق طب سنتی مراجعه شود.

 38. سلام خسته نباشید مشکلم خارش بدنم درپاییز وزمستان است درپاهایم وکشالهای رانم بیشتر است مخصوصا درشبها بعد ازحمام موهای سرم شوره میزنه خارش می کند پسرم ۱۴ سالش ودر کودکی رفلاکس داشت وبیشتروقتهامعد اوترش می‌کند

  1. سلام بر شما
   برای مشکل معده
   اصول تغذیه سالم را رعایت نمایید.
   از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
   صبح ناشتا و شب 1قاشق عسل با موم استفاده شود.
   مواد غذایی خام و پخته با هم استفاده نشود.
   روزی 1فنجان عرق شیرین بیان مفید است.
   نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را با نصف قاشق آب سرد حل کرده،موقع ترش کردن بخورید.

   برای خارش بدن
   منع مصرف:
   لبنیات: کشک ، قره قروت
   گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
   مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
   حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
   میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
   سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
   ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
   متفرقه: سرکه ، آبغوره

   موارد مصرف مجاز:
   لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم
   صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
   میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
   ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
   سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
   حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
   گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
   مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
   متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 39. سلام من چند هفتس داخل گرما یا ورزش کردن کار کردن خارش شدید داخل کمر و سینه و مو های سر میگیرم پوستمم اون لحظه قرمز میشه بعد بیاد برم فضای باز و سرد تا خارش بره رنگ پوستمم حال طبیعی میشه دیگه نمیتونم ورزش کنم بخاطر خارش دیگه خیلی اذیتم میکنه اگه میشه کمک کنید خوب بشم

  1. سلام و درود
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد 99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است

 40. سلام وقت بخیر،خسته نباشید
  چهار روزه کل بدنم میخاره،شبها بشدت زیاد میشه،گفتم شاید از فلفل باشه ولی نبود،گفتم شاید از بادمجان باشه نبود،البته فقط یه روز نخوردم، هر روز داره شدتش بیشتر میشه و چشام و گردنم هم اضافه شده،آیا راهکاری دارید؟تا بحال همچین مشکلی نداشتم،به هیچ چیز هم حساسیت نداشتم

  1. سلام
   روغن خارش مجموعه براتون مفیده
   غذاتون فعلا فقط سوپ و آش باشه خصوصا بر پایه جو. بدون ادویه فقطبا مقدار کمی زردچوبه و کمی نمک
   سدر و ماست رو با هم ترکیب کرده به مدت 20 دقیقه روی بدن ضماد کنید
   برنج و ادویه جات و سرخکردنی ها رو برای 21 روز قطع کنید و این کارها رو انجام بدید

 41. چهار روزه کل بدنم میخاره،شبها بشدت زیاد میشه،گفتم شاید از ادویه باشه ولی نبود،گفتم شاید از بادمجان باشه نبود،هر روز داره شدتش بیشتر میشه و چشام و گردنم هن اضافه شده،آیا راهکاری دارید؟

 42. سلام وقت بخیر
  چند وقتی هست که روی جاهای مختلف بدنم احساس خارش های خفیف میکنم . و گاهی اوقات تو قسمت های بالا تنم مثل بازو هام و پشت گردنم و دست هام که خارش میگیره و دستمو میبرم که بخارونم متوجه میشم که اون قسمت باخارش من برجسته میشه. مثلا اندازه یدونه عدس اون قسمت پف میکنه . شبیه کهیره ولی فقط یک دونه و کوچیک وقتی میخارونم اروم میشه و ۱۰ دقیقه بعدم ناپدید میشه. و بعد چند ساعت یا یک روز یه جای دیگه از پوستم اینطور میشه . میخواستم بدونم مشکل از چیه ؟ ممنونم میشم راهنمایی کنید

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 43. با عرض سلام خدمت شما ”
  خواهرم حدود یه ماهی هست خارش شدید داره که از کف دست و کف پا شروع شده که الان کل بدنش میخاره ،و آزمایش چکاب داده که تیروئید پرکار شدید گرفته که هم تو آزمایش هم سونو مشخص شده والبته آنزیم های کبدش هم یه مقدار بالا رفته که دکتر غدد گفتن کبد و تیروئید باهم در ارتباطن میتونه بخاطر تیروئید پرکار آنزیم های کبدی بهم بریزه و بالا بره یا بلعکس!
  و الان حدود سه روز داره برای تیروئیدش دارو مصرف میکنه ولی متأسفانه خارشش اصلا کم نشده و شبا خارشش به اوج میرسه !!!اینم بگم که یه چند روز گردو و پسته که میخورد خارشش خیلی شدید میشد !!! میشه راخنمایی کنید که چیکار کنیم خارشش کم بشه خیلی کلافست چون شبا خارشش به اوج میرسه

  1. سلام وقت بخیر
   پرهیز از صفرازاها و گرم کننده ها مانند : فلفل . ادویه جات .بادمجان . تخم مرغ . پیاز . سیر . خرما . عسل . گردو و مغز های دیگر که گرم هستند . استفاده از طلا . عصبانیت و استرس و اضطراب و فعالیت در هوای گرم و ظهر
   مصرف لبنیات سالم . ترشیجات طبیعی . خیار . کدو . ماهی دریا . مرغ محلی . میوه های تابستانی . لباس آبی و….
   مقداری کدو خورشتی یا خیار سالادی را در ماست محلی رنده کرده و شبها به محل تیروئید ببندید .
   روزانه تا سه لیوان شربت رقیق عسل زنده + دو قاشق غذاخوری آب نارنج یا آب لیموترش تازه میل کنید .
   گردنبندی از جنس نقره با عیار بالا در گردن آویز کنید .
   دوغ ماست محلی روزانه تا دو لیوان میل کنید .

 44. سلام وقت بخیر ماورم ۷۶ ساله هستن چند مدت دچار خارش پوست شدن بیشتر زیر بغل و شکم شون ..وقتی این قسمتها رو میخارونن قرمز میشه و لکه های قرمز یا جوشهای قرمز رنگ ظاهر میشه ایشون یه مدت دچار عفونت و زخم معده شدن که با دارو رفع شدو الان بخاطر فتق معده دارو مصرف میکنن ناشتا و قبل شام در کنار این دارو برای اعصابشونم اس سیتالوپرام و آلانزاپین مصرف میکنن و قند دارن و قرص گلوکوفاژ مصرف میکنن …نمیدونم به چه دلیل خارش پوست شروع شده آیا داروها حساسیت ایجاد کردن؟؟ البته یه روز انبه و انگور رو با هم مصرف کرده بودن
  ممنون میشم راهنمایی کنید استعمال کرم و بهبود دهنده های موضعی جواب نداده

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 45. سلام . دختر من 5 ساله هست و میگن کلستاز نوع 3 داره با تدابیر طب سنتی زردی اش کم شده و آنزیمهای کبد تقریبا ثابت شده ولی بالاس 220 و 170 شبها از ساعت 1 به بعد خارش در دست و پاهاش داره و ناحیه شکمش میشه راهنمایی کنید ؟

  1. حب و شربت هپاتیت،حب کبد،سماق و آش سماق،شربت سکنجبین و حجامت مفید است.
   ترکیب کاسنی وشاهتره صبح وعصر_سکنجبین عسلی شربت نموده هرشب یه ساعت قبل خواب
   _حجامت عام دومرحله هرماه یکبار
   _چای خارمریم روزی یک استکان.
   _مصرف سماق واش سماق.
   _شربت مصفای خون دکتر.
   _مصرف روغن زیتون یاکنجد
   _مصرف گوشت وفراورده های گوشتی به حداقل برسد.
   حجم غذاکم شود.ودرصورت امکان ناهار حذف شود.
   کد99 مجموعه مفید است.
   عرق مصفای کبد مجموعه استفاده شود.

 46. سلام وقتتون به خیر ان شاء الله من حدود 44سال سن دارم در طول چندین سال مشکل روده و معده دارم که دلیل اصلی آن ترش کردن زیاد است و عذرخواهی میکنم اسهال شدید بعضی وقتا در چند مورد همراه با خون ودر اکثر موارد میشه گفت مدفوع بسیار آبکی و اسهالی است و هر وقت اسهال بسیار شدید می‌شود کف پاهام دچار ورم شدید وخارش بسیار شدید همراه با درد می شود و به برخی از پزشکان که مراجعه میکنم ربطش را نمی فهمند ولی خودم می بینم که کاملاً مرتبط است خواهش میکنم کمکم کنید که خیلی سخت و طاقت فرسا است

  1. سلام وقت بخیر
   اصول تغذیه سالم را رعایت نمایید.
   از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
   صبح ناشتا و شب 1قاشق عسل با موم استفاده شود.
   مواد غذایی خام و پخته با هم استفاده نشود.
   روزی 1فنجان عرق شیرین بیان مفید است.
   نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را با نصف قاشق آب سرد حل کرده،موقع ترش کردن بخورید.
   عموماً مشکلات ترش کردن معده به علت سردی عارض شده به معده می باشد که جهت رفع اورژانسی عارضه و درد حاصل از ترش کردن معده توصیه می گردد از جوش شیرین استفاده نمایید چرا که احساس ترش کردن معده با جوش شیرین از بین می رود، همان جوش شیرینی که متاسفانه امروزه بدنام کرده اند.
   برای اینکار به محضی که احساس کردید معده شما می خواهد ترش کند باید یک نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را با نصف استکان آب خنک حل کنید و بخورید.

   چون جوش شیرین یک باز محسوب می شود و ترشی از اسید است، وقتی آنها با هم ترکیب شوند تبدیل به آب و نمک می شود و احساس ترش کردن، رفع خواهد شد و معده سالم می ماند.
   البته لازم به ذکر است جوش شیرین درمان علت مشکل اصلی شما نیست و درمان علامتی محسوب می شود یعنی علامت مشکل شما که ترش کردن معده است را موقتاً رفع می کند. اگر شما دچار ترش کردن معده هستید، معده شما سرد است و باید نزد پزشک متخصص طب سنتی مراجعه نمایید تا درمان ارائه شود.
   ضمناً توصیه می شود برای رفع سردی معده هرگز چای نخورید، شربت زنجبیل و عسل هفته ای دو یا سه بار حتماً خورده شود و هیچ وقت غذای خام به همراه پخته میل نکنید، مدتی (حدود یک ماه) نیز از خوردن مواد خام، لیمو عمانی، ترشیجات و میوه ها (خصوصاً مرکبات) خودداری کنید و عسل بیشتر بخورید، مصطکی را هم به عنوان ادویه در غذاهایتان استفاده کنید.
   و با خوب جویدن غذا و پرهیز از مصرف نوشیدنی و آب وسط غذا و بعد از آن و پرهیز از مصرف کیک، کلوچه و بیسکویت به رفع مشکل معده خود اقدام کنید

  1. دفع صفرا

   منع مصرف:
   لبنیات: پنیرکهنه
   صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
   میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
   ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
   حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
   سبزی ها: برگ چغندر، پونه ، نعناع ، پیازچه ، ترخون ، مرزه ، تره نیزک(شاهی) ، جعفری ، رازیانه ، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
   گوشتها: آهو ، اردک ، بلدرچین ، گنجشک ، شترمرغ ، شتر، کبوتر، خروس ، کباب ، دل
   مغزهای گیاهی: بادام هندی ، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی ، پسته کوهی ، پسته ، چلغوز، فندق ، گردو
   ادویه ها: اسپند ، آویشن ، خردل ، دارچین ، انیسون ، زرد چوبه ، زعفران ، زنجبیل ، زنیان ، زیره ، سیاهدانه ، فلفل ، کاکائو ، گلپر، وانیل ، هل ، نمک
   متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، شیرشتر

   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
    

   موارد مصرف مجاز:
   گوشتها: انواع ماهی
   میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
   صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
   سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
   لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
   متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
   حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
   مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

 47. سلام من الان ۲ روزه که توی دستام و پاهام یه چیزایی خیلی کوچولویی مثل جوش درومده و خیلی هم خارش داره چیکار کنم؟؟ میتونه دلیلش حساسیت به نمک دریا باشه؟چون قبلش سرمو با نمک دریا شستم

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم و ادویه جات پرهیز شود.
   ضماد اگزما مفید است.
   موضع را با لعاب اسفرزه هفته ای 3بار 10 دقیقه ماسک نمایید.
   ماءالجبن و ماءالشعیر طبیعی مفید است.
   حمام زیاد بروید اما در زمانهای کوتاه،تعریق برایتان مضر است.
   گل سرشور مفید است.
   حجامت مفید است.

  2. سلام وخسته نباشید خانم ۴۲ ساله مدت ۲هفته خارش شدید وزدن کهیر های بزرگ در تمام نقاط بدن روی بازو ران ساق پا روی شکم میزنه میخاره وبعد با ستیرزین ارام میشه وخوب میشه ولی جاش میسوزه شدید
   دوباره چند روز حوبه ویه جا دیگه از بدن میزنه لطفا راهنمائی کنید

   1. سلام و درود
    از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
    ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
    هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
    اصول تغذیه سالم رعایت شود.
    حب کهیر مجموعه مفید است.
    کد99 مجموعه مفید است
    گل سرشور همینطور

    1. سلام وقتتون بخیر دو روز خارش شدید دست و پا گرفتم امروز بیشتر شده همه ی قرصها رو امتحان کردم پاها و دستامو روغن بادام شیرین مالیدم همش داره بیشتر میشه طبعم سرده و بیماری ام اس دارم چیکار کنم دیونه شدم از خارش

     1. سلام و عرض ادب
      پوست راباروغن زرد کامل چرب کنید

 48. سلام چند وقتی هست که به شدت گردنم شروع به سوزش و مخصوصا خارش کرده به طرزی که من که خوایم سنگین هست در شب باعث بیدار شدنم و می شود و این حالت سوزش و خارش، بعد از حمام رفتن به اوج خودش می رسد و همچنین در نیمه شب ها بیشتر می شود، از طرفی جدید به سمت سینه و شکم هم دارد سرایت می کند. لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟ به شدت اذیت شدم، ضمنا کبد چرب دارم و پوستم هم رو به خشکی زده

  1. حب و شربت هپاتیت،حب کبد،سماق و آش سماق،شربت سکنجبین و حجامت مفید است.
   ترکیب کاسنی وشاهتره صبح وعصر_سکنجبین عسلی شربت نموده هرشب یه ساعت قبل خواب
   _حجامت عام دومرحله هرماه یکبار
   _چای خارمریم روزی یک استکان.
   _مصرف سماق واش سماق.
   _شربت مصفای خون دکتر.
   _مصرف روغن زیتون یاکنجد
   _مصرف گوشت وفراورده های گوشتی به حداقل برسد.
   حجم غذاکم شود.ودرصورت امکان ناهار حذف شود.
   کد99 مجموعه مفید است.
   عرق مصفای کبد مجموعه استفاده شود.

  1. موضع را 3شب با مخلوط کتیرا،نشاسته،گلیسیرین ببندید.
   گلیسیرین 1استکان،نشاسته و کتیرا هر کدام 1قاشق چایخوری.
   دفع سودا گردش خون را بالا برده و خارش را درمان میکند.
   از مصرف مواد غذایی با طبع سرد پرهیز شود.
   حب مسهل سودا مفید است
   جوراب پشمی در خانه بپوشید
   مالیدن روغن دنبه بهترین گزینه برای نرم کردن پاشنه پا است

 49. سلام، خیلی جالبه همه سوال ها رو خوندم که شاید یکی مثل مشکلش من باشه ولی نبود… استاد من همیشه کمرم بین دوتا کتف، جای حجامت، میخواره. بعضی وقت ها شدید میشود، که آنقدر میخوارونم که تقریباً زخم میشه… استاد علت چیست و درمانی وجود دارد… ممنونم از شما.

  1. 2علت میتواند داشته باشد/یکی این که خون حجامت کامل تخلیه نشده است ودوم اینکه بدن شما به حجامت عادت کرده ودرزمان حجامت کمر دچار خارش میشود

 50. سلام تروخدا کمکم کنید من از سگ جرب گرفتم پوست بدنم به شدت خارش نیکنه و داره به سمت ناحیه ی تناسلی کشیده میشه چی بخورم با دارو پزشکی درمان نشدم که هیچ بد ترم شدم

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 51. با سلام و درود بر شما ، پسرم 10 ساله است و به خاطر تیک. عصبی که داره داروهای گیاهی که عطاری بهمون داد مصرف میکنه شربت مفرح و شربت عنصلی و هم چنین تغذیه ش رو بر مبنای چیزایی بر طبع گرم قرار دادیم ، حالا خارش پشت ساق و کمر داره ، لطفا بگید چکار کنیم

 52. سلام حدود چهار سال است خارش ساقین دارم. در تابستان شدید می شود و از شدت خارش زخم و خونی می شود. نمی دانم از صفرا است یا سودا؟ لطفا راهنمایی کنید.

  1. دفع صفرا

   منع مصرف:
   لبنیات: پنیرکهنه
   صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
   میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
   ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
   حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
   سبزی ها: برگ چغندر، پونه ، نعناع ، پیازچه ، ترخون ، مرزه ، تره نیزک(شاهی) ، جعفری ، رازیانه ، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
   گوشتها: آهو ، اردک ، بلدرچین ، گنجشک ، شترمرغ ، شتر، کبوتر، خروس ، کباب ، دل
   مغزهای گیاهی: بادام هندی ، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی ، پسته کوهی ، پسته ، چلغوز، فندق ، گردو
   ادویه ها: اسپند ، آویشن ، خردل ، دارچین ، انیسون ، زرد چوبه ، زعفران ، زنجبیل ، زنیان ، زیره ، سیاهدانه ، فلفل ، کاکائو ، گلپر، وانیل ، هل ، نمک
   متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، شیرشتر

   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
    

   موارد مصرف مجاز:
   گوشتها: انواع ماهی
   میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
   صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
   سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
   لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
   متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
   حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
   مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

 53. سلام همسر من ۳روزه بدنش خارش پیداکرده بیشتر ران پاهاش میخواره یا کمر وباسنش درمان خانگی هم عرق نعنا کمپرس سرد استفاده کردم اما تاثیری نداشت میشه کمکم کنید چیکار کنم درمان بشه

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 54. سلام وقت بخیر یکسال خارش دارم تاالان پوستم ورق وزق میشه خشک شد میریزه یعنی چی میشه لطف کن بهم بگی؟؟

  1. دفع سودا
     
   منع مصرف:
   لبنیات: کشک ، قره قروت
   گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
   مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
   حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
   میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
   سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
   ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
   متفرقه: سرکه ، آبغوره

   سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
   حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است.
   حجامت ساق پا مفید است
   خوئک فراوان میل شود
   گرده گل مفید است
   جوشانده برگ به مفید است
   به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
    

   موارد مصرف مجاز:
   لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم 
   صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
   میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
   ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
   سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
   حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
   گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
   مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
   متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 55. باسلام ببخشید من حدود یک ماه است که در قسمت‌های مختلف بدنم اول یه حالت گرمی میاد بعد قرمز میشه و بعدش کهیر میزنه گاها رو صورتم یهو لکه قرمز رنگ بوجود میاد و خیلی زود رفع میشه پوستم خیلی حساس شد اگر محکم پوستم رو بگیرم زود قرمز میشه و کهیر میزنه لطفاً راهنماییم کنید

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 56. بهترین و سریعترین راه رفع خارش پوست قرمز و خشک استفاده از کرم های مرطوب کننده به شدت زیاد باید روی پوست کل بدن کرم مرطوب کننده بزنید،من با خوردن زیاد سیر به این عارضه پوستی مبتلا شدم هم قرمز بود هم وحشتناک میخارید هم اینکه اگر پوستم کمی عرق میکرد اون عرق حاوی سوزش از خوردن سیر زیاد بود و فکرش رو بکن که همون تندی سیر که اگر کسی تو جمع خورده باشه بوش موهای بینی رو میسوزونه باعث بشه بشکل مایع روی پوست ملتهب بدنت بره و واقعا انگار بهم سوزن داغ وارد میکردن از اون ناحیه اندازه یک کف دست مخصوصا قسمتهایی از پوست مثل داخل آرنج دست و پا یا اطراف گردن که در اثر حرکت پوست چروک میشه اون ناحیه بیچاره کننده بود حتی یکبار کامل بدنم رو با یک یشه کامل روغن زیتون چرب کردم ۱ ساعت توی حموم بودم و چرب میکردم خودمو ولی وقتی چربی‌های شستم با صابون و اومدم بیرون باز همون طوری بود باید تحرک نداشتم که پوست چروک نخوره یا عرق نکنم که دادم بلند میشد، ولی به محض اینکه با کرم مرطوب کننده شروع کردم کل بدن رو کرم زدم پوست از خشکی در آمد و نیازی به جذب رطوبت عرق روی پوست نداشت و تامین بود رطوبت کافی براش و خیلی نجاتم داد شکر خدا شبش هم راحت تونستم بخوابم تا ۶ صبح گه خارش ها شروع شد باز ولی خداروشکر سوزش نداشت

 57. سلام روزتون بخیر مادر من ناراحتی کلیه داره دوساله خارش امونش رو بریده وخیلی اذیتش میکنه لطفا یه راه درمانی بدید وراهنمایی کنید ممنون از لطفتون خدا خیرتون بده.

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 58. سلام من چندساله اگزمادارم والان چندماه میشه که تمام بدنم جوش چرکین زده خیلی درددارن وخارش زیادحتی کف دست وپاهام بدون جوش زدن خارش میدن وپوستم پوسته پوسته میشه اصلن ارامش ندارم ازیه طبیب طب سنتی مزاج شناسی کردم میگه کبدتون حرارتش بالاست مزاجم صفراوی وسوداوی هست ولی هرچی این دمنوشارواستفاده میکنم خوب نمیشم میشه بطوردقیق راهنمایی کنیدباتشکر

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 59. سلام وقت بخیر من دو هفته پیش پسرم پنج سالش هست و وقتی من بادکش انجام میدادم به اصرار خودش دو تا بادکش روی کمرش زدن الان به شدت کمرش میخواره خواستم بدونم ایا ازون موضوع البته طبع بسیار گرمی هم داره و همیشه گرمش هست

 60. دختر۳ساله دارم وقتی بدنش خارش داره جای که خارش کرده قرمزو ورم می کنه علت چیه بعدازچنددقیقه ورمش خوب میشه

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 61. سلام من یه کم شیره انگور گرفتم الان دو روزه که دستام به شدت خارش داره باید چکار کنم9

 62. با سلام من به مدت ۴ ساله که دچار خارش شدید در سینه و پشت کنر شدم به حدی که پوست بدنم تیره شده و خیلی ازارم میده ۰ انزیم کبدم مرتب بالا و پایین میره به محض اینکه کمی گرما بهم میرسه بدتر میشم لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   دفع سودا
     
   منع مصرف:
   لبنیات: کشک ، قره قروت
   گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
   مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
   حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
   میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
   سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
   ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
   متفرقه: سرکه ، آبغوره

   سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
   حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است.
   حجامت ساق پا مفید است
   خوئک فراوان میل شود
   گرده گل مفید است
   جوشانده برگ به مفید است
   به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
    

   موارد مصرف مجاز:
   لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم 
   صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
   میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
   ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
   سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
   حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
   گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
   مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
   متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 63. سلام وقت بخیر.من سال است که خارش بدن گرفتم این اخریاخیلی شدیدشده حتی دخترم همسرم گرفتن لطفاً یه کمکی برای درمان بکنیدتوروخدا

  1. سلام وقت بخیر
   دفع صفرا

   منع مصرف:
   لبنیات: پنیرکهنه
   صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
   میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
   ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
   حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
   سبزی ها: برگ چغندر، پونه ، نعناع ، پیازچه ، ترخون ، مرزه ، تره نیزک(شاهی) ، جعفری ، رازیانه ، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
   گوشتها: آهو ، اردک ، بلدرچین ، گنجشک ، شترمرغ ، شتر، کبوتر، خروس ، کباب ، دل
   مغزهای گیاهی: بادام هندی ، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی ، پسته کوهی ، پسته ، چلغوز، فندق ، گردو
   ادویه ها: اسپند ، آویشن ، خردل ، دارچین ، انیسون ، زرد چوبه ، زعفران ، زنجبیل ، زنیان ، زیره ، سیاهدانه ، فلفل ، کاکائو ، گلپر، وانیل ، هل ، نمک
   متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، شیرشتر

   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
    

   موارد مصرف مجاز:
   گوشتها: انواع ماهی
   میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
   صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
   سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
   لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
   متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
   حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
   مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

 64. چند هفته است خارش شدیدی در بدن دارم هم خودم هم بچهام هر پمادی که زدم فایده نداشت چکار کنم خسته شدم در شکم رانها سینه وکمروزیر بغل

  1. دفع صفرا

   منع مصرف:
   لبنیات: پنیرکهنه
   صیفی جات: بادمجان ، فلفل سبز
   میوه ها: انبه ، به ، زیتون ، نارگیل
   ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری ، موسیر
   حبوبات: جودوسر(چاودانه) ، لپه ، نخود ، برنج کته ای
   سبزی ها: برگ چغندر، پونه ، نعناع ، پیازچه ، ترخون ، مرزه ، تره نیزک(شاهی) ، جعفری ، رازیانه ، ریحان ، شاتره ، شنبلیله ، شوید ، کرفس ، اقسام کلم تابستانی ، گزنه ، مارچوبه ، تره ، تره فرنگی
   گوشتها: آهو ، اردک ، بلدرچین ، گنجشک ، شترمرغ ، شتر، کبوتر، خروس ، کباب ، دل
   مغزهای گیاهی: بادام هندی ، بادام درختی تلخ ، بادام کوهی ، پسته کوهی ، پسته ، چلغوز، فندق ، گردو
   ادویه ها: اسپند ، آویشن ، خردل ، دارچین ، انیسون ، زرد چوبه ، زعفران ، زنجبیل ، زنیان ، زیره ، سیاهدانه ، فلفل ، کاکائو ، گلپر، وانیل ، هل ، نمک
   متفرقه: روغن زیتون ، شیره خرما ، عسل ، شکرسرخ یا سفید ، عرق بهارنارنج ، شیرشتر

   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ، ادویه جات ، کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن، سماق و آش سماق ، عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
    

   موارد مصرف مجاز:
   گوشتها: انواع ماهی
   میوه ها: آلو ، آلوچه ، انارشیرین، پرتغال ، زردآلو ، شفتالو ، شلیل ، کیوی ، لیموترش ، نارنگی ، هلو ، آب فشرده انار
   صیفی جات: اقسام کدو، هندوانه ، کدو حلوائی
   سبزی ها: اسفناج ، بامیه ، خرفه ، قارچ خوراکی ، کاسنی ، کاهو ،لوبیا سبز
   لبنیات: پنیر تازه ، خامه ، دوغ ، ماست ، سرشیر، شیرپاستوریزه
   متفرقه: اسفرزه ، ماءالشعیر
   حبوبات: باقالا تازه ، نخود سبز
   مغزهای گیاهی: تخم کدو ، تخم هندوانه ، خشخاش ، به دانه

 65. سلام من مدتی هست که کل بدنم خارش داره باحموم رفتن هم بهتر نمیشه.داروی مصفای خون و سودازاهم مصرف میکنم اما خارش بدنم هبچ فرقی نکردهلطفا راهنمایی کنید

  1. از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق،عرق کاسنی و شاتره استفاده شود.
   هفته ای 3بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

  2. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 66. سلام استاد رها هستم از تهران حدود ۹ ماه بدنم به شدت خارش داره و هرچقدر دکتر رفتم بی فایده بوده بخصوص شبها بیشتر میشه گاهی اینقدر شدید میشه که تاول ریز میزنه که ازش آب خارج میشه واینقدر میخاره که آب جوش میگیرم روی تمام بدنم تا کمی آروم شم لطفا اگرممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. دفع سودا
     
   منع مصرف:
   لبنیات: کشک ، قره قروت
   گوشتها: بز، گاو ، سیرابی ، شیردان ، قلوه
   مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی ، شاهدانه
   حبوبات: ارزن ، باقالا خشک ، برنج(آبکش) ، جو، ماش
   میوه ها: شاه توت ، تمشک ، آلبالو، ازگیل ، انارترش ، بالنگ ، تمرهندی ، زالزالک ، زرشک ، زغال اخته ، سنجد ، غوره ، گیریپ فروت ، لیموعمانی ، نارنج ، به ترش ، لیمو ترش ، سیب ترش
   سبزی ها: ترشک ، ریواس ، گشنیز
   ادویه ها: سماق ، نشاسته ، قهوه
   متفرقه: سرکه ، آبغوره

   سر را با روغن شونیز گرم نمایید.
   حب پادزهر احمدیه ، گلاب ، عرق و دم کرده گل گاو زبان + افتیمون و شربت مفرح مجموعه مفید است.
   حجامت ساق پا مفید است
   خوئک فراوان میل شود
   گرده گل مفید است
   جوشانده برگ به مفید است
   به، افتیمون، بهارنارنج، اسطخدوس را جایگزین چای روزانه خود کنید.
    

   موارد مصرف مجاز:
   لبنیات : کره ، ماست چکیده ، شیر محلی تازه گاو (شیر گاو با درجه گرمی ملایم) ، شیر گوسفند با گرمی ملایم 
   صیفی جات: خربزه ، خیارچنبر ، طالبی ، گرمک
   میوه ها : آناناس ، انجیر تازه و خشک ، انگور، خرما ، سیب شیرین ، قیسی ، گیلاس ، گلابی ، موز، مویز، بالنگو ، اقسام توت ، کشمش
   ریشه ها: انواع ترب ، زردک ، سیب زمینی ترشی ، شلغم ، هویج
   سبزی ها: شبدر ، تربچه ، ترب
   حبوبات: گندم ، اقسام لوبیا
   گوشتها: جگرسیاه و سفید ، پاچه ، گوشت گوسفند(بره) ، بوقلمون ، مرغ محلی ، میگو ، زبان ، چشم
   مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین بادام زمینی ، تخم طالبی ، تخم خربزه ، کنجد
   متفرقه: شیره انگور ، روغن کنجد ، روغن بادام تلخ ، ارده ، سمنو ، خاکشیر ، مغزگوسفند

 67. سلام من بدنم رو با آب و نمک شستم، یعنی اب نمک ریختم رو بدنم از اون روز خارش شدید گرفته کل بدونم توروخدا بکید چی بزنم

  1. سلام و عرض ادب نمک مصرفی چی بوده؟ بدن رو بشورید و بعد که کمی خشک شد با روغن گل سرخ چرب کنید و لباس آزاد بپوشید

 68. سلام من یه هفته هس جلو بدنم دونه های قرمز زده.سوزس وخارش هم یکم داره چکارکنم

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 69. سلام دور سینه ام چند روز دونه های قرمز کوچک زده یکم میخاره سوزش کم داره برای چی هس چکارکنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 70. سلام خسته نباشید ببخشید من هر تابستون بدنم میوفته روی خارش در ناحیه گردنم دستم اینا هر دکتری هم رفتم هیچ مشکلی نداشتم باید چیکار کنم خیلی ازیتم میکنه.

  1. سلام و عرض ادب از مصرف ادویه و سرخ کردنی و غذاهای فست فودی خودداری کنید ماالجبن ۲۱روز میل کنید هفته ای دو تا سه مرتبه سوپ جو بدون گوشت میل کنید حجامت زیر نظر پزشک براتون مفیده

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 71. منم یه مدت پلکم ورم میکرد و قرمز میشد، عنبر نسا دود دادم خوب شد. ولی لازم نیست صورت رو خیلی نزدیک به دودش بگیرید، شب موقع خواب، عنبر نسا رو روشن کنید. تا صبح بوی دودش تو اتاق هست و با تنفس وارد بدن میشه. همینقدر کافیه. چند شب انجام بدین تا ان شاءالله خوب بشه. من با این روش خوب شدم شکر خدا.

 72. سلام من بعد از استحمام‌یا وقتی بدنم تعریق میکنه بدنم شروع بخارش میکنه چیکار کنم خوب شه ممنون

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 73. سلام من خارش بدن دارم کلا سرد مزاحم با قرص کلماستین چند روزی خوبم ولی مجدد شروع میشه قرص کرتون برای التهاب پلک استفاده میکنم

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 74. سلام خسته نباشید من حدود ۱۰ ساله که خارش شدید بدن دارم و خارش بیشتر در ناحیه شکم و قفسه سینه و پشتمه و اونجاهایی که خارش داره این چند سال تیره شده و چون به پسرم شیر میدم اونم مبتلا شده بدن من و پسرم جوش میزنه و خارش وحشتناکی داره و توش آب داره(آبش معلوم نیست وقتی فشار میدم آب ازش بیرون میاد)خواهش میکنم راهنمایی کنید که برای درمان چکار کنم؟وآیا صلاحه که شیر دادنمو به پسر ۱۱ ماهه ام قطع کنم؟

  1. سلام به طبیب حاذق طب سنتی مراجعه کنید

   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 75. سلام وقت بخیر من آنزیم کبد وبیلی رویینم رفته بالا چون آزارام میخورم به خاطر کولیتم ولی با طب سنتی دارم داروهامو قطع میکنم ولی به شدت خارش دارم حجامت کبد هم دوبار انجام دادم ، ماهی زنده خوردم سنکجبین درست کردم میخورم هرروز و آب سیب ولی فایده نداشته چه کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وقت بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   1- پرهیز از چربی های بد
   2-مصرف چربیهای خوب یاچربی های اشباع نشده مونو(یگانه)وپلی(چندگانه)که چربیهای سالم نامیده می شود.
   3-مصرف زیره ی سبز،زردچوبه
   4- انجام ورزشهایی مانند پیاده روی،شنا،باغبانی،نرمش های کششی دربرنامه ی روزانه،حداقل چهار روز درهفته
   مورد 3 و 4 در روش درمانی کبدچرب باگرید۳نیز،مورداستفاده است
   حب هپاتیت و شربت هپاتیت،حب کبد،سماق و آش سماق،شربت سکنجبین و حجامت مفید است.
   ترکیب کاسنی و شاهتره صبح و عصر _ سکنجبین عسلی شربت نموده هرشب یه ساعت قبل خواب
   _حجامت عام دومرحله هرماه یکبار
   _چای خارمریم روزی یک استکان.
   _مصرف سماق واش سماق.
   _شربت مصفای خون.
   _مصرف ژل رویال خالص
   _مصرف روغن زیتون یا روغن ارده کنجد
   _مصرف گوشت وفراورده های گوشتی به حداقل برسد.
   بسته کبد چرب مجموعه پیشنهاد میشود
   حجم غذاکم شود. ودرصورت امکان ناهار حذف شود.
   کد99 مجموعه مفید است.
   عرق مصفای کبد مجموعه استفاده شود.

 76. سلام من دوهفته هست که خارش پوست وحالت قرمزی وپوسته پوسته دارد وچند جای بدنم هم شده چکار کنم

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 77. سلام من عصبی ک میشم یا مخصوصا چزای گرمی ک بخورم یا اگه ۵دقیقه پیاده راه برم افتاب ک بهم بخوره که نگو مثل خون اشاما به افتاب شدیدا حساس شدم و بعضی وقتا ک زیاد فشار بهم بیاد کل بدنم دونه های قرمز میزنه یه خارش وصف نشدنی میاد سراغم و دیونم میکنه و صورتمم پر از چربی شده هرجاشو دست میزنم چربی میاد بیرون.تروخدا بدادم برسید مثل یه مرده مجبورم همش یجا بشینم و تکون نخورم تند تند اب بریزم رو خودم مثل یه تیکه اهنی میشم که باید اب بریزی روش تا سر بشه و با کوچکترین کنش عصبی یا استلاک بدنم داغ میکنه.ترخدا کمکم کنید

  1. درود روغن بنفشه هر شب 2قطره در بینی چکانده شود. 1لیوان عرق کاسنی و شاتره همراه با 1قاشق غذاخوری خاکشیر و کمی عسل مخلوط کرده نیم ساعت قبل از غذا میل شود. حجامت آلرژی 3نوبت با فاصله 1ماه انجام دهید. چوب چینی را دم کرده و روزی 1فنجان استفاده شود. استشمام دود عنبرنسارا. چای کوهی روزی 1فنجان استفاده شود.

 78. سلام پسر ۱۰ ساله دارم که در فصول پاییز و بهار دچار خارش شدید پوست خصوصا در ناحیه پاها از بالا تا پایین می‌شود و از بس میخاراند زخم شده وقتی به مناطق شرجی برویم خوب میشه هفته پیش حجامت آلرژی انجام داد ولی تاثیری نداشت

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 79. سلامخسته نباشید من هم یک ماه میشه خودم ودو تا پسرم یه خارش خیلی شدید اومده سراِغ مون هر چیزی که گفتن خوبه خودم استفاده کردام بخصوص شب که میشه خیلی اذیت میشم دکتر رفتم یه شامپو داده فاید نداره سرکه سیب سرکه سفید صدر روغن زیتون وازلین هرچیزی که بگی استفاده کردم فایده نداره خسته شدم کمکم کنید چکار کنم

 80. سلام من بعدحجامت خارش گرفتم حجامت ساقین را۲۵اردیبهشت انجام دادم آیادرست حجامت نکردن چون من حجامت این مدلی ندیده بودم بسیارعمیق تیغ زدومردم وزنده شدم .درحالیکه منوحجامت کرده بودنند۱۰سال پیش بسیارعالز وراحت تاخونه برسم جاش ترمیم شده بود.اماامسال خونش قطع نمیشدالانم خارش گرفتم خیلی شدیدسپاس

  1. درود باید3مرحله کامل خونگیری انجام شودتابه خارش نیفتد/روی موضع روغن زرد مالیده شود/از مرکزمربوطه سوال شود

 81. سلام من یکماه خارش شدیدی دارم بیشترشب هردکتررفتم نتیجه گرفتم واقعا اززندگی کردن خسته شدم ازبسکه خارش دارم ممنون میشم کمکم کنید چکارکنم خداخیرتون بده

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 82. سلام خسته نباشید من چند سال که پشتم خارش داره بازوهام وپشتم سیاه شده میشه علتش روبگین

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 83. سلام من حدود دو ماه هست کل بدنم خارش پیدا کرده به قدری که بعد از خارش همه زخم شدن .ابتدا فکر میکنم سوزن به بدنم فرو کردن بعدش میسوزه خوارش پیدا میکنه .در ضمن گاهی احساس لرز شدید دارم گاهی خیلی احساس گرما .جوش‌ها به صورت تاول میشه .سرکه سیب زدم به شدت می‌سوختم بنابراین زودی شستم دیگه نمیخوام زندگی کنم خسته شدم لطفا راهنمائیم کنید

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 84. باسلام همسرم به مدت یک سال است که بدنش خارش داره من وفرزندم هم دوهفته لطفاً راهنمایی کنید

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 85. سلام حدود یک هفته هست که پشت بدنم و جلوی بدنم و بازوهام به شدت خارش داره البته دایم نیست اکثرا شب ها بیشتر میشه ولی توی خواب احساس نمی کنم سن بنده ۴۲ سال هست و قبلا گرمایی بودم الان خیلی سرمایی شدم یک خانم هستم

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 86. من چند روز دجار خارش شدید کمر هستم به طوری که از بس خارش دارد زخم شده ولی وقتی گرمم می شود بیشتر می خارد چه کنم کلافه شدم

  1. سلام و عرض ادب خانم نصر؛ لطفا سوال خود را در گروه طب سنتی عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح نمایید تا کارشناس طب سنتی ما به شما پاسخ دهند. باتشکر؛

 87. سلام وقت بخیر دخترم بعد از ابتلا به کرونا الان به مدت یکسال است که دچار حساسیت شده و دچار خارش و خشکی پوست در قسمت دست و پا شده است . می خواستم لطف کنید من را راهنمایی کنید .

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

 88. بنده درسرما که از منزل بیرون می آیم در سرما آن قسمت بدنم که لباس کمتر دارد مثل پاهایم و دستهایم به خارش می افتند بلا فاصله که در جای گرم می رم رفع می‌شود لطفاً چاره درمان را توضیح دهید سن بنده 45است ممنون از شماهستیم

  1. سلام وقتتون بخیر
   رعایت پنج اصل تغذیه دکتر روازاده (نمک دریا – اصلاح روغن – اصلاح آب – ظروف سالم – منع مصرف مواد نگهدارنده)
   از مصرف مواد غذایی با طبع گرم ،ادویه جات،کاکائو و سس مایونز پرهیز شود.
   ماءالجبن،سماق و آش سماق، عرق کاسنی و شاتره و معجون عشبه استفاده شود.
   هفته ای 3 بار 30 دقیقه بدن را با لعاب اسفرزه ماسک نمایید.
   اصول تغذیه سالم رعایت شود.
   حب کهیر مجموعه مفید است.
   کد99 ( پاکسازی کبد و دفع صفرا ) مجموعه مفید است
   گل سرشور مفید است.

   1. سلام
    پسر 38 ساله هستم
    حدود شش ماه هر دو ساق پا سوزش داره
    مثل سوختگی.ولی روی پوست هیچ علایمی نداره
    با تماس لباس به بدن خیلی سوزش بیشتر میشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    فقط سوزش دارم.خارش ندارم

 89. سلام پسر3 ساله ام بعد از تب دو روزه و ابریزش بینی حدود 2 هفته میشه که ابتدا گردنش قرمز شد و خارش داشت و بعد از آن صورت و پلک و اطراف چشمش هم بیرون ریخت و بسیار خارش دارد حتی پشت سرش هم خیلی خارش دارد پماد و عرقهای کاسنی و شاطره و اب لیمو شیرین استفاده کرده ام و خیلی خنکی های دیگر ولی همچنان صورتش قرمز و اطراف چشم ملتهب می باشد خواهش میکنم راهنمایی کنید خیلی بچه اذیت میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت
Call Now Button